|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:25:49   
oliveradj
PRIČA PO KOJOJ SE ŽIVI





 
Bila jednom jedna devojka koja je samu sebe mrzela zbog toga što je bila slepa. Ona je mrzela svakog, osim svog voljenog momka. On je uvek bio tu za nju. Rekla mu je: "Kad bih samo mogla da vidim svet, udala bih se za tebe."Jednog dana, neko donira par očiju za nju.
Kada su joj skinuli zavoje, mogla je da vidi svet, uključujući i svog momka.

On je upita:  "Sada kad vidiš svet, hoćes li se  udati za mene?" 

 
Ona ga pogleda i uoči da je on slep.
Prizor njegovih zatvorenih očnih kapaka je šokira. Nije to očekivala.
Sama pomisao da ih mora gledati čitav svoj život, naveo je da odbije da se uda za njega. 

Njen momak ode u suzama i nekoliko dana kasnije napisa joj pismo:
"Dobro čuvaj svoje oči, draga moja, jer pre nego što su bile tvoje, te oči su bile moje."
Eto kako ljudski mozak najčešće funkcioniše u ovakvim situacijama.
Veoma retko se neko seća kakav je život bio pre i ko je uvek bio tu za nas u najtežim situacijama.
 
ŽIVOT JE POKLON
 
I DANAS:
Pre nego kažeš neku ružnu reč -  Pomisli na one koji ne mogu da govore.
Pre nego što se počneš žaliti na ukus hrane -  Pomisli na one koji nemaju ništa da jedu.
Pre nego što se požališ na svoga muža ili ženu - Pomisli na one koji mole Boga da im podari sudruga.
Pre nego što se požališ na život - Pomisli na one koji su umrli prerano.


 Pre  nego što se požalis na svoju decu - Pomisli na one koji žele decu ali ih nikad neće imati.  
Pre nego što se počneš svađati s onim ko nije očistio ili pomeo kuću - Seti se onih ljudi koji žive na ulici.


Pre nego što se počneš žaliti za dužinu puta koji moraš preći vozeći - Seti se onih koji istu tu udaljenost hodaju svojim nogama.

 I kad  si umoran i žališ se na svoj posao  - Seti se nezaposlenih, invalida, onih koji bi dali sve da imaju tvoj posao.


 I pre nego što  i pomisliš da uperiš prst u nekoga i počneš ga osuđivati - Seti se da niko od nas nije bezgrešan.


 I kada te loše misli počnu bacati u depresiju - Ti stavi osmeh na svoje lice i pomisli: 
Ja sam živ i još sam tu!
============ ========= =====

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
20.8.2009 14:27:49   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:29:22   
magnetic
BAS LEP TEKST

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:30:32   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:32:43   
mamanp
Vrlo lep i poucan tekst.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:37:46   
Nensi*
user posted image
Svaka cast,bas lep tekst..

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:42:45   
Shishica
user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 14:48:50   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 15:24:14   
sneza24
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 16:43:16   
Dora
user posted image Sad recite da sam ovakva ili onakva, ali meni se tekst ne sviđa, ne volim patetiku tipa "uteši se tuđom nesrećom i budi srećan". Mislim da život nije poklon za sve ljude, za neke je kazna; da čovek po prirodi mora da teži ka boljem; da tuđa nesreća ne treba da ti pokaže da si srećan već da te podstakne da učiniš neko dobro delo i pomogneš kad možeš...
A ono sa slepom devojkom i naivnim momkom samo nam govori da nije sve u dobroti, mnogo toga je i u sposobnostima (i lepoti- naučno dokazanouser posted image ). Tako žene instiktivno traže muškarce sposobne i zdrave da bi imale zdravo i zbrinuto potomstvo. Logično. I lepe da bi imale lepu decu.
Mogu ja sad da filozofiram do sutra, nema veze, uglavnom, ne sviđa mi se tekst ni ta paćenička filozofija.user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Priča po kojoj se živi
20.8.2009 17:01:51   
Markovicka
Ja mislim da smo mi vecinu vremena nedovoljno svesni velicine i vrednosti onoga sto imamo i da se cesto fokusiramo bas na ono sto nemamo ili ne mozemo da imamo. U tom smislu, ovo je dobar tekst, mada se slazem i da covek treba da tezi boljem, ali ne slepo i ne ossvrcuci se, vec vrednujuci sebe i svoj zivot.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Priča po kojoj se živi
22.8.2009 16:01:40   
Lu
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Ja mislim da smo mi vecinu vremena nedovoljno svesni velicine i vrednosti onoga sto imamo i da se cesto fokusiramo bas na ono sto nemamo ili ne mozemo da imamo.

Dauser posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Priča po kojoj se živi
22.8.2009 21:11:37   
božana
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Markovicka

Ja mislim da smo mi vecinu vremena nedovoljno svesni velicine i vrednosti onoga sto imamo i da se cesto fokusiramo bas na ono sto nemamo ili ne mozemo da imamo.

Dauser posted image


I ja isto mislim.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Priča po kojoj se živi
22.8.2009 21:44:02   
božana
Još nešto.Jeste da je ova priča poučna, ali ja ne volim da se tešim tudjom nesrećom jer mi je to odvratno.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Priča po kojoj se živi
19.11.2017 12:27:32   
mama Jo
Predivno 😍
Moram da pisem i u ovoj temi, da bi je sad jos viss vas procitalo. Bas je lep tekst jako...
Nekako da se podsetimo da je predivno ono sto imamo i da treba u toms da uzivamo. 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Priča po kojoj se živi
19.11.2017 12:45:46   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Dora

user posted image Sad recite da sam ovakva ili onakva, ali meni se tekst ne sviđa, ne volim patetiku tipa "uteši se tuđom nesrećom i budi srećan". Mislim da život nije poklon za sve ljude, za neke je kazna; da čovek po prirodi mora da teži ka boljem; da tuđa nesreća ne treba da ti pokaže da si srećan već da te podstakne da učiniš neko dobro delo i pomogneš kad možeš...
A ono sa slepom devojkom i naivnim momkom samo nam govori da nije sve u dobroti, mnogo toga je i u sposobnostima (i lepoti- naučno dokazanouser posted image ). Tako žene instiktivno traže muškarce sposobne i zdrave da bi imale zdravo i zbrinuto potomstvo. Logično. I lepe da bi imale lepu decu.
Mogu ja sad da filozofiram do sutra, nema veze, uglavnom, ne sviđa mi se tekst ni ta paćenička filozofija.user posted image


isto misljenje imam kao Dora.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Priča po kojoj se živi
19.11.2017 13:22:46   
mama Jo
Tekst i jeste mozda malo onako... patetican, ili kako god, koju gos rec da upotrebimo ne.znam sad nijedna mi odgovarajuca ne pada na pamet... mozda je malo izbanalizovana sama prica...
Ali poenta je lepa... meni se zbog toga svidelo, zbog poente 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Priča po kojoj se živi
20.11.2017 0:01:58   
MamaNecaVo
Nisam ljubitelj ovakvih tekstova.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 18:34:00   
Dora89
Baš mi se sviđa! Ali, jeste, ljudi tako najčešće reaguju, i to je dr Z. Milivojević opisao. Kad izađu iz krizne situacije, izbegavaju kontakt sa ljudima koji su im tad pomagali, jer ih ti ljudi podsećaju na ono što su nekad bili.
Naravno, nije poenta da prestanemo da se borimo u životu za svoje ciljeve, jer neko nema ni toliko, nego da nastavimo kao i do sada, samo da manje pažnje obraćamo na ono što nemamo, a više na ono što imamo.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 18:54:21   
Sarav
Poenta je prava, kako god upakovano. Sviđa mi se jako.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 19:43:57   
Srecko47E
Slazem se.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 19:47:27   
Mala Elena
Sto covek ima vise,vise mu i treba i ne ceni ono sto je imao.user posted image

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 19:48:44   
Srecko47E
Za to si u potpunosti u pravu.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 22:55:29   
mama Jo
Jeste na zalost je tako... to je nasa realnost....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Priča po kojoj se živi
23.2.2018 23:51:45   
Srecko47E
Grpzna slika te realnosti nema sta.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here