|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje u trudnoći
6.3.2009 11:47:00   
Anoniman
Jesmo već pričale o ovome?

Jel sme ili ne sme da se doji prvo dete dok je drugo u stomaku? Zašto?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje u trudnoći
6.3.2009 12:16:54   
Jeca*
Mojoj drugarici je ginekolog "naredio" da prestane sa dojenjem prvog deteta, kad je zatrudnela sa drugim. Ne znam razlog. Verovatno u vezi toga sto se materica grci prilikom dojenja, pa mogu da nastanu kontrakcije. To mi je najlogicnije!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje u trudnoći
6.3.2009 12:23:46   
Anoniman
I ja mislim da je to razlog. I mojoj drugarici su isto zabranili, međutim, ona je rekla dr da se već jednom porodila, da ako oseti kontrakcije da će odmah prestati da doji, ali da ne može da skine dete sa dojke preko noći, mali je mnogo voleo da sisa. U narednih par nedelja je prestala da doji, ali vi ne možete da verujte kako se to dvo i po godišnje dete raduje dolasku bebe najviše zbog toga što će mama opet imati mleka. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje u trudnoći
13.4.2010 11:55:37   
Malena29
A sta bi se desilo da je majka trudna a da jos nezna a doji bebuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje u trudnoći
14.4.2010 16:33:32   
choopa choops
Koliko znam zene mogu  doje oboje i to se zove tandemsko dojenje. Nisam nikad cula da se desilo nesto lose, zato jer je mama dojila prvorodjeno.
Ali, ja licno ne bi nikad. Prilikom dojenja se izlucuje hormon oksitocin koji izaziva kontrakcije materice, pa ako bi postojala i minimalna mogucnost da na neki nacin "ugrozim" bebu u stomaku ja bi momentalno odustala od te ideje. user posted image
Ko voli nek izvoli, meni se ta ideja ne svidja user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Malena29)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 15:14:21   
magnetic
Posto sam ovih dana opterecena ovom temom,malo sam istrazivala i izmedju ostalog nasla i ovo
KLIK


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 15:16:24   
Snelle
Magnetic, nisam u toku, trudna si? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 15:17:42   
magnetic
Uradicu test veceras ili ujutru,ali mi sve ''mirise'' da jesam.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 15:21:41   
Snelle
Onda da ne čestitam unapred user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 15:23:42   
magnetic
Nemoj,nemoj............da ne izbaksuziramouser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 20:58:33   
magnetic
Snelle gde si mi? Sad mozes da mi cestitasuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 21:00:02   
Brana
Magnetic trudna si?user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 21:01:31   
magnetic
Jesam,upravo sam izasla iz kupatila i na testu su dve crticeuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 21:08:13   
Brana
IZVORNA PORUKA: magnetic

Jesam,upravo sam izasla iz kupatila i na testu su dve crticeuser posted image

jaooooj cestitam ti od srca,jos jedan drug ili drugarica nam stize..user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje u trudnoći
23.5.2011 21:10:22   
magnetic
Hvala Branouser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje u trudnoći
26.5.2011 10:51:13   
magnetic
U ponedeljak cu tacno znati sta cu sa dojenjem,a do tada jos ovih par dana dajem D da sisa.Ne odbija.Jedino sto me  sve jace bole bradavice,pa cak i da dr. dozvoli dojenje ne znam koliko cu izdrzati.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje u trudnoći
31.5.2011 10:08:20   
magnetic
Kaze dr. mogu da dojim bez problema dokle hocu.Cisto njen savet je bio da ne dozvolim sebi da docekam rodjenje drugog deteta,pa da dojim obe bebe.
Iskreno,ne mogu sebe da zamislim da mi je stomak do zuba i da dojim.
Dovoljna mi je uteha da ne moram D preko noci odvikavati.Neka siki jos ova dva meseca do prve godine(kako sam i planirala)i onda fajront.
Jos bolja varijanta bi bila da sama ostavi.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje u trudnoći
22.8.2012 8:05:18   
bojanica7
sorry, nisam videla temu jer mi je bilo podeseno da vidim poruke samo u poslednjih 365 danauser posted image

naime, ja dojim galu vec 20 meseci i plan mi je bio da je odbijem od sisanja nesto oko drugog rodjendana. uzivamo obe, sisamo kod kuce (nikom ne smetamo ), zaista nikad nije bolesna, super joj je imunitet, a lepo i jede i nemam razloga da je odbijem sada.

i onda saznam da sam trudna i to deset___ nedelja vec. i sestrica (dr otisao, zaboravila ga pitam) meni na pitanje da li moze da smeta dojenje, krene da nagovara da je odbijem sto pre, ali mi ne navodi konkretne razloge zasto. samo ponavlja kako je iscrpljuljuce... i kad sam dosla kuci, bacim se na istrazivanje. kad ono... ne postoji nijedan medicinski dokaz da dojenje mzoe smetati trudnoci, niti trudnoca dojenom detetu. dok je sve u redu, majka dobija na kilazi i nema krvarenje, moze dojiti do porodjaja. i svasta sam jos pricitala. e da, ne znam koje linkove smem da kacim, slobodno me opomenite ako ovaj ne smem. al ovde lepo daje odgovor na vecinu pitanja http://www.mojedijete.com/mitovi-i-istine-o-dojenju-tijekom-trudnoce-i-tandemskom-dojenju/

i tako sam ja odlucila da nastavim sa svojim planom, i galu odbijem za drugi rodjendan (a mozda se i ona sama odbije u medjuvremenu, mada ne verujem ), a ne ranije jer sam ostala trudna.

magnetic, kad si ti prestala da je dojis?

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje u trudnoći
22.8.2012 8:18:18   
New Mom
Meni se poklopilo. Kaća je prestala sa 14,5 meseci (bio kraj jula meseca), a ja sam neke 2 nedelje pre toga ostala trudna sa Koljom (tada nisam znala, već sam odlučila da je vreme - i onako je već 4 meseca tada imala samo podoj da bi se uspavala, bukvalno sam je uspavala jedno veče bez toga i to je to).

Uobičajeno je da se savetuje ne zbog mogućih kontrakcija. Mada po meni možda ne pre zbog moguće iscrpljenosti organizma majke jer faktički 2 bebe izvlače najbolje od nje. Ovo poslednje gledam iz svog iskustva gde su obe trudnoće bile praćanje jakim mučninama zbog čega sam i hospitalizovana i bila danima na infuziji. Verovatno ako možeš normalno da jedeš/piješ nema problema.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje u trudnoći
22.8.2012 9:23:48   
Anoniman
Bojanice , cestitam user posted image

Moja drugarica je dojila do petog meseca , tada je dete samo prestalo , bilo je sve u redu , za druge slucajeve ne znam ali i ja mislim da ne moze da smeta deci , mozda samo tebi . Srecno user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje u trudnoći
22.8.2012 12:45:33   
bojanica7
nem mom, user posted image pa tebi se bas lepo poklopilo user posted image ma gala sisa kad oce. mislim nije samo za spavanje. al kad me nema ceo dan, ne trazi me. mislim da bi samo uvece kad se probudi dramila bez sise, danju moze i bez, a kad joj je vec tu, sto da se ne posluzi user posted image znas kako, ja da sam malaksala ili da povracam, sigurno bih prestala da je dojim jer bi mi preselo. meni nista. jedino vise spavam i jedem. user posted image

ribizla, hvala ti user posted image i sto si podelila sa mnom tu pricu. ja bih tako volela da i ona sama prestane, da se ne traumiramo obe...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje u trudnoći
25.9.2012 9:08:53   
bojanica7
dr mi je rekao da prestanem da dojim do 20. nedelje da mi se ne bi javile kontrakcije. nista, meni to, posle svega sto sam procitala, nije bilo jasno, pa sam pozvala juce savetnicu za dojenje i super se s njom ispricala. naime, ona mi je rekla da apsolutno ne moze da smeta dojenje u trudnoci, da NE MOZE da izazove kontrakcije, da ginekolozi nisu krivi sto nisu vise informisani o tome jer to i nije njihov posao. tako da dojim koliko god hocu. eto, ako nekog jos bude zanimalo nekada nesto vise, pricacu. ovako da ne pricam sama sa sobom user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje u trudnoći
25.9.2012 9:12:55   
anajid
Bojanice,Gala jos sisa?Svaka cast.

Jel te malo strah kako ces je odbiti,mislim ipak je velika vec skoro 2 godine?

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje u trudnoći
25.9.2012 9:22:49   
Anoniman
I onda ćeš u jednom momentu da dojiš dvoje??? user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje u trudnoći
25.9.2012 9:30:49   
Snelle
Tasho user posted image
Rekla je da će je odbiti kad bude bila 20.nedelja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here