|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Decembarski online sastanak sa Pampers doktorima
19.12.2015 10:11:10   
lesica
Drage mame,


Pozivamo vas na jednočasovno druženje koje vam nudi priliku da u direktnom kontaktu sa stručnjacima, bez čekanja, dobijete odgovore i savete koji su vam potrebni, a tiču se zdravlja, nege, odgoja i razvoja dece.


user posted image

Doktori koji vam stoje na raspolaganju su:

Julka Damnjanović, Pampers pedijatar
Gorana Isailović, Pampers dermatolog
Svetlana Zdravković, Pampers psiholog


Biografije doktora pročitajte OVDE


Svaki online sastanak će trajati sat vremena a termini će biti unapred najavljeni.
U okviru dogovorenih sat vremena Pampers doktori će biti prisutni na temi i direktno davati odgovore na sva vaša pitanja.


Treći online sastanak sa Pampers doktorima biće održan u sredu 23.12. u 13h u ovoj temi!


Takođe i nakon sastanka možete postavljati pitanja u temi a doktori će na pitanja koja stignu nakon sastanka, odgovarati jednom nedeljno.

Drage mame, prilikom postavljanja pitanja doktorkama, molimo vas da naglasite kome je pitanje namenjeno. Takođe vas molimo i da između sebe podelite savete šta bi i kako uradile u datoj situaciji i rešavanju nedoumice ili problema!

user posted image

Temu omogućio Pampers

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.12.2015 11:24:58 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
21.12.2015 2:19:05   
marketing RR

Mamike, pripremate li pitanja? user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
21.12.2015 7:17:04   
adulence
Pa bravo za rr,stvarno ste bez konkurencije...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
21.12.2015 16:50:21   
kokolom
Au 😀
u petak ili 23.12.?

petak je 25.12.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
22.12.2015 3:22:01   
isidora88
Bravo za rr i doktoreuser posted image valjda necu zaboraviti, imam jedno pitanje spremnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 10:38:42   
dddaca
ja mozda necu biti tu kasnije zato da pitam sad dermatologa:
Beba 10.5 meseci ima sitan osip po celom licu vec 3 dana. Osip nije crven, vec je koza na dodir neravna. Crveni su samo obrazi. Juce joj je izbio jedan zub, a jos jedan je na putu. U poslednjih nedelju dana joj nisam uvodila ni jednu novu namirnicu, osim sto je pre 3 dana prvi put jela pilece belo meso (piletinu je jela i ranije i nije bilo reakcije). Nisam menjala ni deterdzent za ves, a inace ga dva puta ispiram i dalje. Da li su zubicu uzrok mozda?

Pitanje za pedijatra:

Pitanje se odnosi na kolicinu hrane. Da li se preporucena kolicina mesa odnosi na sveze ili kuvano meso (kuvanjem se tezina skoro prepolovi) i koja je preporucena kolicina mesa za bebu uzrasta od 10.5 meseci? Koliko mladog sira smem da dam bebi? Kiselo mleko pojede celu casu, pavlake pola, a mogla bi i prilicno sira, ali joj ne dajem vise od 50 gr jer nigde nisam nasla preporucenu kolicinu, a ne bih da joj opteretim stomak

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 11:03:28   
Lymha
Ako moze pitanje za dermatologa?

U 22 sam nedelji gestacije i upalio mi se nokat, odnosno koza iznad. Da li smem da mazem Flogocid mast, da li je bezbedno u trudnoci?
Hvala unapred na odgovoru
user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 12:34:20   
Pampers dermatolog
Moguce je da se radi o slici decijeg ekcema na terenu atopijske konstitucije. Potrebno je proveriti porodicnu anamnezu. da li neko u porodici ima suvu kozu ili polensku kijavicu, alergiju na lekove ili bronhijalnu astmu. U slucajevima atopijske konstitucije lako moze doci do pojave atopijskog ekcema ili decijeg ekcema. Najvaznije je da pratimo da li se bebica cese ili trljka glavu o podlogu. U tom slucaju se mora primeniti terapija i konsultovati dermatolog. Van naleta svraba potrebno je negoovati bebinu kozu preparatima koji sadrze esencijalne masne kiseline i kupati bebu uljnim kupkama. Takodje se vodi racuna o takozvanom mikrobiomu koji cine normalna mikrobioloska flora na kozi

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 12:40:40   
Pampers dermatolog
Potrebno je proveriti laboratorijskom analizom briis nokta. da li je u pitanju bakterijska ili gljivicna infekcija. Flogocid moze biti prva pomoc i dozvoljen je u trudnoci. U slucaju da je gljivicno obolenje treba dodati i lokalni antimikotik kao sto je napr Bicutrin ili Obytim ili Canesten krem

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 12:46:26   
bebilule
Moje.pitanje je za pedijatra.

Beba ima.2 mjeseca. Rekli su da dodjemo za petnaest dana da primi vakcinu. Do sada je primio bsg i hepatitis (na rodjenju i sa mjesec dana). Medjutim u BiH, odakle sam ja, jos uvijek.se daju Torlakove trovalentne vakcine. Do nedavno su roditelji mogli u apoteci kupiti pentaxin i donijeti porodicnom pedijatru da je da djetetu. Sad je to zabranjeno nekom depesom ministarstva zdravlja. Pretpostavljam da se vecina roditelja.odlucivala za tu opciju pa im je propaladala kupovina starih vakcina preko.sumnjivog tendera. Takvu svoju odluku opravdali su time sto su rekli kako apoteke mozda nepropisno cuvaju i transportuju pentaxin. Mi imamo opciju kupovine petovalentne vakcine u jednoj apoteci, a bebi bi je dao pedijatar koji ima.privatnu ordinaciju, i pri tom naravno izdao potvrdu o vakcinaciji radi upisa u karton. Interesuje me vase misljenje, da li ste prije za petovalentne nego za trovalentne? I da li se one razlikuju iskljucivo u nacinu primanja i mogucim reakcijama, ili je i sastav drukciji? Takodje, interesuje me kako bih je pravilno mogla prenijeti iz apoteke do ordinacije?

Hvala!

< Poruku je uredio bebilule -- 23.12.2015 12:54:54 >

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 12:59:41   
Anarunika
Pitanje za pedijatra.
Srednji sin mi se već deset_ak dana žali da ga boli stomak. On je normalan ,normalno,jede,normalno se ponaša,živahan je ali s vremena na vreme mi kaže da ga boli stomak i kada ga pitam kako i kada ,da li je to uvek ili ponekad on kaže stalno. Prvo smo misllili da je virus jer je stariji sin imao nešto slično, davali smo mu probiotik, čaj .Međutim on se i dalje s vremena na vreme požali. U isto vreme je proslinavio i ima baš guste,zelene sline koje ne mirišu lepo.Nema proliv ,jedino što je jedan dan preskočio veliku nuždu što za njega nije uobičajeno.
Pomislili smo da možda želi i da malo privuče pažnju na sebe jer je srednji od troje dece ali opet bih volela da budem sigurna.
Uradila bih mu analize da vidimo da je sve u redu. Šta biste mi savetovali ,šta od analiza u tom slučaju treba uraditi ?

Kada pokazuje gde ga boli to bude predeo u visini pupka.

< Poruku je uredio Anarunika -- 23.12.2015 13:00:34 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 12:59:54   
lesica
Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema ljubomornim ispadima starijeg deteta (5,5 godina) prema bebi.
Meni deluje da što više pričamo sa njom, ona sve više tera po svom.

Hvala unapred!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:01:11   
Mala Elena
Pitanje za psihologa:

Devojcica ima 20 meseci i ima slabiji apetit, tj slatkise hoce a zitarice, povrce, cak nekad i voce izbegava
tako sto okrene glavu i kaze -necu... Posto znam da dete ne treba hraniti na silu niti ga forsirati, da li da uvedem neki sirup za apetit ili na koji nacin da joj pridjem i ubedim je da pojede sto joj ponudim? Npr. nekad joj spremim slatki sutlijas ili griz, cesto nece ni da proba, kao da prepozna a nekad cim proba pljune. Hvala puno

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:04:08   
Modessty
Pitanje za dermatologa
Imam dva dečaka od 5 i po i 2 godine. Obojica imaju suvu kožu u zimskom periodu i obojica su kako naša dr kaže "atopičari". Na lice im mažem samo Pantenol krem, jer im ništa drugo ne prija. Za kupanje koristimo obične dečije i bebi kupke. ALi ne znam šta da im mažem na telo. Jako im je suva koža na bokovima, listovima nogu i na rukama iznad lakata. Ne prijaju im takozvane atopijske kreme, probali smo svašta. Da li da korstim beby mleko za telo i koje? Ili je bolje ulje?
Inače prašak za pranje veša ne koristim kao ni omekšivač. Sama pravim gel za pranje veša i od kako njega koristim nema ekcema ni alergija.

Na preporuku pedijatra dajem im Immuno B sirup i Vigantol.

Hvala!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:09:19   
brbljivko
Dobar dan!
Pitanje za pampers pedijatra!

Da li bebi od tri meseca koja je na adaptiranom mleku treba davati vodu?
To je nešto što stalno zaboravljam da pitam naše pedijatra. Hvala vam

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:14:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Pitanje za pedijatra.
Srednji sin mi se već deset_ak dana žali da ga boli stomak. On je normalan ,normalno,jede,normalno se ponaša,živahan je ali s vremena na vreme mi kaže da ga boli stomak i kada ga pitam kako i kada ,da li je to uvek ili ponekad on kaže stalno. Prvo smo misllili da je virus jer je stariji sin imao nešto slično, davali smo mu probiotik, čaj .Međutim on se i dalje s vremena na vreme požali. U isto vreme je proslinavio i ima baš guste,zelene sline koje ne mirišu lepo.Nema proliv ,jedino što je jedan dan preskočio veliku nuždu što za njega nije uobičajeno.
Pomislili smo da možda želi i da malo privuče pažnju na sebe jer je srednji od troje dece ali opet bih volela da budem sigurna.
Uradila bih mu analize da vidimo da je sve u redu. Šta biste mi savetovali ,šta od analiza u tom slučaju treba uraditi ?

Kada pokazuje gde ga boli to bude predeo u visini pupka.

Ja bih obavezno proverila urin i kks, i otisla bih kod pedijatra da opipa stomak. Moze biti u vezi sa tom infekcijom nosa, ali morate obaviti pregled kod vaseg doktora, deca retoko lazu i to se odmah otkrije.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:16:56   
Pampers dermatolog
Za redovnu negu koze atopicara preporucuju se uljne kupke kao i preparati za kupanje na bazu bakra i cink jona koji odrzavaju mikrobiom (floru koze) u balansu. Ne savetuje se svakodnevno kupanje preparatima za kupanje vec svaki drugi ili treci dan. Potrebno je da preparat za negu koze tela sadrzi esencijalne masne kiseline. Zato pantenol krem obicno nije dovoljan. Idealno je da preparat bude emolijentni pre nego hidratisuci. Na trzistu ima veci broj preparata za negu pocev od Atodema, |Lipikara, Xeracalma, Trixera, Exomega Stelatopia, ili od domacih proizvodjaca Atopik emolijentni krem. Lepo se pokazao i Cortinat preparat na bazi aktivnih principa iz biljaka koji hidratise i neguje kozu

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:18:16   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema ljubomornim ispadima starijeg deteta (5,5 godina) prema bebi.
Meni deluje da što više pričamo sa njom, ona sve više tera po svom.

Hvala unapred!

Draga Lesice,

Iako kažete da dosta pričate sa ćerkom, uvek ima smisla i dalje pričati. Možda je potrebno da korigujete malo način na koji sa njom razgovarate. Pitajte je da vam ispriča, shodno svom uzrastu, šta je brine u vezi sa sestrom ili bratom, kako biste registrovali šta je muči. Dajte joj da crta porodicu, bebu, sebe, vas - crtanje je odličan način za izražavanje osećanja, a i vi iz nega možete dosta toga da saznate. Pokušajte da nađete vreme da budete samo sa njom i da joj se tada potpuno posvetite.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:20:12   
dunja RR

Pitanje za Pedijatra:

Da li je normalno da dete od 18 meseci ima 2-3 stolice dnevno?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:23:02   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Pitanje za psihologa:

Devojcica ima 20 meseci i ima slabiji apetit, tj slatkise hoce a zitarice, povrce, cak nekad i voce izbegava
tako sto okrene glavu i kaze -necu... Posto znam da dete ne treba hraniti na silu niti ga forsirati, da li da uvedem neki sirup za apetit ili na koji nacin da joj pridjem i ubedim je da pojede sto joj ponudim? Npr. nekad joj spremim slatki sutlijas ili griz, cesto nece ni da proba, kao da prepozna a nekad cim proba pljune. Hvala puno

Potpuno ste u pravu kada kažete da ništa ne valja raditi na silu. Ćerka je sada na uzrastu kada joj je važno da se njeno ne čuje i uvaži. Pokušajte da je nagradite, pre svega emotivnom podrškom, kada pojede bar malo onoga što želite i probajte da joj obrok učinite vizuelno atraktivnim, npr. napravite lice ili neku figuru i sl kako biste je na taj način zainteresovali.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:24:37   
rošula
Pitanje za psihologa:

Da li ima i kolika je veza izmedju fototerapije (fizioloske zutice) i kasnjenja u razvoju?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:25:25   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema ljubomornim ispadima starijeg deteta (5,5 godina) prema bebi.
Meni deluje da što više pričamo sa njom, ona sve više tera po svom.

Hvala unapred!

Draga Lesice,

Iako kažete da dosta pričate sa ćerkom, uvek ima smisla i dalje pričati. Možda je potrebno da korigujete malo način na koji sa njom razgovarate. Pitajte je da vam ispriča, shodno svom uzrastu, šta je brine u vezi sa sestrom ili bratom, kako biste registrovali šta je muči. Dajte joj da crta porodicu, bebu, sebe, vas - crtanje je odličan način za izražavanje osećanja, a i vi iz nega možete dosta toga da saznate. Pokušajte da nađete vreme da budete samo sa njom i da joj se tada potpuno posvetite.



Hvala Vam.

Mi u suštini sve što navodite i predlažete i radimo, ponekad mi se čini da se njoj mnogo više posvećujemo nego sinu, i čini mi se da je mirnija kada smo sami i kada nema "faktora" koji remete našu porodičnu rutinu - bake i deke, koje ne možemo da isključimo, obzirom da sa jednima živimo u kući, a i drugi su blizu a kako su jedini unučići, često su i oni prisutni.
Da li smatrate da bi i sa njima trebalo da prodiskutujemo o načinu postavljanja prema njoj?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:25:25   
rošula
Pitanje za pedijatra i psihologa:

Da li ima i kolika je veza izmedju vakcina i kasnjenja u razvoju?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:26:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

ja mozda necu biti tu kasnije zato da pitam sad dermatologa:
Beba 10.5 meseci ima sitan osip po celom licu vec 3 dana. Osip nije crven, vec je koza na dodir neravna. Crveni su samo obrazi. Juce joj je izbio jedan zub, a jos jedan je na putu. U poslednjih nedelju dana joj nisam uvodila ni jednu novu namirnicu, osim sto je pre 3 dana prvi put jela pilece belo meso (piletinu je jela i ranije i nije bilo reakcije). Nisam menjala ni deterdzent za ves, a inace ga dva puta ispiram i dalje. Da li su zubicu uzrok mozda?

Pitanje za pedijatra:

Pitanje se odnosi na kolicinu hrane. Da li se preporucena kolicina mesa odnosi na sveze ili kuvano meso (kuvanjem se tezina skoro prepolovi) i koja je preporucena kolicina mesa za bebu uzrasta od 10.5 meseci? Koliko mladog sira smem da dam bebi? Kiselo mleko pojede celu casu, pavlake pola, a mogla bi i prilicno sira, ali joj ne dajem vise od 50 gr jer nigde nisam nasla preporucenu kolicinu, a ne bih da joj opteretim stomak

Kolicina, svezeg, mesa u tom uzrastu, iznosi oko 70 gr na drugi dan. Za mladi sir je dovoljn do 100 gr i ne svaki dan.Ja bih ostala na vasih 50 gr, ti podatci o kolicini hrane nigde nisu sasvim sigurni i potpuno tacni. Kiselo mleko je zdravo jer se odlicno vari ,ali obzirom na uzrast mislim da je to velika kolicina.Nemoj te je opterecivati i biti toliko striktni oko kolicine.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:30:49   
emicaa
Pitanje za psihologa.
Djevojčica od dvije godine sve češće počne histerisati bez nekog pravog razloga,ako joj reknem da ne smije nešto što i prije nije smjela sad plače,baca se,vrišti a prije bi samo ostavila i gotovo.Kako se postaviti prema njoj u tim trenutcima?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here