|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Podvezan jezik
8.1.2009 10:20:30   
Anoniman
Nisam znala da tako nešto može da se desi, iako po rečima forumašice čiji ću post dole kopirati nije strašno, ipak sam odlučila da temu prebacim i kod nas na forum, da i mi o tome znamo.

Evo da podjelim sa vama jos jedno iskustvo.
Naime, oboje moje djece su rodjeni sa podvezanim jezikom - to je ona nit ispod jezika - kod njih je bila nasto visa nego sto treba tako da se jezik ne moze isplaziti skroz van. Iako to zna smetati bebici da pravilno doji mojoj nije smetalo. Starijem smo to odmah rijesili u dz kod dr za orl. A malenoj sam isla danas kod dz Geze na Dobrinju. Evo upravo smo se vratili i super je proslo. Bilo je malo sukrvice, nista veliko. Inace je on super doktor, starijem su tamo operisali krajnike. Ova mala operacija ispod jezika se radi pod lokalnom anestezijom i nije nista strasno, ona je cak i dojila odmah poslije. user posted image  Tretman poslije je samo ispiranje kamilicom a posto bebe ne znaju ispirati ja cu joj dati da pije. Sutra idemo na kontrolu.

 
Jeste vi znale za to?

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Podvezan jezik
9.1.2009 19:33:59   
guppy RR
Nisam znala da to postoji... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Podvezan jezik
11.1.2009 19:15:10   
Koka Loka
Da, čula sam i nije retko.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Podvezan jezik
9.2.2009 12:59:55   
Flame
Da nisam videla da sin moje sestre od tetke to ima, ne bih ni znala za frenulum (strucni izraz user posted image ).
I kada se moja Dora rodila, imam sta da vidim: frenulum i kod nje!!!
To je tako cest slucaj, da u malim mestima u porodilistima to secnu odmah, da majke ni ne znaju.
Mi smo prosle nedelje secnuli frenulum i sada, moram priznati, mnogo bolje sisa (dojim). To smo ambulantno uradili u Tirsovoj, i bas su nas pohvalili da smo na vreme dosli da to sredimo, da smo mogli i ranije.
Moja sestra je njenom sinu sredila jezicic tek sa 6 meseci, pa je morala neke silne analize da pripremi i jos ga je sama drzala, sto bas moze biti stresno za majku.
Moja Dora, Lola moja je bas bila maleni hrabrisa, malo je vrisnula, imala sukrvice i ja sam joj odmah dala da sisa, i da se umiri a i da proguta tu krv. Ma baka, moja mama je to mnoogoo teze podnela. user posted image

_____________________________

Isidora - Lolica 21.12.2008.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Podvezan jezik
9.2.2009 13:24:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Flame

Ma baka, moja mama je to mnoogoo teze podnela. user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Flame)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Podvezan jezik
24.10.2009 20:51:12   
Pansophia

Mojoj bebi je hirurg u Tirsovoj to slucajno primetio kada smo otisli zbog potencijalne kile i onda je odmah secnuo tu resicu ispod jezika. Malo je bilo sukrvice 5 minuta, isprali smo vodom i nista vise. Sve je proslo ok. Medjutim, na redovnoj kontroli kod pedijatra posle 2 meseca, dr posumnja da mu je ponovo to sraslo i da ce morati hirur ponovo da secne. Sad se stvarno brinem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Podvezan jezik
25.10.2009 21:51:34   
marija17
a kako to izgleda? pansophia ja cu ti objasniti kako izgleda mojoj bebici,jer sam ja to primetila jos kad smo dosli iz porodilista,al sve reko to tako trebe, nikad nisam ni videla malu bebu,mladju od 6 meseci pre nego sto sam ja rodila moju.pa da objasnim, recimo u mojim ustima resica ispod jezika ide do pola jezika,a njemu ide skoro do vrha jezika,nadam se da sam ti dobro objasnila i da ces moci da mi odgovoris da li je to podvezan jezik,ako ti nije tesko mozes i porukom da mi posaljes.pozz svima

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Podvezan jezik
25.10.2009 22:01:57   
Buba76
Marija,to ti je to-zove se "frenulum lingvae"na latinskom. Nije to nista strasno,najbolje ga je secnuti dok je dete sto manje.Primeti se tako sto teze sisa,ne moze da isplezi jezik.Kada su veci onda ne mogu da izgovore neka slova. Nikada nisam cula da se to zove podvezan jezik...

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Podvezan jezik
26.10.2009 7:23:11   
Pansophia
Marija, mislim da jeste to, ali ipak treba proveriti. Ja sam kod bebe primetila da ima kratak jezik, tj, da ne moze mnogo da ga izbaci iz usta. Sada, posle te male intervencije moze da izbaci mnogo vise jezik. To imam i ja, nasledno je. I meni je stomatolog pre par godina predlagala da mi odmah secne tu resicu, ali nisam jer mislim da je vec kasno. Za bebe je, kako nam je rekao hirurg, vazno da se to presece da bi mogle lakse da gutaju mleko, kasnije hranu, da ne bi gutale glasove kada govore i da bi pravilnije izgovarale.
Ovih dana bi trebalo da zakazemo kontrolni pregled, jer dr iz dz misli da mozda treba ponoviti tu intervenciju. Inace to je intervencija od 5 minuta. Nista ga nije bolelo, islo je jako malo krvi, malo je zaplakao i hirurg je rekao da ga odmah podojim. Kad je prestao da place, dali smo mu vodu da pije i to se procistilo kao da nista nije radjeno.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Podvezan jezik
30.10.2009 15:49:38   
Pansophia
Bili smo kod hirurga na kontroli i rekao je da je sve ok.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Podvezan jezik
14.12.2009 19:21:51   
Anoniman
Samo da podelim sa vama informaciju koju smo dobili danas od doktorke...treba da nam secnu frenulum user posted image ...vise ce to ostaviti traumu kod mene cini mi se user posted image !Super napredujemo i sve je divno i krasno,a nesto mora da bude kako ne valja...Pozdrav svima!

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Podvezan jezik
14.1.2010 10:30:40   
Anoniman
Pansophia,moram nesto da te pitam...kolika je bila tvoja beba kada ste je nosili da joj secnu frenulum?Mi idemo 21.01. u savetovaliste i onda ce nam dati uput i za deciju bolnicu radi toga.Pa me zanima kako to bas funkcionise,ako ti nije problem da mi jos malo pojasnis.Mi sad imamo tri ipo meseca...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Podvezan jezik
14.1.2010 11:46:26   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Pansophia,moram nesto da te pitam...kolika je bila tvoja beba kada ste je nosili da joj secnu frenulum?Mi idemo 21.01. u savetovaliste i onda ce nam dati uput i za deciju bolnicu radi toga.Pa me zanima kako to bas funkcionise,ako ti nije problem da mi jos malo pojasnis.Mi sad imamo tri ipo meseca...


Moja beba je imala tacno mesec i 5 dana kada su mu uradili tu intervenciju. Ne brini, nije strasno. Samo se malo zaplakao i odmah sam ga podojila i dala mu posle flasicu vode. Odmah se oporavio.

Mi smo otisli kod hirurga zbog provere da li ima kilu (hvala Bogu, nema) i tom prilikom je hirurg video jezik.

Stavio je bebu na pult, otvorio mu je usta (med. sestra mu je drzala usta otvorena) i za 1 sekundu je hirurg pincetom secnuo. Odmah je bilo gotovo. Bila je 1 kap krvi u ustima.

Zaista nista strasno. Mislim da beba nije dozivela nikakvu traumu. A i lekari su imali fin pristup. Mislim da je vazno, kao i posle recimo svake vakcine, da bebu odmah zagrlis, privijes uz sebe, podojis ili das flasicu, da je pomazis. Tako sam ja uradila i beba se odmah umirila. Dosli smo kuci veseli i mi i beba.

Takodje mislim da je bilo korisno, jer on sada vec sa nepunih 7 meseci lako izgovara glasove, lepo jede, pa cak i govori reci.

SRECNO!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Podvezan jezik
14.1.2010 23:06:49   
Anoniman
Uh,hvala ti puno pansophia user posted image ...jedva cekam da i to prodje,javicu naravno i nase iskustvo kakvo je bilo...inace je sincic vec puno vezan za mene jer nam tata po ceo dan radi a ja sam sa njim ceo dan,tako da sta god da mu je u mene gleda misko moj mali user posted image !Hvala jos jednom!

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Podvezan jezik
14.1.2010 23:10:07   
cipiripi
frenulum


user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Podvezan jezik
15.1.2010 7:57:37   
Anoniman
Nije bas toliko podvezan,ali je skoro pri vrhu resica...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Podvezan jezik
16.1.2010 15:04:27   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Uh,hvala ti puno pansophia user posted image ...jedva cekam da i to prodje,javicu naravno i nase iskustvo kakvo je bilo...inace je sincic vec puno vezan za mene jer nam tata po ceo dan radi a ja sam sa njim ceo dan,tako da sta god da mu je u mene gleda misko moj mali user posted image !Hvala jos jednom!


Zelim da i vama to bude jedno  iskustvo bez ikakve traume kao sto je nama.user posted image SRECNO!!!user posted image
Sto se tice te vezanosti sincica za tebe, isti slucaj je i kod nas. On sa mnom provodi jako puno vremena i jako je vezan za mene. Nije to nista strasno.
Mozda bi mogla da ga prilikom te male intervencije drzis za ruku i mazis po glavici.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Podvezan jezik
16.1.2010 21:03:10   
Anoniman
Mogu ti reci da me bas nesto hvata panika...inace sam panicar kad su doktori u pitanju.Bio mi je problem celog zivota ici kod ginekologa na obican pregled,a ne nesto drugo user posted image .Ne volim da gledam ni kada prima vakcinu,tada ga uvek tata drzi.Ali sta sad,sta se mora mora se user posted image !Javicu obaevzno kako je proslo,idemo u sredu na merenje i vakcinu i onda ce nam dati uput za deciju bolnicu,tako da cu znati tacno kada cemo se resiti i te muke.Meni se iskreno cini da on lepo sisa,ali ko zna,mozda ce ipak biti bolje posle intervencije!

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Podvezan jezik
18.1.2010 1:47:23   
marija17

IZVORNA PORUKA: cipiripi

frenulum


user posted image



moj beban ima podvezan jezik,a mama mi je rekla da sam imala i ja,ali nista nisu seckali valjda mi se samo pokidalo ili sta vec..kaze davno bese

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Podvezan jezik
22.1.2010 22:34:16   
Anoniman
Pa kazu da ne moze samo da se pokida i evo mi u nedelju,tj. prekosutra ujutro idemo da nam to secnu...

(odgovor članu marija17)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Podvezan jezik
24.1.2010 12:57:42   
Anoniman
Evo mogu i ja sada da podelim moje iskustvo sa vama!Mogu vam reci da je bilo neverovatno...nisam verovala da cemo proci bez plakanja,ali tako je bilo!Samo se malkice uplasio od doktora kada smo dosli,napravio facu,,a mi smo posle izasli iz ordinacije.Kada je proslo dve ipo sekunde sestra je iznela naseg sincica koji nije bio ni uplakan drzeci mu gazicu na ustima,a ja sam se zaledila u neverici user posted image !Na gazi nije bilo NISTA,bas ni kapi ni krvi ni sukrvice!Tako da je ovo proslo mnogo bolje nego sto sam mislila!!!user posted image Stefa se sada igra i jedino mu je sada cudan osecaj jer moze puno vise da pomera jezicak user posted image !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Podvezan jezik
24.1.2010 17:14:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Podvezan jezik
24.1.2010 17:42:20   
*Alexx*
Super!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Podvezan jezik
24.1.2010 19:44:56   
Anoniman
user posted image  hvala drage !

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Podvezan jezik
24.1.2010 19:47:03   
gagana83
Hvala Bogu pa je sve super proslouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here