|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 10:18:09   
Anoniman
NOVI SAD - Na šalterima, ulaznim vratima ili panoima većine javnih ustanova u gradu istaknuta je napomena da trudnice i majke sa decom imaju prednost. Ali, ovim parčetom papira zadovoljena je samo forma, jer mnogi Novosađani dok čekaju u redovima pokazuju svoju najgoru stranu, zanemarujući osnovno vaspitanje, a samim tim i nameru da budućim majkama ustupe mesto u prevozu ili ih propuste pre sebe u bankama, poštama, pa i u čekaonicama kod lekara.

DETALJNIJE

Lično nisam volela kada me propuštaju u redu jer sam trudna. Čak sam se posvađala jednom u banci i rekla čoveku da je mnogo ljubazan, ali da ja nisam bolesna nego trudna, i da svakako nemam pametnija posla nego da stojim u redu. user posted image  No, ja sam imala zaista laganu trudnoću.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 15:40:45   
kumara
user posted image user posted image user posted image Da, moja bivsa direktorka je imala obicaj da kaze "Nisu bolesne, nego su trudne" kad god bi se neko zalio da mu je lose. Ali ipak, meni je to skroz OK. Ne mislim da treba koristiti to sto te svi propustaju i izivljavati se, ali ja se ne bih bunila.

< Poruku je uredio Lenka -- 9.12.2008 15:41:40 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 15:46:21   
Anoniman
Ah, to ustvari u trudnoći zavisi na koju nogu si ustala. Ako si na levu - onda te nervira što te propuštaju, ako si na desnu - onda te nervira što te ne propuštaju...

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 15:53:13   
kumara
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pretpostavljam da si upravu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 16:40:24   
MERYEN
Uzivala sam da me propuste svi,posebno kad udjem u postu da platim tel.a red se otegao od vrata,a ja u kratkoj haljinici trudna ponosna sva pa ih predjem,i stanem prvauser posted image i sva srecna kao dete neko.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 16:43:37   
maslacak
Na šalterima, ulaznim vratima ili panoima većine javnih ustanova u gradu istaknuta je napomena da trudnice i majke sa decom imaju prednost.

i invalidi, ali to je neizvedivo u praksi, ja kada mahnem rukom nekome od gore navedenih da dođe preko reda, mene hoće da pojedu kao vukovi, ja nadrljam!
a ti me ne brane user posted image user posted image user posted image

Ljudi su nekulturni i ne žele propustiti nikoga prije sebe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 18:16:34   
guppy RR
Ja sam jednom stajala u maloj radnjici u redu za hleb. U 30. nedelji ili čak kasnije. Da ne kažem kako mi je teško bilo, ipak su to dve bebe u stomaku. A žena ispred mene kupuje salamu (imali su pored frižider)... pa 10 deka ove, pa 20 deka one, pa 15 deka treće pa user posted image user posted image user posted image user posted image te jel ti praviš narezak ili kupuješ salamu, ženo božija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A ja sve mislim... onesvestiću se... za 10... 9... 8 ... 7....
I dok tako prebrojavam, osvrnem se i vidim da iza mene stoji čovek iz hitne pomoći... rekoh dobro je user posted image

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 18:30:36   
guppy RR
user posted image   izvin'te, malo sam se uzrujala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 18:59:39   
Lu
user posted image user posted image user posted image
Draga guppy jesi me nasmijala,a jel ti stvarno bilo lakše kad si vidjela čiku iz ambulante?
To može biti povezano s anksioznošću.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 19:00:58   
guppy RR
Ma jok bre.. nego sam razmišljala... ajd, ako se stropoštam na pod, bar ima neko kvalifikovan da me pokupi...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 19:09:27   
Lu
Ma meni se to dešava kada stojim negdje u redu dugo,pa mislim da svi imaju taj problem,
a jednom sam sa trbuhom do zuba stajala u banci i čovjek prođe ispred mene,"oprostite meni se žuri,sad ću ja brzo",
ja sam poludila a gospođa na šalteru mu je rekla odmah da se vrati na kraj reda,koji bezobrazluk.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 19:21:10   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 19:38:57   
Anoniman
10, 9, 8, 7... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 19:51:40   
guppy RR
to je više bilo ono u fazonu "smiri se, smiri se" ...
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 .... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. udahni duboko user posted image

E sad mi se cupka... Niška banja, topla voda...
cup cup cup cup...

naravno.. govorim o cupkanju na mestu, dok se čeka na red.... ili tramvaj user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 20:13:56   
prase
Meni su ustajali ljudi u autobusu, od 8. meseca trudnoće pa na dalje, jer je od tada postalo očigledno da sam u drugom stanju. Za čekanje na šalterima sam sama sebi "kriva", ljudi nemaju oči na leđima... a i par puta se desilo da me šalteruša pozove da dođem preko reda i da mi objasni da to nije sramota user posted image Jedino gde mi je malko nedostajala pažnja, to je u redovima po mega-marketima, gde se svi prave ludi, a imaju vremena da zveraju okolo i da me vide dok čekaju... Ja sam trudnice uvek puštala, pa čak i ako su imale 10 puta više artikala od mene u kolicima, nekako sam se nadala da će to da mi se vrati user posted image Kada sam videla da je vrag odneo šalu, MM je išao sam u mega-markete user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
9.12.2008 20:17:07   
guppy RR
.... ja sam jednom čekala kod ginekologa na red.. otvore se jedna vrata i kaže mi žena "uđite!" ... a ja kažem zašto?? A ona kaže pa na CTG!! A ja kažem... zašto??? user posted image A ona meni... pa tu ste vi već negde pred kraj, sigurno će vas poslati i na CTG.. a ja bila 25. nedelja user posted image user posted image



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
11.12.2008 22:44:15   
sonja999s
ja se svuda guram preko reda. ne pada mi napamet da cekam. sada sam u 31nedelji trudnoce, noge mi oticu, sve me boli..ali generalno, problem je u sluzbenicima koji rade u banci i sl. ne vide i nece da konstatuju trudnicu i onda ja treba da se raspravljam sa ostalim klijentima koji stoje i nervozno cupkaju u redu. to je bezveze. a kada sam upitala sluzbenicu na salteru zasto prednost nemaju trudnice, ona mi je 'ladno odgovorila: pa zasto ne pridjete?! da, da pridjem pa da me lincuju svi!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
12.12.2008 20:23:09   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: sonja999s
da, da pridjem pa da me lincuju svi!!

Javni linč ili bolovi u leđima i nogama user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
29.7.2010 23:47:09   
dunja RR
Draga, čekala sam pre neki dan u zavodu za socijalno Zemun, da se odjavim, jer smo promenili sedište firme....
čekala sam sat vremena, trudnica sa baš velikim stomakom je sama stajal au redu, niko je nije pustio; kada sam ja došla na red, a ona je bila nekih 5-6 mesta iza mene, pitala sam je da li želi, niko nije dao, i ona je ćutala i odmahnula glavom...


ježim se, šta da kažem, loši smo, jako loši ljudi....

ima i jedna slatka stvar vezano za trudnice i prevoz:

danas sam se vraćala sa nekog sastanka, uzela City magazin, stojim i čitam u troli, odjednom, neka galama, ne reagujem, čitam i dalje( Viking i like it)...kad ono neka žena alarmirala trolejbus da mi neko ustane, jer sam trudna( nisam ali ona je mislila)....
meni sa naborala suknja na stomaku, joj kako mi bilo smešno i slatko, a pre tri godine, sećam se jedna devojčića mi tako ustala u troli, isto mislila da sam trudnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
29.7.2010 23:54:43   
dunja RR
da dodam za onaj red:

na šalteru sam pitala kakav je način da trudnica čeka sa velikim stomakom sat vremena, čovek je rekao da samo ljudi u redu odlučuju i da je takvo pravilouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
29.7.2010 23:56:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

.... ja sam jednom čekala kod ginekologa na red.. otvore se jedna vrata i kaže mi žena "uđite!" ... a ja kažem zašto?? A ona kaže pa na CTG!! A ja kažem... zašto??? user posted image A ona meni... pa tu ste vi već negde pred kraj, sigurno će vas poslati i na CTG.. a ja bila 25. nedelja user posted image user posted image





hahah...i meni su redovno nudili ctg kad sam ishla na preglede....a ja bila isto tako negde oko 25-te nedelje user posted image user posted image user posted image

nego...nisam imala problema...bar ne vecih... u poshti su me prozivali sa shaltera da dodjem...i niko se nije bunio.... a jedino se u poshtanskoj shtedionici neki lik pobunio shto me je sluzbenik sa saltera pozvao da dodjem...a on je bio na redu....pa se zalio radniku obezbedjenja...a ovaj mu samo pokazao nalepnicu "trudnice imaju prednost" ... user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
29.7.2010 23:56:32   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

da dodam za onaj red:

na šalteru sam pitala kakav je način da trudnica čeka sa velikim stomakom sat vremena, čovek je rekao da samo ljudi u redu odlučuju i da je takvo pravilouser posted image


to mi je i Lillyt rekla, za čekanje u MUP-u

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
29.7.2010 23:57:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: guppy RR

.... ja sam jednom čekala kod ginekologa na red.. otvore se jedna vrata i kaže mi žena "uđite!" ... a ja kažem zašto?? A ona kaže pa na CTG!! A ja kažem... zašto??? user posted image A ona meni... pa tu ste vi već negde pred kraj, sigurno će vas poslati i na CTG.. a ja bila 25. nedelja user posted image user posted image





hahah...i meni su redovno nudili ctg kad sam ishla na preglede....a ja bila isto tako negde oko 25-te nedelje user posted image user posted image user posted image

nego...nisam imala problema...bar ne vecih... u poshti su me prozivali sa shalt_era da dodjem...i niko se nije bunio.... a jedino se u poshtanskoj shtedionici neki lik pobunio shto me je sluzbenik sa salt_era pozvao da dodjem...a on je bio na redu....pa se zalio radniku obezbedjenja...a ovaj mu samo pokazao nalepnicu "trudnice imaju prednost" ... user posted image user posted image



baš mi je juče Gina rekla, to važi samo za poštu i nigde višeuser posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 30.7.2010 0:04:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
30.7.2010 0:03:17   
Anoniman
Pa neznam...ja sam i u SUP-u imala prednost... Sproveli su me...nisam ni broj za lichu chekala...a sve zato shto sam trudnica...nemam vezu...niti poznajem ikog u SUP-u... user posted image
A da...redovno su mi otvarali vrata...ponekad me pushtali ispred sebe u redovima u radnjama... ali u principu...ako chekash u redu u super marketu...onda chekaj....to je neshto shto moze i neko drugi da obavi...al u zdravstvenim ustanovama i sl...dajem prednost....

Ja isto tako imam teoriju za babe.... one koje udju kod Bolnice...ustatju i ustupti mesto....a one koje ulaze kod pijace...napakovane kao da kupuju za celu ulicu...njima ne ustajem...i one su po svoj prilici bezobrazne....

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice stoje u prevozu i čekaju u redu
30.7.2010 0:04:57   
Anoniman
stvarno bi mogli da koriste tu nalepnicu i cesce je pokazuju. meni ovde tek kad je bila potvrdjena trudnoca, isla sam u bolnicu da zakazem vadjenje krvi i cekala pola sata u redu iza baba i deda, dodjem na salter i cim je videla zasto mi treba pregled, pokazala mi takvu nalepnicu i izgrdila me sto cekam, iako sam rekla da je meni tad sigurno bilo lakse da cekam nego svim tim matorcima, ali ipak sam sledeca dva puta isla pravo na salter user posted image  sta cu, ne volim kad me grde, hahaha

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here