|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Voda nema pamćenje
25.6.2009 9:41:03   
Anoniman
Kopajući o homeopatiji, naletela sam na nešto što nisam ni znala da neko pokušava da dokaže. user posted image



Water has a very important message for us. Water is telling us to take a much deeper look at our selves. When we do look at our selves through the mirror of water, the message becomes amazingly, crystal, clear. We know that human life is directly connected to the quality of our water, both within and all around us.
The photographs and information in this article reflect the work of Masaru Emoto, a creative and visionary Japanese researcher Mr. Emoto has published an important book, "The Message from Water" from the findings of his worldwide research If you have any doubt that your thoughts affect everything in, and around you, the information and photographs that are presented here, taken from the book of his published results, will change your mind and alter your beliefs, profoundly.

Detaljnije: KLIK



James Randi placed a $1 million challenge to the BBC Horizon team to prove the "water memory" theory. Experiments were conducted in a proper scientific manner, with the Vice-President of the Royal Society, Professor John Enderby, overseeing the experiment. The challenge ended with the Horizon team failing to prove the memory of water.
Googluj malo... ovo je opste poznata stvar.

A group of Dutch researchers reported their failure to duplicate the results in Experientia in 1992:

"In fact, in our hands no effect of extreme dilutions was shown at all. We conclude that the effect of extreme dilutions of anti-IgE, reported by Davenas et al., needs further clarification and that in this process the reproducibility of results between experimenters should be carefully determined."

Detaljnije: KLIK

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Voda nema pamćenje
25.6.2009 9:49:04   
Anoniman
Sto se "memorije vode" tice nije dokazano ni da postoji iako je mnogo para i vremena potroseno na to. U casopisu Nature 1988. godine je objavljen clanak u kome su navodno dokazali da memorija vode postoji, medjutim editor je imao jedan uslov a to je da posalje ekipu ljudi da prisustvuje ponovljenom eksperimentu. Nisu mogli da reprodukuju rezultate iz clanka, t.j. ponovljeni eksperiment nije potvrdio da voda ima pamcenje. Takodje su kasnije radjeni slicni eksperimenti i pokazalo se da se "homeopatska tecnost" ponasa isto kao i voda, statisticki gledano.
Izvor: KLIK


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Voda nema pamćenje
25.6.2009 9:54:04   
Rivana
Iznadju ostalog sam pila i neku "vodu koja pamti" za povrede i rane, posle porodjaja. Ma svasta sam ja pila mi smo silne novce dali za sve i svasta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:22:29   
Dora
ćorava poslauser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:25:48   
guppy RR
nisam člitala tashine linkove gore, ni tekst baš detaljno, ali čula sam o toj vodi koja pamti.
Ovde je to dosta popularno i prodaju se čaše koje su punjene "informacijama"... recimo čaše za mršavljenje, čaše za antistres... kao programirane, da čaša u vodu ostavi memoriju.. koju onda mi popijemo.

Eto.


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:26:30   
Lilly*
Bas sam o tome neki dan citala, i dosla do zakljucka da homeopatija po toj osnovi ne pomaze user posted image ne znam, nisam probala, a posle toga sto sam citala, svakako ni necu probati

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:31:00   
guppy RR
znam nekoliko ljudi kojima je homeopatija MNOGO pomogla. Ne bi da pišem o primerima danas...
u svakom slučaju, da sam bolesna, probala bi i to.

Ako ništa drugo, možda nekome pomogne placebo efekat umesto memorije vode... što da ne.


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:37:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Ovde je to dosta popularno i prodaju se čaše koje su punjene "informacijama"... recimo čaše za mršavljenje, čaše za antistres... kao programirane, da čaša u vodu ostavi memoriju.. koju onda mi popijemo.

Eto.




Ja mislim da je to sharena laza....

Kao ono kad popijesh aspirin pa te prodje glava...
Ja sam tako kad me boli zub....ubedjujem sebe da me ne boli....i na kraju stvarno prestane....
Tako i ovo...popila sam vodu za antistres i sad nisam vishe nervozna ....da....da..... hehe dajte malo te vode user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:40:27   
guppy RR
smeshkice, neki lekovi imaju hemijsko dejstvo i utiču na organizam na određene načine.
Ja verujem da je puno u glavi, ali nije sve... pazi ako ikad dobiješ žapaljenje žučne kese, baš me interesuje kako ćeš iskulirati bol user posted image Ima da se napiješ i aspirina i vode.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:43:24   
Verus
moram reci da, kao neko ko je imao hronicne bolove vise od godinu dana, covek proba SVE kada je bolestan.....da vam ne pricam o tome da sam dala i da mi se prave amajlije i "odbrana" od baba vracara i druga sranja u koja inace ne verujem.....bolestan covek je ocajan....

-zdrav covek ima 1000 zelja, a bolestan samo jednu-da ozdravi-

ps: u prevodu, covek bi i gov** popio i pojeo ako ce mu pomoci.

O da, u homeopatiju verujem, nekada puno vise nego u konzervativnu medicinu. 

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Voda nema pamćenje
26.6.2009 20:44:19   
Anoniman
Ja nisam rekla da aspirin nema dejstvo...(ili neki drugi lek) ...ali njegovo dejstvo je pojachano saznanjem pacijenta da je popio neshto i da tje ga protji....

Ali ova voda nema dejstvo sigurno....jer je to nije mogutje....bar je to moje misljenje...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here