|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tumacenje rezultata
6.5.2009 13:33:53   
Anoniman
Svi nam se deshava da dobijemo rezultate nekog testa, pa smo nestrpljivi da odemo kod lekara da nam on kaze jel dobro ili nije...pa evo teme da pitamo jedni druge...shta znache rezultati nashih testova....

Danas sam pokupila rezultate iz higjenskog, i poshto neznam koji bris mi je radjen (user posted image ) ne razumem ni shta znachi rezultat.... Pa evo....prekopiratju ga ovde....i nadam se da  ce neko znati da mi objasni o chemu je rech...i jel ovo dobro ili nije....user posted image


vrsta pregleda: mikroskopski pregled
rezultat: direktan gram preparat
po vidnom polju 1-2 epitelne celije, 3-4 mm pmn leukocita
gr + bacili, sluz
vrsta pregleda : bakterioloski pregled
rezultat: lactobacillus sp
vrsta pregleda: mikroloski pregled
rezultat: candida sp= negativ
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 13:52:58   
eugenija
Jedino što razumem je da nemaš Canididu...

Ne bih se usudila dalje nabadati, stvarno ne znam..

Kada nosiš svojoj doktorki nalaz da pogleda?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:06:16   
Anoniman
Pa i ja samo to razumem...user posted image A ovo ostalo neznam shta znachi....
Tek u sredu idem....mada...razmisljam da se sutra pojavim kao hitan sluchaj...pa da me primi dr da ne chekam sredu....samo neznam shta da smislim zashto sam hitan sluchaj da smutim sestrice....user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:08:45   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa i ja samo to razumem...user posted image A ovo ostalo neznam shta znachi....
Tek u sredu idem....mada...razmisljam da se sutra pojavim kao hitan sluchaj...pa da me primi dr da ne chekam sredu....samo neznam shta da smislim zashto sam hitan sluchaj da smutim sestrice....user posted image



Reci da si sledeće sedmice na putu, pa si došla ranije...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:16:53   
Anoniman
ma ne vredi....to sam juche kad sam zakazivala probala da podvalim...pa mi zakazala za onu onamo nedelju..... Isfoliratju neshto....ili tju se napraviti luda i samo predati knjizicu user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:17:43   
Anoniman
pa jbt zar ne mozes uci prvom doktoru da ti procita taj nalazuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:29:43   
Anoniman
Ne mogu....zato shto sam morala da se odluchim za jednog lekara...i moram uvek kod njega...izuzetak....ako nisam zadovoljna sa ovim pa zelim da ga promenim...ili ako mi moj lekar da uput za nekog drugog ginekologa....user posted image Kad sam proshli put bila kod lekara...kad mi uzeo briseve...rekao je chim dobijem rezultate da dodjem....a sestrice prave problemuser posted image

< Poruku je uredio Smeshkica -- 7.5.2009 14:30:06 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:31:37   
Anoniman
to stvarno ne mogu da vjerujem .... odvratni stvorovi...znaju lopatom uzimati...a kad treba procitati nalaz tada nemaju vremena

zaista su onda ovdje divni...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:34:31   
Anoniman
Nije doktor ovde kriv....nego sestrica koja me ne pusti kod doktora....user posted image Al ima da ih zeznem....josh neznam kako...ali hotjuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:36:28   
Anoniman
ma ja bi je poslala u neku stvar ...i usla bi pa spram mrtve glave ... reci glupaci da ti je doktor rekao da odma dodjes po zavrsetku rezultata

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tumacenje rezultata
7.5.2009 14:38:53   
Anoniman
Pa rekla sam juche....al nju naravno bash briga.....da sam trudnica....moglo bih tako...al poshto nisam...ide na zakazivanje...user posted image neznam kakvog ima smisla zakazivati u dispanzeru...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tumacenje rezultata
13.5.2009 12:42:46   
Anoniman
E...ja konachno bila kod lekara...dao mi je terapiju za mene i mm za hlamidiju....i poshto smo danas radili mikroplazmu....rezultati tje biti gotovi u petak....pa onda idem kod njega....rekao je da se ne obazirem na sestrice i zakazivanje...i da dodjem kad radi...user posted image
Inache....bash sam dobro raspolozena posle pregleda....jer mi je rekao da se ne brinem...da je hlamidija "normalna stvar" i da chim nju izlechim mogu opet da pravim bebicu user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i jedno deset puta mi je rekao da se ne brinem....poshto sam svo vreme imala izraz lica kao da chekam pogubljenje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tumacenje rezultata
13.5.2009 12:46:23   
Ana RR
Super, draga! Pridržavajte se terapije i sve će biti ok. Jel smete da imate odnose, obično ne sme?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tumacenje rezultata
13.5.2009 12:52:08   
mihi
Smeshkice nalaz je dobar, bakterija i gljivica nema, Lactobacilus je normalna flora a candide nema. Mislim d aje i ovaj nalaz 3 do 4 Le u redu (ali to ipak pitaj doktora) a mikrobiloški je sve u redu. Uživajuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tumacenje rezultata
13.5.2009 12:53:43   
mihi
Ovo što si dala je verovatno vaginalni a u cervikalnom su onda našli hlamidiju koja je verovat no uzrok spontanog.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tumacenje rezultata
13.5.2009 13:05:06   
Anoniman
Da...na drugom nalazu je hlamidija...a danas mi je uzet bris za mikroplazmu? user posted image

Smemo da imamo odnose samo uz zashtitu...tj kondom...

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tumacenje rezultata
13.5.2009 13:11:53   
Anoniman
Jel valja ova terapija? Ja sam dobila Ciprofloksacin 2x1 10 dana....a moj dragi Hemomycin prvi dan 2 kapsule, ostalih dana 1x1

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tumacenje rezultata
15.5.2009 22:38:58   
Anoniman
hehe....ja izgleda sama sebi pishem i odgovaram na ovoj temi user posted image

uglavnom....pokupila sam danas rezultate mikroplazme i dobri su...tako da se nadam da tju shto pre motji u akciju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tumacenje rezultata
20.10.2009 21:31:40   
Lu
Šta znači prisustvo proteina u urinu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tumacenje rezultata
20.10.2009 21:54:51   
Lu
Ne zna nikouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tumacenje rezultata
20.10.2009 22:02:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Šta znači prisustvo proteina u urinu?


* Uzrok moze i da bude najobicnija prehlada.Potrebno je da uradis proteinuriju na 24h.Dozvoljeno je 1/4grama sve preko nevalja i znak je oboljenja bubrega.

** A moguće da gubiš mišićno tkivo npr. izlažeš se fizičkim naporima a nedovoljno jedes pa ti mišićna vlakna pucaju i razgradjuju se a to se ogleda u njihovoj povećanoj količni u urinu(kreatinini ili šta već)

*** Uzrok moze biti ostecenje membrana bubreznih glomerula, cija je uloga filtracija krvi. Naime, glomeruli sadrze specificne membrane koje mogu da propustaju samo molekule odredjene velicine. Proteini su makromolekuli i kao takvi fizioloski ne mogu da prodju kroz tu membanu i zbog toga se normalno ne nalaze u urinu.

**** Rutinsko ispitivanje urina je jeftina analiza koja ima izuzetan značaj u ranom otkrivanju bubrežnih i pojedinih metaboličkih bolesti, kao i u praćenju njihovog toka i delovanja terapije. Više studija sprovedenih na velikom broju zdravih ispitanika pokazalo je da mnogi, i ne znajući, imaju smanjenu funkciju bubrega, od kojih većina u početnoj fazi, oko 15 odsto u umerenoj, a dva odsto u uznapredovaloj fazi bolesti. Kada bi se bar jednom godišnje sprovodio masovni skrining, zaključili su istraživači, otkrile bi se mnoge bolesti na samom početku kada je lečenje i najuspešnije. Koje biohemijske procedure obuhvata analiza urina i na koje dijagnoze upućuju njeni nalazi?
– Otpadne materije, kao što su urea (nastaje kao krajnji produkt metabolizma belančevina), mokraćna kiselina, voda, amonijak, višak minerala i niz drugih sastojaka, ćelija izbacuje u svoju okolinu gde ih preuzima krv i transportuje u bubrege. Ovi sastojci filtriraju se u bubrežnim glomerulima, a zatim putem urina izlučuju iz organizma. Bubrezi su i regulator vode u našem organizmu. Svaki poremećaj u sastavu produkata metabolizma skriva neku bolest i može se pročitati analizom urina, saznajemo od dr sci. Mirke Ilić, specijaliste biohemije i načelnice Centra za urgentnu laboratorijsku dijagnostiku u Kliničkom centru Srbije.
Boja je nesiguran pokazatelj
U biohemijskim laboratorijama urin se ispituje prvo fizički, a zatim hemijski, a po potrebi i mikroskopski. Fizičkim pregledom posmatra se boja urina, specifična težina, zapremina. Bezbojan urin, na primer, može biti znak oboljenja bubrega, dijabetesa ili deficita gvožđa. Žuta je normalna boja urina, ali intenzitet joj mogu pojačati pojedini lekovi ili boje iz namirnica. Svaka promena boje ukazuje na neko stanje organizma, ali se na osnovu nje ne može postaviti dijagnoza.
– Zelenu ili plavo-zelenu boju daju žučni pigmenti, pojedini lekovi, kao i infekcije bakterijom pseudomonas. Ova boja urina je i pratilac infekcija tankog creva. Crvena boja ili crveno-narandžasta može nastati zbog prisustva krvi, nekih sastojaka lekova, boja za namirnice, bakterija ili uzimanjem cvekle. Sivi tonovi, pak, prouzrokovani su lekovima, hemikalijama i vitaminima, a crnu boju urinu daje bilirubin, gvožđe iz injekcija, pigment melanin, trovanje fenolom. Osim boje, fizički pregled urina podrazumeva i kontrolu specifične težine koja iznosi od 1,003 do 1,035. Povećava se kod bolesti jetre, dijabetesa i pojedinih kardiovaskularnih oboljenja. Mutna mokraća može biti pokazatelj infekcije svih organa za izlučivanje urina.
Hemijsko ispitivanje urina pokazuje da li urin sadrži sastojke kojih nema u mokraći zdravih osoba. Za ovaj pregled upotrebljavaju se reagens trake („umoči pa pročitaj”) kojima se otkriva jedna ili više specifičnih supstanci. Koriste se za utvrđivanje pH, belančevina, krvi, nitrita, leukocita, glukoze, bilirubina, urobilinogena, porfirina i melanina. Šta pokazuje prisustvo ovih supstanci? Normalne pH vrednosti iznose od 4,7 do 7,8, a održavaju ih pluća i bubrezi. Višak kiselih supstanci u organizmu nastaje kod dijabetesa, gladovanja, trovanja, dijareje, smanjene funkcije bubrega i bolesti disajnih organa. Ukoliko je urin alkalan, reč je o infekciji, dijeti na povrću, hroničnim bolestima bubrega, ili o delovanju pojedinih lekova za smanjenje stvaranja kamena.
Na infekciju, pak, ukazuje prisustvo leukocita, nitrita i bakterija. Nitriti su nesumnjiv znak akutne infekcije, koju ne moraju uvek da prate vidljivi simptomi. U patogene mikrobe koji su kadri da pretvore nitrate u nitrite ubrajaju se enterokoke, stafilokoke i streptokoke. Upravo zato pozitivan test na nitrite zahteva antibiotsku terapiju, a posle lečenja i proveru urina da bi se utvrdilo da li je infekcija izlečena, naglašava doktorka Ilić.
Atlas rešava nedoumice
Prisustvo belančevina u urinu znak je bubrežnih oboljenja, pojedinih srčanih bolesti, ili preteranog vežbanja. Slepljene belančevine u obliku cilindra su pouzdan znak oštećenja bubrega. Ketona u urinu ne bi trebalo da bude, a ukoliko se pojave, lekar može da posumnja na šećernu bolest, gladovanje ili da je njegov pacijent na dijeti bez ugljenih hidrata. Pa ipak, za sve bolesnike najneprijatnija situacija je pojava krvi u mokraći koja izaziva najveću bojazan i laika i stručnjaka. Može biti pokazatelj kamena u bubrezima ili mokraćnoj bešici, ozbiljnih bubrežnih bolesti: glomeronefritisa, pijelonefritisa i tumora, ili sistemskih bolesti kao što je lupus. Krv u urinu se, međutim, može pojaviti i kao posledica upotrebe lekova protiv zgrušavanja krvi. Ukoliko se u urinu otkrije hemoglobin, može se posumnjati na hemolitičku anemiju i druge bolesti krvi, trovanje gljivama, ili kiselinama. Eritrociti, zavisno od oblika, mogu da ukažu na nefrološka ili urološka oboljenja.
Put do validnog rezultata nije uvek jednostavan, naglašava dr sci. Nataša Lalić, specijalista biohemije, načelnica laboratorije Instituta za urologiju i nefrologiju Kliničkog centra Srbije. Ukoliko fizički i hemijski nalaz urina pokazuje da rezultati odstupaju od normalnih, preduzima se i mikroskopski pregled sedimenta koji se dobija centrifugiranjem urina, a može da sadrži eritrocite, leukocite, bubrežne ćelije, belančevine nataložene u obliku cilindara, bakterije, gljivice i različite neorganske kristale. Njih nije uvek lako prepoznati pod mikroskopom. Eritrociti mogu, na primer, biti zamenjeni gljivicama, kristalima kalcijum-oksalata, vazduhom ili kapima ulja. Leukociti mogu biti opaženi i kao bubrežne ćelije, a mogu ukazivati na sasvim različite dijagnozu. Zahvaljujući „Atlasu sedimenta urina” koji je nedavno izdalo Društvo medicinskih biohemičara Srbije i Crne Gore, svaki stručnjak u laboratoriji može da razreši navedene ili druge nedoumice u prepoznavanju sastojaka sedimenta koje i te kako utiču na dijagnozu, izbor terapije i tok lečenja bolesti.

Izvor: arhiva.elitesecurity.org

Čiji urin je draga? user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.10.2009 22:03:47 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tumacenje rezultata
20.10.2009 22:20:05   
Lu
Oboljenje bubrega...mamin nalaz,
Ima kamence u bubregu ali funkcija bubrega je dobra,ima upalu mokračnih kanala koja nije prošla nakon terapije xiclavom,dr ju šalje ponovo u bolnicu odakle nas vraćaju sa komentarom zašto ste došli ovdje sa ovakvim banalnim slučajem,naravno ja sam rekla mladoj doktorici koja je uputila mamu u bolnicu da mi je nejasno,šta će sa upalom mokračnih kanala u bolnici a žena je tek prije 20 dana izašla iz bolnice,imala je dvije operacije,žuč i slijepo crijevo...
Joj da ne duljim ujutro moram ponovo kod te mlade doktorice koja se koristi knjigom i telefonom dok napiše recept,svašta mi pada na pamet...
Izgleda da ćemo se ponovo vratiti kod privatnog dr.,ali ako mora u bolnicu mora preko njeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tumacenje rezultata
20.10.2009 22:21:47   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tumacenje rezultata
20.10.2009 22:26:26   
Lu
Da,u bolnici su rekli da nastavi sa antibioticima koje će da joj propiše dotična...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tumacenje rezultata
4.11.2009 22:05:31   
Anoniman
a sta znaci ploc.epitel i dosta bakterija? Sta dalje? Stvarno me mrzi po 3h da cekam u domu zdravlja!
Promenili ove rezultate i sad ne umem sama da procitam nianalizu krvi!user posted image
Ipak cu morati da cekam!
Ima li ko strucan da skeniram rezultate?

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 4.11.2009 22:07:58 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here