|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
26.7.2009 23:02:16   
lola78
Drage bivse i sadasnje trudnice,

da li vi stvarno unosite ili ste unosile preporucenu kolicinu kalcijuma dnevno, a to je 1200 mg, u stvari da li ste pile 4 case mlijeka dnevno? Ja se trudim da to sve unesem, ali nekad ne stignem. Pa ako mozete da iznesete svoja iskustva, da li ste, ako niste, da li je to imalo uticaja na vase zube i kosti, kao i na bebine?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
26.7.2009 23:03:59   
Anoniman
Ja sam mleko pila iskljucivo u nes kafi, i pila sam dosta kafe. user posted image U tom kontextu / jesam unosila 4 solje.
Moji zubi su otisli do Vraga, Lukini zubi su divni (pu pu pu)!

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
26.7.2009 23:04:37   
guppy RR
Ne... nisam pila, i nisam razmišljala puno o tome, jer sam sve, što sam unela u organizam, povratila.

Uz sve to što se dešavalo samnom u trudnoći (povraćala možda NISAM mesec ili dva), bebice su bile OK. Bebica je kao mali parazit... ako nema u tvojoj krvi, ima u tvom telu, pa uzme šta joj treba.

Pokušaj da uzimaš neke tablete sa folnom kiselinom i drugim dodanim vitaminima kao Mamavit ili Centramed... ili nešto drugo. Ako ne možeš ishranom, probaj na taj način.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
26.7.2009 23:07:05   
sneza24
Ja mleko ne pijem uopste jer ga ne volim.Pijem Fluorogal tablete za zube(grickam ih ustvari).Meni za sad nista ne fali a nadam se da i bebi ne fali nista.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
26.7.2009 23:08:34   
Jeca*
Ja nisam pila ništa od vitamina, sem mamavit (objasnila sam vec u temi o vitaminima svoj stav o tome). Mleko sam pila kad god se setim...Kafu sam potpuno izbacila i cigarete, tako da mi valjda zato nijedan zub nije stradao user posted image  pupupupupupupupupu user posted image  Trudila sam se da se hranim što zdravije, da jedem puno voća (to me je najviše doduše i ugojilo user posted image ) i da pijem jogurt. Mleko sam pila, ali ne 4 čaše dnevno i nisam se opterećivala time. Obavezno uzimaj mamavit ili sl, moj savet!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 9:36:44   
lola78
Pijem ja Mamavit, jos i prije trudnoce sam pocela. Pijem povrmeno magnezijum, i Revitu Fe. Ispiram zube Fluorogalom, vodicom za ispiranje. Trudim se da popijem makar pola litra mlijeka minimum dnevno, to mi je obavezno, nego sam se pitala, kako preporucuju po raznim tabelama, je li moguce da neko moze da stigne da popije litar mlijeka ili jogurta dnevno, jer je to nemoguce postici. U Mamavitu ima samo 250 mg kalcijuma, tako da to nije dovoljno, pa moram ipak piti mlijeko.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 11:03:33   
mamanp
Mleko - user posted image . Mlecne proizvode volim, ali mleko...uh... U trudnoci ga nisam uopste pila, niti ga inace pijem, ali posle porodjaja zbog dojenja sam morala. Uzela bih serpu sa litar mleka, navrnula ga onako izduska da mu prebrinem i bila bih mirna posle toga ceo dan.I to sam praktikovala ujutru da mu se ne bih razmisljala kad cu, kako cu...ovako - izrucim odjednom i gotovo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 13:45:20   
gagana83
Sreca pa obozavam sve mlecne proizvode a i mm isto tako, tako da bez mleka ili jogurta ne sedamo da jedemo pa nam cesto za obrok ode ceo litar. Pijem mozda ne bas litar ali blizu.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 15:05:39   
lola78
IZVORNA PORUKA: mamanp

Mleko - user posted image . Mlecne proizvode volim, ali mleko...uh... U trudnoci ga nisam uopste pila, niti ga inace pijem, ali posle porodjaja zbog dojenja sam morala. Uzela bih serpu sa litar mleka, navrnula ga onako izduska da mu prebrinem i bila bih mirna posle toga ceo dan.I to sam praktikovala ujutru da mu se ne bih razmisljala kad cu, kako cu...ovako - izrucim odjednom i gotovo.


Pa jel imalo uticaja to sto nisi pila mlijeko na tvoje ili bebine zube?

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 15:26:52   
Anoniman
Jao lola, nemoj da se ljutiš, ali ko je tebe natrpao za to mleko?

Mislim, ja sam u trudnoći išla i kod zubara, i kod ginekologa (naravno). Svašta su mi rekli zaista, ali niko mleko nije spomenuo ni u najavi.

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 15:31:13   
Anoniman
Lola draga ja sam mozda pila mlijeko kad sam bila beba ... i nikada više u životu jer bi dušu ispovraćala, mrzim mlijeko, a dvije trudnoće bez problema, djeca hvala Bogu zdrava prava, zubima ni mojim ni njihovim ništa ne fali, e sad za moje koske više ne garantujemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 15:36:28   
Jeca*
pazi, pila il ne pila mleko, velika je verovatnoca da ce ti se beba roditi bez zuba, pa ti je onda svejedno .... user posted image user posted image user posted image

mala šala, sorry user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 16:23:59   
lola78
Niko mi nista nije rekao, nego ako postoji mjera kalcijuma koja mora da se unosi dnevno u organizam u trudnoci, kako drugacije da ga uneses? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
27.7.2009 16:32:46   
sneza24
Meni dr nista nije rekla za kalcijum ili neki drugi vitamin.Niti sam razmisljala o tome.Jedem sve sto mi se jede,a sad da li u tome ima dovoljno kalcijuma,magnezijuma ili neceg drugog nemam pojma niti razmisljam o tome.U sustini svakog dana jedem voce i povrce.Dok je bila zima jela sam banane,jabuke,narandze,mandarine,pila cedjeni limun,a kako je krenulo sezonsko voce i povrce jela sam i jagode,visnje,tresnje,krastavce,kajsije,sljive,breskve,paprike,lubenice,kruske.Uglavnom svaki dan jedem i voce i povrce i ne razmisla o tome koliko sam vitamina unela.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
28.7.2009 0:09:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lola78

Niko mi nista nije rekao, nego ako postoji mjera kalcijuma koja mora da se unosi dnevno u organizam u trudnoci, kako drugacije da ga uneses? user posted image


Mislim da se previse opterecujes.
Jel tako pazis i na ostale vitamine i minerale?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.7.2009 0:10:08 >

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
28.7.2009 9:17:56   
Anoniman
Slazem se sa Tashom, nemoj se opterecivati... ja inace volim mmleko, i od kad je izaslo ovo bez laktoze, pijem ga non stop, jer mi ne muci zeludac... ali ne na silu, naravno, ili zato sto mi je neko tamo rekao! Mamavit i slicne tablete su prepune vitamina, tako da sa tim nadoknadjujes sve, pored voca, povrca i sl. Samo se nemoj opterecivati i uzivaj u trudnoci, ako ti to ona dopusta!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
28.7.2009 10:23:48   
Rina
Pijem mleko samo uz nutelu ili dzem za dorucak...ili uz slatke palacinke recimo ...ili sa plazma keksom ono kao za decu user posted image Dakle jedva pola litra nedeljno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
28.7.2009 12:54:00   
lola78
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: lola78

Niko mi nista nije rekao, nego ako postoji mjera kalcijuma koja mora da se unosi dnevno u organizam u trudnoci, kako drugacije da ga uneses? user posted image


Mislim da se previse opterecujes.
Jel tako pazis i na ostale vitamine i minerale?


Ne opterecujem se uopste, nego samo pitam, nadama se da nisam ostavila utisak da samo o tome razmisljam, nego mi je palo na pamet. Ovdje ima hiljadu puta besmislenijih pitanja, a ovo mi se cinilo kao jedno od interesenantnih. Jer sam mislila da je jedan od uslova zdrave trudnoce i zdrava ishrana, pa tako i  uzimanje mlijeka izmedju ostalog.
Sto se tice ostalih vitamina, njih ima dovoljno u mamavitu, ali ne i kalcijuma. A mislim da je on vazan.

Sorry, ako ste sthvatili ovo kao neklu brigu, vise kao istrazivanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
28.7.2009 12:58:57   
Anoniman
Ma heeej, niko nije mislio da je ovo basmisleno, prosto, učinilo mi se da si se baš opteretila i piješ mleko na silu.
Ubeđena sam da organizam uvek traži ono što mu treba. Da ti fali kalcijuma, znala bi ti to, organizam bi tražio.

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dnevna kolicina mlijeka u trudnoci?
28.7.2009 13:29:34   
Anoniman
U trudnoci treba da se unosi dnevno 1200 mg kalcijuma. Posto sam nosila blizance, ja sam morala da unosim i vise od toga. Trudila sam se da dnevno unesem  litar jogurta (posto mleko ne volim), a pored toga sam jela mlecne proizvode i pila mamavit. Kalcijum je znacajan mineral odgovoran za kosti i zube kako bebe, tako i mame. Ukoliko u hrani nema dovoljno Ca, beba ce crpeti iz maminih kostiju, sto za posledicu moze imati osteoporozu (krte i lomljive kosti) u buducnosti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here