|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jurite za bebama, ne za karijerom
24.4.2009 11:57:13   
Anastazija
Najnovija istraživanja ukazuju na to da žene koje postižu visoke domete na poslovnom planu mogu drastično da smanje šanse da postanu majke.

Žene od karijere često imaju tendenciju da zapostave svoju primarnu žensku funkciju - rađanje dece .

Elizabet Kašdan, profesor Univerziteta Juta, ističe da stres na radnom mestu stvara hormonalne poremećaje kod žena, utiče na smanjenje ženskih hormona.

Osim toga, naučnici tvrde da trčeći za poslovnim uspesima žene postaju muškobanjaste i menjaju čak i svoj fizički izgled. Primećeno je da one imaju manje dimenzije struka i kukova, što takođe utiče na plodnost.

Studija urađena pre pet godina pokazala je da je još jedan reproduktivni hormon - estradiol, za 30 odsto viši kod žena zdepastije i šire građe, što je kao rezultat imalo tri puta veću šansu da zatrudne.

Šta mislite o tome? Da li su u pravu? user posted image

Ako jesu, da odmah rešim svoju poslovnu dilemu, hahahha...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
24.4.2009 12:52:47   
Anastazija
Mora da sam žestoko omašila temu kada nikom nije interesantno... user posted image

Ima li neka karijeristkinja od iskustva da udeli neki savet? user posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
24.4.2009 13:44:21   
Anoniman
Moje je misljenje da ne mozes u isto vreme da budes uspesna poslovna zena i dobra majka. Bar ne u danasnje vreme i dok su ti deca mala. Mislim da je zenama lakse da motaju karijeru i da se dokazuju dok su mlade i lepe nego kasnije. A to je idealno vreme i za radjanje, pa moras da izaberes jedno od ta dvauser posted image . Osim toga stres utice na sve sfere naseg zivota pa i na plodnost. To je moje licno misljenje, mozda gresim?

Licno meni je porodica na prvom mestu. Trenutno sam na trudnickom bolovanju i ne bih ga menjala ni za kakvu karijeruuser posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
24.4.2009 14:44:28   
Anastazija
Zille!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Osnovacu stranku "Mame bebama a ne firmama" pa ako hoces, mozes biti moj pocasni clan.. user posted image

U potpunosti se slazem sa tobom.. Jureci karijeru docekala sam 34 godine, a sada jurim bebicu al nekako ne ide bas tako lako.. Bila bih spremna na zivot domacice bar u decijih prvih 5 godina.. Mame mi! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
24.4.2009 16:35:33   
afrodita
Ja imam zaovu koja ima 35 godina.
Izgleda fantasticno.
Zivi u Nemackoj, ima devojcicu od
14 god. Kaze ona meni:
vidis kako je nama dobro i lepo,
imamo velike cure sad kad smo
u naj boljim godinama, sad kad smo
pametnije i iskusnije mozemo sve,
posvetile smo se svojoj deci kad smo
imale naj vise strpljenja a sad kad su
one velike a mi u najboljim godinama i
mnogo pametnije mozemo se posvetiti
bilo kakvom poslu.user posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 8:39:16   
bebać
Ne znam..nisam karijeristkinja,...rodila sam veoma mlada sa  21,5god. sada imam 23god. a Sergej 1,5god.Tražim posao,da se izvučem iz kuće...kuća 'ubija' pogotovo ko nije spreman za non stop jedna te ista dešavanja(kuhanje,sklonjanje,čišćenjepo čitave dane).Još pogotovo mi je teško palo,jer sam bila nezavisna i radila od svoje 18god.Nadams e da ću naći kakav posao,i početi gradit karijeru...ali kad bi morala birati ponovo bi izabrala da rodim dijete pa posle sve drugo.

Da,ima tu jedna ogromna prednost,sa 35(najbolje godine) moje dijete će imati 14,i biće maltene skroz neovisno...a ja ću moći gonit kud hoćuuser posted image
Slažem se da se  u isto vrijeme ne može baš na dve strane podjednako,jedna strana uvijek trpi!Poštujem žene koje izabiru bilo šta od to dvoje,svako ima svoje ciljeve i svoje opravdanje za dati izbor!I naravno svoj prioritet!


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 21:00:18   
Mai
Imam 28 godina. Do skoro sam jurila samo karijeru, ali kad sam dosla do jedne tacke i okrenula se iza sebe shvatila sam da od karijere nemam vremena ni za porodicu ni za prijatelje ni da odem kod lekara i da su mi godine samo prolazile u poslu. E onda sam cvrsto odlucila da se posvetim prosirenju porodice jer nije mi malo godina a izgleda da ce moje zatrudnjivanje da se otegne zbog PCOS
A sta je svha zivota bez potomaka

Tako da sam sigurna da karijera nece nigde da pobegne ali prosirenje porodice moze lako da promakne.
Vazno je da sam shvatila na vremeuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 21:12:53   
Jacaca
slazem se sa tobom ja za dva dana punim 39g bas punouser posted image user posted image user posted image user posted image  bioloski sat otkucava i povratka na zalost nema, ali ja se borim lavovski i verujem da cu uskoro videti svojeuser posted image  bitiuser posted image  i roditi zdravu i normalnu user posted image

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 21:15:39   
Mai
Zelim ti da ti se to ostvari jos ovog meseca (na rodjendan bese?)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 21:15:49   
Anoniman
Treba to nekako uskladiti. Završiti školu, pred kraj škole roditi dete, pa onda još uvek ima vremena za karijeru, a onda kada malo krene karijera, ima vremena i za drugo dete. Tako sam ja uradila, i ne kajem se. 

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 21:17:11   
Mai
Mislim da je to idealno !!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
26.4.2009 21:21:11   
Jacaca
Draga ja se udala odmah posle srednje, rodila dete, pa zavrsavala fax sa njom, ali ko bi znao da cu se razvesti i udati za momka koji nema dete. Sada sve pokusavamo ali vidis i sama nesto skripiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
28.4.2009 14:58:38   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Treba to nekako uskladiti. Završiti školu, pred kraj škole roditi dete, pa onda još uvek ima vremena za karijeru, a onda kada malo krene karijera, ima vremena i za drugo dete. Tako sam ja uradila, i ne kajem se. 


Da mogu, vratila bih se unazad i upravo ovako uradila.. Ali ne moze.. Iako me deca nisu mnogo interesovala do nedavno, shvatam da ih nije tako jednostavno dobiti.. Na zalost, blizim se toj nekoj granici posle koje sve teze ide.. Ima sigurno istine u pricama o bioloskom satu, o majcinskom instiktu, u svemu onome od cega mi se zeludac prevrtao pre samo nekoliko godina, kada je ceo svet bio moj.. Ali, kao sto Mai kaze.. okrenuh se i bacih pogled iza sebe.. Kad ono ja na vrhu.. ali sama!

Zato sada rado biram da budem domacica samo ako uspem da zatrudnim! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
28.4.2009 15:45:39   
Ana RR
Ponekad pomislim, zašto nisam rodila decu kad sam imala 22,23 godine? To bi bilo super... Ali onda se setim da sam tada bila u vezi sa muškarcem sa kojim nisam želela ni brak ni decu... I ne možeš sa svakim planirati porodicu.. Srećna sam što imam osobu kao što je mm pored sebe, a beba će doći. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
28.4.2009 17:59:42   
Modessty
Mislim da nije problem u ženama. Problem je u društvu u kome i dalje nismo svi jednaki. Muškarci i dalje vode politiku.
Mislim da nam društvo nameće da moramo da biramo izmedju radjanja i karijere.

Mm i ja smo pogrešili jedino zato što smo sve nešto čekali da se stvore uslovi, pre svega finansijski. Onda kad smo rekli, ma baš nas briga za sve ostalo mi hoćemo bebu, to se nije ispalo onako kako smo mi hteli. Spontani i onda evo 4 godine ništa!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Jurite za bebama, ne za karijerom
13.11.2016 11:55:05   
branki*
Ipak jesu u pravu,ali to nije nikakvo epohalno otkrice,niti ne znam kakva studija,logicno je skroz!dete zahteva ba rgodinu dana odsustva sa posla,za to vreme u firmi ce desetine njih pokusati da ti ugroze radno mesto,izbce neki anonimusi u prvi plan,svasta se moze izdesavati.poslovna zena ne moze sebi da dozvoli da radi od sedam do triili krace,dostupna je non stop,vikendom vek iskrsne neki seminar,sluzbeno putovanje ili slicno.tako da,ako zeli da bude i majka,a ne samo karijeristkinja mora da ima puuuno novca i da placa dadilje,zene da joj ciste stan,da kupuje gotova jela i sli.nekima to i uspeva,ali pitanje je opet koliko ta deca trpe i koliko je takav zivot zadovaljavajuci.uvek neko trpi.kod poslovnih zena,to je privatni zivot,deca,porodica,a kod obicnih zena koje moraju same da brinu o deci,to je karijera i napredovanje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here