|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Temperatura (sirup i čepići) II deo
26.4.2016 6:52:12   
wivern
Nastavljamo tamo gde smo stali.
Nadam se da ova tema nece brzo stici do 100 strana.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.5.2016 7:09:14   
sonyasha
Merila sam Milutunu pre pola sata i ima 37, 3. user posted image Ne znam da li da dramim, jer on ima tek 5 meseci.user posted image Mada niko od nas nema temperaturu i on nema nikakve dodatne simptome. Mislim da ću da pošaljem mm po paracetamol i da čekam - nema druge.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.5.2016 7:37:06   
wivern
Sacekaj da mu T predje 38, ako predje. Nama paracetamol nista ne radi kod T, samo brufen.
Pogledaj kakvo je vreme svuda su viruscine, svi su zivi bolesni.
Nadam se da ce brzo proci.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.5.2016 7:53:46   
sonyasha
Hvala Wiv, tako ću. Nama kod Vojina ne radi Brufen pa vođena tim kažem paracetamol.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.5.2016 7:57:03   
wivern
i ja sam prvo davala paracetamol, jer on meni pomaze. ali ovo moje dete definitivno nije na mene user posted image . Ja retko imam visoke T a on nikada nema niske user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.5.2016 11:50:55   
sonyasha
user posted image a na mene ne deluje paracetamol luda kuća user posted image
Inače, klacka se oko 37,5 pa mi samo ostaje da ga gnjavim da stalno siki i da se nadam najboljem!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
15.5.2016 11:58:31   
jess021
Sony, nemoj da brines, ako je to moguce. To stvarno moze biti temp od zubica. Ako tako ostane nista mu nemoj davati.
Da sto pre prodjruser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.5.2016 13:31:14   
choopa choops
I opet sa temperaturomuser posted image 38,5. Danima je vec slinava, krklja dok kašlje, a sinoć dobila T. S druge strane bojim se da nije opet urinarna infekcija?!user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
1.6.2016 10:26:51   
Mala Elena
Evo, imala je onu nisku T i juce dolazi iz vrtica raspolozena, sve ok...i najednom, tamo oko 20h pocinje da povraca. Prvo je povratila neku corbicu i tokvice a to su i imali za obrok u vrticu. Posle je povracala celu noc. Bila je gladna i trazila je svasta ali nisam mogla da joj dam. I na vodu je povracala. Uz to dobila je i dijareju.
Recite mi, kad spustam T tusiranjem, da li smem kvasiti glavu???

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
1.6.2016 13:29:04   
serpica
ME ne kasi glavu dok je tusiras,mozes lice da joj kvasis a kasnije na celo obloge ali glavu ne,bar su meni tako rekli dr.
I nas zadesila neka t iznenada...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
1.6.2016 14:19:47   
Mala Elena
Oh nije valjda user posted image ?
Pa i.ja mislim da kosa ne treba, nas su tako ucili stariji a danas neka zamenska rece obavezno glavu tj kosu da joj peremo pa mi nista vise nije jasno user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
1.6.2016 15:00:09   
choopa choops
ME i kod nas važi pravilo da se ne kvasi glava, ali sa ovdje čitala da kao baš treba da se rashladi?!?! ne znam, nisam pametna. Ja mojima i dalje ne kvasim glavu kad imaju T.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
1.6.2016 15:02:28   
Maraj
Jedni dr kazu da se kvasi glava , drugi ne. ..... mozda je ok da joj lice kvasis a kosu ne

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
7.6.2016 22:03:37   
dijana1*
Kod mene svi bolesni. Doduse Vuk i Uros su se resili temperature. Vuk pije Panklav a Urosa inhaliram a Kosta vec 5 dana ima temp i jake glavobolje. Danas place Kosta placem i ja sa njim. Dete jauce i kuka joooj joooojuser posted image
Ujutru ponovo kod dr.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
7.6.2016 23:20:09   
Ana RR
O bre Dijo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.6.2016 16:41:39   
mama krava
Ovaj moj juce rano ujutru dobio T...kmeckao u snu i ja kad sam ustala da ga proverim, provalila da je topao. Imao je 38,4. Dobio lek, preznojo se....i tek popodne ponovo dobio isto 38,5. Isli do DZ da ga poslusaju...kazu sve ok. Dise savrseno, a meni se cinilo da krci. Nocas je poceo da kaslje laringiticno....dala sam mu Pulnocort i imao je opet temp 38,5....dala sam mu opet lek da mu spusti temp. On je inace super ovako ...jede, svadja se sa setrom, hoce da ide napolje....malo se snuzdio pred spavanje i tada je imao opet 38,4, ali mu nisam dala nista. Spavao, probudio se, rucao....gleda crtace, ali je i dalhe vruc....38,2. Bax da vidim sta ce biti do veceras....necu mu davati lek.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.6.2016 22:40:21   
mama krava
Evo sad sam mu tek dala. Ima 38, ali bunca jadan u snu i vrpolji se. Inace je bio ok. Bili napolju, vecerao, ali brzo je zaspao...sad da ostanem jos malo da ga presvucem ako se preznoji...valjda je stvarno samo virususer posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.6.2016 23:00:24   
choopa choops
A je l' kašlje? Kako jede, pokazuje li da ga boli grlo?user posted image

Pisala sam u temi urinarne infekcije i trodnevna groznica.
I je imala temperaturu prošlog vikenda, pa sam vadila samo urin (tako nam je savjetovala dr da uradimo u slučaju da dijete ne pokazuje znakove prehlade, tipa da joj jako curi nos ili da kašlje), nisam znala šta da radim. Na kraju je ispalo da je imala trodnevnu groznicu (3 dana visoka temperatura, po završetku toga osip), a pored toga je imala i UI, pokazla je urinokultura.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.6.2016 23:19:21   
mama krava
Kaslje, ali nista spec...kad lezi onda malo vise. Ma jede, igra se...nije ni vusoka temp....oko 38,5... Juce je rekao da ga bole oči, ali to je verovatno od temperature. Evo preznojio se...sad da ga presvucem...da mu dam vode pa da spavamo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.6.2016 23:35:50   
choopa choops
Da i moji govre da ih bole oči (ili glava) kad imaju temperaturu.
Valjda prođe brzo, mora da je neki virus.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 14:26:17   
milicicak
Da se zapljunem... Do danas sam mislila da sam ekspert za skidanje temp ali ovo sto mini buba ima me razuverilo. Vec dva sata joj skidam temp al ne pada ispod 39. Prvo smo se hladili pelenama, pa je popila brufen, pa sam je tusirala, pq smo se opet hladili... I dalje nece ispod 39

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 16:18:44   
branki*
Milicicak,kako je tara?a,da kombinujes brufen i paracet?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 18:43:20   
milicicak
Branki, citav sat nije imala temp, tj. imala je oko 37 sa nesto sto ja ne racunam u temperaturu. Pa je opet pocela da skace... Taman sam iskoristila dok je tu oko 38 da joj uvalim palacinku da pojede...
Inace joj kombinujem eferalgan/brufen na 4 sata, sad je problem sto joj posle leka temperatura ne spada po 3 sata pa tek onda krene polako da pada... A mnogo mi ke kratko to vreme izmedju da joj kombinujem lekove. Nisam pametna...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 18:48:23   
lesica
Mili, je l ona imala do sada rozaceu ( sesta bolest) ?
Nema nikakvih drugih simptoma sem T?

Ako je to, drz se 3 dana uzasne T koja nece dole i onda samo u trenutku spadne pa krece osip.

E da, proveri sa lekarom, mozda joj treba povecanje doze leka, nekad i to radi posao.

Grlim vas user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.9.2016 18:55:25   
milicicak

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mili, je l ona imala do sada rozaceu ( sesta bolest) ?
Nema nikakvih drugih simptoma sem T?

Ako je to, drz se 3 dana uzasne T koja nece dole i onda samo u trenutku spadne pa krece osip.

E da, proveri sa lekarom, mozda joj treba povecanje doze leka, nekad i to radi posao.

Grlim vas user posted image

Jeste, imala je rozaceu ako je to ono tri dana paklene temp pa onda osip. A imala je i neki mnogo gadan virus kada deset dana nisam mogla da joj spustim temp ispod 38 al je padala relativno brzo sa 39 sa nesto na 38. Sad joj jako tesko spustam ispod 39. Ma leveluje mi dete u svakom smislu user posted image
Hvala puno, divne ste user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here