|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zašto se prejedamo?
7.5.2009 8:21:37   
Anoniman
Mnogim osobama hrana predstavlja utjehu, barem kratkoročnu. Upravo stoga nerijetko posežu za hranom kada imaju emocionalni problem, nekada svjesno, a nekada podsvjesno.


Takvo pogrešno rješavanje problema sprječava ih da spoznaju kako učinkovito riješiti određeni emocionalni problem.



Depresija, dosada, usamljenost, ljutnja, anksioznost, frustracija, stres, problemi u međuljudskim odnosima i niska razina samopoštovanja sve su redom stanja koja često leže u podlozi prejedanja.



Novija istraživanja pozabavila su se i nekim drugim aspektima prekomjernog unosa hrane. Primjerice, dokazano je kako specifične namirnice, posebno one bogate mastima ili šećerom mogu dovesti do ponašanja sličnog ovisničkom. Ovakva hrana, iako vrlo privlačnog okusa, ne izaziva ovisnost, ali može dovesti do ovisnosti ukoliko se uživanje u njoj može opisati kao krajnost: zabranjivanje konzumiranja ili konzumiranje abnormalno velikih količina. Ove krajnosti ujedno se povezuju s povećanim rizikom od gojaznosti, depresijom te zloupotrebom droga. Ovisnost o hrani ne pogađa osobe čija je tjelesna masa normalna, već se najčešće javlja u osoba s povišenom tjelesnom masom.



Druga istraživanja pokazala su kako je moguće da je prejedanje genetski uvjetovano. U jednom istraživanju sudjelovalo je 131 dijete dobi 4 do 5 godina kojima su nakon obroka ponuđeni kolači. Kod djece koja su pojela više kolača utvrđena je promjena na genu koji se povezuje s veličinom tijela.



Nekoliko nedavnih istraživanja pokazuje da prisjećanje prethodnog obroka smanjuje količinu hrane pojedene za međuobroke. Isto tako, varanje ispitanika u vezi vremena kad im se poslužilo jelo ima utjecaja na količinu pojedene hrane.

Izvor: rr.hr

Ovako, nakon slave na kojoj je većina nas juče bila - da vas pitam: Zašto se ljudi prejedaju? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zašto se prejedamo?
7.5.2009 8:36:27   
Lu
Zato što smo mi sami sebi tako napravili.
Iz potrebe da napravimo jedan lijep obrok i lijep kolač,kad je u pitanju bilo kakvo slavlje,mi napravimo gomilu hrane kao da nam je to posljednji obrok u životu.
Kad dođete nekome u goste na ručak,već u glavi mislite što li će lijepo biti za papati i onda kad domaćica stavi svu tu hranu mi "grabimo"sve redom jer moramo sve probati a o kolačima da ne pričamuser posted image
Pored toga što se prejedemo,mnogo hrane i bacimo...treba o tome razmišljati,
Znači prvo bespotreban trud,drugo ugrožavanje zdravlja,treće uništavanje hrane pored toliko gladnih oko nasuser posted image
Uh što ja ispuca brdo kritika na račun feštauser posted image , ali evo prvenstveno je ovo bila samokritikauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zašto se prejedamo?
7.5.2009 8:44:12   
Anoniman
Žene moje, kada sam prvi put došla na nedeljni ručak kod mm bila sam u šoku! user posted image  Nikada u životu nisam videla toliko hrane na stolu. Kod moje mame je sve proračunato: svako dobije kutlaču supe, parče mesa, i kašiku (sipaću, ne supenu) onog nečega uz meso. Uglavnom, bila sam u čudu kod mm, a onda su oni počeli da jedu, i ja sam shvatila da je i tu proračunato, samo što moja svekrva kuva za 4 odrasla muškarca (svekar, mm i njegova 2 brata). user posted image  Bude tu uglavnom makar malo viška, za slučaj da se neko nenajavljen pojavi na ručku... ah, a to mi nije jasno. "Ej, mama, sreo sam drugara pa sam ga pozvao na ručak!" Ok, jesu to drugari iz BG, tipa svratili u NS nekim poslom, ali... ne znam, ja nisam za te nenajavljene varijante.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zašto se prejedamo?
7.5.2009 17:49:49   
Verus
Ja zato sto sam user posted image  debelo, ne umem da stanemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zašto se prejedamo?
8.5.2009 9:09:33   
Anoniman
Da, mila, toliko si debela, da ja ne znam zaista šta bih ti rekla! user posted image  user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zašto se prejedamo?
8.5.2009 16:44:47   
Verus
user posted image cek cek mila da me vidis u NS uzivo, ima da zinesuser posted image ma rekla sam sebi da ovih 10 dana ima da gladujem, bar da stomak skinem, dupe cu sakriti u pantaloneuser posted image

Tasho, ti si zgodna zenska ne moras da brines, a i to posle deteta!  Wow, videla sam slike user posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da, mila, toliko si debela, da ja ne znam zaista šta bih ti rekla! user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 14:17:08   
branki*
kad sam bila student,vidno sam se ugojila u prvoj godini.kad sam jednom videla svoju celu figuru u ogledalu,nisam mogla da poverujem da sam to ja.istog trenutka sam pocela strajk.po 3-4 dana bukvalno nista sem vode i kafe nisam stavljala u usta,onda bih se 4.dana najela ,i posle opet par dana gladovanja.naravno,zeludac nije mogao da podnese toliku kolicinu hrane,pa sam povracala i tad kad sam jela.jedno vreme sam povracala cak i supu koju pojedem.osusila sam se,prestala da dobijam menstruaciju.i sad ponekad imam obicaj da se prejedem.ne da se prejedem,nego da se prezderem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 16:38:04   
peca
Mislim da i neredovni obroci cesto uticu na to user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 17:46:10   
vukosava
Ja se prejedam zato sto volim da se najedem. Budu mi sve ovce na broju i nijedan problem ne postoji. user posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 17:51:25   
Sanchy
Prejedamo se zato sto smo dokoni i ili nezadovoljni nekim segmentom svog zivota....iz licnog iskustva,kada sam u potpunosti zadovoljna nemam uopste potrebu za hranom takodje i kada sam zatrpana poslom ni ne stignem da pomislim da jedem....e a kada ne radim pa svaki cas nestio zvacem,takodje i kada se smucim sama sebiuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 18:18:40   
indy_25
I ja isto tako sanchy ako sam srecna i zadovoljna ja nemam apetit ako je suprotno jedem ko krava.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 19:56:08   
nenja22
volim to, volim to!user posted image

salu na stranu, ja da zaboravim da jedem, jok! i pre cu mrljaviti i ne jesti kad sam utucena i smorena, a to mi se nesto retko desava u poslednje vreme user posted image

a inace, kako se mi svi u porodici zezamo, jos smo i dobri, koliko jedemo kolicinski, i bacanja hrane bas skoro da nema uopste...mada ja stvarno mogu da pojedem mnogo, a da se ne prejedem, samo ti meni daj dovoljno vremena i sve ce se lepo sloziti user posted image

a prejedanje mi se u jednom periodu desavalo, slatkisa samo..u stvari dva puta, ali ovo sad je bilo kad sam se navukla dok sam dojila, pa je trebao jedan period da prestanem...a to ranije, e to jeste bio problem, ne znam sta je bio razlog pocetni, ne secam se, a nisam sigurna ni da sam ga ikad ustanovila, ali je definitivno slatko radilo kao droga, i tako trajalo jedno mesec dana, i onda sam presekla i prestala uopste da jedem slatkise na 2-3meseca, pa je proslo...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 20:15:26   
Anoniman
Meni je hrana antidepresiv. Kada sam loše, kada mi je teško imam potrebu da jedem. Tada nije važno da li je slano ili slatko, samo MORAM da jedem... Radim sa psihoterapeutom na tome da to prevaziđem.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zašto se prejedamo?
8.4.2012 21:08:29   
Anoniman
Ja se prejedam samo kad sam trudna i dok dojim , tad cini mi se jos vise .. Onda kad sve prodje nekako u jednom danu odlucim da se promenim i to toliko da se desava da uopste ne jedem

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zašto se prejedamo?
6.11.2013 11:58:22   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja se prejedam zato sto volim da se najedem. Budu mi sve ovce na broju i nijedan problem ne postoji. user posted image


Kao da sam ja pisalauser posted image
Jednostavno uziiiiivam u hrani user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zašto se prejedamo?
6.11.2013 12:01:08   
madre
IZVORNA PORUKA: indy_25

I ja isto tako sanchy ako sam srecna i zadovoljna ja nemam apetit ako je suprotno jedem ko krava.

a kod mene je bas obrnuto, sto je neobicno! ja kada sam bas nervozna nemam nikakav apetit!
ali zato kada sam opustena se cesto prejedamuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zašto se prejedamo?
6.11.2013 12:04:16   
vikiveki
Ma ja kad me nekad uhvati neka manija,ne umem da stanem...e onda odem i popijam malo vode i shvatim tek onda da sam se prejela...Mada mi se to događa obično kada žurim negde pa na brzinu jedemuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zašto se prejedamo?
11.11.2013 17:30:59   
Figaro88
Ja jedem kad mi je dosadno.Ili u pms-u,tad ne umem da se zaustavim,cini mi se da sam stalno gladna...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zašto se prejedamo?
11.11.2013 17:38:47   
adulence
Ja sam veliiiiiikkkkkiiii gurman i obozavam da jedem a kada mi se nesto svidi ne umem da stanem...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zašto se prejedamo?
11.11.2013 20:39:24   
nata11
I ja jedem kada mi je dosadno user posted image Odmah se bacam na frizider ili trazenje recepata.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zašto se prejedamo?
11.11.2013 20:45:31   
minnica
Uglavnom jer mi usled neispavanosti fali energije, a i volim da jedem. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zašto se prejedamo?
11.11.2013 20:51:45   
vikiveki
Ja se najčešće prejedam kada kao hoću da držim dijetuuser posted image onda kao da mi se koš više otvori apetit,kada znam da nesmem toliko da jedemuser posted image Zato sam odustala od dijete i jedem sve ali umereno

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zašto se prejedamo?
27.7.2016 13:05:34   
branki*
Zasto,pitam se i jauser posted image
Ljudi moji,ja uopste nemam taj osecaj za sitost,koliko god dajedem uvek mogu jos,to su ogromne kolicine hrane koje mogu da unesem u sebe.mozda zato sto sam cesto na nekim surovim rezimima ishrane gde se izgladnjujem,pa sam onda kad sebi dam oduska vecito nenahranjena,pojma nemam.upravo sam pojela tri ona stapica iz pekare,oni dugacki i ja i dalje mogu da jedem,nemam osecaj da sam sita.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zašto se prejedamo?
27.7.2016 13:28:34   
World
Prejedamo se zato sto je hrana danas napravljena tako da stvara zavisnost, mislim na iskljucivo na kupovne proizvode. U sve se trpaju aditivi, razni seceri i sl, a onda organizam samo trazi jos i jos. Prirodna normalna hrana ne stvara taj osjecaj (ono jednom kad se odvikne covjek od secera).

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zašto se prejedamo?
27.7.2016 14:28:30   
IvanaSK RR
Zato sto volim da jedem! user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here