|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:16:57   
Anoniman
Ženke šimpanze češće stupaju u seksualne odnose sa mužjacima koji sa njima dele svoj plen, saopštili su nemački naučnici sa Instituta Maks Plank za evolucionarnu antropologiju u Lajpcigu, a prenosi Rojters.
"Rezultati našeg istraživanja su pokazali da divlje šimpanze razmjenjuju meso za seks, i to na dugoročnoj osnovi", rekla je Kristina Gomes, jedna od naučnika koji su posmatrali predstavnike ove vrste u nacionalnom parku na Obali Slonovače.
"Mužjaci koji dele plen sa ženkama na taj način udvostruče svoje šanse za parenje, dok ženke koje imaju teškoće pri pronalaženju mesa, povećavaju unos kalorija bez mnogo truda i potencijalnih opasnosti od povrede pri lovu", rekla je Gomes.
...
"Nova saznanja o seksualnom ponašanju šimpanzi mogu da se primene i na ljudski rod, na odnose između muškaraca i žena, a slične studije će odrediti da li hrana koju žene dobijaju od lovaca u ljudskoj lovačko-sakupljačkoj zajednici može da se dovede u vezu sa reproduktivnim uspehom i dobrim lovačkim veštinama", dodala je ona.
Ceo text na: blic.rs

Šta vi kažete drag moje? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:19:19   
Sneža
He,pa nisu ni one lude,prvo ti meni daj nešto da mljacnem,kvalitetno pa ćeš onda možda dobiti...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:19:41   
Ana RR
user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:20:15   
Sneža
Kad razmislim malo bolje,tako su znači nastale prve "sponzoruše"user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:21:45   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .... prvobitna zajednica ...razmjena dobara...

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:21:56   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Sneža

Kad razmislim malo bolje,tako su znači nastale prve "sponzoruše"user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:22:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža

Kad razmislim malo bolje,tako su znači nastale prve "sponzoruše"user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:25:11   
Sneža
E pa ću onda i ja da se ugledam na moje prapraprapraprapraprababe,ako hoćeš...,molim lepo jednu milku 300g!Nema više džabe ni kod babeuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.4.2009 13:27:31   
Anoniman
user posted image  Ti si luuuuuuuuuuda danas!

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
22.4.2009 0:33:25   
kumara
user posted image user posted image user posted image user posted image

Jao boze!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
22.4.2009 23:25:21   
eugenija
Ako nemaš WC, ništa od ženidbe!
U sjevernoj indijskoj pokrajini nestašica zahoda po kućama je tolika da su majke budućih mladenki oblijepile sva sela natpisima: 'Ako nemaš WC, zaboravi na ruku moje kćeri'
Naime, procjenjuje se da oko 660 milijuna ljudi u Indiji još uvijek obavlja veliku i malu nuždu na otvorenom i da im je kući važnije imati TV nego WC školjku. To posebno predstavlja problem za žene, koje nerijetko moraju čekati ranu zoru ili kasnu večer da bi obavile svoje potrebe bez pogleda znatiželjnika.

Izvor



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
23.4.2009 9:49:36   
Sneža
E ovo mi se sviđa:ako nemaš wc,ništa od ženidbeuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.6.2017 10:08:27   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Sneža

Kad razmislim malo bolje,tako su znači nastale prve "sponzoruše"user posted image

Hahahahahaha
Pametne "zene" user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šimpanze razmenjuju meso za seks
9.6.2017 11:37:22   
emicaa
jao Boze user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here