|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kvržica pod rukom
13.11.2008 18:02:14   
Lu
Nisam našla podforum zdravlje,guppy ako sam na pogrešnom mjestu ti premjesti temu.
Dali vam se ikad desilo da vam izraste nešto pod rukom,izrasla mi je kao neka žlijezda evo već 3 dana,sve mislim proći će i neželim da paničim bezveze,nastojim da nemislim ali sad me već malo brine a neželim još da idem liječniku.
Veličine je lješnjaka i ispupčilo se ispod kože, neboli me samo žulja i kad zategnem ruku iznad glave onda malo boli,nikada prije nisam ništa imala na tom mjestu,znači bila mi je kao mala bubuljica i od nje je to odjednom naraslo.
Pomozite miuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kvržica pod rukom
13.11.2008 20:10:00   
guppy RR
Predaću zahtev da se otvori podforum zdravlje, jer ga često tražimo. Ostavimo sad temu ovde.
Ja bi na tvom mestu to posmatrala još koji dan, a onda bi otišla lekaru po savet.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: kvržica pod rukom
13.11.2008 22:58:49   
Anoniman
Pod pazuhom? Jesam pobro razumela? To su verovatno žlezde malo odlepile, ako kontam da za koji dan ako ne prođe ipak odeš kod lekara.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: kvržica pod rukom
14.11.2008 8:40:02   
Jeca*
Ja sam pitala internistu za ovaj tvoj slučaj. Konstatacija, na neviđeno je, da je najverovatnije posledica depilacije ili brijanja ili ako dojis posledica nekog mastitisa. Terapija je da pereš mlakom vodom i bebi sapunom i da stavljaš talk. Niikakve dezodoranse i gelove. Možeš i par dana da piješ kapsule palitrexa od 500mg, dva puta dnevno po 2, znači na 12 h dve. Najvise 6 dana. Ako se posle par dana ne povuče onda da uradiš ultrazvuk dojki. Ali lekar misli da će se povući


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kvržica pod rukom
14.11.2008 20:06:09   
guppy RR
lu, kako si?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: kvržica pod rukom
15.11.2008 14:54:18   
Anoniman
lu je otvorila temu i više nas ne obaveštava... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: kvržica pod rukom
16.11.2008 13:57:08   
Lu
Smanjuje se i više ne boli, samo malo svrbi,sigurno je žlijezda natekla, baš tada sam obrijala pazuh i našpricala.
Sad nesmijem da stavim deo koji sadrži aluminij i nešto dalje neznam pročitajte na svojim dezodoransima, jer to sprečava znojenje i može da začepi znojnu žlijezdu.
Ja ga koristim od kad znam za sebe ali eto valjda i to se može desiti.
a kako ću sad ne znam,
Guppy jel u onom tvom ima aluminija?

< Poruku je uredio Lu RR -- 28.10.2011 21:58:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: kvržica pod rukom
16.11.2008 13:59:30   
Anoniman
Vidi draga temu "štetnost kozmetičkih proizvoda" ovde KLIK

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: kvržica pod rukom
16.11.2008 13:59:37   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Ja sam pitala internistu za ovaj tvoj slučaj. Konstatacija, na neviđeno je, da je najverovatnije posledica depilacije ili brijanja ili ako dojis posledica nekog mastitisa. Terapija je da pereš mlakom vodom i bebi sapunom i da stavljaš talk. Niikakve dezodoranse i gelove. Možeš i par dana da piješ kapsule palitrexa od 500mg, dva puta dnevno po 2, znači na 12 h dve. Najvise 6 dana. Ako se posle par dana ne povuče onda da uradiš ultrazvuk dojki. Ali lekar misli da će se povući



Ja ti se zahvaljujem od srca,pomogla si mi i baš je tako nekako i bilo,nisam trebala antibiotik,iskreno se nadam da će potpuno nestati.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: kvržica pod rukom
1.9.2011 23:14:03   
GRGA
Drgage moje ,,pre neki dan sam osetila zatezanje u predelu nosa..Bas nekako bezveze zatezanje....I sta se desava juce napipam kuglicu..Ona je duboko u predelu nosa i usana...

Znaci moram jedan prst zavuci u nos a drugim u usnu da bih je osetila,,Mala je ,,ne bih jos kod lekara ali me je uplasila!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: kvržica pod rukom
2.9.2011 7:16:15   
Anoniman
Pa Grga moja draga, 99% imas proces na zubu....Idi kod zubara, dok ti se to nije upalilo...

(odgovor članu GRGA)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 21:51:11   
bebać
Evo i mene na ovoj temiuser posted image

Ja sam sinoć napipala ispod desne ruke(tačnije pod pazuhom više,nego što je u dojci) isto kvržicu veličine lješnjaka,ne boli,ne svrbi...kad je napipam stvara mi neugodan osjećaj. E sad mastitis ne može biti,ne depiliram se nego brijem.kao i hiljadu puta dosad...Osim LU jel imao iko nešto slično?

LU kd je to kod tebe prošlo, i šta si činila?

Ispod lijeve ruke nema ništa...to se pojavilo odnedavno,jer ja redovno sama sebi vršim pregled grudi posle kupanja.

Mada sam zabrinutauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 21:58:58   
Lu
Bebać meni je bilo isto od brijanja, urasla dlačica, išla sam na UZ i tako mi je rekla dr. Prošlo samo od sebe.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:02:08   
mihi
Lu bolje da Bebać ode kod dr, verovatno nije ništa ali ipak je tako sigurnije.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:07:47   
Lu
Pa naravno i ja bi na njenom mjestu otišla doktoru, kao što i jesamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:09:15   
bebać
Sačekat ću par dana,ako ne nestane odo na ultrazvuk.Mada je ovo ured pod pazuhom više nego u dojci, nekako na granici ali vuče više pod pazuhuser posted image

Uh nešto sam uplašena, još ja budala sebi govorim da ću od sekiracije zaradit...neću ni da izgovorimuser posted image uh

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:13:05   
Lu
A zašto da se misliš par dana i sebi navaljaš gluposti u glavu, ja bi otišla odmah ujutro i riješila stvar.
Kažem ti i kod mene je bilo baš ispod pazuha, ali trbaš otići da ti dr. potvrdi da je to da budeš mirnauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:15:10   
zoća
Lu imala sam kvržicu u pazušnoj jami uplašila se kao niko,išla na mamografiju i UZ ona je pukla i nestala a ja konstatovala trudnoću i evo ga moj Mihajlo.Bila sam u osmoj nedelji trudnoće kada sam radila sve to a da nisam ni znala da sam trudna zbog lažnog menzesa

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:16:08   
bebać
Uh LU, treba mi sad snage da se nakanem na to(čitaj, svejedno mi treba par dana)...tako sam tripovala prošle godine kad mi je ben počeo rasti i promijenio boju na glavi,a ono samo bio iziritiran mladež i posle terapije se povukao sasvim...javim se uskoro sa dobrim vijestima ako Bog dauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:17:40   
bebać

IZVORNA PORUKA: zoća

Lu imala sam kvržicu u pazušnoj jami uplašila se kao niko,išla na mamografiju i UZ ona je pukla i nestala a ja konstatovala trudnoću i evo ga moj Mihajlo.Bila sam u osmoj nedelji trudnoće kada sam radila sve to a da nisam ni znala da sam trudna zbog lažnog menzesa


Zoća, a kako je pukla/nestala, sama od sebe ili?Pila si neke antibiotike? I posle koliko je pukla? Ja nisam trudnauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: kvržica pod rukom
28.10.2011 22:20:36   
zoća
verovatno od tih pregleda i povlačenja UZ sonde preko izraštaja nemam pojma

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: kvržica pod rukom
29.10.2011 19:11:58   
cici78
Ja sam letos napipala kvrzicu ispod levog pazuha, malo me je boluckalo ja opipam i imam sta da osetim. Odmah sam otisla u dom zdravlja, doktor mi da uput za onkologiju...ja sam jedva potrefila vrata kako sam se prepala. Sutradan na onkologiji posle nekoliko sati cekanja, gledanja i slusanja raznih sudbina u hodniku (vec sam se oprostila od zivota) konacno stizem na red, grudni hirurg opipa i salje me dalje na UZ dojki i pazusnih jama i to privatno (jer se u drzanim ceka po par meseci). To platim oko 4000 din i hvala Bogu nije bilo nista strasno...upalila se zlezda od brijanja. Otada koristim samo roll on bez aluminijuma po savetu lekara. Zlezda se povukla. Svi u prvim momentima uvek pomislimo na najgore ali hvala Bogu nije uvek tako.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: kvržica pod rukom
29.10.2011 21:02:15   
PoisonEve
Ja sam u trudnoci napipala vrlo malu kvrzicu na desnoj dojci bas sa strane, velicine mozda pirinca, nisam otisla tad na UZ i evo porodila sam se i dalje mogu da je napipam, mada nista me ne boli. Mama mi je rekla da ako mi bezi pod rukom, onda nije strasno, samo sto nisam smela da joj kazem da meni bas stoju u mestuuser posted image
Ja dojim i ne znam kada cu moci da idem do lekara pogotovo sto znam da se na onkologiji ceka po par sati.
Malo me je strah samo iz razloga sto sam szbog slicnog problema imala konizaciju pre 5 godina.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: kvržica pod rukom
29.10.2011 22:03:52   
cici78
doktorka koja mi je radila UZ grudi rekla mi je da grudi vole dojenje, da se tada kao regenerisu, i da vole cedjene sokove, pa mi tada dade ovaj recept...svakog jutra popiti sveze cedjen sok: 1 jabuka, 1 limun ili grejp (ne narandza), 1 sargarepa, 1 cvekla, 1 list kupusa ili cvet brokolija-mozes da menjas. Ja sam probala, nije los ukus, cvekla se mnogo oseca zato sam ja stavljala po pola. Ali eto lenjost ili obaveze cine svoje pa to ne uradim svakog jutra. A trebalo bi da malo vise brinemo o svom zdravlju, bar eto tu sitnicu ujutru da ucinimo za sebe, mnogo ce znaciti za grudi. Za svaki otok na grudima stavljati list kupusa, cak i za te izrasline, kvrzice, i za bolne grudi zbog previse mleka itd...to mi je rekao grudni hirurg sa onkologije. Probaj, ne moze da skodi

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: kvržica pod rukom
29.10.2011 22:45:35   
PoisonEve
Hvala cici, nego nisam sigurna smem li grejp i pomorandzu dok dojimuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here