|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Serklaž / cerclage
24.12.2008 10:40:46   
Anoniman
Hajde da sakupimo iskustva, možda nekome zatrebaju...

Recimo, konkretno ja - nemam pojma ništa o tome. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Serklaž / cerclage
24.12.2008 16:26:11   
gracija
Na ovu temu pocecu ja da pisem.Naravno ni ovo me nije zaobislouser posted image .Serklaz su mi uradili u  17-18 nedelji.Radili su mi pod totalnom anestezijom.Sam cin stavljanja serklaza ne traje nesto dugo,mozda 10 minuta i toliko pripreme,ma sve ukupno 20-25 minuta.Prije serklaza moraju se svi nalazi uraditi,od nalaza krvi,urina do EKG-a.Posto se radi u totalnoj anesteziji ,uopste ne boli,jedino poslije toga javlja se mali bol slican menstrualnom.Sledeci dan se ide kuci.E sad, sta je serklaz?user posted image

Serklaž je intervencija koja se primenjuje kad se javi cervikalna inkompetencija tokom trudnoće kako ne bi došlo do spontanog pobačaja ili preranog porodjaja. Ovom operacijom se jakim šavovima zatvara grlić materice. Šavovi se uklanjaju onog trenutka kada više ne postoji opasnost od spontanog pobačaja,a najčešće je to pred porođaj.Serklaž se obično radi na trudnicama koje su u anamnezi imale jedan ili više spontanih pobačaja. Opasnost spontanog pobačaja je najveća u drugom tromesečju trudnoće pa je to period  kada se najčešće i radi serklaž.Najkomfornije je raditi u analgeziji, mada može i u drugim oblicima anestezije.
Posle kraćeg odmora trudnica odlazi kući uz savet o mirovanju par dana.

Toliko od mene,a ako neko ima jos nekih ne jasnoca slobodno pitajte.user posted image

< Poruku je uredio guppy -- 24.12.2008 19:22:53 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Serklaž / cerclage
24.12.2008 19:23:46   
guppy RR
Ja sam obojila u tvom postu ono značajno... nadam se da se ne ljutiš. Nisam do danas razumela ŠTA TAČNO se tada radi... i tek sad vidim... brrr!... Ali dobro - to nam spasi bebaća,....

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Serklaž / cerclage
24.12.2008 21:25:54   
AleksandraDj
Joj ovo bas zvuci bolno. Moja najbolja drugarica se porodila pre tri nedelje i sve vreme je isla na preglede i lezala u bolnici po 2-3 dana mesecno kada se radi kontrola serklaza. Kada su joj skinuli konce porodila se odmah, krenuli bolovi u 12h a porodili su je u 13h.. Kaze ona nista strasno samo sto meni bas zvuci strasno..user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Serklaž / cerclage
26.12.2008 14:27:07   
Anoniman
Jao draga, ne zvuči meni strašno, zvuči mi super. Za sat vremena je sve bilo gotovo.

(odgovor članu AleksandraDj)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Serklaž / cerclage
26.12.2008 14:43:09   
gracija
Pa slazem se sa Tashom,nije strasno,mozda vise neprijatnouser posted image .Ali poslije toga ja sam se osjecala nekako sigurnijom.Sad jedino ne znam kako izgleda skidanje serklaza,ali to cu vam opisati cim saznam....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Serklaž / cerclage
26.12.2008 19:03:15   
guppy RR
i mene interesuje.... hvala ti 

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Serklaž / cerclage
27.1.2009 14:29:04   
gracija
Mogu slobodno da napisem da je skidanje serklaza toliko jednostavno da ja jos ne mogu da vjerujem.user posted image user posted image user posted image Skoro da nema razlike izmedju obicnog ginekoloskog pregleda i skidanja serklaza.Ja nisam nijednog trenutka osjetila bol,samo olaksanje kad je koncic presjecen.Mislila sam da cu pisati cijelu pricu na ovu temu,ali zaista nema potrebe.Na stolu nisam bila ni deset minuta.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Serklaž / cerclage
27.1.2009 14:33:22   
Anoniman
JUPI! Pa super!

Mnogo mi veselo zvučiš! Davno mi nisi tako zvučala! To je garant od uzbuđenja pred porođaj! user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Serklaž / cerclage
27.1.2009 14:49:22   
gracija
Strasno sam se bojala tog skidanja,tako da sam bila pod pritiskom.Vecina zena u mom okruzenju koje su prolazile kroz to famozno skidanje serklaze,pricale su mi nevjerovatne price,od nesnosljivih bolova, preko neugodnosti,krvarenja a ustvari to nista nije istina.Tako da mi je sad puno lakse kad sam uspjesno obavila i taj "zadatak".user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Serklaž / cerclage
27.1.2009 15:36:25   
gogy37
Evo kako izgleda serklaz posto ga i ja imam jos od oktobra...meni ce ga skinuti na dan carskog reza
nadam se da ce se videti slika

user posted image


user posted image


user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 14:33:37   
Anoniman
Male su slichice da bi u detalje videla....al mislim da je bolje da nishta neznam ....josh tju se na kraju uplashiti user posted image

(odgovor članu gogy37)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 14:36:03   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Male su slichice da bi u detalje videla....al mislim da je bolje da nishta neznam ....josh tju se na kraju uplashiti user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 14:38:57   
Anoniman
Evo josh malo informacija o serklazu...

Serklaz se radi u lokalnoj ili opstoj anesteziji, uglavnom u 3. mesecu trudnoce
Sta je to serklaz? Kada postoji slabost grlica materice, to jest kada postoji opasnost da se trudnoca zavrsi pre vremene primenjuje se jednostavna operativna metoda - serklaz. Ukoliko se ginekoloskim i klinickim pregledom utvrdi da je spoljasnje i unutrasnje usce materice otvoreno za 0,5 do 1 pa cak i 2 centimetara, serklaz je neophodan. Serklaz se radi u lokalnoj ili opstoj anesteziji, uglavnom u 12. nedelji trudnoce (3. mesec). U izuzetnim slucajevimo moze da se primeni i ranije a nekada se serklaz radi u 6. ili 7. mesecu kako bi se sprecio prevremeni porodjaj. Operacija se sastoji u stavljanju kruznog sava oko grlica materice, na nivou unutrasnjeg usca kako bi se ono zatvorilo. Koristi se sintetski (najlonski) konac koji se skida 21 dan pre ocekivanog porodaja
Posle stavljanja serklaza preporucuje se izbegavanje fizickih napora i koriscenje preparata Prepara i Progesterona. "Slabost" ili opustenost unutrasnjeg usca moze da dovede do sirenja usca, prsnuca plodovih ovojaka i nakon toga izbacivanja ploda. Uzroci slabosti unutrasnjeg usca su najcesce traume iz prethodnih trudnoca ili grubo instrumentalno sirenje za vreme pobocaja, a nekada je razlog i infekcija. Medjutim i kod zena koje nisu radjale, zbog hormonskih poremecaja moze da dodje do opustanja ovog dela organa za reprodukciju pa je i kod njih neophodno uraditi serklaz kako bi se sacuvala beba.


(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 16:57:43   
Anoniman
Hvala Draga!
Najverovatnije ću ga uraditi u sledećoj trudnoći.. nema čega da se bojimo!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:03:52   
Anoniman
Ja se zasad ne bojim...pogotovo shto tje me uspavati....a ni posle ne bi trebalo da imam bolove...bar ne jake....a s obzriom da je ovo bitno za moje bebice....nisam ni jednog trenutka pomislila da kazem dr da ne zelim... Znam da tje biti sve ok user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:19:34   
Anoniman
Naravno, draga..... kada će ti ga raditi?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:27:51   
Anoniman
U nedelju ulazim u bolnicu...pa verovatno u ponedeljak.... josh neznam...ali u petak moram da "udjem" papiroloshki u bolnicu...a u subotu....idem kod anesteziologa.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:29:54   
Anoniman
jesi bila nekad pod opštom anestezijom?

Samo ćeš lepo da zapajkiš, ne mora da znači da će te boleti kad se probudiš, možda lako podneseš anesteziju....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:34:48   
Anoniman
Pa meni su u opshtoj anesteziji radili reviziju...kontam da je ista anestezija u pitanju....A bila sam u potpunoj anesteziji i kad sam vadila krajnike user posted image

Prochitala sam negde da se posle serklaza javlja bol kao menstrualni...a to nije strashno....a anesteziju sam dobro podnela pre par meseci....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:37:50   
Anoniman
da , znam draga... čitala sam...user posted image


ali dočekala si svoju sreću i ja ti želim da sve prođe kako treba u za koji dan kada ti budu radili serklaž... znam par žena kojima tako rodile decu (i hvala bogu na takvom metodu! i sve ok... nema šta... samo pozitivno user posted image

kada ti bude bolje očekujem utiske.... ! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:38:54   
Anoniman
Ma javicu se ja verovatno i iz bolnice....kontam da tje mi biti dosadno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:40:52   
Anoniman
user posted image ma hoće... malo pola sata-sat dok ne dođeš sebi e eto tebe na RR ! user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:40:53   
anajid
Smeshkice nista to nije,moja kolegica je uradila serklaz,kaze rutinski,vrlo kratko se bude pod anestezijom,ne sekiraj se!Sve sto je za dobrobit tvoje dece,moze se i pregurati.Ma hrabra si ti,ne sekiram se ja za tebe,prezivela si puno gorih stvari!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:45:20   
Anoniman
Pa ovo je bolja varijanta nego kad sam otishla na reviziju...a nisam ni znala da ce me uspavati...user posted image A moj dragi cheka u chekaonici...a niko nece da mu kaze gde sam.... ludilo.... al dobro....sve je bilo u redu na kraju....... user posted image

Jedino neznam shta tje me anesteziolog pitati...jel treba neshto posebno da znam? Znam da nisam alergichna ni na shta...a pritisak mi je inache mali...pa tju mu to napomenuti.... ali s obzirom da sam u aprilu ove godine bila u totalnoj anesteziji....bez problema....kontam da nece nishta vishe biti bitno.... user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here