|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - istin...
8.12.2009 1:56:34   
Anoniman
POstoji tema za dete: strahovi!
Ali mislim da bi mozda trebalo da podelimo svoje osnovane i neosnovane strahove ovde a hvala bogu, ima zena koje mogu da nam kazu da li su nam strahovi opravdani.

Mojih nekoliko strahova (neka se jave one koje ih dele da se ne osetim kao kompletni debil user posted image ) :
- citam onaj kamperski vodic za porodjaj...treba krenuti u nabavku kad se udje u deveti mesec: a sta ako se porodjaj desi ranije? a sta ako porodjaj krene u osmom? Sta ako onda ne budem imala spremnu torbu i dokumenta?
-
ta epiziotomija - koliko stvarno boli rana posle? koliko minimum a koliko u najgorem slucaju traje oporavak?
znam da se porodjaj ne desava kao u filmovima ali: sta ako porodjaj krene a ja budem sama kod kuce?
opet, znam da to ne ide brzo ali sta mogu da uradim da ne zakasnim na epidural (oko mene dve porodilje nisu ni stigle na epidural
- kad taj porodjaj krene i kad stignem u bolnicu..taj klistir, pa merenje tog pritiska...da li je te neko preuzme i vodi kroz celu pricu?
- da li klistir boli
- da li ste se vi depilirale ili brijale same kod kuce pred porodjaj ili ste pustile da to tamo urade?
- na pregledima u devetom mesecu DR moze da vidi koliko je blizu porodjaj, makar okvirno???Tipa: "nece ovo jos nedelju dana" ili " ovo moze svaki dan"
- da li ti neko pomogne da se spakujes i poneses stvari kad izlazis iz porodilista? Sad kad nema poseta...da li te neko spusti dole ispred...kako to izgleda?
- kada cu da naucim da povijam bebu? svedske pelene, tetra pelene, pampers pelene...kad cu da naucim koja kako ide, gde koja ide...
-
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 1:59:32   
Anoniman
Posto je sada dva sata ujutru a ja cvokocem od svih ovih strahova (uhvatilo me) molim Tashu, guppy i koga vec od dragih devojaka da ukinu temu ako misle da je ovo moj neosnovan hir...
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 2:27:13   
gagana83
Moje iskustvo je ovako:
-nista strasno ako ti porodjaj krene ranije,neko od tvojih moze da donese sta ti treba a za dokumenta ne znam,meni je trebala samo zdr.knjizica
-mene je rana bolela,lupicu jer se i ne secam bas najbolje,2 nedelje ali nisu to neki jaki bolovi,a mozda budes imala srecu pa te ne seckajuuser posted image
-da,porodjaj se ne desava brzo kao u filmovima,narocito kod prvorotki,od prvih bolova do porodjaja prodje uglavnom nekoliko sati,a uvek mozes da pozoves telefonom nekog da te odveze,u krajnjem slucaju taksiuser posted image
-za epidural ne znam jer sam se porodila bez njega
-ne znam kako je u drugim porodilistima,ja kad sam primljena pregledali su me,uzeli mere karlice,obrijali jer sam to zaboravila da uradim kuci(glupaca)uradili ctg i nakon toga me uputili u sobu.Posle toga su sestre dolazile2-3 puta da me pregledaju do samog porodjaja(a proslo jke oko3 sata)
-mene nisu klistirali ali sigurno ne boli
-na ovo sam ti vec odgovorilauser posted image
-niko ne moze sa sigurnoscu da ti kaze kad ce ti poceti porodjaj pa ni okvirno.Primera radi ja sam tog dana kad su mi poceli bolovi ujutru bila na kontroli ,bila sam otvorena 1 prst i doktor mi je rekao da mozemo da se nadamo svakog dana a ako ne bude nista da dodjem za nedelju dana.Meni te noci krenuli bolovi oko 3(a do 12 sam bila na RRuser posted image ) a ujutru sam se porodila
-kod nas u porodilistu i ranije nije bilo poseta.Ja sam sama spakovala stvari,i sama ih iznela dok je sestra nosila bebu
-za ovo zadnje se ne sekiraj,nije to nista komplikovano.Pokazace ti u porodilistu,a sigurno ce i kuci imati ko da ti pokaze.Dolazice ti i patronozna sestra tako da sve sto te interesuje mozes nju da pitasuser posted image
user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 8:02:06   
Trcosava
Oti draga user posted image
skoro svaka ima neki strah, ja odlično poznajem onaj tvoj ''šta ako krene, a ja sama kući''

de sad da probam da ti odgovorim na par ovih tvojih ''pitanjca'' (iako su meni izazvali porođaj)
-za torbu se ne sekiraj, neće te golu pustiti da se porađaš

-mene je rana bolela, ubijala sam bolove nekim lekićima koji su mi davali u porodilištu, a kući su mi rekli da smem paracetamol (pila sam ga možda prva 3 dana kući i to jednu tabletu dnevno), oporavak kažu da može da traje od 3-6 nedelja (meni su konci poispadali skoro svi posle 2 nedelje) i dalje me malko zateže, ali sad imam drugi problem no to je sasvim druga priča, nije vezana za ranu

-gagana ti lepo rekla, ne brini, ako baš nikog nema, taksi je uvek tu - pa da bude ono ''de popi jednu pa da počnemo''

-za epi koliko ja znam daje se kad si otvorena 2-3 prsta, ne brini neće to baš tako da krene odmah, kod nas prvorotki to ide malko sporije, pitanje je te žene koje su  ''zakasnile'' da li su bile prvorotke

-mene je sestra vodila kroz celu priču i svi su bili jako ljubazni i objašnjavali mi, doduše i ja sam zapitkivala user posted image

-klistir mi nisu radili jer sam sama išla u wc malo pre nego što su mi krenule baš jake kontrakcije

-kući sam se sama obrijala i koliko znam u Bg ti savetuju svi da se sama obrijaš/izdepiliraš

-kada uđeš u 9. mesec, ideš na kontrole svakih nedelju dana, tada gledaju i UZ i pregledaju te vaginalno (da vide da li si otvorena) mada to nekad ne mora ništa da znači, ja sam skoro 2 nedelje bila otvorena 1 cm i ništa, mada po tome oni i gledaju koliko j ''blizu'' porođaj (valjda, ako grešim ili lupetam nek me neko ispravi), plus gledaju i plodovu vodu i sve u 9. tako da ne brineš

-ovo za olnice preskačem...

-patronažne seste ti pokazuju kako se prepovija beba i da li je potreban širok povoj (ovde barem odmah rade snimanje kukića bebe pa gledaju da li treba širok ili ne), ja se i dalje učim sama kod kuće user posted image moji su došli na 3 nedelje i verovala ili ne, TATA mi pomaže da naučim kako se prepovija, tj kako da joj obuče ono što ide preko glaveuser posted image user posted image user posted image

nadam se da sam ti bila od pomoći user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 8:29:13   
Anoniman
U bre, vas dve ste kraljice...Hvala..
Eto , ja kao debil nisam ni znala da zena moze da bude otvorena a da to nije porodjaj nego da tako prolaze dani..Ja sam mislila da to izgleda ovako: krene porodjaj - otvaras se jedan prst, dva, tri, cetiri ---i sve to u roku od sat vremena...user posted image user posted image user posted image A da onda porodjaj i bebino pripremanje i  izlazenje traje satima...
Debil!

Klistir vam nisu radili? to me iznenadilo.Ja sam mislila da je to obavezno! Obaveznije od toga da ti kazu: Dobar dan!

eto vidis...strah je u neznanju.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 8:48:31   
mejra81
Ja se nisam porodila al eto sad cu...user posted image
Oti, ja sam kad sam usla u deveti pocela da pakujem torbu za porodiliste i da kupujem za bebu i zajebuser posted image sam se..
Sad mi je krivo sto nisam pre jer mi sve teze pada to kretanje po prodavnicama i medju ljude...Sada bi to krenula malo ranije....
Ako nemas para za taxi, mozes hitnu pomoc da pozoves....user posted image
Obavezno idi u skolicu za trudnice jer ce ti i tamo pokazati kako se prepovija beba i sve sto treba da znas za pocetak...
Za ostalo cu te naknadno obavestiti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 8:54:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejra81

Ja se nisam porodila al eto sad cu...user posted image
Oti, ja sam kad sam usla u deveti pocela da pakujem torbu za porodiliste i da kupujem za bebu i zajebuser posted image sam se..
Sad mi je krivo sto nisam pre jer mi sve teze pada to kretanje po prodavnicama i medju ljude...Sada bi to krenula malo ranije....
Ako nemas para za taxi, mozes hitnu pomoc da pozoves....user posted image
Obavezno idi u skolicu za trudnice jer ce ti i tamo pokazati kako se prepovija beba i sve sto treba da znas za pocetak...
Za ostalo cu te naknadno obavestiti user posted image


je l rano da pocnem sada da kupujem za bebu? Tek treba da udjem u sedmi...Ebem li ga, krenucu polako tamo u sedmom...jos uvek sam pokretna...Za taxi cu da imam.
Eto mejra ti si blizu...imas li ti neke strahove i nedoumice? verovatno kad se to priblizi strah opada...ovako, dokone trudnjace se plase jos u sestom i sedmom. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 8:57:56   
mejra81
Strah opada?????? user posted image
Uzasno sam uplasena, sto samog porodjaja, sto od toga da bude sve ok a i sta cu kad dodjem kuci....
Valjda je to normalno, tesim se da su se sve snasle, pa i ja cu....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:00:42   
LillyT
Ja se (jos) ne bojim porodjaja, ali se uzasavam bebe i sta cemo kada dodje. A za porodjaj verujem da ce sve da bude ok, ja bas dobro podnosim bol, a planiram i epidural (nisam znala da moze da se zakasni). 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:01:34   
Anoniman
ako ti je za utehu, jeste tako svima./

\Ako ti je za utehu, na mene delujes umirujuce...znam ja da ce sve to biti ok!!!

Ajd sad stvarno caouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:04:37   
minavb
Ja se vise plasim , hoce li mi mleko krenuti na vreme, hoce li mi se upaliti dojke, kako ce krenuti sisanje...to mi najvise briga zadaje jer bi volela da mi dete bar malo sisa. Zato kao manijak citam sva moguca iskustva i savete i pvec planiram da u porodilistu imam i glavicu kupusa, pa da izgnjecene listove i tople obloge stavljam na grudi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:07:37   
mejra81

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja se vise plasim , hoce li mi mleko krenuti na vreme, hoce li mi se upaliti dojke, kako ce krenuti sisanje...to mi najvise briga zadaje jer bi volela da mi dete bar malo sisa. Zato kao manijak citam sva moguca iskustva i savete i pvec planiram da u porodilistu imam i glavicu kupusa, pa da izgnjecene listove i tople obloge stavljam na grudi.


E Mina, ovo kao da sam ja napisala....Ista stvar....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:29:37   
*Alexx*
- a sta ako se porodjaj desi ranije? a sta ako porodjaj krene u osmom? Sta ako onda ne budem imala spremnu torbu i dokumenta?
Ništa, draga, ti se samo skoncentriši na porođaj. Ništa ti od toga ne treba, osim lične karte i zdravstvene knjižice. Sve ti oni daju tamo. Ja sam ceo period posle porođaja imala njihovu spavaćicu, zbog krvarenja. A neko će ti lako doneti šampon i peškire kad se porodiš.

- ta epiziotomija - koliko stvarno boli rana posle? koliko minimum a koliko u najgorem slucaju traje oporavak?
Sama rana brzo zarasta, eventualno što mogu da te zatežu konci. Čitala sam da neke žene sede odmah, a ja nisam mogla skoro mesec dana, dok sama nisam skinula konce :)

-  znam da se porodjaj ne desava kao u filmovima ali: sta ako porodjaj krene a ja budem sama kod kuce?
Prvo, imaš ti sasvim dovoljno vremena da neko dođe kod tebe - to traje satima. Ako je baš frka, pa postoji taksi :)

-  opet, znam da to ne ide brzo ali sta mogu da uradim da ne zakasnim na epidural (oko mene dve porodilje nisu ni stigle na epidural
Treba da budeš otvorena bar tri prsta. A ako ne stigneš (mada su šanse male), to znači da ćeš se brzo i poroditi user posted image

- kad taj porodjaj krene i kad stignem u bolnicu..taj klistir, pa merenje tog pritiska...da li je te neko preuzme i vodi kroz celu pricu?
Pa da, mene su odveli u neku prostoriju i ideš sve redom. Ne stoji niko stalno pord tebe, ali te niko ne zaboravi.

- da li klistir boli
Ne. Meni je čak i prijao, lepo se olakšaš (koliko god to grozno zvučalo).

- da li ste se vi depilirale ili brijale same kod kuce pred porodjaj ili ste pustile da to tamo urade?
Ja sam se sredila jer su mi indukovali, pa sam znala. Sredi sebe jedan dan pred termin, pa održavaj.

- na pregledima u devetom mesecu DR moze da vidi koliko je blizu porodjaj, makar okvirno???Tipa: "nece ovo jos nedelju dana" ili " ovo moze svaki dan"
To ne znam, meni je dr rekao može ovako, može i onako, ali su mi ipak indukovali.

- da li ti neko pomogne da se spakujes i poneses stvari kad izlazis iz porodilista? Sad kad nema poseta...da li te neko spusti dole ispred...kako to izgleda?
To ne znam, ja sam bila u apartmanu, posete su bile dozvoljene.

- kada cu da naucim da povijam bebu? svedske pelene, tetra pelene, pampers pelene...kad cu da naucim koja kako ide, gde koja ide...
Ma skapiraćeš to sve, nije nauka. I dolazi patronažna, pa će ti pokazati. A ti vidi ako možeš da ujuriš još u porodilištu neku sestru. Meni recimo niko nije rekao da treba široki povoj, ja sam to sama stavljala.

Znam kako ti je, draga, ali OPUSTI SE i uživaj u trudnoći. Trudnoća i porođaj je lakši deo posla user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:35:02   
Anoniman
Draga OTI, da ne bih pisala esej, dopisaći crvenim neke moje komentare. Ja sam valjda mentol koji ni o čemu od ovih stvari nije razmišljao, no, ja sam taj tip osobe... ja prosto ni u jednom momentu u toku trudnoće nisam pomislila da išta može krenuti loše... ma bila sam balava, nisam imala pojma...


Mojih nekoliko strahova (neka se jave one koje ih dele da se ne osetim kao kompletni debil user posted image ) :
- citam onaj kamperski vodic za porodjaj...treba krenuti u nabavku kad se udje u deveti mesec: a sta ako se porodjaj desi ranije? a sta ako porodjaj krene u osmom? Sta ako onda ne budem imala spremnu torbu i dokumenta? - Spremi dokumenta kada uđeš u 9-ti. Spremi torbu kada uđeš u 9-ti. Zašto mučiš sebe? Hoćeš se osećati bolje ako stoji spakovana torba? Spakuj je. Znam da ne možeš sve papire pripremiti toliko ranije, ali ono što možeš - pripremi.
- ta epiziotomija - koliko stvarno boli rana posle? koliko minimum a koliko u najgorem slucaju traje oporavak? - ne znam. user posted image
znam da se porodjaj ne desava kao u filmovima ali: sta ako porodjaj krene a ja budem sama kod kuce? - Ah... evo jedna priča da te uteši. Moj brat se rodio mesec dana ranije. To popodne tata i ja smo se taman namestili na trosed ispred TV-a, kada je mama rekla da misli da joj je pukao vodenjak, i da će ona sada da nazove dr, da on nju pogleda. SAMA se odvezla u bolnicu, dr ju je pogledao, hteo da je zadrži, ali je ona bila u fazonu da mora da trkne prvo kući da pokupi stvari. jedva su je pustili iz Betanije. Dovezla se kući, spakovala tašnu i mislim da ju je onda tata odvezao. Dakle, žena može da se odveze i sama u porodilište, da ne kažem da može otići i taxijem, posebno jer se nećeš poroditi jo X sati nakon što kontrakcije krenu. Pa. čitala si porođajne priče, verovatno si videla da je njih nekoliko napisalo da nisu odmah hteli da kažu ostalim ukućanima, nego su rekle tek nakon nekoliko sati.
opet, znam da to ne ide brzo ali sta mogu da uradim da ne zakasnim na epidural (oko mene dve porodilje nisu ni stigle na epidural- ne znam proceduru za epidural.
- kad taj porodjaj krene i kad stignem u bolnicu..taj klistir, pa merenje tog pritiska...da li je te neko preuzme i vodi kroz celu pricu?-mene je jedna sestra vodila kroz celu pripremu. Naime, išla je sa mnom, a svako je radio svoj posao, a ta sestra me čekala. Otpratila me je skroz do sale.
- da li klistir boli -NE! Samo je glup osećaj.
- da li ste se vi depilirale ili brijale same kod kuce pred porodjaj ili ste pustile da to tamo urade? - U školici za trudnice su nas savetovali da se obrijemo kod kuće, jer brijač u Betaniji stoji u čaši vode, i porodilje se njime briju k'o na pokretnoj traci. Ne znam dal je to tačno. Mene je mama obrijala veče pred CR.
- na pregledima u devetom mesecu DR moze da vidi koliko je blizu porodjaj, makar okvirno???Tipa: "nece ovo jos nedelju dana" ili " ovo moze svaki dan" - ne znam, jer se za mene znalo da ću na CR, pa takve stvari nisu gledali, ili pak nisu sa mnom delili info.
- da li ti neko pomogne da se spakujes i poneses stvari kad izlazis iz porodilista? Sad kad nema poseta...da li te neko spusti dole ispred...kako to izgleda? - Ja sam sa intenzivne nege išla kući. Na intenzivnoj nema poseta. Došla je sestra, ponela bebu, u drugoj ruci tašnu a ja sam samo išla za njom. Dole sam se obukla u svoju garderobu, i dole su presvukli bebu, sve stvari je muž doneo, bile su spakovane u kesu još pre mog odlaska na porođaj. (ili je mama pakovala naknadno jer sam zaboravila... user posted image  Ne sećam se... user posted image )
- kada cu da naucim da povijam bebu? svedske pelene, tetra pelene, pampers pelene...kad cu da naucim koja kako ide, gde koja ide... - U porodilištu svi uglavnom bebe previjaju samo u pampers, za to ti ne treba mnogo vežbe. Uzmi lutku i probaj. Novorođenčad su obično mirna pri prepovijanju. Kada stigneš kući, doći će patronažna i pokazati ti kako da previjaš bebu, kako da izmlazaš grudi, kako da kupaš bebu, sve u svemu, udeliće ti par praktičnih saveta.
 
user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:41:15   
LillyT
Ja sam valjda mentol koji ni o čemu od ovih stvari nije razmišljao, no, ja sam taj tip osobe... ja prosto ni u jednom momentu u toku trudnoće nisam pomislila da išta može krenuti loše... ma bila sam balava, nisam imala pojma...



Amin!!! Ja nisam "balava" ali ne razmisljam. Samo da mi se ne obije o glavu.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 9:56:51   
Tara
Joj , morala sam da procitam odgovore, ali sad bezim iz ove teme
do porodjaja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 10:55:08   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI
Mojih nekoliko strahova (neka se jave one koje ih dele da se ne osetim kao kompletni debil user posted image ) :


Evo ja se javljam! user posted image   Kad vidiš moje strahove i nedoumice, shvatićeš da ima i gorih od tebe.
Ja sam inače tip osobe, koji se često tripuje i sve razmišlja negativno i pravi filmove u glavi (primer- često kad idem busom i kad skreće a pun autobus ja zamišljam kako ćemo da se prevrnemo, kako me guraj i udaraju u stomak..) onda možeš misliti kakvi mi se filmovi vrte u glavi vezani za porodjaj.
1. Što se odlaska u porodilište tiče i mene je frka da li ću moći sama, pošto je velika verovatnoća da ću ja i biti sama tih dana, mama će spavati kod mene, ali opet ne može ni ona a ni bilo koga da maltretiram da bude 24h samnom. Što se tiče stvari za porodjaj, ja ću ih pripremiti čim udjem u 9i mesec, mala je verovatnoća da ću baš čim udjem u 9i da se porodim, čitajući ove porođajne priče. Samo se nadam da ako budem išla sama i taxijem, da taj neće biti nadrndan, pošto u poslednje vreme takve srećem i imam nameru da kad ih pozovem odma kažem da sam trudnica i da idem na porođaj, pa neka se pojavi neki hrabar! user posted image
2. Porođaj... mama se namučila samnom, nisam bila nešto velika, jedva prešla 3kg, vakumom su me izvlačili (mada tad nije bio ovaj klasičan vakum, to je više izgledalo kao klješta!) - problem je bio što mi je glava bila zalepljena za levo rame + pupčana vrpca obmotana oko vrata 3 puta! Eto sada upijam sve te podatke što se tiče same pripreme, brijanje, klistir (drugarica se skoro porodila i ništa od toga nije stigla, a pošto je bila dosta otvorena ništa od toga joj nisu ni radili!) I meni je čak jedna babica rekla da i kad mi pukne vodenjak kod kuće slobodno prilegnem sat vremena, pa onda se polako spremim i krenem, jer nema šanse da brzo krene porođaj, pogotovo kod prve trudnoće.
3. Dojenje... od toga imam traume, ne samog dojenja i toga da li ću imati dovoljno mleka, nego da mi se ne upale grudi, dobijem mastitis i sl.
4. Povijanje, kupanje bebe... Hvala Bogu imala sam iskustva, u poslednjih sedam godina moje drugarice su radjale decu i skoro sam sve i povijala i kupala i hranila, a bilo ih je 7! Za to mi i nije tolika frka, ali mi je frka, šta kad bude plakao, a ja ne znam zašto plače, a kažu majke znaju. Pa ne može da se smiri, pa grčevi, pa temperatura, pa aaaaaaaa gomila pitanja a odgovro ću da saznam dogodine!

ima ih još... al otom potom user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 11:47:45   
engimengi
Ja 10 godina radim u porodilistu,sve znam sa bebama i o porodjajima,pa se opet plasim!Zato sam torbu vec spakovala..A najvise se plasim za blizance,da se ne rode ranije,pa moraju na aparate za disanje,jaooo,to mi je nocna mora.Al bice sta mora,normalno je da se plasimouser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 11:50:21   
cicko
Oti, sad verovatno vec  i nije toliko rano; ja sam prve dve stvari za bebu kupila u 12. nedelji- jednostavno nisam odolela.user posted image  Isle su mi na zivce one bapske price kako to nije dobro, pa sam valjda pocela da kontriram, i mogu ti reci da sam se mnogo bolje osecala.
Do sad sam uglavnom kupila po koje zeke, bodi,...jos uvek nisam pocela da kupujem stvari sa spiska, to ce sacekati, ali mislim da je bolje kupovati po malo ranije, nego kad udjem u 9.mesec sve odjednom- mislim da je prevelik finansijski sokuser posted image , a i sad sam vec tesko pokretna zbog isijasa, kako li ce tek biti kasnije.

Strahove imam, naravno, ali cini mi se da ih kod pogresne osobe iznosim (mm), jer on kaze opusti se nije to nista strasno, kao u fazonu zasto se bojis porodjaja, pa ides da nam doneses bebu. Tu me nekako uvek sasece- kao ja sad imam samo stomak, a bebu ce da donese roda, samo ja treba da odem po nju...user posted image

I da, plasim se da ce ako dr napise da zbog problema sa kukovima moram na CR neko ipak krene da me poradje prirodno, kao, ajd da probamo, pa napravimo neki kurslus mojoj kicmi...

Gomila strahova!


quote]IZVORNA PORUKA: OTI


je l rano da pocnem sada da kupujem za bebu? Tek treba da udjem u sedmi...Ebem li ga, krenucu polako tamo u sedmom...jos uvek sam pokretna...Za taxi cu da imam.
Eto mejra ti si blizu...imas li ti neke strahove i nedoumice? verovatno kad se to priblizi strah opada...ovako, dokone trudnjace se plase jos u sestom i sedmom. user posted image user posted image user posted image user posted image

[/quote]

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 12:06:03   
Anoniman
Iskucala sam kilometarsku poruku i dobila prokleti error!
*ako se desi ranije, dobices sve iz bolnice dok ti ne stignu stvari
* ne moras imati epiziotomiju, sanse su male, ali ja sam primer da postoje sanse
* kazu da se prvorotka otvara 1 prst na 1,5-2 sata, tako da, nemas brige
* nas su preuzimale sestre, kako jedna zavrsi, salje te kod druge na klistir, pa na tusiranje...nece te niko zaboraviti.
* Kad porodjaj krene, vec pri prvim kontrakcijama, idi da se istusiras. Neka ti oko brijanja, ako ne mozes sama, pomogne dragi, svakako ce biti prijatnije nego u bolnici
* ja sam fenomen, mene je klistir jako boleo, ali zaista ne znam NIJEDNU osobu koju je boleo, osim mene.
* Porodila sam se 5 dana pre termina. Kad sam usla u deveti mesec, dr mi je rekao da mi je napisao uput za ctg 18. i 23. ali da na drugi sigurno necu stici. Kad sam odnela rezultate 18. rekao mi je da imam 3-4 dana da se spremim.
*Ako ne naucis u skolici, povijanje ce ti pokazace  odmah posle porodjaja. Kod nas je praksa da su u sobi uglavnom prvorotka i drugorotka, pa je meni cimerka dodatno objasnila.

< Poruku je uredio Nedja -- 8.12.2009 12:11:32 >

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 12:08:54   
suncokretizbloka
Draga OTI,
procitala sam sta si pisala o svojim strahovima, i ne bih se ponavljala, drugi su uglavnom sve rekli. Ja bih htela da dodam da vidim da si iz Bg - mislim da skoro svaki dom zdravlja organizuje psiho -fizicke pripreme za porodjaj, kao i skolu roditeljstva. Pocinje se sa vezbama od 28 nedelje,a skolu roditeljstva ti preporucujem kad udjes u 8 mesec. Gomila pitanja koja tebe muchi, tamo je objasnjena, ima i puno price oko dojenja - ja sam tek na pripremama shvatila koliko je to vazno- svi se mi koncentrisemo na porodjaj,a ne razmisljamo sta sledi neposredno iza toga. U skoli roditeljstva se uci i kako se povija i kupa beba, i muzevi treba da dodju na chas kad se beba kupa, jer se nekako smatra da uglavnom oni to rade.Meni su te pripreme dale dodatno samopouzdanje - imala sam ideju sta me sve ceka.
Veliki pozdrav ti saljem :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 12:10:23   
Anoniman
nedja, tebe nisu sekli?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 12:11:38   
Anoniman
Svim devojkama  user posted image
user posted image

Nadam se da ce znaciti jos nekim trudnicama....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 12:13:43   
Anoniman
Nisu, ja sam im rekla da me ne seku, ako bas ne bude u pitanju zivt moje bebe, bila sam spremna i da popucam, ali nisam htela da me seku radi reda. I one babice su videle da sam ozbiljna, radile mi neke kruzne pokrete, bljak, dok sam se poradjala, i kad je Nesko izasao ja pitam kad ce sivenje, kazu one-nikad, pukla sam pola milimetra, nedovoljno za jedan sav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
8.12.2009 12:15:34   
Anoniman
sto bih ja volela da me ne seku....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here