|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prilagoditi bebu sebi ili sebe bebi?
18.7.2009 23:03:24   
eugenija
Podstknu me Verus da otvorim temu...


IZVORNA PORUKA: Verus RR
tako i treba!  Jednom mi neko rece " Oni su dosli u MOJ svet, i moraju da mu se prilagode".




Ja planiram da bebu zaista prilagodim sebi i svom načinu života. Ne pada mi na pamet da se odreknem malih stvari koji mene čine osobom kakva jesam. Takođe ne želim da mi se ličnost raspadne za radi totalnog prilagođavanja sebe malom biću koje je ionako u stalnoj potrebi (za snom, jelom, presvlačenjem). Ja te potrebe zadovoljavam, ne oskudeva u bilo čemu, pružam mu ljubav i toplinu, pažnju, brigu.. ALI:

- Moja sony linija je UVEK upaljena kao i pre. On se prilagođava da je u stanu u koji je došao sluša muzika ( i to dobra muzikauser posted image )
- U mom stanu se ne hoda na prstima dok spava. On se prilagođava na prisustvo drugih ljudi.
- Ja sebi mogu priuštiti poset_e prijatelja u vreme kada ja želim, bilo da on spava, dreči, arlauče ili kenja. On se prilagođava da mama ima socijalni život i uči se sopstvenom.
- Planiram ne propustiti događaje kojim želim da prisustvujem, što ne znači da ne volim svoje dete ili da se neću ne daj Bože s nekog vratiti. On se prilagođava da nije centar sveta, i da egocentričnost kod Eugenije ne prolazi.

< Poruku je uredio branki RR -- 24.12.2016 7:04:44 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:07:49   
Verus
Bravo Eugiuser posted image   Nemam nista vise da dodam ovome sto si rekla!  Smatram da su takve majke PODJEDNAKO ako ne i bolje od onih koje hodaju na prstima, sapucu i SVE podrede svom detetu.  Zato to kazem?  Posle kraceg ili duzeg vremena, te majke postanu isfrustrirane, nervozne, i jednostavno....prazne, jer nisu vise ono sto su bile...i onda se istresu na dete, ili budu bez razloga nervozne. 

Ma ama svaku rec podpisujem i slazem se.  Ja cu ISTO tako, nema sta puno da se menjamo, dovoljne su majke zrtve, gubitak sebe i svoje licnosti zarad deteta je previse.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:09:35   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ma ama svaku rec podpisujem i slazem se.  Ja cu ISTO tako!



Pazi šta si rekla, zvaću te na jesenuser posted image user posted image user posted image
Ma samo da ti nama zacrtačiš sa tim crticamauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:12:15   
Verus
Ej, kad se desi ima da daunlodujes skype pa da pricamo besplatno na kamerici!  Moji su tako bili tihi dok sam ja bila beba i spavala...i sta su napravili?  Da ne mogu da zaspim jedino AKo je tisina!!  Grrr bzvz, ma ima da tresti muzika nece mu nista bitiuser posted image


Bez zezanja, bas zelim da budem opustena mama...to mi je zelja, a ne da budem neka napeta, ko puska zapeta panicarka!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:15:43   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bez zezanja, bas zelim da budem opustena mama...to mi je zelja, a ne da budem neka napeta, ko puska zapeta panicarka!!!



Joj mene ovaj stav ne čini antipaničarkom... Da ti vidiš kako ja frkišem oko sitnica, aaaaaaaaaaaaa
Znaju to Vučko i Tašauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:17:24   
Verus
Pa dobro, ti popij po pivce pa ces se opustitiuser posted image   Verujem da te bude strah za bebu, zdravlje i sl....jbg sve to valjda ide u paketu.....Jesi li po prirodi uvek takva ili si pocela da panicis kako je stigao chupavko? 
Ja inace ne panicim, valjda necu jako ni tada: aaaaa

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:17:51   
Maya21
Ja sam mešavina one dve vrste user posted image sa Makijem sam bila ona što šapuće, hoda na prstima, itd. Tale sad spava uz Matejevo drekanje i vrištanje, uz zvuke raznih kompjuterskih igrica i muziku i isto tako dobro spava kao što je Matej u tišini spavao. Sada sam mnogo opuštenija, nadjem vremena i za sebe, sa Makijem to nije dolazilo u obzir...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:19:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Maya RR

Sada sam mnogo opuštenija, nadjem vremena i za sebe



Mayo, ovo je veoma važno!! Drago mi je da si uspela!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:19:39   
prase
Kod nas je situacija ista - od kada se rodio (dobro, lažem, od kada je imao par nedelja - dok sam se ja malo vratila u kolosek), Uroš se prilagođavao meni a ne ja njemu, u određenom smislu. To znači da su mi drugari dolazili i ja sam odlazila kod njih, išli smo zajedno na one događaje i proslave na koje je imalo smisla da idemo zajedno, a kada nije bilo smisla da ga vodim - išla sam bez njega. To nije mnogo često, ali dešava se. Prvi put sam ga ostavila sa mm i otišla kod mame na kafu kada je imao 2 ili 3 nedelje (mama mi nije komšinica). Prvi put sam ga ostavila sa bakom i izašla sa mm kada je imao nešto manje od 2 meseca.

E sad, što u "određenom smislu"... Uroš ima vreme kada jede, vreme kada spava, vreme kada se kupa, vreme koje provodimo zajedno. Prvo troje je fiksno određeno u toku dana, poslednje kako kad - uglavnom se trudim da ne prođe ni jedan dan da se ne igramo bar malo zajedno, bar dok sam na porodiljskom. Ne vučem ga sa sobom u vreme kada bi trebalo da spava, jer je za nas spavanje po definiciji ležanje u krevetcu zatvorenih očiju. Kolica, kola, babino naručje - to se ne računa i u vreme za spavanje ne praktikuje. Ne pomeram mu obroke onako kako meni odgovara, trudim se da obroci budu uvek u isto vreme (plus-minus pola sata). Ako smo se negde nepredviđeno zadržali, to znači da ćemo eventualno oprati samo guzu umesto da se kupamo, ali vreme za leganje u krevetac se pomera maksimalno pola sata, pri čemu se scenario da nismo kod kuće kada se on kupa izbegava.

U suštini, kad malo bolje razmislim - niti sam se ja podredila njemu, niti on meni, nego smo našli način da funkcionišemo zajedno kako nam oboma odgovara. To je opcija koja nije bila predviđena u temi, ali eto - kod nas je tako user posted image




_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:19:51   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Pa dobro, ti popij po pivce pa ces se opustitiuser posted image  



Samo zezajuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ma panika mi je drugo imeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:21:22   
eugenija
IZVORNA PORUKA: prase


U suštini, kad malo bolje razmislim - niti sam se ja podredila njemu, niti on meni, nego smo našli način da funkcionišemo zajedno kako nam oboma odgovara. To je opcija koja nije bila predviđena u temi, ali eto - kod nas je tako user posted image





Odlično!!


Hej, znaš, drago mi je da te čitamuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:23:22   
Verus
user posted image pa moram da zezam moju dragu Eugi!

Prase bravo!  Bas imam ovde par mama koje su mi uzori, i od kojih cu da ucim!user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:24:55   
Maya21
Ma Eugi uspevam ja od samog početka, mislim otkad imamo Taleta. Valjda zato što je drugo... Nekad sebe prekorevam  i gize me savest što ga tako samo spustim u krevetić a on sam zaspi, ne treba niko da ga nosi, da mu peva... Mateja smo nosili na rukama godinu i po... Ali kad bolje razmislim, i njemu će biti lakše npr u vtriću što se navikao na sve

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:30:24   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Maya RR

Ma Eugi uspevam ja od samog početka


user posted image user posted image user posted image Ni ne sumljam mamika!!!



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
18.7.2009 23:31:20   
Verus
user posted image bravo zene svaka cast!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 8:01:09   
Lu
Što se tiče obroka,spavanja,kupanja...to mora biti na vrijeme i tad smo u kući,što kaže prase nema spavanja ili hranjenja u kolicima dok ja u kafiću ispijam kavice sa društvom.
Ispijam ja i kavice,odem sama samcata u šoping(što najviše volim),izlazim sa mm kad je tu,idemo u društvo,tada ga prepuštam u ruke svojoj mami a da nemam nje imala bi curu za pomoć koju sam već bila počela ugovarati i prije poroda da ne opterećujem mamu ali je ona rekla nema ni govora. 

Igramo se svaki dan,sad pogotovo vani,ma ne smatram ja to prilagođavanjem njemu nego iskreno uživanje,a
s druge strane uživam da kad on spava radim nešto samo za sebe.

Recimo postoje i trenutci kad ja gledam nešto na tv,(rijetko ali postoje),ili kuckam na rr
on tada gleda crtić u drugoj sobi ili se igra sa igračkama i kockicama,zabavim ga da vidim šta zna sam da napravi,to je kao neki njegov kreativni trenutak.

Vrtić nam je mnogo pomogao,i meni i njemu u smislu navikavanja da bude odvojeni  ali i povjerenja.

Sve u svemu i ja mislim da tu ne treba neko jednostrano prilagođavanje nego treba odrediti što nas usrećuje i što usrećuje naše dijete,biti tolerantni ali ne dozvoliti da dijete potpuno ovlada nama,što bude starije to će biti izraženije,to možete svi vidjeti u nekim primjerima oko sebe.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 8:28:13   
Anoniman
Pre nego što sam dobila dete, bila su mi puna usta toga kako se neke stvari rade, i kako ću ja... da se razumemo - to nema nikakve veze sa onim kako živimo sada. To kažem da bi Verus znala, da nije sve u životu onako kako planiramo. Pre nego što sam postala majka, vikala sam da se histerija iz deteta izbije batinama prvi put kada ono zahisteriše... UF... to jako zavisi od deteta do deteta... evo... kod mog to nije imalo efekta. Tako sam pričala i da će dete kod bake da spava kada ja budem htela nekuda da idem jer ja svoj život neću mnogo da menjam zbog njega... a to se dešava gotovo nikada - prosto jer meni ne prija osećaj kada stignem kući i njegov krevetić je prazan. No...

Vidim spominje se hranjenje u kolicima... Nisam imala problema sa tim. Od kada je prestao da sisa, uvek sam hranu nosila u tašnici, prosto... ne znam zašto bih se morala vraćati kući toliko brzo... mislim, ako dete jede na 3 sata... to izgleda ovako: Jede, onda se pakuješ, prepovijaš i presvačiš dete, presvlačiš sebe, napokon krećete. Do sledećeg obroka vam je ostalo 2,5 sata ako je mama bila brza. Ako ste odšetali nekuda dalje, "ne daj bože" sreli nekoga da popijete kafu nakon sat vremena šetnje (znači ostalo je još 1,5h do sledećeg obroka), kafu treba da zalijete sebi za vrat, i da jurite kući jer u suprotnom beba počinje da urla. Ja nisam videla ni jedan dobar razlog za to. U velikoj flašici sam nosila prokuvanu vodu, imala sam praznu flašicu, i u činijici jednoj adaptirano mleko u prahu. Tako sam na miru pila svoju kafu i postala mnogo opuštenija mama nego dok sam trčala kući na obroke. Dakle, prilagodili smo se jedno drugom. (isto je bilo i kasnije kada su krenule kašice.

Kupanje... kao bebu sam ga kupala u 19.30, nakon toga dojila i išao je da spava. Tada sam UVEK bila kod kuće, i nije bilo nikakvih problema. Dakle, ja sam se prilagodila njemu.

Dok spava... u prvim nedeljama je radio i TV i muzika... Onda sam valjda postala previše umorna da bih svojim bahanalijama (tipa muzika) reskirala da se probudi kada je napokon zaspao.

Mislim da su ovo sve stvari koje zavise od maminog karaktera i od tipa bebe. Opet nema univerzalno rešenje.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 11:08:07   
Zlatna ribica
Potpuno se slazem sa Tashom, u svako slovce !
Dok nisam rodila dete, govorila sam potpuno isto - nece ono mene uslovljavati, nece se ono meni dernjati i besneti ( "odmah ce da radi ruka po guzi"), necu se odricati svojih uobicajenih navika ...
Uhvatim sebe ponekad da hocu da prilagodim detetove potrebe sebi, npr. gleda mi se neki film u 9 uvece, a detetu se jos ne spava, i onda sam isfrustrirana zasto nece da spava, da ga okupam i nahranim i da legne, da bih ja mogla da gledam film. Nekoliko puta sam zbog toga bila frustrirana, pa sam nervozu prenela i na dete i zaspalo mi je uplakano, a ja sam se posle osecala kao popisana, bilo mi je tesko i osecala sam se kao nemajka. Ovo je samo jedan sitan primer. I dalje mogu da slusam omiljenu muziku dok on spava (stavim slusalice i mirna backa), da citam knjige. Prijatelji mogu da nam dodju, samo se lepo dogovorimo u koje vreme, a kad dodju, i dalje su detetove potrebe prioritet - hranjenje, presvlacenje, spavanje. Prijatelji to razumeju i ne prave problem.
Nije mi nista toliko bitno da ne mogu privremeno da ga se odreknem. Dete ce odrasti, pa cu imati vise vremena za sebe.

Rekla bih da je sve samo stvar organizacije, i da je lakse nama odraslim da se prilagodimo detetu, nego ono onako malo, dok jos mnoge stvari ne razume, da se prolagodjava nama.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 11:19:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zlatna ribica


Uhvatim sebe ponekad da hocu da prilagodim detetove potrebe sebi, npr. gleda mi se neki film u 9 uvece, a detetu se jos ne spava, i onda sam isfrustrirana zasto nece da spava, da ga okupam i nahranim i da legne, da bih ja mogla da gledam film. Nekoliko puta sam zbog toga bila frustrirana, pa sam nervozu prenela i na dete i zaspalo mi je uplakano, a ja sam se posle osecala kao popisana, bilo mi je tesko i osecala sam se kao nemajka.


Isto. Baš mi se sinoć desilo, od muke sam i ja legla da spavam, jer sam osetila da mi nervoza kipi na uši. Umesto da je i on legao u dnevnu sobu sa mnom, da sam ga zagrlila i odgovarala na njegova pitanja KO JE OVO?, ŠTA RADI? ZAŠTO?...

(odgovor članu Zlatna ribica)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 15:44:28   
Verus
Joj pa sam njbalauser posted image moja svekrva kaze da AKO nase dete bude 1/10 sto je mm bio, da smo ozbiljno nadrljali!
Mozda da kupim cepove za usi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 15:47:21   
Anoniman
Navikne se to draga. Samo sam htela da ti kažem da sve mi pričamo da ćemo ovako i onako, i da ne razumemo zašto neko to radi na taj način, i kako mi nećemo popustiti tada i tada... a sve se to mnooooooogo razlikuje kada stigneš u tu situaciju. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 15:49:40   
Verus
Sigurna sam u to....volela bih da bude kako zamisljam, ali ne kaze se dzaba da ne znas dok ne hodas u tudjim cipelama....mozda me usere pa dobijem neku dobru bebuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 15:51:08   
Anoniman
(moj Luka je bio dobra beba user posted image i dobar je dečak user posted image - Tako kažu ... )

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 15:57:11   
Verus
user posted image al bas je sav jaaako sladak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 21:35:27   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Navikne se to draga. Samo sam htela da ti kažem da sve mi pričamo da ćemo ovako i onako, i da ne razumemo zašto neko to radi na taj način, i kako mi nećemo popustiti tada i tada... a sve se to mnooooooogo razlikuje kada stigneš u tu situaciju. 

Ovo je prava istina... user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here