|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Američka pita
29.4.2013 12:17:35   
lesica
Testo:

600 g mekog brašna tip 400
120 g šećera
1 vanilin šećer
prstohvat soli
1 prašak za pecivo
125 g maslaca
100 - 120 ml mleka
180 g pavlake

Umuti se razmekšali maslac sa šećerom i vanilinim šećerom, pa se u to ubaci brašno, so, p.p. ,pavlaka i mleko. sve se lepo zamesi (ja to rukom) tako da se ne lepi za ruke, dakle u malo čvršće testo. U slučaju da je još uvek mekano testo i da se lepi dodati još malo brašna, tj. još malo mleka ako je suviše tvrdo pa se mrvi. Ostaviti malo da odstoji u frižideru (taman dok se pripremi fil)
Ova količina je taman za dve pite. Može se kao fil stavljati šta god vam padne napamet.

Kada je fil gotov, priremamo testo. Odvojimo na dva dela, da bi bila ista količina za obe pite.

Razmesimo testo tako da bude debljine 3-4 mm, u ubacimo u prethodno podmazan pleh za tart ( ili već koji imate) Ubaci se tako da ostane testa preko ivica, odesče se tako da malo testa pada preko ivica pleha, to treba za prklapanje. Testo se pritisne uz ivice pleha, sipa se nadev, pa ostatak teta otpet razvuče tanko da bi se napravila gornja kora. sa viškom teta sa donje kore se napravi preklop preko gornje, blago utisne viljuškom (ili prstima) premaže mlekom, i na pečenje. Ponovi se isto i sa drugom polovinom testa. Peče se 30 minuta na 200°C u prethodno zagrejanoj rerni.

Krem fil od banane:

2 pudinga slatka pavlaka
150-200 gr šećera
500 ml mleka
250 ml mlečne slatke pavlake
1-2 vanilin šećer (ja ovde stavim burbon vanila šećer)
6-8 banana

Skuvati mleko sa šećerom, pa u to ubaciti prethodno sa par kašika razmućen puding. Ukuvati da se zgusne, pa naliti slatku pavlaku. Kuvati još minut dva pa skloniti sa vatre, i u to ubaciti iseckane banane, izmešati.

Pola od dobijene mase uliti u jednu pitu, pola u drugu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Američka pita
29.4.2013 13:19:28   
Figaro88
Ovo zvuci bas ukusnouser posted image Moram da pravimuser posted image
Ja imam neki recept za pitu od jabuka ali je testo toliko komplikovano da svaki put odustanem od pravljenja kada procitam,a ovo uopste ne zvuci tesko.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Američka pita
30.4.2013 9:54:28   
Leax
Lesice jel to recept za onu pitu sto si postavila slicicu u nasoj kafanici ?
Posle one tvoje slike samo mi se pita motala po glavi , deluje mi bas njam-njam user posted image Moracu probati da je napravim pa javljam rezultat.

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Američka pita
30.4.2013 9:59:20   
dunja RR

L, objavi sličku i recept u RR kuhinji user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Američka pita
30.4.2013 12:05:55   
Torbica
Lesice -majstorice! Odlican recept, isprobacemo posle Vakrsa! Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Američka pita
6.5.2013 12:04:37   
Trcosava
Lesoce kakvo testo posle ispadne? Ja imam totalno drugi recopis za američku

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR
Bele pihtije
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here