|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neverovatne trudnoće
5.11.2010 8:07:35   
Anoniman
Ovu temu sam htela da posvetim čudima i nečemu što se dešava jednom u sto godina ili jednoj od milion žena.
Znači tema je jasna: TRUDNOĆA KAO FENOMEN

Smatram da će vas ovo zabaviti, zaintrigirati a 100% sam sigurna da će vas začuditi!

Drage moje mamike i mamike to be evo šta sam jutros iščeprkala:

PETOGODIŠNJA TRUDNICA

U bolnicu u Pisco (Peru), došla je umorana i uznemirena indijanska žene iz podnožja Anda. Ona je vodila za ruku stidljivu devojčicu, jedva višu od metar, sa kestenjastim pletenicama i izuzetno jakim abdomenom. Pokazujući uplašeno dete, indijanka je molila Hirurga Geraldo Lozada da istera zle duhove koji su se opseli njenu ćerku. Siguran da mala Lina Medina ima tumor u stomaku, dr Lozada ju je pregledao, najveće iznenađenje u njegovom životu je usledilo kada je otkrio je devojčica bila u osmom mesecu trudnoce.

Dr Lozada ju je odveo u Limu, glavni grad Perua, pre operacije nebi li i drugi specijalisti potvrdili da je Lina, u stvari trudna...posle mesec i po dana 14. maja 1939, ona je rodila dečakaurađen joj je carski rez, zbog suviše male širine karlice i nemogućnosti normalnog porođaja. Operaciju je izveo dr Lozada i dr Busalleu, dr Colretta je bio anesteziolog. Njen slučaj je prijavljen detaljno dr Edmundo Escomel je, uz dodatne detalje objavio ovaj slučaj... Lina su se jane ćelije razvijale još u osmom mesecu života, grudi su joj se formirale u četvrtoj godini u petoj godini je doživela izmenu muskulature kad joj se karlica proširila i kada su joj kosti sazrele.

user posted image

Evo i originalnog teksta na engleskom... ja sam prevela samo osnovno da bi ste znale o čemu je reč.
ORIGINALAN TEXT

...da čujem...šta mislite o ovom fenomenu?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Neverovatne trudnoće
5.11.2010 8:17:17   
lanajelena

Juuuu pa kad su je pre oplodili

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Neverovatne trudnoće
5.11.2010 8:24:18   
Anoniman
Nikada nije bilo dokaza da je Linina trudnoća bila abnormalna i da se desila na bilo koji sem na normalan način, ali ona nikada nije otkrila ko je otac deteta, niti okolnosti začeća deteta. Linin otac je uhapšen pod sumnjom za silovanje i incest, ali je kasnije pušten zbog nedostatka dokaza. Medina se kasnije udala za Raul Hurado, koji je otac njenog drugog sina u 1972. Oni žive u siromašnim okrugu Lime poznato kao Čikago Chico (Mali Čikago "). Ona je odbila intervjuu Rojtersu 2002.

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Neverovatne trudnoće
5.11.2010 8:31:19   
lanajelena
zamisli ti i mama zajedno u osnovnoj user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Neverovatne trudnoće
5.11.2010 8:48:31   
Shishica
Meni je ovo bolesno..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Neverovatne trudnoće
5.11.2010 8:52:59   
Crvenkapa85
ja sam ranije redovno pratila emisiju cini mi se na travel and living "nisam znala da sam trudna",i cudila se svakoj novoj epizodi.....

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Neverovatne trudnoće
5.11.2010 9:20:23   
aleksandrova
user posted image user posted image user posted image dete rodilo dete
inace vrlo zanimiljivih stvari na strani ima


_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Neverovatne trudnoće
13.11.2010 0:38:25   
liliana
IZVORNA PORUKA: Shishica

Meni je ovo bolesno..


Takođe.user posted image

A DNK i ostale metode utvrđivanja očinstva?user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Neverovatne trudnoće
14.11.2010 14:18:35   
Anoniman
Tad u kad se to desilo DNK analiza je bila pojam. Naprimer u Srbiji u 19. veku se očinstvo utvrđivalo spram izgleda ušiju i ušne školjke... i to je bilo dovoljno da se utvrdi ko je otac. A danas samohrane majke ni motkama ne mogu da nateraju oca, koji ne želi da prizna dete, da da krv!

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Neverovatne trudnoće
3.4.2011 15:10:21   
anemona
IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: Shishica

Meni je ovo bolesno..


Takođe.user posted image

A DNK i ostale metode utvrđivanja očinstva?user posted image



DNK lanac je otkriven tek 1956 tako da je bilo nemoguce 1939 utvrdjivati ocinstvo na osnovu toga...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Neverovatne trudnoće
3.4.2011 16:27:31   
Tea2
Ovu temu sam htela da posvetim čudima i nečemu što se dešava jednom u sto godina ili jednoj od milion žena.
Na internetu sam našla da se moj slučaj dešava jednoj od sto žena.Trudnoća po praćenju sasvim normalna,po subjektivnom osećaju beba jako nemirna.U šesnaestoj nedelji doktorka sumnja na nešto što liči na pupčanu kilu,posle mišljenja još jednog lekara,kaže da nema ničeg.Tek na porođaju,kaže babica da smo imale sreće-pupčanik u čvoru.Nisam ni znala da to može da se desi,naprave ga jako nemirne bebe u ranoj trudnoći i ravno je čudu da se takve trudnoće srećno završe jer se čvor lako zategne...Bogu hvala,moja jeste.Moja malena,Božiji dar.

(odgovor članu anemona)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Neverovatne trudnoće
3.4.2011 22:18:56   
Brana
IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: Shishica

Meni je ovo bolesno..


Takođe.user posted image

A DNK i ostale metode utvrđivanja očinstva?user posted image


Ovo ne da je bolesno nego no commentuser posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here