|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podvezan jezik
28.11.2010 21:27:56   
Irena79
a gde ste seckali frenulum? mi smo dobili uput za Tirsovu, treba da zakazemo tek. moja bebana ima mesec ipo dana, mislim da smo na vreme da to obavimo, koliko tvoja beba ima? cula sam da se anestezija daje od 6 mes, jel to tacno? jel se secka jednom il to moze da zaraste pa mora opet? bas mi nesto frka kako ce to proci, mislim uz puno dranja:(

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Podvezan jezik
28.11.2010 22:18:46   
New Mom
Ne znam za BG, ovde u novom Sadu se radi u Dečjoj bolnici kod ORL.
Ako još nije zadebljao, onda se samo secne makazicama, par sekundi i gotovo. Ali ako je već zadebljao, onda se radi u totalnoj anesteziji.
Meni su rekli da sam to trebala odraditi do 2-3 meseca, ali eto imali smo sreće da je još uvek bio membranozan.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Podvezan jezik
28.11.2010 22:20:53   
New Mom
E, da, secne se samo jednom, pitala sam dr, to je to.
Što se dranja tiče, frenulum nema nerve, pa to samo ne boli, već se beba uplaši jer jenom rukom držiš njene rukice, a drugom čvrsto stegneš njenu glavu, a dr malo nasilno drži otvorena usta.
A neki dr ni ne daju da roditelji budu unutra, da oni ne frkišu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Podvezan jezik
28.11.2010 22:38:35   
Irena79
hvala, ja cu se truditi da tata bude baba roga, ja stvarno ne mogu to da gledam:( cula sam da je posle toga sisanje preporucljivo da bi se beba smirila i progutala krv, mice malene:( joj samo da to prodje...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Podvezan jezik
7.12.2010 23:51:39   
Pretty78
Mi smo danas bili u bolnici i zakazai operaciju za 26.01. user posted image user posted image user posted image

NM kod koga ste bili?

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Podvezan jezik
9.12.2010 22:29:36   
New Mom
Nemoj da me linčuješ, nisam videla.user posted image  Dr Dušica Nikolić.
Sve će biti Ok!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Podvezan jezik
9.12.2010 22:35:38   
Pretty78
Nećem....nećem...........mi idemo kod pazi sad ovo : LILI DŽILVIDŽIJEVA

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Podvezan jezik
9.12.2010 22:39:24   
New Mom
Ne znam kakva je, videla sam je na spisku (ima ih samo 4 u Dečijoj). Ja sam slučajem kod ove išla.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 17:19:07   
Pretty78
sto je bilo daleko doslo je blizu....nama je sutra ujutru operacija.......muka me hvata....znaaaaaaaam da nije strasno, ali kao sto sam vec rekla i svekrvi koja me ubedjivala da to nije nista....i nije nista kad je u pitanju tudje dete a ne rodjeno....zar ne???
samo mi ga zao kako ce ruckati mis moj malo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Pretty78 -- 25.1.2011 17:23:18 >


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 19:08:43   
NadaR
Srecno sutra Pretty user posted image

Da sto prije to pregrmiteuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 19:09:42   
Verus
pretty svaka mama bi se osecala kao ti...neka pije puno mlekca prvih par dana, pa ce onda moci opet da znjopa kasiceuser posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 19:10:37   
indy_25
Srecno sutra user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 19:18:53   
nela79
Vanju sam dva puta vodila do Gradske bolnice zbog tog jezika. Kao da resica jest malo kraca ali mozemo da sacekamo. Ne znam sto je samo pominjao opstu anestezijuuser posted image user posted image user posted image ? Evo ima 21 mjesec sa hranjenjem nije imao problema, a kako vidim ni sa izgovorom nece biti problema. Melje kao mlin :)

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 19:20:51   
snješka
Pretty, srećno sutra. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:08:57   
New Mom
IZVORNA PORUKA: nela79

Vanju sam dva puta vodila do Gradske bolnice zbog tog jezika. Kao da resica jest malo kraca ali mozemo da sacekamo. Ne znam sto je samo pominjao opstu anestezijuuser posted image user posted image user posted image ? Evo ima 21 mjesec sa hranjenjem nije imao problema, a kako vidim ni sa izgovorom nece biti problema. Melje kao mlin :)

Ako je frenulum još membranozan, onda se samo secne makazicama (kao što smo mi prošli), međutim, ako više nije, već je očvrsnuo, postupak se obavezno sprovodi u opštoj anesteziji.
Zato je preporuka da se odradi što pre, a ne da se čeka (obično do nekog 5 meseca očvrsne, mada je to okvirno).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:11:10   
Pretty78
hvala vam mamike....

Verus kako da mu dam flasicu user posted image user posted image user posted image user posted image

znas da bebe naprave onaj specifican oblik jezika kad piju mleko zbog vakuuma....kako ce on jadnik sa koncima ispod jezika???

NM...nama su odmah rekli da ce morati pod opstom....i da nece moci samo sec user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:15:28   
nela79
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: nela79

Vanju sam dva puta vodila do Gradske bolnice zbog tog jezika. Kao da resica jest malo kraca ali mozemo da sacekamo. Ne znam sto je samo pominjao opstu anestezijuuser posted image user posted image user posted image ? Evo ima 21 mjesec sa hranjenjem nije imao problema, a kako vidim ni sa izgovorom nece biti problema. Melje kao mlin :)

Ako je frenulum još membranozan, onda se samo secne makazicama (kao što smo mi prošli), međutim, ako više nije, već je očvrsnuo, postupak se obavezno sprovodi u opštoj anesteziji.
Zato je preporuka da se odradi što pre, a ne da se čeka (obično do nekog 5 meseca očvrsne, mada je to okvirno).


Ma mi smo njega cini mi se po izlasku iz bolnice vodili ORL. On nam i rekao da cekamo do 6 mjeseca.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:16:06   
New Mom
Verovatno je već bio zadebljan startno. Kažem, individualno je (ono za pet meseci je okvirno, vidiš da smo mi išli sa skoro 6,5 meseci, a bio još membranozan).

Sve će biti OK! Ljubi zetonju i javi sutra!user posted image

edit: sad se set_ih, rekoše na predavanjima iz ORL da se sada čeka najviše 3 meseca, a ne 5-6 kako su i meni rekli po izlasku iz porodilišta.

< Poruku je uredio New Mom -- 25.1.2011 22:17:50 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:17:07   
Pretty78
hocu...hvala....javljam se sutra


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:29:01   
Crvenkapa85
.kako ce on jadnik sa koncima ispod jezika???
IZVORNA PORUKA: Pretty78

.kako ce on jadnik sa koncima ispod jezika???



pretty sto mu ne das na kasicicu....???

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 22:30:41   
Pretty78
pa da...jede na kasikicu ali se i toga bojim.....sva sam opaljena.....

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 23:31:09   
Irena79
ja sam zaboravila da vam kazem kako je nama bilo. pa sve u svemu malo je plakala vise sto se uplasila jer je spavala kad je dr recnula, onda sam joj odmah dala siku ona se narucala i sve je bilo ok. to popodne je bila malo nervoznija mada ne znam da li da to pripisem reckanju frenuluma ili joj je prosto tako doslo... narednih dana joj je bila neka bela skramica pod jezikom, dr je rekla da ce tako biti, ali nisam nista dirala i samo od sebe je nestalo. srecno i ostalima, sto pre to bolje, mi smo recnuli kad joj je bilo mesec ipo dana.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Podvezan jezik
25.1.2011 23:35:56   
Nensi*
Srecno sutra Pretty

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Podvezan jezik
15.2.2012 5:31:36   
Milic996
izvinite, imam jedan problem..
i ja isto imam frenulum jezika ali imam 16 godina i razmisljao sam da ga secem..
kad sam bio manji doktori su rekli da nije obavezno, izgovaram sva slova lepo ali me jednostavno steze i ne znam...pocelo je da me nervira...pa ako neko zna nesto o secenju te resice ispod jezika neka mi kaze molim vas..
user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Podvezan jezik
15.2.2012 10:05:20   
New Mom
Ja to imam već 30 godina i ne predstavlja mi nikakav problem.
Ako si čitao unazad, obično se seče ako postoji problem u hranjenju deteta ili u govoru.
Ali ako ti smeta...
Prvo ti je potreban pregled kod ORL. U tim godinama je sigurno zadebljao, i tada se procedura obavlja u totalnoj anesteziji.
Srećno!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milic996)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here