|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolostrum
26.3.2009 11:37:58   
Anoniman
Evo sa rr.ba:

Ja sam pročitala u jednoj knjizi o trudnoći da kolostrum izlazi oko 6 mjeseca a ja sam u 16 sedmici i već mi izađe kap-dvije kada pritisnem grudi i bradavice. user posted image  Malo sam uznemirena i začuđena!


Meni nije izlazi kolostrum pre porođaja, čak i nakon CR sam se namučila da krene išta da izlazi iz grudi.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kolostrum
26.3.2009 12:11:20   
guppy RR
kad sam čitala ovaj post... preskočila sam onaj deo "rr.ba" pa razmišljam... TAŠO JEL OVO NAČIN DA NAM KAŽEŠ user posted image user posted image
Luuuuuuda sam :)


To je normalno inače... da tako izlazi tečnost iz bradavica. Telo se priprema na porođaj ... dešava se kod nekih mamika.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kolostrum
26.3.2009 12:13:14   
eugenija
IZVORNA PORUKA: guppy RR
TAŠO JEL OVO NAČIN DA NAM KAŽEŠ user posted image user posted image






user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kolostrum
26.3.2009 12:15:42   
Anoniman
Uopšte ne želim da se odazivam na ovakve prozivke... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kolostrum
26.3.2009 17:32:26   
Lu
Meni nije izlazio prije,ali odmah je krenulo čim je Rokić povukaouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kolostrum
26.3.2009 18:06:56   
maša
Meni se kol pojavio neke 3 nedelje pre porođaja...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kolostrum
2.4.2009 21:53:04   
oliveradj
Meni nista pa cak ni posle porodjaja dok me sestre nisu stisnule da vide ima li mleka uopste user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kolostrum
7.4.2010 19:02:34   
Anchy_Ljuba
Zene pooooomaaaagaaajteeeeeeee
Tek sam usla u 7 mesec, jutros sam primetila tackicu na brusu, a pre sat vremena iz dude mi je nesto malo iscurelo.
Misli da je to kolostrum............... Ali pitam se pitam da nije to malo ranooooo????????????
Unapred zahvalna, svaki savet je dobrodosao.
I da li ste vi imale ovakav slucaj???user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kolostrum
7.4.2010 19:26:43   
Anchy_Ljuba
????????? Zene???????????
Pa recite nesto

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kolostrum
7.4.2010 19:39:35   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Anchy_Ljuba

Zene pooooomaaaagaaajteeeeeeee
Tek sam usla u 7 mesec, jutros sam primetila tackicu na brusu, a pre sat vremena iz dude mi je nesto malo iscurelo.
Misli da je to kolostrum............... Ali pitam se pitam da nije to malo ranooooo????????????
Unapred zahvalna, svaki savet je dobrodosao.
I da li ste vi imale ovakav slucaj???user posted image user posted image user posted image

Bas sam neki dan o ovome pisala u drugom tromesecju.Meni se pojavio kolostrum.Ja sam 25 nedelja.Imala sam crni brus i primetila sam dve bele flekice,a i bradavice su mi bile vlazne.Istisnula sam nekoliko kapi kolostruma.Pojavilo mi se pre 4 dana i imam ga jos uvek,tako curi po malo,tecnost je vodnjava i blago lepljiva.
Cure kazu da je to normalno,i ja sam malo guglala kad mi se to pojavilo i svi kazu da je normalno.Nekima krene tek u porodilistu,a negde sam procitala da je jednoj devojci krenulo posle cetvrtog meseca trudnoce.
Samo ne diraj,nemoj da cedis i da stimulises dojke da nebi podstakla pravo mleko.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kolostrum
7.4.2010 19:47:02   
Anchy_Ljuba
Jel to znaci da ce moja bebica imati svoje mleko? Mocicu da dojim kada se bude rodila???
Hvala ti srce si user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kolostrum
7.4.2010 19:49:32   
Anoniman
Anci, ja sam se 1. maja probudila sa mokrom majicom, a porodila sam se 22. avgusta, i sve vreme je curkalo...sve je to normalno, i dva sata posle porodjaja su mi grudi bile pune mlekauser posted image

< Poruku je uredio Nedja -- 7.4.2010 19:50:00 >

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kolostrum
7.4.2010 19:56:35   
Anchy_Ljuba
Hvalaaaaaaaa vammmmmm.............user posted image user posted image user posted image
A pocinju i po malo da bole, verovatno je to neka reakcija zbog toga.
Sad mi je malo lakse, bas sam se bila uplasila...

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kolostrum
7.4.2010 20:53:21   
She Ra
Evo, ja 6 nedelja pred porodjaj, ni jedne jedine kapi... Pretpostavljam da ce ili neposredno pred porodjaj ili tek nakon njega... user posted image

_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kolostrum
7.4.2010 23:06:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Anci, ja sam se 1. maja probudila sa mokrom majicom, a porodila sam se 22. avgusta, i sve vreme je curkalo...sve je to normalno, i dva sata posle porodjaja su mi grudi bile pune mlekauser posted image


i moj slucaj..
u trudnoci sam znala da se probudim sasvim mokra...pogotovu na levoj...show...
i isto mi je mleko krenulo jako brzo...

citala sam da ne mora da znaci nista taj kolostrum ali eto...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kolostrum
8.4.2010 1:54:04   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Meni nije izlazio prije,ali odmah je krenulo čim je Rokić povukaouser posted image


Isto user posted image

A skoro svakoj trudnici oko mene je isao kolostrum i ja se utripovala kako necu imat mlijeka user posted image   I eto ipak je bilo...user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kolostrum
10.4.2010 21:11:32   
Daca88
Koje je zapravo boje kolostrum?
Meni je krenuo pre 5 dana i od tada ga svaki dan imam.
Prvi dan je bio providan,vodnjikav,redak
Drugi dan je bio vec zut,ne zuckast nego bas nekako drecavo zut.Postao je gusci i pomalo lepljiv
Treci dan je bio isti takav.
A juce i danas je vec cisto bele boje.Ima bas dosta.Da li je to kolostrum ili mozda vec mleko.
Koje su mi to faze u menjanju boje.
E,da...iz leve curi ko blesavo,natopila sam nekoliko papirnih maramica koje sam stavila u grudnjak,dok iz desne dojke skoro da i ne curi nista,tek koja kapljica...kako to da je jedna dojka puna kolostruma a druga tako prazna.Da li je tako normalno ili???


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kolostrum
20.4.2010 22:14:30   
New Mom
Treba li da kolostrum krene pre porođaja obavezno? Mislila sam da ne mora, čak da je uobičajeno da se javi tek 2-3 dan po porođaju (bar je tako u knjigama), ali sve trudnice oko mene su imale bar od 8.meseca. A ja sam sada 38.nedelja, pa sam jako uplašena da neću imati mleka.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kolostrum
21.4.2010 13:02:37   
Pilence81
Ja sam tek sinoc primetila par kapljica kada sam masirala grudi i iz jedne i iz druge bradavice ali kada stisnem grudi tad izadje,verovtano to tako ide,spremaju se grudi za mleko.Nisam citala do sada o tome i nadam se da ce biti mleka za moju bebicu

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kolostrum
21.4.2010 13:12:35   
Markovicka
Daco, new mom, sve je to normalno, ne opterecujte se, cuvajte zivce da vase bebane lepo napreduju.
Ja nisam imala uopste tokom trudnoce, pojavilo se taj dan kad sam se porodila i ima ga dovoljno, i vise nego sto popije.
Inace desna ima mnogo vise nego leva. Ma tako je to, nema pravila.

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kolostrum
21.4.2010 13:14:09   
New Mom
Hvala, Markovicka. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kolostrum
21.4.2010 13:19:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

Treba li da kolostrum krene pre porođaja obavezno? Mislila sam da ne mora, čak da je uobičajeno da se javi tek 2-3 dan po porođaju (bar je tako u knjigama), ali sve trudnice oko mene su imale bar od 8.meseca. A ja sam sada 38.nedelja, pa sam jako uplašena da neću imati mleka.user posted image


Ja sam bash juche pitala patronaznu u shkolici za trudnice u vezi ovoga....

Ona kaze da to shto neko ima kolostrum vetj u 6-tom mesecu (meni je onda krenuo), ili ako su se jako uvetjale grudi...ili su jako prosharane venama....ne mora da znachi da tje imati puno mleka i kasnije.... tj ne postoji nikakav predznak koliko kolichinski i koliko dugo tjemo imati mleka....

Tako da opushteno... user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kolostrum
21.4.2010 17:05:39   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: New Mom

Treba li da kolostrum krene pre porođaja obavezno? Mislila sam da ne mora, čak da je uobičajeno da se javi tek 2-3 dan po porođaju (bar je tako u knjigama), ali sve trudnice oko mene su imale bar od 8.meseca. A ja sam sada 38.nedelja, pa sam jako uplašena da neću imati mleka.user posted image



Ja nisam imala kolostrum pre porođaja, a imala sam i-ha-ha mleka! user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kolostrum
21.4.2010 18:46:24   
lothroniell
Meni se javio na pocetku sedmog meseca... I sad ga ima, ali nista posebno!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kolostrum
21.4.2010 19:38:22   
magnetic
Ja sam u 26. nedelji i nema ni kapi i ne nerviram se mnogo oko toga

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here