|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rol virsle
19.10.2013 12:25:42   
lokica77
- 2 case jogurta
-pola case(od jogurta) ulja
-1 prasak za pecivo
-2 jaja
-brasno po potrebi
-10-ak virsli
-kore za pitu
-po izboru susam

- Umutiti smesu od gore navedenih sastojaka otprilike gustine kao za palacinke(moze malo gusce).
-Premazivati 3 kore(redjati jednu preko druge) a na cetvrtu premaz pa virsle, urolati i stavljati u podmazan pleh.
-Posuti susamom po zelji i peci u zarejanoj rerni na 250c oko 20min.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rol virsle
20.10.2013 16:42:13   
Didy
Zvuci zanimljivo, moracu probati. Ja napravim testo kao za kifle, razvucem tanko, isecem na dugacke, a uske trake i onda motam oko virsli. Deci se bas jako svidja.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rol virsle
20.10.2013 20:23:25   
dijana1*
Didy tako i ja pravim, jos sa strane na par mesta zarezem testo pa napravim pletenicu user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rol virsle
20.10.2013 20:28:59   
big mum
Dobar recept moram da probamuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rol virsle
21.10.2013 10:19:52   
lokica77
e i ja sam nekad pravila tako ali s obzirom da mi sada fali jos jedno 2 sata dnevno da bih stigla sve da pozavrsavam, ovaj recept mi je spas...za 20-ak min. imam spremljen dorucak ili veceru

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rol virsle
24.10.2013 13:14:13   
Didy

IZVORNA PORUKA: lokica77

e i ja sam nekad pravila tako ali s obzirom da mi sada fali jos jedno 2 sata dnevno da bih stigla sve da pozavrsavam, ovaj recept mi je spas...za 20-ak min. imam spremljen dorucak ili veceru


Ja natrpam sve sastojke za kifle u onu pekaricu i ona sve zamesi, pusti testo da kisne, premesi, opet kisne, ja samo izvadim, razvučem, isečem i motam. Isto mi treba 20 minuta, pod uslovom da sam dovoljno ranije uključila pekaricu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rol virsle
24.10.2013 21:25:09   
adulence
deluje zanimljivo mada uopste nemam predstavu kako bi ovo trebalo da izgleda nius mi jasne te kore i to retko testo....hmmmm mada s obzirom da nisam vicna sa testom tj jos se ucim nije ni cudo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rol virsle
24.10.2013 21:52:25   
Trcosava
Kapiram da ispadne kao lisnato testo

Meni ne pada na pamet da se akam sa mešenjem kad lepo mogu da odem u prodavnicu i kupim ili sveže lisnato, ili zamrznuto. Malo više razvučem i urolam viršlu :)
IZVORNA PORUKA: adulence

deluje zanimljivo mada uopste nemam predstavu kako bi ovo trebalo da izgleda nius mi jasne te kore i to retko testo....hmmmm mada s obzirom da nisam vicna sa testom tj jos se ucim nije ni cudo...



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rol virsle
24.10.2013 22:19:31   
lokica77

IZVORNA PORUKA: adulence

deluje zanimljivo mada uopste nemam predstavu kako bi ovo trebalo da izgleda nius mi jasne te kore i to retko testo....hmmmm mada s obzirom da nisam vicna sa testom tj jos se ucim nije ni cudo...


u ciniju stavis 2 case jogurta,pola case ulja, 1 prasak za pecivo i dva jaja, to mesas zicom i dodajes brasno dok ne dobijes smesu malo guscu nego za palacinke.
Tom smesom premazujes kupovne kore za pitu(2-3 kasike smese ide na jednu koru),pa ih redjas jednu na drugu.
Redjas 4 kore jednu na drugu pa na cetvrtu stavis virsle(2-2,5kom) i urolas(kao rolat kad pravis) i redjas u pleh.
Prosto je...nego ja izgleda ne znam bas najbolje da objasnim to mi nije jaca strana


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rol virsle
24.10.2013 22:22:39   
Jole84
Super zvuči,baš mi se prijede user posted image nego radi li nešto noćas da šaljem mm po kore user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rol virsle
24.10.2013 22:23:27   
lokica77

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja natrpam sve sastojke za kifle u onu pekaricu i ona sve zamesi, pusti testo da kisne, premesi, opet kisne, ja samo izvadim, razvučem, isečem i motam. Isto mi treba 20 minuta, pod uslovom da sam dovoljno ranije uključila pekaricu.user posted image


Ja nemam pekaricu ali sam obecala sebi da cu je kupiti cim pre, tj za koji mesec sad planiramo K prvi divan dan pa mi treba sto cuda ne znam gde cu pre

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rol virsle
24.10.2013 22:28:04   
lokica77
ups,dva puta ista porukica

< Poruku je uredio lokica77 -- 24.10.2013 22:29:35 >


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Rol virsle
24.10.2013 22:34:23   
Ana RR
Ja slično pravim pitu sa sirom. 3 cela jaja se umute sa jogurtom, brašnom, uljem, pp i malo soli, mažu se po tri kore, na treću se izrenda sir, urola se kora i složi u podmazan pleh. I tako redom dok se sve ne potroši. Kore budu kao domaće user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Rol virsle
25.10.2013 7:59:49   
Lu
Evo i moj dobrinos, davno sam stavla u RR recepte user posted image
Sastojci:
1kg brašna 500ml mlijeka 250ml ulja 1 kvasac 100gr margarina sol žumanjce za premazivanje kim za posipanje 2 pakovanja hrenovki srednje veličine

Uputstvo:
Umjesiti tijesto od brašna, kvasca, mlijeka, ulja i soli. Neka se diže 40-50 min na toplom, treba skoro da se udvostruči. Premjesiti tijesto i napraviti 8 kuglica. Svaku kuglicu razvaljati i od nje isjeći 8 kifli u trokut. Hrenovke isjeći uzduž na četvrt i onda poprijeko na tri dijela. U svaku kiflu staviti jedan komadić hrenovke i zamotati. Poredati u pleh ne preblizu jer će se dignuti pri pečenju, premazati žumanjcem i posuti kimom. Između kiflica staviti komadiće margarina. Peći na 200 stupnjeva 20-25 min dok samo malo porumene. Idealno za goste, izađe ih mnogo a mogu se i sutradan ugrijati u mikrovalnoj. U polovicu kifli možete umjesto hrenovki staviti neki tvrdi sir.

Izađe 64 komada, ja to pravim za rođendan djeci a kad pravim nama samo, popolovim namirnice.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Rol virsle
25.10.2013 8:59:37   
adulence
Sad mi je jasnije he he..pravicu sigurno...jos samo jedno pitanje maze se svaka kora pa se na 4 stavlja virsla?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Rol virsle
25.10.2013 12:04:58   
lokica77
da da svaka se maze pa i 4 na koju idu virsle, budu bas super sto kaze Ana RR kao domace

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Rol virsle
28.10.2013 15:32:12   
Jole84
Probala sam i baš su ukusne a brzo se pravi i sa viršlama a i sa sirom kao Ana. Super receptić user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Rol virsle
26.1.2021 15:46:32   
branki*
ja pravim ovako...uzmem gotovo lisnato testo,onu tablu,blok i razvaljam oglakijom tanko.kupim cekin virsle,njih dodje dosta,a pristojna je cena i odlican ukus,,isprobala sam puno virsli inace.i onda secem trake ,virsle na tri dela i rolam.odozgo premazem jajetom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Čokoladni kolač sa malinama
Ringerajin kuvar: Ana RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here