|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pregnil
31.1.2009 15:10:14   
Anoniman
Iz teme Čekamo dve crtice :
 
Modessty:
Jel nekme nekad bilo muka posle primanja pregnila?
Dobila sam dozu 5000cc, sta god to znacilo!

Jacaca:
Ja sam pre dva meseca primila pregnil, ne secam se muke ali malo bolova u jajniku sa folikulu da, mada svi razlicito reagujemo. Posle injekcije folikul ce puci za od 34-36 sat. Babe kazu da ako pr toga imas odnose bice sin a posle cerka, ali to su babeuser posted image user posted image Drzim palceve da ti se ovoga meseca posreciuser posted image user posted image user posted image , meni kazu da donosim srecu pa nadam se da cu i vama a vi meni zauser posted image user posted image


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pregnil
2.2.2009 9:26:58   
Modessty
Trazim nesto o pregnilu na net-u ali nista ne mogu da nadjem.

Da li neko ima vise informacija?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pregnil
2.2.2009 9:40:15   
Anoniman
Ne znam kako si ga ukucala... sa "i"? Probaj sa Prenyl...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pregnil
2.2.2009 9:55:28   
Modessty
Našla sam ovo:
"HCG ( Pregnyl,Primogonil ,Profasi ili Ovedrel ) je hormon ,koji prouzrokuje konačno sazrijevanje
jajne ćelije prije prsnuća folikula (ovulacije).Pacijentice ga obično poznaju kao hormon « za
zaustavljanje rasta folikula» ili « stop injekcija».Dajemo ga u vidu injekcije 34-36
sati prije
planiranja operacija (punkcija folikula), nešto prije nego što bi organizam počeo izlučivati prirodni
hormon (LH).Vrijeme aplikacije HCGa
zavisi od mnogih faktora i kod mnogih pacijentica je
različit.Kad ste dobili HCG injekciju ,trabalo bi uraditi aspiraciju u roku od 34-36
sati.Upozorite na
to vašeg partnera da bi bio spreman za davanje sjemena."



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pregnil
16.2.2009 22:26:25   
lucia
katjice, rekao je doktor da ce mi sledeceg meseca dati pregnil ako se ponovi ista situacija, za sada samo prati sta se desava.
prekopiracu ovu por i u pregniluser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pregnil
16.2.2009 22:39:00   
Jacaca
Lucija, da te mi pripremimo sta da trazis dr.Sledeceg meseca ne cekas da se to desi nego ti daje pregnil cim folikul bude 18mm tada je najbolja jajna celija, nema tu cekanja od pregnila nista lose nece da ti se desi.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pregnil
16.2.2009 22:42:29   
lucia
tako mi je on i rekao.mada ja tacno mogu da osetim kad mi puca ili ne, ovaj put niti sam bila onako jako naduta niti me bolelo, vec sam znala da nije pukao. ako pravim proracun, oko 2-3 meseca godisnje ne osetim o,sto znaci da je ni nemam tad ocigledno..

prekopiracu u temu ovu;lacija ako postoji

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pregnil
16.2.2009 22:45:10   
lucia
trazila gde da prekopiram ali mi ni jedna tema u ovulaciji nije bila adekvatna pa ostavljam ovde

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pregnil
18.2.2009 18:03:37   
Laura
Posavetujte me, ako je nasa pokretna enciklopedija Jacaca tu, molim pomoc user posted image

Stigla od doktorke, preporucuje mi u petak da primim pregnil, jer se ocekuje ovulacija, nisam ga do sad primala, sta da radim?
Inace je sve ostalo okuser posted image


_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pregnil
18.2.2009 18:13:00   
Jacaca
Naravno da ces da ga primis! bolje nego da bude kao proslog meseca.user posted image  Idi malo na temu hormonska terapija i to bi trebala da procitas, pregnil je hormon hcg.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pregnil
18.2.2009 18:14:46   
ljuba 27
pregnylot samo pomaga da dosozree folikulot i da pukne se prima i posle 36 casa treba da pukne folikulot i togas treba da se ima odnosi,mene doktorkata koga mi ja dade inekcijta mi kaza vo kolu casot da imam odnosi,a ti piese nesto za ovulacija 

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pregnil
18.2.2009 18:20:54   
Laura
user posted image Sva sreca pa sam nasla tebe user posted image brzo me spustis sa oblaka,
nista onda u petak po bocuuser posted image


_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pregnil
12.9.2009 21:18:55   
jessica
Ja sam primila pregnyl 5000 i nista, dobila sam. Pa sad sve ispocetka, nadanja, pregnyl i "rad"... user posted image
Jel zna neko koliko meseci treba da se dobija taj pregnyl do user posted image ? Da bar neku utehu imam...



(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pregnil
12.9.2009 21:48:24   
Ana RR
Jessica, pregnil dovodi do pucanja folikula, što znači da lekar mora da prati njegov rast da bi ti uopšte dao injekciju. Ne znam da li si pila klomifen pre pregnila?

Jel muž proverio spermiće? Ako je slučajno kod njega loš nalaz onda ne pomaže ni klomifen ni pregnil, mora se prvo poboljšati spermogram.

Izvini što ja ovoliko pitam, ali ne znam situaciju..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jessica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pregnil
12.9.2009 21:54:59   
izabella
Ana idi na cekamo dve crtice da se ne ponavljam

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pregnil
13.9.2009 12:53:39   
jessica
Proverila sam muza i valjaju mu spermici, znaci nije u njemu problem... Nije mi doktor rekao da pijem klomifen iako sam ga pitala, izgleda da ostajem na pregnilu pa mi samo ostaje da se nadam necemu...user posted image

(odgovor članu izabella)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pregnil
13.9.2009 12:56:03   
jessica
Inace, pratio mi je folikule i kad je jedan od njih narastao na 18, tada sam dobila pregnil!

(odgovor članu jessica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pregnil
18.1.2010 13:17:33   
Anoniman
Sem u svrhu pucanja folikula, saznajem da se Pregnil koristi i u trudnoći.

Moja kuma ga je primala u injekcijama prvih nedelja trudnoće uz Progesetron injekcije i Utrogestan (vaginalno). Imala je hematom valjda iznad ploda i neki miomčić.

Sada vidim u temi Krvarenje u ranoj trudnoći da i pahulji daju pregnil sada kada je u bolnici.

Dakle, koja je svrha pregnila u trudnoći? Znate nešto o tome?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pregnil
18.1.2010 13:29:44   
Daca88
U trudnoci se koristi kao podrska zutom telu,ali se nesme dozirati puno iz razloga sto se ne koristi bas cesto u trudnoci.Ali lekari ce znati da odrede dozu.Utrogestan je potpora progesteronu kada ga u ranoj trudnoci luci zuto telo,ali kada iz nekih razloga nije razlog progesteron,onda daju pregnil.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pregnil
18.1.2010 13:32:01   
Anoniman
Da, kuma ga je dobijala 1 dan pregnil, 1 dan progesteron, 1 dan pauza, pa opet... a utrogestan svaki dan. 

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pregnil
18.1.2010 13:36:20   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sem u svrhu pucanja folikula, saznajem da se Pregnil koristi i u trudnoći.

Moja kuma ga je primala u injekcijama prvih nedelja trudnoće uz Progesetron injekcije i Utrogestan (vaginalno). Imala je hematom valjda iznad ploda i neki miomčić.

Sada vidim u temi Krvarenje u ranoj trudnoći da i pahulji daju pregnil sada kada je u bolnici.

Dakle, koja je svrha pregnila u trudnoći? Znate nešto o tome?


Ja sam ga primala kad sam pocela da krvarim,do 10 punih nedelja!Dr.mi je rekao da on pomaze bebi da stvori posteljicu i da tera zuto telo da luci progesteron!!Primala sam na 2.dan,a posle na 4.i uz to utrogestan i inekcije progesterona!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pregnil
18.1.2010 13:38:29   
Anoniman
Aha, i kuma je isto, ali je ona na prvi pregled otišla kasnije, mislim da je već bila 7-8 nedelja (možda lupetam, u svakom slučaju, nije odjurila kao obično žene (pa i ja) u 4-5 nedelji), i primala je do neke 10-11 nedelje (da ne lažem, ne znam tačno).

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pregnil
6.8.2010 7:35:01   
dejana007
Ja sam juče primila pregnyl 5000. Folikul mi je bio 17mm, a endometrijum 12mm u sredu, pa mi je dr rekao da u četvrtak primim pregniyl. Međutim, pošto merim i bazalnu temperaturu, ona je jutros skočila i to juče ujutru bila 36.50, a jutros 36.75. Dal je moguće da mi je folikul puko i da injekcija neće dati rezultat... Ili mi je T porasla upravo zbog injekcije? Kakva su vaša iskustva?
Inače juče do injekcoje osećala probadanja u jajnicima, posle injekcije skoro pa ništa....

Inače imam problema sa nedovoljnim sazrevanjem folikula.
Hvala uhnapred user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pregnil
26.8.2010 9:37:10   
daca77
Ja sam sinoc primila pregnil pa cu videti sta ce biti...dr mi kaze da pucanje treba uslediti 24-36h od injekcije...nadam se da nece biti bolno...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pregnil
26.8.2010 9:41:47   
pepino
Ja sam Daco 2 puta primala Pregnili i nista,tek nakon toga bez icega sam zatrudnila,ali naravno ovo ne pisem da te obeshrabrim,vec ti pisem moje iskustvo,kod nekog i upali,a nisam imala bas nikakav osjecaj,bol,nista....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image
Click Here