|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Semafor
30.4.2009 15:25:53   
Anoniman
Kako prelazimo put?

Da li učite decu da se oslanjaju samo na zelenog i crvenog čiku na semaforu, ili ipak treba da pogledaju levo i desno?

Kada ste počeli da pričate deci o pravilima kretanja na ulici, na pešačkom prelazu?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Semafor
30.4.2009 18:14:32   
Lu
Pomalo ga učim,mislim govorim kad prelazimo kako prelazimo.
Semafor je već skužio kad idemo u autu a kad smo pješaci govorim
gledamo lijevo,pa gledamo desno ako nema auta brzo brzo prelazimo,
ili;
sad moramo sačekati dok prođu auta, ako auto stane mi onda idemo,brzo,brzo.
Ponekad ga pitam a kako ćemo sad,čisto da ga potaknem na razmišljanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Semafor
2.5.2009 14:01:35   
Anoniman
Isto kažem i ja "brzo, brzo" a onda se zapitam, da li je to pametno? Da li će to prerasti u pretrčavanje ulice? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Semafor
2.5.2009 22:54:41   
guppy RR
mi radimo identično kao lu.
a ovo "brzo brzo" ni ne razmišljam da li je loše... važnije mi je da mi dete ne sedne sred "zebre" da gleda cipele user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Semafor
3.5.2009 10:03:48   
Anoniman
Nemoj da se ljutiš guppy, ali ZAŠTO bi to uradilo? user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Semafor
30.9.2013 0:27:21   
dijana1*
Sam je poceo da me zapitkuje dok vozim a zasto smo stali, ajde vozi, a sta sada cekamo ... itd. Svaki put mu lepo objasnim, ako smo autom, da ne smem da vozim dok je crveno svetlo i da cekamo da se upali zeleno. A kada smo pesaci obavezno cekamo zelenog ciku i uvek moramo da pogledamo levo i desno. Ulica gde moji roditelji zive nije prometna ali preko puta nas zive dve devojcice sa kojima se on druzi i kada ih ugleda uvek trci ka njima. Tu sam ga najvise ucila da kada izadje iz dvorista stane i da pogleda levo-desno i ako nema auta da pretrci ulicu. U principu on je jos uvek mali ali kad je vec lepo zapitkivao iskoristila sam situaciju da ga ucim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Semafor
30.9.2013 6:57:26   
New Mom
Kaca je prosle godine u muzickoj skolici naucila pesmu o semaforu i odmah je krenula da to primenjuju, primecuje u stvarnosti. Meni se tada to cinilo rano jos za nju al eto.

"Jedan, dva, jedan, dva
u gradu me svako zna.
Jedan, dva, jedan, dva,
u gradu me svako zna.
Na crveno svetlo stoj,
na zeleno kreni.
Ako slusas pazljivo
ulicu ces preci.
Jedan, dva, jedan, dva,
saobracajac to sam ja."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Semafor
30.9.2013 14:56:31   
Ana RR
Ja sam Maretu svaki dan dok šetamo pokazivala na semafor i govorila da čekamo da se upali zeleni čika pa možemo da pređemo ulicu, isto tako i kad smo u autu kažem da čekamo zeleno svetlo i onda smemo da idemo. I on je to zapamtio i iako ne zna koja je koja boja, zna da prepozna na semaforu kada sme da ide a kada mora da čeka.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Semafor
6.3.2015 16:30:16   
mila83
ja sam moje klince pocela uciti odmah posto su prohodali i poceli me drzati za ruku. Uz to ide i gledanje levo desno,nikad se ne zna, svasta se desava u saobracaju.ucim ih da budu vrlo oprezni.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Semafor
6.3.2015 18:13:33   
isidora88
mateja zna boje, kada treba da stane, kada se krece, zna da prelazi ulicu, tj. da pogleda levo i desno, i dalje ga uvek drzim za ruku, mislim da ga necu pustati do osnovne skole da seta sam

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Semafor
6.3.2015 18:17:29   
veselicaa
Znaju obe lepo da se snalaze na ulici,cim su naucile boje da razlikuju naucile su i raspoznavanje semafora.Mada je najglavnije da upamte da uvek prvo pogledaju u oba smera pa tek onda da predju ulicu.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Semafor
6.3.2015 18:39:57   
mila83
Ovako nekako ide jedna pesmica o semaforu ,mozda sam nesto rotirala malouser posted image


Cas je zelen,cas je zut
cas je vedar, cas je ljut!
prvo oko znaci stani
moze nesto da te zgazi
Drugo oko kaze stoj
da ne bude posle joj
trece kaze srecan put
ne zameri sto sam ljut !

Mozda nekome ova pesmica pomogne sa malisanima! Mima je jako dugo recitovala i volela ovu pesmicu user posted image i bas mi je draga uspomena user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Semafor
6.3.2015 18:41:10   
veselicaa
Znamo je,uce je u predskolskom i stvarno je od pomoci deci.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here