|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Doba začeća ima veze sa rađanjem defektne dece
8.4.2009 15:05:12   
Anoniman

INDIANAPOLIS - Žene koje začnu u proleće ili leto su možda izložene većem riziku da rode dete s nekim defektom, a izloženost pesticidima mogla bi da predstavlja objašnjenje za taj fenomen, ukazuju američki stručnjaci sa Univerziteta Indijane.

Koristeći vladine podatke o rađanjima između 1996. i 2002, tim iz Indijane, na čelu sa dr. Polom Vinčesterom, ustanovio je da najveći procenat dece s defektom rađaju žene koje su začele između aprila i jula, prenosi Rojters.
Baš u ta četiri meseca koncentracija pesticida i drugih agrohemikalija u površinskim vodama se povećava. Mada tim iz Indijane nema siguran dokaz da između povećane koncentracije pesticida i začeća defektne dece postoji uzročno-posledična veza, već od ranije se sumnja da, na primer, sredstvo protiv korova "atracin" šteti embrionu u razvoju.
Detaljnije na: rtv.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Doba začeća ima veze sa rađanjem defektne...
9.4.2009 11:02:29   
Jacaca
U bre Taso taman sam saznala da ce mi raditi napokon VTO, a sada jos i zbog pesticida trebam da se plasimuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Doba začeća ima veze sa rađanjem defektne...
9.4.2009 12:23:02   
Anoniman
Ja zaista mislim da ne treba da se plašiš, da su to glupost...
Baš sam sinoć razmišljala o tome.

Kaže, one koje su začele između aprila i jula... Ja sam rođena u aprilu, a prenela me je mama 2 nedelje, znači, trebala sam biti rođena u martu, znači, začeta sam negde u junu... pa sam normalna. user posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 3
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here