|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dnevni san bebe
27.9.2014 14:45:42   
mati
Imamo temu o spavanju nocu, ali ovu za preko dana nisam nasla...
Mita spava bas malo preko dana. Ja cak mislim i premalo...
Probudi se oko 9h, pa oko 13h odspava 30-45min, pa opet oko pet toliko i spavanjac je 22h-23h.
Naravno postoje odstupanja od ovog tajminga koji sam navela kao primer ali je uglavnom tako...
Ja i dalje mislim da je malo, i da mu je potrebno vise dnevnog sna ali on to nicim ne pokazuje, tj nije nervozan.
Kako vasi bebci spavaju?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 14:50:25   
mati

IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: mati

Zdravo mame... Mita se uspavao napokon. Od 10 je budan, a spavace celih pola sata mozda i manje i mozda oko sest jos pola sata. Meni se cini da je to malo...
Kako spavaju vasi bebci?



Mati, E nije spavala od jutros, ustala je u 8...spremali se da krenemo u goste , ona pocela da besni. ..ja je uzmem, ona mi zaspe u rukama. Spavala je citavih 10 minuta pa smo morale sici do auta. Onda smo imali problem sa autom pa evo sada tek spava mukica u nosiljci .
Nemoj da brines , desava se to. Popodne ili predvece mi uglavnom zaspi ali na kratko.


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: mati

Zdravo mame... Mita se uspavao napokon. Od 10 je budan, a spavace celih pola sata mozda i manje i mozda oko sest jos pola sata. Meni se cini da je to malo...
Kako spavaju vasi bebci?

to je malo nije ni cudo zeno sto nista ne stizes pretpostavljam i da ti nervozira u toku dana. Moras nesto da promenis i stvoris mu rutinu od dve dnevne dremke od po sat i po barem. cini mi se LO i Peace da su pisale da su svakog dana isle u isto doba u setnju da zaspi bebac pa kad su se navikli bebci spavali su i u kuci normalno, ja sam lezala sa njom jedno dve nedelje jer je duze spavala pored mene i kad se navilka da duze spava vise nije bilo potrebe da lezim pored nje. Znaci kazes muzu da zivot staje dok se dete ne nauci da spava malo viseuser posted image , nema rucka nema niceg ahahah nek se snalazi. Prvo to je potrebno i tebi radi organizacije dana kad i sta ces i kako ces da radis a i detetu da bi bilo veselo i odmorno.

Mi imamo goste ja sam unutra jer D spava. Muci je kasalj zaspala je u svoje redovno vreme u 11 ali se brzo probudila zbog kasljanja i onda sam je opet stavila da spava sad u 14h jer vidim da joj fali i da cemo svi komplet nadrljati od njene nervoze. Gostima nije dozvoljeno da udjuuser posted image . Ja pijem kaficu.

I tako lep dan danas definitivno, jes da duva vetar ali je fino napolju izigrala se moja D.





_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 14:54:00   
Misha i Ljisha
ok super sto nije nervozan to je stvarno sjajnouser posted image , e sad posto on ima vec 10 meseci mozda bi mogao vec da predje na jedno spavanje dnevno ali duuuuuuugooo. Npr moja D se eto juce komirala i spavala 3 i po sata. Uglavnom spava dva sata od 11 do 13, ali juce je bas odvalila. Danas evo spava drugu turu i obicno to ne radi ali je spavala svega 15 min jer se jako zakasljala i probudila pa joj je tih 15 min dremke dalo jos malo energije da pregura jos dva sata i onda sam je uspavala. Mozda ti spava tako malo jer je premoren. Moja D jako malo i jako lose spava kad je umorna

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 14:56:57   
Klarita
N uopste ali uopste nema pravila. Neki dan ne spava uopste, neki dan se razvali...nisam pametna kako i sta, ali moracu malo da ga dovedem u red sto se kaze. K mi nekako sve bila po rasporedu, ovo cudo od detetauser posted image
probudi se izmedju 7 i 9h ujutru, i to nema veze kad se uusoavauvece, a uspavljuje se izmedju 21h i 23h. Onda dremne od oko 10h, pa nema pravila, nekad odvali do 13h, nekad se probudi za pola sata, sve nema veze da li se probudio u 7h 8h ili 9h...pa, onda opet dremka koja nema pravila oko 15-16h, opet nekad dremne 15min, nekad odvali do 18-19h. Ludilo, ludilouser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 15:01:07   
Bibilib
Moj bekac je i dalje mali pa mislim da bi trebao da spava tri puta dnevno po dva sata ali on nekad spava nekad ne,desava mu se da odspava pola sata-sat i eto ga...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 15:05:06   
mati
Ljiso nista ne stizem, zato stize mm.user posted image
Ja dok se opravim da nesto uradim on vec budan ili taman sednem on place. A lepse spava kad legnem s njim, ali se onda i ja komiram i dodjem u iskusenje da mu dam sisu , a danju ne sisa... Evo od 14:20 sam ga uspavljivala dva puta, tj budio se pa sam ga ljuljala.
Cini mi se da je stariji spavao duze, ali eto on sad sa cetri god ne spava danju, osim u vrticu. A njegovi vrsnjaci vikendom spavaju i preko dana.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 15:11:48   
mirkam
M je do u nazad mjesec dana spavao tri puta, jer se budio u 6h. I bilo je kao po satu svakog dana - od 8h-9h, od 11h - 13h i od 15h-16h.
Evo mjesec dana se ujutro budi oko pola osam i preko dana ima dva spavanja od otprilike 10h-11h i od 14:30 do 16h. Oko dva ipo sata spava danju sve ukupno.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 15:12:25   
big mum

IZVORNA PORUKA: Klarita

N uopste ali uopste nema pravila. Neki dan ne spava uopste, neki dan se razvali...nisam pametna kako i sta, ali moracu malo da ga dovedem u red sto se kaze. K mi nekako sve bila po rasporedu, ovo cudo od detetauser posted image
probudi se izmedju 7 i 9h ujutru, i to nema veze kad se uusoavauvece, a uspavljuje se izmedju 21h i 23h. Onda dremne od oko 10h, pa nema pravila, nekad odvali do 13h, nekad se probudi za pola sata, sve nema veze da li se probudio u 7h 8h ili 9h...pa, onda opet dremka koja nema pravila oko 15-16h, opet nekad dremne 15min, nekad odvali do 18-19h. Ludilo, ludilouser posted image



Ovako su i moji oboje.Nikad nikakvih pravila.Jedino sam ih naveče stavljala u isto vrijeme na spavanje.Onda su se budili po 5-6x u toku noći i na kraju ustanu u 7huser posted image
Takva djeca ,spavaju koliko im je potrebno u tom trenutku.Ja sam se sikirala,tjerala da spavaju čak i vodila doktoru.Mislim bila sam toliko očajnauser posted image i doktorica mi kaže -možeš se na trepice nasaditi ali oni neće spavati.oni su jednostavno takva djeca da nevole spavati.Nisu spavači -doduše i ja sam takva.meni je 7h sna sasvim dovoljno.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dnevni san bebe
27.9.2014 17:22:50   
New Mom
Pošto sam ja slon po pamćenju, naravno da ću iskopati temu o dnevnom spavanju.user posted image KLIK



< Poruku je uredio dijana1 RR -- 26.1.2015 14:16:15 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here