|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Drugari
26.11.2008 13:36:12   
Anoniman
Ja sam mnogo srećna što moje dete ima drugare! user posted image

1. Moja najbolja drugarica ima klinca 10 dana starijeg od Luke...
2. Naša dadilja ga vodi u park i od letos je sa jednom ekipicom (njih 4 stalno, i još 2 po nekada). kaže mi dadilja da ja ne mogu da zamislim koja je to radost kada se sretnu - grljenje, ljubljenje... user posted image  A pošto i tu decu čuvaju dadilje, onda su one razmenile brojeve telefona i čuju se kada je gadno vreme da se dogovore u kom tržnom centru će se naći, pa se deca igraju u igraonicama. user posted image  Čak mi ih je dadilja i slikala, ponela je fotoaparat u park i slikala ih kako se igraju! Preslatki su! Ustvari, je naša dadilja jedno divno stvorenje kome mogu da zahvalim što Luka ima drugare. (pisala sam više o njoj i mom poverenju u nju u temi Dadilja).

Mislim da nikada nije rano za drugare, moje i drugaricino dete su jedva sedeli i već su se gledali u čudu kada se nađemo. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Drugari
19.1.2009 13:39:17   
Anoniman
Vaša deca nemaju drugare ili vam je tema promakla?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Drugari
19.1.2009 16:58:09   
Lu
Meni promakla tema zamisliuser posted image
I moj ima puno prijatelja,to su uglavnom djeca od mojih pijateljica.
Tu radost kada se oni ugledaju i to oduševljenje,zagrljaji,poljupci,to je nešto što svako dijete treba da ima.
Jedva čekam da krene u vrtić da upozna još prijateljauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Drugari
20.1.2009 8:53:52   
Maya21
Moj Matej ima 2 drugarice i 1 druga jos iz skolice za trudnice. Mame se upoznale u skolici a oni nastavili da se druze, mi ih iz zezanja zovemo DRUGARI IZ STOMAKA. user posted image A iz skolice ima 3 super drugara iz jaslica user posted image  

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Drugari
18.2.2009 10:27:17   
Anoniman
lu, kakva je situacija od kada ide u zabavište? user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Drugari
3.3.2009 18:58:44   
afrodita
Sta je sa mojom decom, pojma nemam...
moj sin ima 5 drugarica a moja cerka
3 druga

ko zna zasto je to dobrouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Drugari
4.3.2009 11:56:50   
Anoniman
Hajde napravi Ticker... Vidi temu Kako se ubaci Ticker? KLIK

Super su ti deca. user posted image Ne znam da komentarišem jer ne znam uzrast!

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Drugari
17.3.2009 17:25:10   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Hajde napravi Ticker... Vidi temu Kako se ubaci Ticker? KLIK

Super su ti deca. user posted image Ne znam da komentarišem jer ne znam uzrast!


Sad znas. Hvala ti za pomoc, i Guppy naravno, hvala obama.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Drugari
16.4.2009 8:20:03   
Anoniman
O drugarima iz parka sam već pisala. Sada nešto drugo...

U dvorištu naše zgrade (gde sam inače i ja odrasla, a sada trče neki drugi klinci) ima dosta dece. Sada su sva ta deca prvaci, ili godinu-dve mlađi. Moj Luka je jako mali za njih, i on, srce moje, gleda za njima, ali šta vredi kada se oni klikeraju, a on kliker i dalje baca samo bezveze.
Juče se vraćamo iz grada, i ja stanem da pričam sa komšinicom, i Luka se odšunja kod dece, a oni, valjda su dobre volje što su na raspustu - prihvate ga. Loptali su se, vijali, valjali po travi... Luka je bio toliko srećan da je samo skakao i toliko je brzo pričao da ga niko ništa nije razumeo - jadničak, uspalio se. user posted image  user posted image  
Kažem "Ajmo Luka kući, pao je mrak!", a on će "Čekaj mama, vidiš da se loptamo!"
Sve u svemu, obećala sam mu da ćemo i danas ići u dvorište. Drago mi je da su ga primili, znam koliki gnjaveži umeju da budu mlađi drugari, ali zato sam ja tu, da smirujem njegove strasti.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Drugari
16.4.2009 10:24:00   
Sneža
Jao srce malo,mogu misliti koliko mu je to značilo!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Drugari
16.4.2009 11:01:36   
Lu
Eh tako je to s mališanima i moj jadan kod kuće nema društvo svog uzrasta,zato i ide u vrtić,ali sreća pa ga ovi malo stariji u susjedstvu svi vole a on isto tvoj Luka ne zna što bi od sreće kad se igra s njima,
kad trebamo kući ne mogu ga odvući od njih pa mi kaže
>>pa mama moram se igrati s djecom<< i spruži onu svoju rukicu kao da mi nešto dokazujeuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Drugari
16.4.2009 11:42:21   
Anoniman
Ma divni su... moraću da počnem da nosim nes kafu u flašici, zasednem na zidić, i nek se igra dete. user posted image  I klikere su mu dali, pa ih je bacao po travi pa su onda svi puzali po travi i tražili ih.
A ja sam se našla pametna da se objašnjavam da se taj "duh" kako ga oni zovu, u moje vreme zvao "soder"! user posted image
Otvoriću temu o klikerima... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Drugari
16.4.2009 11:51:45   
Buba76
I moj je neki dan gledao u klikerase ,ali oni su decaci od oko 10-11 god.pa ih on ne zanima.Sutradan smo morali u knijzaru i kupila sam mu 20 klikera pa smo svi padali po kuci od njihuser posted image .
Inace,ide u obdaniste i ima puno drugara od toga ima jednog najboljeg,svog imenjaka a i ja se druzim sa njegovom mamom pa je super.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Drugari
7.10.2014 21:48:40   
New Mom
Nasa okolina nema puno deca (bolje receno skoro uopste), tako da se oslanjamo pretezno na vrtic.
Kaca je prosle sk.godine nasla drustvo. Ima ih njih 5 koje su nerazdvojne i kazu vaspitacice da se vidi da su se uklopile. I tu je i cerka mm koeginice, godinu starija od nje, al kao sestre su.user posted image

Al moje srce je poraslo kad je Kolja pre neki dan rekao: "Mama, bio (u vrticu) Ma'ko, moj d'ug. Ma'ko ima 'epu majicu. I ima p'ave patike, kao ja. I mi se ig'amo. Moj d'ug".user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Drugari
8.10.2014 9:05:51   
big mum
Moja Sofka ima par drugarica iz vrtića i jednu iz škole sa kojima se baš druži.
Ima i jednu drugaricu iz vrtića koja živi blizu nas ali neide sa njom u školu čak su i različite smejne.I mogu da priznam da mi u neku ruku i drago zbog tog.
Mala je dosta prepredena ,promućurna.U slučaju da nešto skrivi u stanju je svu krivicu prebaciti na Sofi a ona se mudro izvuče.Ona će biti ono dijete a kasnije i mlada osoba koja će samo raditi za svoje dobro i gledati kako da ti zabije nož u leđa.
Možda je ružno što to pričam ali jednostavno imam takav osjećaj u vezi te djevojčiceuser posted image
Neki dan sam je vidjela na drugom kraju igrališta i nisam htjela reci Sofki da je mala tamouser posted image
Znam da to nije lijepo od mene i da nemam pravo da djetetu uskraćujem društvo i da će se one družiti bez obzira šta da uradim.

Šta bi vi da ste na mom mjestuuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Drugari
8.10.2014 9:20:01   
Klarita
Isto, BM. Da je Sofka videla, onda OK. Ali ona nije i prema tome, dabome. Jeste da ni trebas (ne trebamo) da uskracujes drustvo njoj i pazis s kim se druzi, ali dok mozes da kontrolises, zasto da ne. Jako je ona mala da bi shvatila, pa i verovatno ce shvatiti kad bude u tvojim godinama, opet mislim da si ispravno postupila, i ja bih.

K je jedna od omiljenih likova u vrticu i svi vole da se druze s njom. Ima dosta drugara. Samo u septembru je imala 5 rodjendana kod dece iz vrtica, cak je onaj dan jedna majka zvala na fiksni da nas zamoli da odvedemo K u igraonicu (taj decak se zaljubio u njuuser posted image ). Ona je dosta zivahna i puna ideja, a i prilicno zastitnicki nastrojena prema svoji drugaricama i drugovima. Neki dan je pocupala devojcicu jer je ona htela da otme neku kocku njenoj drugarici dok se igrale i ova moja je pocupa i otme. Kad sam otisla po nju, bas sam se osecala istovremeno i tuzno i srecnouser posted image

Preko puta nas je decak 6m stariji od K. Njegov otac je odrastao sa mm. U pocetku smo se druzili, ispijali kafe bar 3 puta nedeljno. Medjutim, decak je skroz u nekom svom svetu, gleda crtace po 6-8h dnevno, prica neke price koje su i za mene opterecujece i K ga voli, ali uvek ga istraumira kad ga dovedu kod nas. Mada, zadnji put to bilo prosle godine za rodjendan mm. Tada se skupilo celo nase drustvo i bilo 6 dece pribliznog uzrasta. Svi trcali bacali igracke, igrali zmurke, ledenog cice, milina jedna koliko energije i radosti i smeha, a ovaj mali 7.dete tu bio, skakao od straha mami u krilo, jer pobogu ovi trceuser posted image Ne ide u vrtic. K se nervirala sto nece da se igra sa njima i vukla ga, a majka deteta mi drzala predavanje kako mi je dete nevaspitanouser posted image Ma mrs bre. Od tada se samo kulturno pozdravimo i stalno napominjemo kako eto nemamo vremena, a ona bi da dodje s njim kad smo same. Ma, da, evo odmah. Ne branim ja K, ali i ne volim da bas bude bliska sa tim decakom. Sad ne mogu da se setim, ali mali je imao strahovite ispade i uvek smo svi bili u cudu. Tako da, BM ja te skroz razumem i podrzavam.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Drugari
8.10.2014 9:24:32   
serpica
BM svako misli za svoje dete najbolje i ja sam za to da se kanalisu drugari.Moja mladja voli da se igra sa jednom malo starijom devojcicom iz komsiluka,ali to je dete koje je odraslo na ulici maltene,majka uopste ne vodi racuna o njoj iako ima tek sedam godina od svoje 5. je na ulici sama,dete nije lepo vaspitano,nazalost oca nema,cuva ga baba,zao mi je deteta ali po ponasanju moje cerke vidim da ima los uticaj na nju i ja sam otvoreno razgovarala sa cerom i rekla joj da ona nije drustvo za nju i da cemo naci drugu drugaricu. Kad kazem los uticaj mislim na ruzne reci,zatim navodjenje da radi neke stvari za koje zna da nesme,cesto se desilo da je odvede kod sebe kuci a da mi se ne javi..e to sam presekla,mozda sam pogresila ali stvarno ne zelim da mi dete raste uz takvu decu....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Drugari
8.10.2014 9:28:37   
Klarita
Serpi, podrzavam skroz pa makar me besili ovdeuser posted image
Ja stalno navodim primer tog decaka K kad nesto uradi specificno za njega, kako je lose i kako to ne radi dete i kako eto zbog takvih stvari Vasa ne ide u vrtic i kako bi bilo lose da ona to radi jer ce "tete" onda i joj da zabrane da ideuser posted image Mom detetu je najveca kazna ja mislim da ne ide u vrticuser posted image
A, sad me bicujteuser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Drugari
8.10.2014 9:32:59   
Modessty
Mislim da je sasvim normalno i u redu da usmeravaš svoje dete i kad su drugari u pitanju. Ja sam imala muku da objasnim D da nisu sva deca ista i da nisu sva deca lepo vaspitana. Imamo dečake iz susedne zgrade koji su možda godinu dve stariji od D i po ceo dan se igraju između zgrada bez ikakvog nadzora odraslih. Jedan koji je najstariji je uvek fin i uvek hoće da uključi i D u igru, ali ostali su katastrofa! On lepo priđe i pita ih da li može da se igra sa njima, a oni mu svašta kažu i bukvalno ga ćuškaju u stranu. On i ne zna šta znači sve to što mu kažu. Jedbva mu objasnih letos da nemaju sva deca učiteljicu kao on koja ih nauči kako da se lepo ponašaju i lepo igraju sa drugom decom. Zato su tako bezobrazni i nedruželjubivi. Možda nisam u pravu što sam mu tako objasnila ali ja gledam da zaštitim svoje dete od loših ljudi dok još mogu.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Drugari
8.10.2014 9:38:40   
big mum
Sofka je nije vidjela ,ali da jeste normalno pustila bih je .Ali jednostavno mi ta mala ne leži.Ima ono nešto pokvareno u sebi.A to je dokazala nekoliko puta kad je bila kod nas i klepi Strahinju a onda kao ništa se nije dogodilo on je sam paouser posted image
Nagovara Sofi da ga izbacuju iz sobe ,da ulaze u ormare ,kopaju po mojim stvarima.Kad joj se Sofi suprodstavi onda nagovara ostale da joj se rugaju i sl.

Eto i sama možeš da vidiš preko FB da je i Sofi jako druželjubiva i ima dosta drugara.Ona jeste blesava i stalno nešto melje ali nije zlobna.Ima drugarica koje su takođe blesave kao i ona ali ta djeca nisu pokvarena.
Znam da je moram pustiti da sama bira svoje društvo i da se opeče ako treba ali ne mogu samo tako preći preko toga.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Drugari
8.10.2014 9:50:25   
Klarita
Vidi joj se u okicama da je dusa user posted image BM, osIcam da ce na leto da se druze user posted image

I moja K je jako zivahna, jako, ali nije pokvarena, nikako nije pokvarena. Hoce ponekad da bude malo gruba u smislu da vuce decu da se igraju ili trce, ali nikako nije nasilna, sta znam. Jako sam zadovoljna sto se toga tice. Dosta dece ovde kod nas je privrzeno majkama i babama, komsinicama, mogu satima da gledaju TV ili se igraju dok majke i babe ispijaju kafe ili rade nesto. Moja K nema sanse da sedi negde gde nema dece, nema sanse. Neki me kritikuju zbog toga, ali ja mislim da je to odlicno, jer ona trazi svoje drustvo i igru. Jedino kod mojih zna da ostane sama sa njima, ali to je zato sto oni podetinje s njom, pa se igraju svasta i nije im tesko. Pa, cak i tamo zna cesto da potrazi od bake da pozove decu iz ulice i onda bar jedna devojcica bude kod mojih sa njom user posted image Ima i jedan decak iz komsiluka kod mojih koji je jako pokvaren, a K ga obozava, pa moja majka cesto zna da izmislja razloge zasto ga ne zove da dodje, ali ako ovaj sam dodje, onda jadna majka otvara cetvoro oci da ih upazi. Jos je mali Rom, pa sve se pazim da se ne izletim nesto pred njom, da nekad ne izvali tako pred njim i njegovom majkom. Moji zive u slepom sokacetu, pa ima buljuk dece i tokom leta bas bude zivo, nama izlazak bio celog leta i proleca u sokaceuser posted image nema auta, deca slobodno voze bicikle, trce, uzivaju...eeeeeehhh al' se raspisa.
Sve u svemu, imamo dosta drugara i popularni smo u drustvuuser posted image mnogo volimo da se igramo i druzimo sa decom.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Drugari
8.10.2014 9:57:54   
Olga75
moje dete jos nije naucilo da nismo svi isti i da nisu svi drugari
da li je glupava jakojakojako ili naivna ( ni jedna opcija mi se ne dopada )
ima dve drugarice sa baleta , jednu iz komsiluka ( ona je starija dve godine ) a iz vrtica nema nikoga sa kim se igra van vrtica
znam da ne mogu da joj "ulijem "u glavu kako da proceni i prepozna da li je neko dobar za nju
ali neke njene bitke bijem , oooo da itekako ih bijem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Drugari
8.10.2014 10:15:13   
big mum

IZVORNA PORUKA: Klarita

Vidi joj se u okicama da je dusa user posted image BM, osIcam da ce na leto da se druze user posted image

I moja K je jako zivahna, jako, ali nije pokvarena, nikako nije pokvarena. Hoce ponekad da bude malo gruba u smislu da vuce decu da se igraju ili trce, ali nikako nije nasilna, sta znam. Jako sam zadovoljna sto se toga tice. Dosta dece ovde kod nas je privrzeno majkama i babama, komsinicama, mogu satima da gledaju TV ili se igraju dok majke i babe ispijaju kafe ili rade nesto. Moja K nema sanse da sedi negde gde nema dece, nema sanse. Neki me kritikuju zbog toga, ali ja mislim da je to odlicno, jer ona trazi svoje drustvo i igru. Jedino kod mojih zna da ostane sama sa njima, ali to je zato sto oni podetinje s njom, pa se igraju svasta i nije im tesko. Pa, cak i tamo zna cesto da potrazi od bake da pozove decu iz ulice i onda bar jedna devojcica bude kod mojih sa njom user posted image Ima i jedan decak iz komsiluka kod mojih koji je jako pokvaren, a K ga obozava, pa moja majka cesto zna da izmislja razloge zasto ga ne zove da dodje, ali ako ovaj sam dodje, onda jadna majka otvara cetvoro oci da ih upazi. Jos je mali Rom, pa sve se pazim da se ne izletim nesto pred njom, da nekad ne izvali tako pred njim i njegovom majkom. Moji zive u slepom sokacetu, pa ima buljuk dece i tokom leta bas bude zivo, nama izlazak bio celog leta i proleca u sokaceuser posted image nema auta, deca slobodno voze bicikle, trce, uzivaju...eeeeeehhh al' se raspisa.
Sve u svemu, imamo dosta drugara i popularni smo u drustvuuser posted image mnogo volimo da se igramo i druzimo sa decom.



Družiće se kako da ne ,ne mogu da dočekam user posted image

Klarita je očito na majku svoju voli ljude,voli društvouser posted image user posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Drugari
8.10.2014 10:20:49   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Olga RR

moje dete jos nije naucilo da nismo svi isti i da nisu svi drugari



I moje! I nemam ideju kako da mu to objasnim! Nekad mislim da nikad neće shvatiti.
A učim ga da se brani. Ne dam da napada drugog prvi ali mu uvek kažem da ako ga neko udari i slično da se odbrani slobodno. Naročito ako nema nikog od odraslih pored njega.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Drugari
8.10.2014 10:36:36   
big mum

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Olga RR

moje dete jos nije naucilo da nismo svi isti i da nisu svi drugari



I moje! I nemam ideju kako da mu to objasnim! Nekad mislim da nikad neće shvatiti.
A učim ga da se brani. Ne dam da napada drugog prvi ali mu uvek kažem da ako ga neko udari i slično da se odbrani slobodno. Naročito ako nema nikog od odraslih pored njega.




I ja se toga bojim ona je isuviše naivno i neiskvareno dijete.Bojim se da će zbog tog dosta napatiti.
Zna se ona braniti ali dosta je povrjede ružne riječi.I to iz tog razloga jer ona nikad prva neće napasti

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here