|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Traumatično za mamu?
24.11.2008 22:56:30   
Anoniman
Ideja za temu se rodila večeras oko 20h... bilo bi bezveze da je otvorim samo zbog jednog događaja, kod nas već svakodevnog, pa sam malo razmislila, i odlučila da je formulišem malo drugačije.

Naime, kada je Luka imao 11 meseci pao je dva puta sa kreveta. Ništa mu se nije desilo, nije ni plakao, ali sam ja pretrnula od straha. E, onda je krenulo prohodavanje. Na moru prošle godine je krenuo da pada na betonu, muž ga je uhvatio u letu, međutim prenisko, pa se on previo mužu preko ruke i glavom lupio o beton. Povraćao je. Lekari u Baru su mi rekli "Pa sada se ništa ne vidi, ako se za 2-3 nedelje bude čudno ponašao, kolutao očima ili bilo šta, vodite ga da mu snime glavu"... user posted image  Sve je opet bilo ok. Onda je krenuo u jaslice, tamo je pao, lupio glavu, curila krv... ima mali ožiljak, ali ništa sem toga... Od onda je isto to mesto na glavi lupao na još milion načina: o sto, o parket, o ragasto, o providni pult u Zari... ma nema gde nije. I ja se svaki put istraumiram. I večeras... već spremam vodu za kupanje.. gotovo...kraj dana, i on se prospe po zemlji i glavom o okvir od bračnog kreveta... Ima čvorugu. Opet ništa strašno, ali nakon što sam odreagovala (digla ga, smirila, stavila led) sam se sva tresla. user posted image  Mene to lupanje glave mnogo traumira!
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Traumatično za mamu?
25.11.2008 9:08:38   
guppy RR
Ja se sva presečem kad padnu i onda odreagujem na dva načina. Ako mi je jako teško zamolim muža da uzme dete, samo mu onako namignem glavom. A u drugom slučaju svesno se iskuliram, jer dete tada treba nekog da ga uteši a ne obratno user posted image . I kad ocenimo situaciju realno, onda dozvolim da mi u miru ti osećaju dođu i ... ponekad odu.

A ponekad ne idu. I sad mi se noge preseku kad se setim kako je jednom sin skočio mužu iz krila i pravo na ivicu stola udario zube i desni.... o krvi bolje da ne pričam. UFF!

Znači: DA, traumtično za mamu!!! Slažem se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Traumatično za mamu?
25.11.2008 9:10:31   
Anoniman
Ja nemam problem sa "običnim" padanjem (tipa lupio je koleno... ah, koliko puta sam ja lupila koleno), nego ta glavica luuuuuuuda! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Traumatično za mamu?
25.11.2008 9:17:11   
guppy RR
Da, razumem te...
nemam ni ja problem sa običnim padanjem, ali ovo što sam napisala završilo je tako, da mu je pukla ona veza od desni prema unutrašnjoj strani usne. Krv je bila svuda, hvala bogu su zubići ostali celi..

Mene sve to šokira, evo kažem ti, i sad se tresem.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Traumatično za mamu?
25.11.2008 9:20:59   
Anoniman
Kupiću mu kacigu! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Traumatično za mamu?
25.11.2008 16:30:24   
kumara
Jos nisma mama, ali... Moram vam reci da je i za nas koji ponekad provodimo vreme sa malom decom sve to jako traumaticno. Kad nam se rodilo kumce ja sam ga uzela u ruke da se malo igramo. Sedeo mi je u krilu okrenut ledjima i igrao se sa mojim rukama. Trudlia sam se da pazim na sve, ali u jednom trenutku je on uzeo moj prst (sa dugackim noktom) i gurnuo ga direktno u svoje oko (sva sreca, nije doslo do oka, vec malo ispod, ali to u prvom trenutku nisam znala). Odsekla sam se, mislim da se nikada u zivotu nisam toliko uplasila. Doslo mi je da polomim sebi ruke! user posted image Sva srece, sve je dobro proslo i u sustini nista mu nije bilo, ali od tada ja izbegavam da uzimam bebice u ruke, da ih nesvesno ne povredim. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Traumatično za mamu?
25.11.2008 23:16:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

ali od tada ja izbegavam da uzimam bebice u ruke, da ih nesvesno ne povredim. user posted image


Bojim se da ćeš morati da prebrodiš svoj strah jer planiraš da imaš jednu user posted image ...

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Traumatično za mamu?
26.11.2008 1:02:44   
kumara
Da, to znam, ali lose sam se izrazila. Imam traumu da drzim tudje dete u rukama... Nekako se bas bas bojim. Kad dobijem svoje, kontam da cu znati tacno sta i kako... bar se nadam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Traumatično za mamu?
26.11.2008 8:46:10   
Anoniman
Znaš kako kažu, NADA POSLEDNJA UMIRE! user posted image  Šalim se malo sa tobom! user posted image  Naravno da ćeš znati... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Traumatično za mamu?
27.11.2008 15:19:19   
Anoniman
Znate šta me još traumira? Kada trči sa olovkom u ustima. Kada stavi nešto u usta (tima pipicu od levka) pa tako trči, kada trči sa kratkim štapom po ulici jer stalno imam utisak da će oko iskopati, više volim da nosi one dugačke...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Traumatično za mamu?
27.11.2008 15:33:59   
kumara
Jao, stvarno ne znam kako izdrzavate... valjda se to uci... ali nekako mi se cini da kad su deca mala oni mogu od svega da se povrede... user posted image

Meni su strasni i coskovi od stola, a deca se nekako uvek muvaju oko njih. Valjda je resenje kupiti sve okrugle stolove kad se rodi dete? Mada i na njihovu ivicu moze da se povredi... user posted image Kuku, kad pocne covek o svemu tome da razmislja dobije svakave lose ideje... A ne mogu se deca ni drzati pod staklenim zvonom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Traumatično za mamu?
27.11.2008 15:40:22   
Anoniman
Kuku... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Traumatično za mamu?
27.11.2008 15:49:07   
kumara
Pa jeste kuku... user posted image

Kad smo kod povreda, jeste vi kupovale one kao plastikice za coskove stola? Jel to pomaze?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Traumatično za mamu?
27.11.2008 15:50:42   
Anoniman
user posted image  Moje dete je još u šetalici bilo kada je to sve poskidalo sa ćoškova stola, pa sam bacila u đubre!

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Traumatično za mamu?
27.11.2008 15:52:24   
kumara
A taman sam se ponadala da je dobra ideja za poklon. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:36:00   
sneza24
Napokon nadjoh temu.
Jutros oko 11 kad je David zavrsio sa sisanjem ja ustenem iz kreveta i guram majcu u trenerice jer mi je hladno i ledjima sam mu okrenuta.On je ostao na krevetu nije bio blizu ivice ali je uspeo da padne.Sva sreca pa nije visoko.
Nemogu da verujem koliko sam bila prisebna i smirena u tom trnutku kad sam ga uzela pa sve dok se nije smirio ali zato posle user posted image
Jos uvek nemogu da dodjem sebi.I krivo mi je sto se to desilo.Nisam smela mm da kazem da je pao da ne panici.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:39:18   
Anoniman
uh bre sto je to zeznuto...
mogu misliti kakav je osecaj...uh!

ma desava se to...samo da je dobro bebac...uh! user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:40:59   
sneza24
Ma on je dobro nego sada se ja jako lose oscam,nemogu da opisem kako mi je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:46:32   
anci 81
Snezo,nemoj da budes tuzna,to se desava!
Moja sestra od strica i ja sedimo na krevetu,izmedju nas beba i odjednom,u delicu sekunde,nemam pojma kako ona se nasla na podu!!! Momentalno modrica,cvorugica,on u vrisak! Stric je hteo da nas ubije!
Sve je bilo ok sa bebom,ali to cu uvek pamtiti! Ali sta ces,desava se...
No sikiriki user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:46:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

Ma on je dobro nego sada se ja jako lose oscam,nemogu da opisem kako mi je.

verujem snezo, ali to se desava...nisi jedina...tako da...sve je OK, smiri se...

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:49:27   
sneza24
Znam da se desava ali nije svejedno kad se desi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:52:38   
LillyT
Moji roditelji bi mogli esej da napisu koliko puta sam razbila glavu. Tata cesto danas kaze da su posledice tek posle dve decenije vidljive. A nisu bili nemarni, nego sam ja bila brza. Danas imam tri oziljka na glavi, ali imam dosta kose pa se ne vide, ali ih frizeri redovno primete. Udarala sam se svuda, u drvenu nogu od stola, u radijator, par puta beton, kamenje, joj uzas.
Danas kada se neko dete pukne u glavu, mene zaboli. Iskreno, nemam pojma kako cu se s tim izboriti, valjda ce doci samo po sebi


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 18:55:09   
Anoniman
snezo user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 19:02:58   
Anoniman
Moj brat se kotrljao niz stepenice duge,i to strme,kod mene u selo! Kako li je bilo mojima tada user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Traumatično za mamu?
10.2.2010 22:18:49   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image  Moje dete je još u šetalici bilo kada je to sve poskidalo sa ćoškova stola, pa sam bacila u đubre!


A tek kad bude trazio da mu kupis motor user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here