|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:24:24   
viking
Iako je recept dugačak, vrlo je jednostavan i ne treba mnogo vremena, ne dajte se obeshrabriti! OVe rolnice su definitivno najlepše slatko pecivo koje sam jela, a naročito su zgodne sada pred Božić kada cela kuća treba da miriše na cimet...


Norveške rolnice sa cimetom

Za testo:
600 g brašna (mada uvek shvatim da mi treba više)
100 g šećera
Pola kašičice soli
Jedan paketić svežeg kvasca od 45 g (nemojte kvasac u kesici, testo neće dobro narasti, pitajte Anu RR user posted image )
100 g putera
400 ml mleka
2 jajeta
Kesica vanilin šećera

Za nadev:
150 g mekog, neslanog putera (istopim u mikrotalasnoj)
150 g šećera
2 kašike cimeta (može i malo više ako baš volite)
Šaka oraha ili mešavine oraha, lešnika, badema, šta god, samleveni
Malo karanfilića koje takođe meljete zajedno sa orasima
Kesica vanilin šećera
Jedno umućeno jaje za glazuru

Pomešati brašno, šećer, vanilin šećer, so i kvasac. Istopiti puter i pomešati ga sa mlekom i jajima i sve sjediniti sa ovom prethodnom mešavinom. Sve dobro umešati, može rukama a može i mikserom sa onim nastavcima za testo. Ja rukama to mesim bar 5 minuta, i više, da bi se kvasac lepo rasporedio. Ovde uglavnom dodam još brašna jer mi testo bude mnogo lepljivo. Napraviti loptu od testa, prekriti krpom i ostaviti 25 minuta.
Odvojiti oko trećine testa i razvući ga u tanki pravouganik kojim ćete prekriti dno pleha (ispod tog testa ne zaboravite da stavite pak-papir). Na toj podlozi ćete kasnije ređati rolnice.
Ostatak testa stavite na radnu površinu prethodno posutu brašnom, i oklagijom ga razvucite u pravougaonik približne veličine 50_x_25cm. Umešajte sve sastojke za nadev i rasporedite ga ravnomerno po testu. Umešajte cimet i šećer pre nego mu dodate istopljeni puter da se ne bi stvarale grumuljice.

Urolajte testo u „rolat“, i isecite na parčiće oko 2cm širine, trebalo bi da dobijete oko 20 rolatića. Poređajte ih na podlogu od testa koju ste ranije postavili na pak-papir i pleh. Nema veze ako su poređani blizu, neće smetati da se „dodirnu“ kad narastu. Umutite jaje i četkicom namažite svaki rolatić sa svih strana. Ostavite da narastu još 15 minuta.
Zagrejte rernu na 230 C i pecite oko 20-25 minuta, dok ne dobiju zlatno braon boju. Mmmmmm.....


< Poruku je uredio viking RR -- 17.1.2012 20:33:17 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:29:56   
Sneža
user posted image user posted image definitvo ću probati napraviti!!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:32:16   
Anoniman



njam..... user posted image

prepisala sam u svoju knjigu sa receptima user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:33:56   
viking
Obavezno, vrlo jednostavan recept, a kuća miriše na cimet samo tako!
MM i ja smo na dijeti a ja već nedelju dana mislim samo na ove rolnice! user posted image

Zaboravila sam da napišem, čuvajte ih u poklopljenoj posudi jer se osuše!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:35:12   
Delijagirl
Jaooo viking gde me nadje sa cimetom aaaa pa sad cu morati da pravim... ma bolje ja kod tebe svratim kad ih budes pravila :)

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:38:37   
viking
Aaaaa, neće to biti skoro, kao što rekoh, na dijeti smo (mm je na dijeti, ne ja, ali se solidarišem pa jedem isto što i on) tako da u narednih par meseci mogu samo da maštam o rolnicama... ili da se nadam da će mm da otputuje negde na dan-dva da se najedem user posted image
Ali vi slobodno uživajte i javite kako je bilo!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:40:01   
Anoniman


ho-će-mo! user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
2.11.2009 19:52:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:55:22   
viking
Ti si prva ya koju sam čula da mrzi cimet! Raznih čudaka na ovom svetu ima user posted image user posted image (šalim se, naravno!)
Možeš da praviš bez cimeta, sve ostalo isto... Samo malo pojačaj ove orahe i lešnike i eto ti.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
2.11.2009 19:56:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:59:27   
Delijagirl
Ja cu bez oraha (alergican) A u srbiji orasi nacionalna hrana... Cak ga u goveđu supu turite pobogu user posted image

Kao sto bi ja cimet user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 19:59:35   
viking
Pa testo je skroz ukusno, ne vidim što ne bi moglo bez cimeta.... to je samo jedan sastojak od mnogih. Ja bih možda (sad kad razmišljam) ubacila komadiće čokolade ako već izbacujem cimet, čokolada ide dobro uz orahe i bademe.

A ja bih i otrov popila ako je sa cimetom user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 20:02:59   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: viking

A ja bih i otrov popila ako je sa cimetom user posted image

Sto mi to odnekle poznato... hm odakle bi mogla da bude... hmmm a pa da to bi i ja user posted image
Jesi probala one cini mini pahuljice????


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 21:39:42   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: viking

Ti si prva ya koju sam čula da mrzi cimet! Raznih čudaka na ovom svetu ima user posted image user posted image (šalim se, naravno!)
Možeš da praviš bez cimeta, sve ostalo isto... Samo malo pojačaj ove orahe i lešnike i eto ti.


ja mnogo volim cimet, ali isto tako znam puno ljudi koji ga ne vole.........svidja mi se recept probacu gauser posted image .

letos kada sam bila na Krfu tamanila sam neke grcke krofne sa cimetom, njam, njam......

kada smo kod Grcke, Viking imam jedan zadatak za tebe draga, da li mozes da se setis da smo se jednom, srele u Atini, pre oko 15 godina?user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 22:52:37   
viking
Pa naravno da se sećam, to je bilo prvo što sam rekla mužu kad smo se čule tj, kad sam saznala ko si :) Srele smo se jedne noći u Atini a onda 15 godina kasnije na RR user posted image


< Poruku je uredio viking -- 2.11.2009 23:01:26 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 23:04:04   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: viking

Pa naravno da se sećam, to je bilo prvo što sam rekla mužu kad smo se čule tj, kad sam saznala ko si :) Srele smo se jedne noći u Atini a onda 15 godina kasnije na RR user posted image



super sto se secas, bas sam razmisljala  kako nas zivot povezuje na najcudnije moguce nacine, ljubim te punouser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
2.11.2009 23:44:12   
viking
Ovo je norveški recept, tako da nas ne možeš kriviti baš za sve user posted image

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Ja cu bez oraha (alergican) A u srbiji orasi nacionalna hrana... Cak ga u goveđu supu turite pobogu user posted image

Kao sto bi ja cimet user posted image




_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
3.11.2009 9:47:10   
viking
moramo na kafu sledeće nedelje obavezno!

IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: viking

Pa naravno da se sećam, to je bilo prvo što sam rekla mužu kad smo se čule tj, kad sam saznala ko si :) Srele smo se jedne noći u Atini a onda 15 godina kasnije na RR user posted image



super sto se secas, bas sam razmisljala  kako nas zivot povezuje na najcudnije moguce nacine, ljubim te punouser posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
3.11.2009 10:09:19   
dunja RR
naravno cucemo se , recimo sledece srede (11.11), jer ja radim uvek popodne( do 20.30 ), a sledece srede radim do 16.30, cini mi se da ti rece da radis do 17h, pa se taman mozemo naci negde?.......

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
3.11.2009 12:54:43   
Delijagirl
Ma znam da ne moram nego kazem svuda orasi user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
23.1.2010 18:17:05   
viking
Danas sam pravila, evo fotkica user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
23.1.2010 18:21:35   
Anoniman
Divno izgleda, jel bata uzivao?

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
23.1.2010 18:50:32   
viking
Hehe, jeste, ali je on prilično mrljav kad je hrana u pitanju, tako da ipak mislim da smo više uživali mi koji znamo da cenimo prave vrednosti user posted image
A mislim da je uživao i ceo komšiluk, pošto ovo taaakoooo dobro miriše!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
7.8.2011 20:01:45   
soni
hej viking..zasto je vazna ta kora na koju redjamo rolnice??? novo pecena domacicauser posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
8.8.2011 21:28:20   
soni
super su mi ispale user posted image ... mirise mi kuca na cimet... njam

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here