|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 11:42:11   
Anoniman
Jel ga znate napamet ili vam je negde zapisan (gde?)?

Za šta koristite kreditnu karticu (za kakvu kupovinu)?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 11:50:55   
prase
Znam napamet PIN, svoj i mm user posted image

Karticu (koja nije kreditna, bar mislim, vezana je za TR i kada ima para ima, kada nema - nema) koristim za sve kupovine osim na pijaci gde to nije moguce. Ranije mi je bilo glupo da plaćam račun od 100 i nešto dinara u prodavnici karticom, sada nije.

Stalno me smaraju da uzmem i kreditnu "revolving" ili kako se već zove karticu, ali ja to ne želim, kao ni dozvoljeni minus, kredit ni bilo šta drugo što se svodi na trošenje para koje možda nije trebalo potrošiti.

Velika zamka kod posedovanja kartice je što se bar u početku osećaš kao da nisi ni dao pare i onda trošiš više, budući ubeđen da ne trošiš mnogo. Mene je MM naterao da podignem pare u banci i izbrojim na kasi kada smo kupovali LCD TV, tek onda sam shvatila koliko je to para... kako to izgleda na gomili... čekajući u redu da platim htela sam da odustanem od kupovine user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 12:16:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Velika zamka kod posedovanja kartice je što se bar u početku osećaš kao da nisi ni dao pare i onda trošiš više, budući ubeđen da ne trošiš mnogo.


Aha, tako smo se mi zakucali, i onda smo preko pola godine otplaćivali. Od onda samo oprezno. user posted image  Kupujem na karticu stvari u Zari, u Woman Secreat-u, jer imaju deal sa Intesa-om da ako platim Master-om, onda mi na naplatu stiže u 3 mesečne rate beskamatno! user posted image

PIN... imam ga zapisano, neću da vam kažem gde. user posted image  

Ustvari, iznervirala sam se više puta po pitanju tih PIN-ova, jednom mi je prodavačica ladno rekla "Kažite mi Vaš PIN!" user posted image user posted image user posted image  I čudila se čudu kada sam rekla NEĆU! A sada u prodavnici, žena pre mene, i prodavačica joj kaže "Ukucajte svoj PIN", tek će žena ladno: "2932" (kreditna kartica je bila u pitanju). user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 12:21:03   
Anoniman
znam ga ... nema kreditnih kartica...ja najvolim keš...onda znam sa čim raspolažem ...ta kartica služi za otprilike nedjelja popodne nemam pfeninga u kuci i trk do bankomata da podignem

a malo OFF - Općinski sud u sarajevu - Intesa Sanpaolo Banka i njen direktor Almir Krkalić proglašavaju krivim za neosnovano samoincijativno povećanje kamatnih stopa na već realizovane kredite.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 12:22:58   
prase
Ja sam isto u Intesi, tu Master karticu nikada nisam aktivirala i stalno me sa njom proganjaju... Zovu telefonom da dođem po nju, a ja ponavljam da mi ne treba user posted image Izbegavam rate koliko god mogu, za sada mi uspeva, uvek se ispalim i zaboravim pa idem u baštu (štek) pred kraj meseca... Jednom sam uzela kredit, za auto, zato što su mi nudili neki veoma sweet deal pa sam odlučila da ga iskoristim - i non-stop sam bila u minusu dok to nisam otplatila, mada je rata bila oko 1/4 mojih primanja...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 12:33:37   
afrodita
Sad ga ne znam napamet, ali kad pogledam
odma se setim.
Zapisan mi je negde,(vidi Tashe sto bi da sazna gde)
ne znam ni ja kad potrazim nadjemuser posted image
Kreditnu sam odlucila da ne diram i uspela sam za sad
(2 meseca). Uvek potrosim ono sto legne na nju pa nikako
da vratim, sad se trudim i polako se slazu rate, radujem se
svakom novom izvodu kada je ne diram.
A sa vise podignem kesh, udjem u dozvoljeni minus 2-3 hiljade
i to je sve.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: PIN za kreditnu karticu
18.8.2009 15:11:15   
sneza24
Znam ga napamet i mm znam.A i imam ih zapisanih, za svakih slucaj posto sam postala senilna.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: PIN za kreditnu karticu
24.9.2012 1:04:13   
dunja RR
Neću da otvoram novu temu, pa zato pišem ovde:

želim da uradim rezervaciju preko booking.com, traži mi br.moje visa kartice. Ja imam visa dinarsku i visa deviznu. Na deviznoj nemam nikakav broj osim broja računa, na dinarskoj imam neki broj. Šta da upišem? Inače, plaćaću u kešu ...

Kada upišem broj sa dinarke, kaže mi da je nevažeći ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: PIN za kreditnu karticu
24.9.2012 1:17:06   
Sanchy
Za Vizu znam napamet jer je cesto koristim a za Dinu imam zapisan u telefonuuser posted image ..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: PIN za kreditnu karticu
24.9.2012 14:27:47   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Neću da otvoram novu temu, pa zato pišem ovde:

želim da uradim rezervaciju preko booking.com, traži mi br.moje visa kartice. Ja imam visa dinarsku i visa deviznu. Na deviznoj nemam nikakav broj osim broja računa, na dinarskoj imam neki broj. Šta da upišem? Inače, plaćaću u kešu ...

Kada upišem broj sa dinarke, kaže mi da je nevažeći ...


Za online rezervacije upisuješ brojeve sa kartice koja ima urezanih 16 cifara, reljefno. Ne možeš bilo kojom karticom da uplatiš. Uglavnom su to kreditne kartice, ali ne mora da znači.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: PIN za kreditnu karticu
24.9.2012 14:30:04   
dunja RR
Hvala Alexx, moja nije kreditna, nego vezana za t.r., ima samo 4 broja. Uradiću rezervaciju sa prijateljeve kartice ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: PIN za kreditnu karticu
24.9.2012 15:21:39   
NadaR
Pinove za classic i revolving znam napamet a imam i zapisano u telefonu . U imeniku user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: PIN za kreditnu karticu
24.9.2012 18:16:55   
vukosava
Odkad sam uzela prvu kreditnu 2002 jako mi se svidela ta opcija i koristila sam je u Srbiji jako puno a sad maltene za sve, retko i imam kesh.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: PIN za kreditnu karticu
25.9.2012 10:47:21   
New Mom

IZVORNA PORUKA: *Alexx*
Za online rezervacije upisuješ brojeve sa kartice koja ima urezanih 16 cifara, reljefno. Ne možeš bilo kojom karticom da uplatiš. Uglavnom su to kreditne kartice, ali ne mora da znači.

Klasičan problem sa karticama naših banki u inostranstvu. user posted image Više puta mi se desilo da u prodavnici neće da mi prihvate karticu jer ima samo 4 cifre. Smatraju da nije ispravna. A gospoda u banci pitaju zašto da stave svih 16 kad se samo sa poslednje 4 proverava ne znam ni ja šta.

Ja imam samo debitne kartice, kreditne ne uzimam u ruke jer sam sumnjičava da ću uspeti "da se zaustavim" pri korišćenju.

A PIN znam napamet.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: PIN za kreditnu karticu
25.9.2012 16:23:58   
LillyT
Ja sodlično baratam sa brojevima, tako da svoje PIN-ove znam. Mm-ov sam zapisala (u telefonu), a sve ostale sam izbacila iz glave.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 9:02:19   
gabrijelaaa
PIN znam napamet...a kreditnu karticu nemam ,nisam je uzela nije mi do sada bila potrebna...

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 19:11:04   
Maraj
znam napamet user posted image

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 19:17:16   
Figaro88
Znam napamet,ali desi mi se da izmesam brojeveuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 19:17:41   
mamamikka
nemam (i neću da imam) kreditnu, a od platne znam napamet

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 19:18:40   
17 joka
znam napametuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 19:23:46   
mtajcica83
znam napamet

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: PIN za kreditnu karticu
13.6.2013 19:25:55   
minnica
i ja imam samo debitnu karticu i znam pin napamet, kao i mm.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: PIN za kreditnu karticu
1.11.2013 17:47:51   
dijana1*
Uvek dobijem zanimljiv pin i lako ga zapamtimuser posted image
A sto se tice kreditnih kartica svidjaju mi se soping kartice ali nikako da je se docepamuser posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: PIN za kreditnu karticu
1.11.2013 17:51:08   
Figaro88
IZVORNA PORUKA: Figaro88

Znam napamet,ali desi mi se da izmesam brojeveuser posted image

I zbog ovoga ostasmo bez karticeuser posted image Sad imam memorisano u mobilnom,mm ima tri platne kartice,ja jednu,i imamo jednu kreditno tako da nema sanse da popamtim sve...A kreditnu ne koristimo,kupili smo usisivac tako pa smo odplatili pa nam sad stoji,mala je suma na njoj pa nije neki trosak....

< Poruku je uredio Figaro88 -- 1.11.2013 17:52:29 >


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: PIN za kreditnu karticu
1.11.2013 18:24:27   
New Mom
U mojoj banci mi menjaju karticu po isteku ali ostae isti PIN tako da više nema gnjavaže oko novog zapamćivanja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here