|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problem sa stanom
9.12.2017 22:47:46   
MamaNecaVo
Nisam nasla slicnu temu,a pomoc i svaki savet mi je hitno nuzno potreban.

Napisacu nas problem ukratko.
Danima renoviramo stan.Ostali smo bez struje,jer struja nije dobro uradjena te po razbijanju zidova,kablove su greskom presekli.
Pre toga smo stalno imali problem od crkavanja novih uredjaja preko menjanja sijalica svaki dan po dve i vise.
Gradjevinska direkcija je poslala elektricara koji je naveo u zaoisnik da je sve ok.Privatno radimo generalku,privatnik je ustanovio da nista nije ok.

Potom,zidovi.Pucaju od kako smo se uselili.Prvo je bilo da zgrada sleze.Pet godina kasnije i dalje sleze s tim sto je danasnje merenje pokazalo da zgrada tome u jednu stranu nedozvoljeno mnogo.Od dozvoljenih 0.7 stogli smo do 1.8
Pukli su svi noseci zidovi zgrade da ne pricam da je nas pokusaj renoviranja decije sobe pretvoren u borbu sa vetrenjacama.

Bez struje,bez stana,prisiljeni na prenociste kod prijatelja sa bebom u sred zime.
Kome se obratiti?Ima li svrhe tuziti drzavu?
Ako neko ima predlog kojeg advokata angazovati i kontakt za istog,molim za pp.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Problem sa stanom
9.12.2017 22:57:19   
lesica
Nevena, nisam pametna.

Građevinska inspekcija možda?

Nadam se da će ti se javiti neko ko ima ideju kako možete da rešite stvar.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Problem sa stanom
9.12.2017 23:54:28   
isidora88
Joj strasnouser posted image
Bas mi je zao. Ako su to stanovi gradske direkcije sto je drzava gradila, u NS su ocajno odradjeni, nevidjen fuseraj, sve je bilo u fazi raspada, a zgrada nova, mi smo tamo gledali stanove ali ono je bio haos.
Definitivno mislim da treba da tuzite jer takve stvari ne smeju da se dogadjaju. Za advokata nemam preporuku jer nismo iz istog grada, ali verujem da ce se neko javiti ko zna user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Problem sa stanom
10.12.2017 7:32:26   
mali_mis
Ako imate sve uredne papire, i te kako imate prava da ih tuzite.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Problem sa stanom
10.12.2017 13:30:30   
mama Jo
Joj NAm bas bzvzna situacija... bas isto razmisljam sta bih radila, ali nesto sigurno bih, ne bih to ostavila tek tako... nemas sta da izgubis...
Ja isto ne znam ko bi to od advokata mogao da radi, cula sam za jednog sjajnog advokata u Novom Sadu koji radi taj deo odstete gradjana (ne znam kako se to strucno pravno kaze) ali mozda spadate u tu kategoriju. Imam broj tel.od njegove zene, jer sam jedno vreme radila sa njom... kazu da on ne gubi...ali mislim da ti ipak trazis nekog iz Beograda, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Problem sa stanom
10.12.2017 16:39:11   
dddaca
Nevena, tek sad vidim. Zao mi je sto kroz to prolazite. Nista pametno ne mogu da napisem, jer nemam iskustva sa tim stvarima, ali mislim da ukoliko zelis da pokreces neku tuzbu, najbolje bi bilo da se udruzis sa ostalim stanarima. Oni mozda nemaju problem sa strujom koji ti imas, ali to sto zgrada tone je zajednicki problem.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Problem sa stanom
10.12.2017 17:57:52   
medamisko
Tuzba . Zalosno sta se radi u ovoj nasoj drzavi.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Problem sa stanom
11.12.2017 10:12:19   
nata11
Strasno. Tacno da covek poludi. Ne bih kupila 80% novogradnje koja se zida kod nas.
Naravno tuzba. Pronadji i skupljen advokata ali da je iskusan u takvim slucajevima. I ne odustaj. Ovo je banana drzava ali ih ganjaj do zadnjeg dana.

_____________________________





(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Problem sa stanom
11.12.2017 10:55:36   
isidora88
Obavezno iskusan advokat i vidi da li jos neko od komsija ima problem sa takvim stvarima pa mozda i grupna tuzba.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Problem sa stanom
11.12.2017 12:27:01   
MamaNecaVo
Gradjevinska inspekcija je izlazila 3puta.
Poslednji put je inspektor pogledao namesten krevetac i moj stomak i prokomentarisao kako stan nije za zivot jer je vece pre toga pao plafon u hodniku.Da,komadi maltera su se odvalili i ostala je gola cigla bukvalno.

Moja greska sto nisam snimila.Ni tada ni svaki naredni put kada bi dosli.
Posle toga uvek me smuvaju kada sam sama sa bebom pa pola stvari niti kazem niti stignem da usnimim konverzaciju.


Svi stanari imaju isti problem,makar ovi na prizemlju.
Ali.. Vojni penzioneri uglavnom koji se plase ako pokrenj spor da im ne oduzmu stanove.Pricala sam sa komsinicom sa kojom sam ok,stan do nas,ali zena se plasi drzave.Sta vise reci

U subotu su lupali nase kupatilokako su macolom udari plocicu,razbili su i njen ceo zid.Sta vise reci.


Advokata altivno trazimo jer nam je garancija naravno istekla.
Gradjevinska nam je bila produzila jos dve godine koje ne vaze vise.

Parlet nam je radjen 4 puta.Zidovi komplet 9 puta.Komplet sanitarija 4puta.
Sada,svi zidovi u kraterima.
O ostecenju stvari necu ni da pricam (mi smo oni koji namestaj kupuju bukvalbo godisnje).

Danas se vracamo u stan.
Obustavljamo radove i uzimamo privatno.Ove majstore cemo primorati da potpisu da namerno odlazu radove sto je istina.
Pa cemo na sud.

Epilog za ovig par dana-celo naselje se zali na manje-vise istu stvar.
Tri stana su vracena gradjevinskoj pre isplacene sume,vracen im je novac.Pa cemo probati i tako.

Dobila sam kontaktod par advokata,hvala RR druzini.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Problem sa stanom
11.12.2017 12:34:02   
isidora88
Katastrofa, ne mogu da verujem da su toliko otaljali, bas mi je zaouser posted image
Ne smem ni da zamislim kroz kakav stres prolazite, tuzite i trazitenpare nazad i plus odsteta ako ste imali dodatna ulaganja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Problem sa stanom
11.12.2017 12:37:37   
MamaNecaVo
Isidora ova traje godinama.Vise snage nemam.
Nama su stvari u holu zgrade.Idilicna slika pred praznike.

U svakom slucaju ako neko bude imao slicno iskustvo tu sam da podelim prikupljene informacija.
Drzava se bas lepo ogradila a izgradnja stanova im je takva da ih ne treba niko uzimati ma kakvu subvenciju nudili.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Problem sa stanom
12.12.2017 19:48:16   
mama Jo
Joj NAm... bas, bas zeznuta situacija...
Samo prikupljaj svaku informaciju i koristi je, i samo teraj... samo da sredite to sto pre...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Problem sa stanom
12.12.2017 20:12:59   
isidora88
Zato smo mi i odistali iako su nam nudili sve super uslove ali neka hvala, kvalitet gradnje je bio ocajan cim se izgradilo. Mogu samo da zamislim kakvo je stanje posle par godinauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Problem sa stanom
13.12.2017 19:49:07   
Maraj
Joj nevena sad citam ovo i ne verujem. Ako nije tajna, gde se nalaze ti stsnovi? Jesu li to oni tzv socijalni stanovi?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Problem sa stanom
13.12.2017 22:15:30   
MamaNecaVo
Nama ni uslovi nisu super.
Ubavicu sutra slike da vidite na sta to lici,samo ako skontam oko ubacivanja slika.
Nije tajna,novo naselje S.S.Nekadasnja kasarna.Drzavni stanovi sta vise reci.
Nisu ni socijalni stanovi,po ceni su daleko od toga.Nas je kvadrat izasao .
oko 1300/1400e vise se i ne secam tacno iskreno.
Inace u stan smo usli i... uzas.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Problem sa stanom
13.12.2017 22:20:35   
lesica
Nevena, jako mi je žao.
Samo ne odustajte...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Problem sa stanom
13.12.2017 23:31:19   
Ana RR
Problem sa Stepom je što je svaku lamelu radio drugi izvođač. Tako se dođe do toga da su neke urađene sasvim ok (kao npr kod moje frizerke) dok su neke totalni fušeraj.
Isterajte svoje, ne odustajte.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Problem sa stanom
3.2.2018 10:51:38   
Duškić
Bas tako NAM, ne odustajte.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Problem sa stanom
3.2.2018 11:12:47   
isidora88
Nevena jeste li uspeli da dogovoritr neki povracaj novca zbog lose gradnje?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Problem sa stanom
3.2.2018 15:32:09   
MamaNecaVo
Kod nas je Deneza bila koja je bankrotila,pa su ponovo pokrenuli firmu.Kako sam cula krali su materija i podvaljivali losiji.Sto se i ispostavilo tako.

Isidora tapkamo u mestu.
Nama je evo noseci zid opet pukao i pored cinjenice da su stavljali neke srafove u zid i tvrdili da je to to.

Moram sutra uslikati na dnevnom svetlu i ubaciti slike.Mada.move pukotine sada su super.

Problem je sto niko nece realo stanje da kaze i svi se peru.
Drugo,svima pucaju zidovi ali nece da se zale (i dalje).
Komsiji prekoputa nas se stan raspao.
Znas kad se spolja vidi da je zid odvalhen i cekamo samo da padne (visina je 3m,doduse kod garaze ali ubice nekog).

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Problem sa stanom
3.2.2018 17:28:48   
isidora88
Ako nece da senzale mozda su dobili stanove na poklon, nista me ne bi cudilo. Ne mogu da shvatim da nesto plate i da cute, trpe i gledaju kako im se raspada stan.

< Poruku je uredio isidora88 -- 3.2.2018 17:29:40 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Problem sa stanom
3.2.2018 20:46:47   
MamaNecaVo
Nisu dobijali na poklon.Vojni su stanovi,jedino im je umanjen iznos otkupa nesto mizerno.Smesan neki iznos.
Verujem da zbog toga nece da se zale.Sta im mogu?Stanovi su na njihovo ime.
Jedino sto njih par stanove izdaju a to ne smeju da rade jer je zabranjeno te stanove izdavati.Drugo mi nista ne pada na pamet.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Problem sa stanom
3.2.2018 21:38:07   
isidora88
To je ono "ko ne plati na mostu, plati na cupriji"
Kod nas narod i dalje se ne zali. Sve ih je nesto sramota. Ja se vala zalim na sve, za svoj novac zahtevam maksimum., a ne da me neko otaljava i slicno.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Problem sa stanom
4.2.2018 0:15:09   
MamaNecaVo
Imamo dve rupe na plafonu u ulazu,komsija od gore sredio i stoje evo dve godine.
Jednom su mi poplavile kuhinju,al ostale stanare ne interesuje.
Ulazna vrata nam ne rade tri godine,isto tako..

Mislim da se ljudi plase vlasti pre svega.Drzava je gradila pa se vode onom parolom,ko je dobio spor protiv drzave.

Ali bitno da se najavljuje gradnj socijalnih stanova-pri cemu ni ovi nisu bolji

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here