|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad ne znate šta vas boli..
20.8.2009 20:30:04   
Anoniman
Već me nekoliko dana boli deo izmedju zadnja dva rebra sa desne strane...i to sve u ravnoj liniji skoro do kičme...hm...ne znam dal sam dobro objasnila...user posted image Uglavnom...neznam shta se nalazi tamo...šta to moze da boli...neki organ, mišić, kost? user posted image

< Poruku je uredio Maya RR -- 23.8.2009 22:48:40 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
21.8.2009 11:42:31   
eugenija
Šta bi sa ovim Smeškice?

Jel te prošlo...


Nemam neku ideju posebno, sem da si možda istegla malo taj deo od čudnih poza u krevetuuser posted image

< Poruku je uredio Maya RR -- 23.8.2009 22:49:08 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
24.8.2009 16:59:16   
Anoniman
Nije me proshlo...boli povremeno...znachi ne svaki dan...nego recimo 2 dana boli , pa 2-3 dana ne...i onda opet iz chista mira pochne da boli...user posted image

Nisam se istegla..., tachno osetim da me "iznutra" boli...user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
24.8.2009 17:05:28   
prase
Ja sam imala sličan bol, tj. na sličnom mestu, pre jedno 2 godine... Dva puta mi se desilo čak da ne mogu da se ispravim kada ustanem iz kreveta, nego kako sednem na ivicu kreveta, tako i ostanem - a u pokušaju da se ispravim jednostavno neće. Kao da je mozak otkačio te mišiće tamo i na taj način rešio bol.

Bila sam kod čika doktora zbog toga... Išla na rentgen kičme, gledali mi bubrege na UZ... Ništa... Na kraju se ispostavilo da je (verovatno) bila upala jajnika, koja je rešena kada sam udarnom dozom antibiotika rešavala upalu mokraćnih kanala. Par nedelja nakon toga sam ostala u drugom stanju user posted image

Ginekolog mi je rekao da oštar bol u sred leđa hoće da bude od jajnika, tj. od upale jajnika. Žene očekuju da ih boli napred, ali u stvari boli pozadi user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
24.8.2009 17:12:47   
Anoniman
Hm...ali mene ne boli kichma...samo do blizu kichme...(odprilike 3-4 prsta od kichme prestaje bol) a od napred tachno izmedju 2 i 3 rebra kad brojim od dole, i u toj ravni do malopre pomenutog mesta blizu kichme... Ne mogu nigde na netu...sliku tela gde se vide organi, mishitji, tj sve shta je gde ...user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
24.8.2009 17:16:42   
prase
Pa ni mene nije bolela kičma, nego pored kičme, ali su me poslali na snimanje tek da bi isključili tu opciju - kao, možda se bol reflektuje, a posao mi je takav da sedim 10-12-koliko-god-hoćeš sati dnevno...

Upravo sam pokušavala da brojim svoja rebra i ustanovila da sam previše ukočena (sve je tako tvrdo da ne osećam rebra ispod kada se ispravim, a kada se sagnem, onda me boli jer su mi ukočena leđa) za tu akciju... To može da bude mišić, ili se bol odnekuda reflektuje, e sad odakle - bolje da ne lupam user posted image Naći će se neko ko zna raspored unutrašnjih organa, sad smo malo aktivirale temu user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
24.8.2009 17:21:29   
Anoniman
Pa hvala ti...kontam da bi ginekolog dosad skontao da imam upalu jajnika koliko me pregleda...
A ovih dana svakako moram kod lekara opshte prakse po jedan uput...pa tju ga pitati i za ovo...user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
1.9.2009 21:22:43   
Anoniman
Lekar opshte prakse nije imao pojma da mi kaze shta tu moze da boli...niti dal ova bol ukazuje na neki drugi problem u organizmu....user posted image
Nije mi dao ni da odem da vadim krv i urin chisto rutinski da proverim.... ebem ti lekareuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 17:35:17   
Anoniman
Posto ni sama ne znam sta mi je, javljam se u ovoj temi. Bila sam kod neuropsihijatra danas i dijagnoza je disordines anxiosi phobici F40. Zna li iko sta to znaci, dr mi je na godisnjem do 14. a zanima me?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 17:38:29   
mihi
Fobijski anksiozni poremećaji
Disordines anxiosi phobici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 17:40:42   
Anoniman
Hvala mihi, sad kontam, i razumem sve te reci odvojeno, ali ne mogu da skontam sta to znaci u mom slucaju - vrtoglavice, slabost, nesvestica...bas ne kontam.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 17:49:27   
mihi
Aksioznost je stanje straha, bezvoljnosti uplašenosti a fobije su konkretni strahovi koji su umišljeni tipa te tvoje vrtoglavice, drhtanja.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 17:51:24   
Anoniman
Hvala ti puno, onda to nije nista strasno user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 18:28:08   
mihi
Nije Nedja ne brini ali strahovi nisu racionalana stanja tako da je potrebno obratiti se lekaru!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
4.9.2009 18:35:15   
Anoniman
Znam, cekam da se moja dr vrati sa godisnjeg pa idem kod nje, ja takve stvari shvatam ozbiljno, ali sad se makar necu zabrinjavati previse oko toga sta mi je...dobro je da nije nista fizicki, s ovim cu vec nekako izaci na krajuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
25.9.2009 13:29:07   
Anoniman
Prepala sam se nachisto malopre...
Osetim da me boli dole...al ne mogu da lociram bol...poshto sam sedela sa kolenima prislonjeenim na grudi....tako skupchana...nisam osetila..... Ustanem....pipam se dole...jajnike, matericu....nishta...ne boli...kad onda skontam da me boli ova zila.... morala sam sliku da nadjem i stavim...jer ne bih umela da objasnim shta me boli....  Prepadoh se nachisto user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
25.9.2009 14:32:09   
marince1
Mozda ovo nije adekvatno mesto za moje pitanje,hm..ali probacu.
2 dana ne boli uvo,spolja,nemogu da ga pipnem,a sad mi je negde ispod uva,na vratu ''nikla neka kvrga,oseca se pod prstima i boli me,boli me  cim pomeram vrat user posted image
Sta bi to moglo biti? user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
25.9.2009 18:33:32   
sephora
verovatno je u pitanju upala uha pa ti je odreagovala i žlezda. upala uha može da bude jaka čak i kada ne osećamo konkretqn bol...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
8.6.2010 14:16:18   
pepino
Ovako....ne znam kako bi pocela....
Ja sam u drugoj trudnoci imala bolove,ali uvijek sam kontala to je mozda zbog tog glupog septuma...
Nisu bili konstantni,ali sto se tice sjedenja,nije bilo sanse da sjednem na nesto tvrdo (tipa klupe) odma me kao zulja dole,ali to je kao negdje izmedju cmara i vagine,kao da sam se nazuljala,ne znam objasniti....
Onda za vrijeme cuvanja trudnoce u bolnici imala sam bolove ponekad,nisu bas puno jaki,ali su me znali prepasti,govorila sam Dr.,ali on nije ni pitao gdje,kako,ma nista....Samo govorio da me to bole jajnici,kao oni mogu boljeti,nema me sta drugo...Mislimuser posted image Boljelo me oko materice,pupka,posto sam uglavnom lezala (nisam smjela sjediti),pa kada bi ustajala sa kreveta znala sam osjetiti pritisak,bol,ali cim bi se vratila u lezeci polozaj bilo bi mi bolje...
Nikada nisam skontala sta je problem....
Dalje,kada sam izasla iz bolnice (izgubila bebu,imala 2 kiretaze),prvih dana su me ubili gasoviuser posted image (da izvinete),uzas,imala sam ih i za vrijeme trudnoce,ne samo ja,bilo nas je 4 u 2 sobe,sve smo imale taj problemuser posted image i to me tada nije plasilo,jer kao normalno je...
Ali ta katastrofa kada sam izasla,uzassssuser posted image
Valjda od tih lijekova silnih,pa bilo jos gore,najgore je sto se nisam mogla kontrolisati,stisnuti,ma kakav....Kad se sad sjetim smijesno mi,al tada mukeeeeuser posted image
To se smirilo nakon nekih mjesec dana,rekla sam to Dr. kod koje idem privatno,ona kaze da to ne bi trebalo biti sa ginekoloske strane(bol),a gasovi hoce od lijekova i od slatkog(koje sam onako jela tih dana)
Tada se manifestovalo (ako sam dobro napisala) kao bol oko pupka,pa se ja stisnem kao da mi se ide u wc,pa tacno osjetim kako od pupka ide prema debelom crijevu....
To se u poslednjih par mjeseci dobro stabilizovalo,hvala Boguuser posted image
Ali prije 3 dana  mi se ujutru javio bol u predjelu desnog jajnika,probudilo me ziganje,kao da me struja strese,ali skroz nisko,blizu kosti,kao da me vagina boli,ne znam da li tu moze biti jajnik,jajovod,tako nisko?user posted image
Evo vec 3 dana to imam povremeno,par sat nista pa onda kao da me pecne(malo jace),maloprije sjedim i pocese opet oni bolovi oko pupka,prema materici,tacno osjetim kad materica boli,kao neki pritisak....
Je li iko osjecao ikada nesto slicno,zna li kakav je ovo kod mene problem...????
Nadam se da nije endometrioza...!!!???user posted image
Ovo sve pitam jer imam strah da ce me i u sledecoj trudnoci tako boljeti,necu se moci opustiti,odmah cu misliti na najgore!!!!user posted image

Znam da sam komplikovana,ali....user posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
8.6.2010 23:58:15   
Anoniman
Pepino i mene je prošlog meseca, na sredini ciklusa recimo.. tako bolelo na desnoj strani donjeg dela stomaka..
čas sam tripovala da je u pitanju slepo crevo a čas da je jajnik!
Toliko me je bolelo da sam samo legla , skupila se stisla zube i trpela skoro sat vremena..
Taj jaki bol je prošao ali me je narednih par dana bolelo na momente ali onako prilično oštro...Nisam htela da uzmem tabletu protiv bolova ništa.. aj kao smiriću se pa će proći .. da me je bolelo samo još jedan dan otišla bih kod lekara d avidim šta je .. kontam ako je slepo crevo ...jbt nije naivno ali opet nisam mogla sa sigurnošću d aodredim gde me tačno boli jer je bol šetao po desnoj strani dole...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
9.6.2010 8:58:00   
pepino
Ma znas sta Kali vise mi je postalo normalno da me nekada negdje malo zaboli,zigucne....
Znas kako kaze meni moj tata,a covjek je u pravu 100 %,kaze ceri ti dok se nisi udala nisi se nikada zalila da te nesto boli,kako se udade....user posted image ....
Pa ti sad to tumaci kakao god hoces....godine i to...user posted image

Ali ovo srauser posted image e mi je cudno jer je bas nisko,kod mene ne moze biti ni slijepo crijevo,nije ono tako nisko,ili je jajnik ili nemam pojma sta tako nisko,kazem ti kao da me vagina boli.....user posted image
Ne bi ja toliko ni panicila,ali kad znam da imam onu cistu,pa znas kako odma pomislim to je...user posted image
Ali od juce me nije zaboljelo,ni sinoc ni jutros,pu,pu....Nece li prestati....user posted image

I ti bolovi od prethodne trudnoce....ma ne znam....mozda je ovo nekada i na psihickoj bazi,mozda sam pukla nacisto...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
9.6.2010 9:05:21   
Anoniman
Pepino, ne bih da te plašim, al svakako nađi lekara koji će to ispitati. Postoji nešto što se zove refleksni bol. Recimo, kad sam izbacivala pesak iz žuči, bolelo me na sasvim drugom mestu. Kad sam imala upalu materice, žigala su me leđa. Znači, ta upala može da izazove bol, i manifestuje se preko nekog živca koji će to prikazati kao da te boli nešto drugo...nisam stručna, a i tek sam ustala, pa uopšte nemam predstavu da li je ovo što sam napisala imalo razumljivouser posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
9.6.2010 9:11:12   
eugenija
Kad ne znate sta vas boli, boli vas vreme. Njega uvek mozemo da okrivimo za sva ziguckanja, vrtoglavice i nerspolozenja.

A moze i zivot da vas boli! Uuu....

Pepino, imas podrsku od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
9.6.2010 9:11:49   
Ana RR
Eugi user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kad ne znate šta vas boli..
9.6.2010 9:11:59   
pepino
Razumjela sam te Nedjo!user posted image
I znam da moze tako da se desi,ali nemam pojma kome da se obratim,ovde kod mene u gradu kad god doktoru spomenem stvarno su ludjaci,uvijek u fazonu ma mlada si,sta tebe moze da boli,ja sta god kazem kao da me ne shvataju dovoljno ozbiljno....user posted image
Ali radila sam skoro obicne nalaze krv,urin,...i CRP,pa kontam da je neka upala ili nesto da bi on pokazaouser posted image
A najgore je sto ja ne znam ni kako bi te bolove objasnila doktorima,nisam vise pametna....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Žensko ime
Takili

Da li vam se sviđa ime NASTASJA?

Da (42%)

Ne (58%)


Ukupan broj glasova: 144

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here