|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ciscenje pupka kod starijih beba
13.7.2009 22:39:20   
Zlatna ribica
Moj sin ima 11 meseci. Ima prelepo uvezan pupak, kao macije oko ( samo jedna vertikalna crta u sredini pupka). Pupak mu je uvek bio cist.
Medjutim, veceras sam primetila da je ta lepa linija u pupku prekrivena prljavstinom, koja se bas uvukla u pupak i zalepila. Kupanje u kadici nije pomoglo da se prljavstina skine, posle kupanja sam probala i vlaznom maramicom da brisanjem izbacim tu prljavstinu, ali ona se bas zalepila i podvukla u nabor, ne mogu samo brisanjem da je eliminisem.

Kako da mu ocistim pupak bezbedno ? Smem li hidrogenom ( kao pri nezi pupcanog patrljka) ?
Jel imala neka od vas ovakvo iskustvo ?

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
13.7.2009 22:48:30   
Maya21
Ja stavim malko hidrogena, onog blagog i štapićem za uši iščistim user posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
13.7.2009 22:58:09   
Zlatna ribica
Hvala, sutra posle kupanja moram da probam tako.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
14.7.2009 8:10:42   
oliveradj
Ja sam ranije očistila štapićem sa bebi uljem i onda smo išli na tuširanje bude dobro.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
14.7.2009 8:16:49   
Anoniman
Stavi Pavlovićevu na štapić za uši, i prvo malo namaži, da onako ostane u pupku. Dok obaviš ostalo oko kupanja, tipa čišćenje ušiju, češljanje, krema će u pupku malo raskraviti prljavštinu, i posle samo suvim štapićem pokupiš.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
14.7.2009 12:56:40   
Zlatna ribica
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Stavi Pavlovićevu na štapić za uši, i prvo malo namaži, da onako ostane u pupku. Dok obaviš ostalo oko kupanja, tipa čišćenje ušiju, češljanje, krema će u pupku malo raskraviti prljavštinu, i posle samo suvim štapićem pokupiš.


Svakako cu probati veceras, hvala puno.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
14.7.2009 22:36:50   
Zlatna ribica
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Stavi Pavlovićevu na štapić za uši, i prvo malo namaži, da onako ostane u pupku. Dok obaviš ostalo oko kupanja, tipa čišćenje ušiju, češljanje, krema će u pupku malo raskraviti prljavštinu, i posle samo suvim štapićem pokupiš.


Probala, nije uspelo. Moram sutra da probam sa hidrogenom.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
25.7.2009 21:58:21   
sonja999s
juce sam primetila da se pupak mog malog koji uskoro puni 6 meseci malo crveni unutra
stavila sam hidrogen od 3% i ocistila stapicem za usi
to sam uradila i jutros i danas posle kupanja
stanje je nepromenjeno

ne znam da li je to od vrucine ili sta
to nam se ranije nije desavalo
dugo mi je da cekam ponedeljak da ga vodim kod lekara pa ako je neka od vas imala slicno iskustvo neka kaze sta je radila


(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
25.7.2009 22:34:10   
Zlatna ribica
I meni se par puta ucinilo da je mom sinu pupak pomalo crven, na obodima unutra, ali se to crvenilo samo povlacilo, bez ikakvog tretmana.

Inace, da se nadovezem u vezi ciscenja pupka - nama ni hidrogen ne pomaze, nema sanse da izvucem prljavstinu. Izgleda da ce morati tete iz doma zdravlja da se pozabave time.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
30.1.2010 18:49:31   
gagana83
Meni je ovo bas bio problem jer nam je pupcic bas uvucen.Ocistim ja povrsno,ali ipak ostane prljavstina.Sasvim slucajno sam otkrila resenje..Bebi uljem sam joj masirala stomacic zbog problema sa grcevima.Mila majko,sta je stroke izaslouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
12.3.2010 17:59:06   
mejra81
Gagana,kako si to uspela,ja sam probala sa pavlovicevom i nista...
Bas je uvuceno a crni se samo tako....
Strah me da mnogo cackam,a bas me nervira ta stroka....Jel moze biti nesto od cackanja?
kako da ocistim.....?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
12.3.2010 18:09:56   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81

Gagana,kako si to uspela,ja sam probala sa pavlovicevom i nista...
Bas je uvuceno a crni se samo tako....
Strah me da mnogo cackam,a bas me nervira ta stroka....Jel moze biti nesto od cackanja?
kako da ocistim.....?

Probaj sa uljem.
Ja sam joj samo masirala stomacic i pupak nekoliko minuta,nisam dirala nista unutra.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
14.3.2010 22:41:39   
mejra81
Nisam imala ulje pa sam joj sa pavlovicevom masirala stomak i stvarno je izasla strokauser posted image
Nego onda zapazih da je njoj koza unutra crna,ja sam mislila da je i to prljavstina al nije...
U stvari vise je sivo...user posted image
Jel moze sad nesto da se desi sa pupkom,tipa neke infekcije ili slicno...user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 18:45:59   
dunja RR
Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se setim da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 19:00:35   
Olga75
ja sam cistila kremom pupak
onako na prste bogato kreme pa preko pupka i onda pelenom to pokupila i sve je to nesto tamno ocistilo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 19:16:20   
dunja RR
Hvala Oldži, probaću!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 19:48:08   
serpica
Ja kad primetim da se nesto nakupilo uzmem hidrogen od 3% i nakapem na pupak,ono malo zapeni i onda stapicem za usi polako pokupim sto je ostalo.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 21:25:47   
mirkam
Kad smo bili na prvoj kotroli sa 15 dana pedijatrica mi je sou napravila sto ne cistim bebi pupak.Iskreno niti mi je palo to tada na pamet, a i da jeste ja to 7 dana posle otpadanja pupcanog patrljka ne bih ni smjela taci.
E nekako sam skupila snagu pa kad ga kupam malo razvrznem njezno i sperem, i samo posle dobro posusim. Nikad i ije imao prljavstinu, nekako mu je takav pupak da i nema gdje prakticno da se skupi, cini mi se user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:00:20   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se setim da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

Dunja zar ti sebi ne cistis pupak?user posted image evo ja bas sad izadjoh ispod tusa i uzeh lepo stapic za usi i ocistila sam pupak kremom. Nekad uzmem alkohol nekad hidrogen sta prvo dohvatim, ali ga cistim redovno (bar jednom nedeljno tako). Isto i mojoj D. Nakupi im se tkanine od majice i sl i potrebno je da im se cisti pupak. Ne brinite to su mitovi da se nekom razvezao pupak. Mm kaze da ja to cak grubo radim D, ali ja bogme lepo uzmem hidrogen i stapic za usi i njoj lepo ocistim nije se nikad bunila i ima tu svasta, kad se sve to lepo stapicem prodje uvek ima nesto a ovako kad se gleda izgleda kao da je pupak skroz cist.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:03:07   
mati

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se setim da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

Dunjci nisam ni ja, ali pre nego sto je otpao. To je radio mm. A nastavio je i kasnije, nakape malo pupu, saceka par sekundi i stapicem za usi pokupi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:28:23   
Mala Elena
Dunja, posto se maloj bojio pupak , isto to crno, pitala sam pedijatra kako da ocistim i rekla je da nakapam hidrogen i ako prsti treba dirati ako ne onda je to beznacajno i ne treba dirati, kao se samo vremenom skine.user posted image medjutim ja sam nakapala i cistila joj pelenom ali brzo se zacrveni pa odustanem , pa sledeci put opet. Sta cu kad mi bode oci. user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:35:12   
Žapkić
Ja imap problem sa Tinom kad treba da čistimo pupak (dobro, ona nije beba, ali možemo se uklopiti u temu); Ne da da joj se dohvati pupak. To je plakanje, dranje, kao da je neko kolje...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:38:02   
dunja RR
Ne čistim user posted image
Nemam potrebe jer je prosto tako plitak, dovoljno je tuširanje, ništa se ne skuplja tu. A i tri operacije sam imala endometrioze, sve tri kroz pupak, pa možeš misliti koliko tu kopči ima, sve mi je to popunjeno. Ne bih se usudila to da pipam, plašim se.

Moj muž čisti, njegov je duboj i skuplja sve svašta.
Savin je ravan pupak, nema tu gde da se skupi prljavština. Zato se u plašim da tu nešto čačkam, sve mi deluje spojeno, ne znam kako da objasnim ...
Probaću sutra pa javljam! Znači smem 3% hidrogen?

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se set_im da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

Dunja zar ti sebi ne cistis pupak?user posted image evo ja bas sad izadjoh ispod tusa i uzeh lepo stapic za usi i ocistila sam pupak kremom. Nekad uzmem alkohol nekad hidrogen sta prvo dohvatim, ali ga cistim redovno (bar jednom nedeljno tako). Isto i mojoj D. Nakupi im se tkanine od majice i sl i potrebno je da im se cisti pupak. Ne brinite to su mitovi da se nekom razvezao pupak. Mm kaze da ja to cak grubo radim D, ali ja bogme lepo uzmem hidrogen i stapic za usi i njoj lepo ocistim nije se nikad bunila i ima tu svasta, kad se sve to lepo stapicem prodje uvek ima nesto a ovako kad se gleda izgleda kao da je pupak skroz cist.




< Poruku je uredio dunja RR -- 28.9.2014 23:41:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:39:50   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mirkam
Nikad i ije imao prljavstinu, nekako mu je takav pupak da i nema gdje prakticno da se skupi, cini mi se user posted image


E pa baš to, tako je i kod nas! Sada se malo zarneo, od juče, na tim prevojima. Ali ne mogu da vidim prljavštinu, jednostavno samo potamneo. A to je verovatno prljavština user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.9.2014 23:45:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ciscenje pupka kod starijih beba
28.9.2014 23:40:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Dunja, posto se maloj bojio pupak , isto to crno, pitala sam pedijatra kako da ocistim i rekla je da nakapam hidrogen i ako prsti treba dirati ako ne onda je to beznacajno i ne treba dirati, kao se samo vremenom skine.user posted image medjutim ja sam nakapala i cistila joj pelenom ali brzo se zacrveni pa odustanem , pa sledeci put opet. Sta cu kad mi bode oci. user posted image


Da, samo se obojio, kao da je koža potamnela.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here