|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podvezan jezik
1.6.2014 11:24:24   
New Mom
Ovo trece, za divno cudo, rodjeno bez toga, sa normalnom resicom. U soku sam.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 11:16:10   
QueenJ
I moja Emilija ima podvezan jezik. Ja sam primetila odmah u bolnici da je drugačije nego kod mene (iako nisam znala da bi moglo da joj smeta). Mada, ona može da se isplazi i lepo sisa. Tek nam je dr u savetovalištu na prvoj kontroli rekla da bi to možda trebalo secnuti, ali pošto joj ne smeta, da pratimo do sledeće kontrole.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 11:20:02   
New Mom
Moj savet ti je da to secnete. To odradi orl za 3 sekunde makazicama. Videces da ce bolje sikiti (pravilnije ce hvatati bradavicu), a to u perspektivi moze da smeta kod govora.
Posle 6.meseca se to radi u totalnoj anesteziji.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 11:21:29   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ovo trece, za divno cudo, rodjeno bez toga, sa normalnom resicom. U soku sam.user posted image

E ispostavilo se da nije tako.user posted image Primetila sam da cokce dok sisa, pa smo ipak otisli kod orl gde je receno da ipak definitivno treba secnuti i njoj. Imala je 2 meseca.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 12:21:53   
World
Aleksa ima tu resicu, sad mu je mjesec i po.. pedijatar koji nas je otpustao iz bolnice je rekao ako se samo ne povuce da dodjemo za mjesec dana i to mu sjecnu, medjutim nasa pedijatrica kaze ma jok, niposto sad, to se radi za 7-8 mjeseci ako se ne povuce do tadauser posted image

Citam sad ovo pa sam u nedoumici, da li da trazim neko trece misljenje dr-a i sta je bolje uraditi?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 12:42:04   
New Mom
Secni. Ja sam sa svo troje prosla (nasledili od mene). Ako se puno ceka resica zadeblja pa se secne u totalnoj anesteziji. Ovako bukvalno ti drzis bebu i orl makazicama kao za nokte secne, stavi gazu i to je to. Za 15-20 min beba moze da sisa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 13:04:23   
Mala Elena
Ja zaista prvi put cujem za ovo , nisam do sada imala prilike. ..user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 15:40:59   
World
NM, jesi li cula ikad da je to samo od sebe puklo ili nestalo?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Podvezan jezik
12.9.2014 15:46:08   
doktorkakristal
koliko znam ovde to resavaju odmah,znam neke zene cije su bebe imale taj problem,kao sto rekose gotovo za minut,ja mislim da se posavetujes i sa ORL

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Podvezan jezik
11.11.2014 19:41:59   
mila83
Evo i ja se prvi put susrecem sa tim, moja treca beba ima upravo to, juce je napunila 7 nedelja i nutricionista na Institutu majka i dete je to primetila, a u porodilistu i u savetovalistu niko nista! A ja sam odmah primetila da mi je cudno sto joj vidim donje desni, nikako jezik da vidim napolju , a o coktanju na siki i flasici da i ne govorim.Beba ne moze da napravi vakum ustima i samim tim lepo da jede. Jos mi nista nisu rekli kada ce to da joj secnu. Znaci sto pre, to bolje ? To ne krvari puno..?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Podvezan jezik
3.6.2015 17:04:53   
mila83
Vidim moja poruka poslednja ovde,jos kad sam bila na IMD...strucnjaci da, sve se bojim.Dosao taj hirurg da pogleda,kaze nema ona podvezan jezik.Toliko o strucnjacirma nutricionistima,ustvari to je savetnica za ishranu(sa IMD) tamo videla. A T je coktala i tesko jela jer je uzasno veliki pritisak u plucima imala i nije mogla da jede i dise u isto vreme....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Podvezan jezik
4.6.2015 13:47:34   
QueenJ
Strašno. Sve stručnjak do stručnjaka.
Mi smo konačno dobili uput, pa ću je sledeće sedmice voditi kod orl-a da secne.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Podvezan jezik
4.6.2015 15:36:00   
sonyasha
Nama su rekli da moramo da secnemo sa pet meseci, i trajalo je sekund, nije stigao ni da zaplače! Drago mi je da smo to rešili, mada je meni baš bila frka, jer kod sikenja tada nije bilo promene a da nismo secnuli verovatno bi ga mučio izgovor nekih slova.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 113
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here