|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za nep...
21.8.2011 13:46:44   
dunja RR

Ovde možemo pisati iskustva i savete u vezi sa blagoslovenom lozom. Ja ću kopirati kratak uvod i jedno svedočenje, a više može pogledati na linkovima ispod.

На Светој Гори постоји много свеправославних светиња, од којих су неке и у нашем Хиландару. Једна од највећих је, свакако, лоза Св. Симеона Мироточивог, која је израсла из гробног камена саркофага у коме је почивало свето тело Немањино пре но што га је Св. Сава пребацио, 1208. године, у Србију, у Студеницу, да би над њиме измирио завађену браћу. Ова лоза, већ осамсто година непрекидно рађа, а од њеног грожђа, које примају с вером, супружници, милошћу Бога Живог, а по својој вери и молитвама Св. Симеона, добијају децу.

Лоза која расте из камена преко ОСАМ ВЕКОВА – чудо скоро као чудо Благодатног Огња у Јерусалиму! Није нимало случајно да Светогорци постојање лозе везују с постојањем света. Наиме, три знамења ће, по Светом Предању Атоса, значити да је крај света близу – одлазак Иверске Богородице из Ивирона, пожар у испосници Св. Саве у Кареји који би је спалио до темеља и сушење лозе Св. Симеона у Хиландару (два су знамења, дакле, везана са српске светиње).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Неизмерна захвалност Јављам вам се из Србије, из села Сирча код града Краљева. Скоро осам година, муж и ја нисмо имали деце. Много времена сам провела по болницама лечећи се, али није било успеха. За ваше грожђе са Хиландара чули смо од јереја Рада Булатовића, такође из Сирче, који није више међу нама живима, али је сигурно у рају, а умро је на Велики Четвртак. Тај дан сам и ја добила свето грожђе светог оца Симеона Мироточивог. Грожђе ми је донео човек који долази код Вас на испомоћ, и то пешице из Краљева до Хиландара, заједно са својим другарима. Не знам му право име, али знам да га зову Вукас и желим да му Бог да сваку срећу, њему и мојој комшиници, као и њеној колегиници, преко којих сам добила грожђе. Скоро осам година сам лила сузе и живела као у паклу, то је било нешто неописиво. Тачно на Велики четвртак комшиница Драгана Јеремић ми је ујутру донела коверат у коме је било свето грожђе, парче свете лозе, икону светог Симеона Мироточивог и Упутство. Нисам могла да поверујем. Од огромне среће сам почела да плачем и да љубим коверат притискајући га на груди. И док ово пишем, поново ми од среће теку сузе, и од огромне и неописиве љубави према свему светом и милости Божијој. Једва сам чекала да почнемо, муж и ја, да постимо. Пост нам је прошао тако брзо и представљао нам је задовољство које је испуњавало душу, и заједно уз молитве смо осећали Божији мир. Ниједног трена нисмо посумњали, све је текло савршено. Причестили смо се на свете Тројице. Након месец и по дана ја сам остала трудна, али два и по месеца ја то нисам знала, јер нисам више могла да идем лекарима. И онда, 14. октобра 2003. године, на Свету Богородицу, одем код лекара. Када је докторка рекла да сам трудна, у том тренутку као да се небо отворило, и мени су кренуле сузе. Била сам шокирана од среће, да то не може да се опише. До седмог месеца било је све у реду, али после сам, одједном, добила висок притисак и огромне отоке. Месец дана сам лежала у болници. На дан, када сам напунила тачно осам месеци, родила сам прелепу девојчицу. Беба је рођена месец дана пре, а тај дан је био Велики четвртак, баш када сам добила грожђе. Девојчица је рођена 8. априла 2004. године, у 15 сати и 25 минута, у краљевачком породилишту. Тешка 2 кг и 700 грама, са отоцима на врату и без плача. Сместили су је у инкубатор и након 2 до 3 дана, све је било у реду. Сада има 15 месеци и зове се Невена Андрић. Невена вас моли, заједно са мамом и татом, да се молитсе за њено здравље, и да јој милостиви Бог подари брата или сестру, да би имала с киме да се игра и дели све, да не би остала сама. Неизмерно се захваљујемо огромној светињи Хиландару, и једином леку, светој лози и грожђу светог Симеона Мироточивог. Хвала Господу Богу што услиши молитве наше, јер велико је царство Божије и Његова слава. Иако покушавам да на овом парчету папира искажем сву љубав према Хиландару и Господу Богу, не могу оловком, јер то је нешто што се осећа у души, огромна љубав, захвалност и дивљење. Услиши, Господе Божс, молитве наше, да добијемо још једно здраво дете, ако буде било потрсбно, писаћемо да нам пошаљете поново свето грожђе. Ми верујемо. Желела бих да поменем јереја Љубинка из Матарушке Бање, који нас је са задовољством причестио и дао адресу Хиландара, пошто смо желели да вам пишемо. Иначе, у Матарушкој Бањи смо се причестили у храму светог Цара Лазара и ту смо и Невену крстили. Клањамо се и захваљујемо великој светињи Хиландару, и поздрављамо све Његове, Божије службенике. Молите Бога заједно са нама, да нам подари још једно здраво дете, и нама и свима који то желе. Хваљен Господ Бог и Хиландар, и Царство небеско. Слава Оцу и Сину и светоме Духу. Амин. Пуно поздрава од захвалних родитеља, Драгана и Слађане Андрић, а посебан поздрав од мале Невене, која се захваљује Хиландару, и Богу, и свим Светима, што јој подарише живот. Мир Божији свима и Мајка Божија Богородица са свима нама.

IZVOR: BORBA ZA VERU
IZVOR 2: BORBA ZA VERU

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.8.2011 13:53:24 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 18:39:28   
Parižankaa
Volela bih da pročitam nečije lično iskustvo.
Čula sam za tu lozu,rečeno nam je za nju u jednom manastiru nadomak muževljevog rodnog sela.Data nam je knjižica sa svim uputstvima i pričom.Pročitala u dahu,a opet zgrožena sam je odložila.
U knjižici,između ostalog piše da se u toku tog posta,kao i u toku svakog ( s tim što se ovaj post ne sme priključivati nekom postojećem-Uskršnjem,Božićnom,Petrovskom),supružnici moraju uzdržavati od polnih odnosa.U redu,ali sledeće:
Moraju se uzdržavati od odnosa, sve dok se dete ne odvoji od sise??? Baš tako piše,ali nije ni to šok,nego šok je u sledećem- ako se ne budu toga pridržavali (parafraziram-po sećanju,a čitala pre neke 2 godine), dete će oboleti od gadnih bolesti,pa možda i onon najgore...
Ne moram vam opisati sa kakvim zazirom sam odgurnula knjižicu od sebe.To mi nije ličilo na pravoslavlje,na veru,na molitvu.
Iskreno,tolikim uzdržavanjem od odnosa sa svojim mužem,dok dete ne prestane da sisa, verovatno ga direktno upućujem na švaleraciju,ali pretnje tipa da će se dete razboleti zbog toga...to mi je bilo isuviše.
Zato bih stvarno volela da pročitam od neke od nas da je koristila ,ali i da im je urodilo plodom. Znam lično za neke parove koji su koristili to grožđe,ali bez uspeha nakon toga,stoga, vratite mi veru u to,ispišite SVOJE iskustvo.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 18:45:34   
World
I ja sam cula za to cudotvorno grozdje, ali nikako da dodjem do njega.... Pa kad sam isprobala milion drugih stvari, mogu i to, nije nikakav problem.
A sto se tice tog uzdrzavanja, mislim da ni to ne bi bio problem, samo ako ce upaliti.... PA bolje je malo se zrvovati na taj nacin nego pola zivota provesti na tabletama i ginekoloskim stolovima....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 19:33:14   
anuksunamun
Mi smo prosli kroz ovaj post..i hvala Bogu sada na svemu..naravno i pre toga..ali darovi ovi koje smo dobili i samo ucvrscenje vere su neprocenjivi.."Prepodobni Oce Simone ,moli Boga za nas!".Svima bih od srca predlozila da probaju sa ovim postom .Ako ne mozete da stupite u kontakt sa Hilandarom,grozdje Sv. Simeona salje se i u manastir u Rakovici...zenski manastir..
Srecno svima bilo ,i Bog vam pomogao!

< Poruku je uredio anuksunamun -- 22.8.2011 19:39:13 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 19:44:55   
anuksunamun
Draga Parizanka,sta ti je za zgrazavanje u apstinenciji od sexualnih odnosa??nijedna zivotinja trudna nema sex u toku trudnoce niti dok doji svoje mladunce,jedino mi ogavni razvratni ljudi..ja te ne mogu razuveriti ,niti te oplemeniti verom,ako je nemas u svome srcu.Ako ne verujes ,nema tih dokaza koji ce te ubediti,nazalost ,tako je.Pronadji veru u svom srcu ,i ispostuj sto pise i urodice plodom ako iskreno verujes..Meni je neverovatno ,da ljudi toliko zele decu,a nisu spremni ni na kakve ustupke,pa sta toliko znaci taj sex?...postoje i druge lepe stvari koje nas mogu razonoditi,sama ljubav izmedju partnera koji apstiniraju zbog viseg cilja..raste razumevanje za zajednistvo,za bracni savez ,za jedinstvo dusa,ako to nije vrednije od sexa onda,ne treba pocinjati sa ovim postom.

< Poruku je uredio anuksunamun -- 22.8.2011 19:49:09 >

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 21:00:43   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Draga Parizanka,sta ti je za zgrazavanje u apstinenciji od sexualnih odnosa??nijedna zivotinja trudna nema sex u toku trudnoce niti dok doji svoje mladunce,jedino mi ogavni razvratni ljudi..ja te ne mogu razuveriti ,niti te oplemeniti verom,ako je nemas u svome srcu.Ako ne verujes ,nema tih dokaza koji ce te ubediti,nazalost ,tako je.Pronadji veru u svom srcu ,i ispostuj sto pise i urodice plodom ako iskreno verujes..Meni je neverovatno ,da ljudi toliko zele decu,a nisu spremni ni na kakve ustupke,pa sta toliko znaci taj sex?...postoje i druge lepe stvari koje nas mogu razonoditi,sama ljubav izmedju partnera koji apstiniraju zbog viseg cilja..raste razumevanje za zajednistvo,za bracni savez ,za jedinstvo dusa,ako to nije vrednije od sexa onda,ne treba pocinjati sa ovim postom.


e sad si ga preterala!

ti se poistovecuj sa zivotinjama... ja cu ipak ostati covek! a pri tom, ne mislim da sam radila bilo sta lose i ogavno sto sam za vreme trudnoce i sada dok dojim vodila ljubav sa svojim muzem.

S druge strane verujem u Boga, i mislim da vera i pozitivno razmisljanje samo doprinosi mnogo u cilju zatrudnjivanja.


(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 21:13:27   
anuksunamun
nemam komentar,Andrea srecno ti bilo i sve najbolje u zivotu ti zelim,ja sam bila spremna da apstiniram za decu koliko god treba ,i za zdravlje dece koliko god treba ,jer smo isli ovim putem..i hvala Bogu dragom na darovima!!!ja bih sledila uputstvo i onda i opet i uvek...ocigledno da ne znas o cemu se radiuser posted image

< Poruku je uredio anuksunamun -- 22.8.2011 21:29:08 >

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 21:49:21   
dunja RR
Kada sam otvarala ovu temu, prvo sam pomislila na anuk i osećam lepe vesti od nje iako ih nije direktno saopštila. Radujem se iskreno!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 21:54:38   
anuksunamun
dunjchiuser posted image ljudi ne razumeju koja je muka cekati dugo....pa vidis kako se zeste...zao mi je sto sam pogresno protumacena...ali verujem da bi svako ko ceka izdrzao i godinama da nema sex.....jedan je hilandarski monah rekao "neka se deca radjaju po principima telesne nuznosti, a neka se pak moraju izmoliti od Boga"....

< Poruku je uredio anuksunamun -- 22.8.2011 22:00:57 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 22:03:16   
degu
Anuk draga pogrešno si shvaćena user posted image
A mislim i da se Parižanka nije zgrozila time što neće biti sexa dugo, već time što je pročitala, ako se to prekrši da dete može oboleti od raznih bolesti...user posted image
Nadam se da će neko ovde podeliti s nama svoja pozitivna iskustva user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 22:05:22   
anuksunamun
jasno ,jasno....to je svakako ozbiljan post...i covek koji srcem udje ,ni nema dilemu,Parizanka izvini zbog moje surovosti,ali srce to drugacije vidi kada se upusti u molitve i post...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 22:39:54   
GRGA
Drage moje zene kada se posti nema odnosa.....................Post je post-----Cistis telo i dusu,,od svega zemaljskog...Kadasam postila na vodi mm je toliko zeleo odnose,a ja kkatastrofa jer da samm tada spavala ja bih -mrsilauser posted image

......................Inece u manastiru Koporin koji je inace za nerotkinje i parove koji nemaju decu..Su nam rekli da sada postimo,,das e u nedelju precestimo za praznik..............

Rade volje i zaista sam zelela..Ali kako sam danas vozila za Beograd,cekala dr skoro 4 sata,,bila mrtva umorna i gladna...........Da nisam pojela nesto usput ja bih se onesvestila..tako da cu drugi put!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 23:44:18   
helijana
i tako sam ja postala ateista.....Bogu hvala

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
22.8.2011 23:47:38   
Anoniman
Sto Helijana?
Avatar, avataruser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu helijana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 0:15:25   
IVA 11
Kod nas postoji covjek, pri crkvi je, i on pravi smjese od grozdja, nesto nalik vinu, slicno ovoj prici...Svi se hvale na njega, da pomaze nerotkinjama da zatrudne. Ovo ugrubo pricam, jer sestre moj kume su postile i koristile tu smjesu. Iskreno zelim svim zenicama da zatrudne i ostvare se kao majke...Krivo mi je kad procitam da se neko godinama trudi i zalud, a neka ftamo 100 puta abortira i opet moze da ima djece. user posted image user posted image user posted image Sorry za ot, ali evo svima user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 0:22:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Kod nas postoji covjek, pri crkvi je, i on pravi smjese od grozdja, nesto nalik vinu, slicno ovoj prici...Svi se hvale na njega, da pomaze nerotkinjama da zatrudne. Ovo ugrubo pricam, jer sestre moj kume su postile i koristile tu smjesu. Iskreno zelim svim zenicama da zatrudne i ostvare se kao majke...Krivo mi je kad procitam da se neko godinama trudi i zalud, a neka ftamo 100 puta abortira i opet moze da ima djece. user posted image user posted image user posted image Sorry za ot, ali evo svima user posted image
user posted image
Treba verovati i u cuda user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 0:23:35   
Anoniman
Slazem se...nekad nam samo vera i preostajeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 0:26:41   
IVA 11
Naravno, svima drzim fige! Citala sam ovu pricu, stvarno je dirljiva...Vjera, ljubav i nada. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 0:27:26   
degu
Ja verujem celim srcem i znam da nas naše čudo neće zaobići user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 15:18:18   
helijana
Verolino....kiiiss za avatar
ZASTO?
Zato sto mi imamo medicinski problem a ne religiozan. Ako je tako ajde da svi batalimo lekare, ginekologe, interniste i celokupnu nauku i da odemo u manastir. Jel' se neko od vas pitao da li taj post moze da dovede do hormonskog disbalansa, posto je ocigledno da i zlezdama sa unutrasnjim lucenjem su potrebni sastojci koji se nalaze u hrani.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 22:11:11   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Draga Parizanka,sta ti je za zgrazavanje u apstinenciji od sexualnih odnosa??nijedna zivotinja trudna nema sex u toku trudnoce niti dok doji svoje mladunce,jedino mi ogavni razvratni ljudi..ja te ne mogu razuveriti ,niti te oplemeniti verom,ako je nemas u svome srcu.Ako ne verujes ,nema tih dokaza koji ce te ubediti,nazalost ,tako je.Pronadji veru u svom srcu ,i ispostuj sto pise i urodice plodom ako iskreno verujes..Meni je neverovatno ,da ljudi toliko zele decu,a nisu spremni ni na kakve ustupke,pa sta toliko znaci taj sex?...postoje i druge lepe stvari koje nas mogu razonoditi,sama ljubav izmedju partnera koji apstiniraju zbog viseg cilja..raste razumevanje za zajednistvo,za bracni savez ,za jedinstvo dusa,ako to nije vrednije od sexa onda,ne treba pocinjati sa ovim postom.

Ne mogu te nazvati dragom,kako to uobičavam jer uvek saosećam sa ženama koje imaju isti problem kao ja.
Ti ,Anuk... nisi čitala ili NISI UMELA pročitati post koji sam napisala,a biće da istim jezikom govorimo...ili se varam?
Dakle,ono čime sam ja zgrožena bila to je deo u tom "priručniku" u kom se nabrajaju bolesti i gadosti koje će se dogoditi detetu,ukoliko budem vodila ljubav sa mužem.
To koliko ko od nas može i hoće da apstinira,stvar je njega kao pojedinca,i neću da se stidim,niti da me nazivaju nevernikom zbog toga što volim svog muža,i zbog toga što TI to nazivaš životinjskim-treba da se stidiš,jer sem Isusa,nijedna od vas (ne mogu sebe ubrajati, jer još nisam) nije bezgrešno začela!
Molim i ubuduće da čitate s pažnjom,a ne letimično,jer sam uvek prilično jasna u svojim iskazima.
Hvala!


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 22:16:22   
Parižankaa
A o tome koliki sam vernik i kako to ispoljavam, neću sa tobom sigurno diskutovati,jer te i ne poznajem,a za mene je razgovor o tome prilično intimna stvar.
Ne treba MENI da pričaš o jedinstvu duša,podvižništvu u postu.
Svoje dete sigutno nisi začela tako što su vam se duše,eć tela spojila.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 23:29:35   
anuksunamun
iskreno zali sto sam ti se obratlauser posted image

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
23.8.2011 23:41:25   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

nemam komentar,Andrea srecno ti bilo i sve najbolje u zivotu ti zelim,ja sam bila spremna da apstiniram za decu koliko god treba ,i za zdravlje dece koliko god treba ,jer smo isli ovim putem..i hvala Bogu dragom na darovima!!!ja bih sledila uputstvo i onda i opet i uvek...ocigledno da ne znas o cemu se radiuser posted image


u pravu si, ne znam o cemu se radi, pa ipak tvoja izjava da su ljudi (generalno) ogavni i razvratni nije bila u redu.

Nego, znam kad pogresim, i u ovom slucaju sam reagovala na prvu loptu. Pogresno sam te shvatila... a vidim da, nazalost, nisam jedina. user posted image

Drago mi je zbog tebe.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: О čudima loze Svetog Simeona (uputstvo za...
24.8.2011 2:57:02   
Suncicabg
Zar nije glupo postiti da bi ostale u drugom stanju? Zar to ne treba raditi iz duse, a ne iz ciste koristi? Ja ne bih mogla tako...user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here