|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 9:43:20   
jelena038
Iz meseca u mesec se suocavam sa cinjenicom da sam kao dvoglavo cudoviste, dvostruka licnost, dve osobe u jednoj koje rade na smenu... Od kako pokusavam da zatrudnim, pola ciklusa zivim normalno, drugu polovinu zivim pod sasvim drugim rezimom. Cak i kada sam najzdravija, moge stvari promenim, ili me je strah da sam trebala da ih promenim, a nisam.

Otvorila sam ovu temu u nadi da cemo razmeniti iskustva oko toga sta se sme, sta ne sme, sta se preporucuje, a sta ne, tokom lutealne faze ciklusa u kom pokusavamo da zabebimo, posebno o tome sta ciniti sa glavoboljama, alergijama, i ostalim tegobama, ali i sta je sa cajevima, dijetama, treninzima, pa i alkoholom i svim drugim stvarima koje eventualno mogu da ugroze tako dugo zeljenu trudnocu.

Bilo bi lepo te savete imati na jednom mestu, za nas paranoicne user posted image

Inace, ubi me glavobolja od kad sam otvorila oci, bojim se da pijem lekove  i ne znam cime da je otklonim.
Hvala unapred na pomoci i nadam se da tema nije visak user posted image




_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 9:49:33   
eugenija
Ja baš ništa ne znam o ovome i nemam pojma kako da ti pomognem....

Neki uopšten savet je - svako jutro, mesto kafe, šoljica zelenog čaja. Doručak početi sa recimo nekim belančevinam koje daju elan, recimo jogurt, mladi sir, kuvano jaje... Za energiju - jedna banana. Inače mislim da nam od jutra zavisi dan. Treba jutro da bude baza za naredne sate i da ga što lepše provedemo. Ja kako se budim, tako palim radio. Jutro mi počinje muzikom.  Unositi što više vode. Družiti se sa pozitivnim ljudima.


Jesam i pomoglaaa.. pffffffffffuser posted image

Ali svejedno te user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 9:51:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja kako se budim, tako palim radio. Jutro mi počinje muzikom.



Ovaj deo će te naročito razbesneti i samo ću ti unakaziti ionako nezgodnu lutealnu fazuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 9:56:13   
jelena038

user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala. a sta sa glavudzom da radim? da je gurnem u frizider, umesto jajeta, a na glavu da stavim radio, iz kog ionako pricam ja? user posted image

i negde sam procitala da je zeleni caj isto prejak i da bi ga trebalo izbegavati u trudnoci user posted image a bas mi je vazan...


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 9:57:26   
eugenija
Skuhaj blažu verziju čaja... Drži ga u vodi 34 sekunde.

A glavu otkini, ionako je svoje dovoljno odslužilauser posted image


Za glavu ima akupunkturna tačka između kažipsta i palca na ruci, tu malo masiraj.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 10:00:15   
jelena038
IZVORNA PORUKA: eugenija

Za glavu ima akupunkturna tačka između kažipsta i palca na ruci, tu malo masiraj.


e super! nema veze koja ruka?


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 15:11:44   
NinaMandarina
Ja sam se uvek pitala koliko kafa utice uopste na zacece, znam da na inplantaciju utice? Pritom mislim na neke normalne kolicine, 1-2 soljice dnevno.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 16:06:06   
jelena038
ne znam to za implantaciju!!! aj mi molim te objasni, posto sam ovisnik o kafi...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 16:11:04   
NinaMandarina
Ne znam bas tacno, ali negde sam procitala da moze da ometa zacece, zato sam i pitala user posted image . Ajde devojke javite se user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:13:18   
Nanet
Ja nisam čula to za začeće, ali sam pročitala da kofein povećava opasnost od pobačaja, pa kafu zato treba izbegavati u prva tri meseca trudnoće.


(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:42:23   
anuksunamun
ovo je super tema...ja verujem da u lutealnoj fazi zena mora da poveca svoje psihofizicke aktivnostiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:43:38   
anuksunamun
nemoj piti kafu al se obavezno drogirajuser posted image user posted image user posted image sve narkomanke koje ja znam abortirale su po pet putauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:44:34   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Nanet

Ja nisam čula to za začeće, ali sam pročitala da kofein povećava opasnost od pobačaja, pa kafu zato treba izbegavati u prva tri meseca trudnoće.




To zavisi od količine kofeina koji unosite u svoj organizam. Konzumiranje umerene količine kofeina – manje od 300 miligrama dnevno ili jedna šolja jake kafe – izgleda da ne utiče na plodnost žene. Sa druge strane, najmanje jedna naučna studija je pokazala da je ženama koje konzumiraju 300 mg kofeina ili više dnevno potrebno više vremena da ostanu u drugom stanju nego onim ženama koje unose manje kofeina ili ga ne konzumiraju uopšte.


U toku postupka Vto i ozbiljnog IUI kofein, cajevi i alkohol su zabranjeni!


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:47:06   
anuksunamun
jbt ja popijem jednu ili dve kafe na dan...pa ako je tako sada cu prestati skroz da je pijem...jutros je nisam popila uopste ...ne moram ni saduser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:48:42   
jelena038
mislim da cu morati da prestanem da pijem kafu...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 17:55:01   
jelena038
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

nemoj piti kafu al se obavezno drogirajuser posted image user posted image user posted image sve narkomanke koje ja znam abortirale su po pet putauser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nego, cime onda da resim glavobolju, ako ni kafu ne smem??? user posted image bice da cu svarno morati ovo sa friziderom... user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:00:42   
anuksunamun
mene sportanje spasava....i danas kaze instruktorka ovo je vezba koja jaca strpljenje-doslo mi da kazem ja ostajem u ovoj pozi do kraja treningauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:03:21   
jelena038
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

mene sportanje spasava....i danas kaze instruktorka ovo je vezba koja jaca strpljenje-doslo mi da kazem ja ostajem u ovoj pozi do kraja treningauser posted image user posted image user posted image
podeli tu vezbu sa nama user posted image user posted image user posted image
ja treniram samo u prvoj polovini ciklusa, posto sam na fitnesu, pa mi je sve to, nekako, otkud znam, ima teskih vezbi, iako znam da ne smeta, smanjim.. ali vozim bicikl, i mislim da je to najpametniji ljudski izum!


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:12:56   
jance
e jeco svaka cast za temu..ja isto imam gomilu pitanja sto se tice te lutealne faze..dali mogu da uticu lekovi protiv bolova koje uzimam za vreme user posted image na nju? I dali uopste na zabebljivanje moze da utice ventolinska pumpica? mislim dali taj lek moze da bude prepreka zatrudnjivanju? posto sam astmaticar i koristim tu pumpicu dosta cesto....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:18:27   
jelena038
za pumpicu ne znam, ali znam da su mi u prvoj trudnoci prepisali bensendin od 100, cini mi se, ako je to najmanji... pila sam onaj ginipral, i uz to obavezno idu bensendin i izoptin, jer se od tog treses... mislim, ja se nisam tresla, pa nisam ni pila, ali eto, znam da bensendin sme, mislim da ovi protiv bolova, na istoj bazi, isto smeju u slabijim kolicinama... antibiotici su problem, kolko znam.

evo nasla sam celu studiju, pa ako neko ima zivaca...

< Poruku je uredio jelena038 -- 7.4.2010 18:22:24 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:21:15   
anuksunamun
ja cu da kupim bajs ovih dana...obozavam bajsuser posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:23:59   
*Alexx*
OK, ja sam vrlo neobaveštena, ali šta je tačno lutealna faza? user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:25:45   
jance
proslog meseca kad sam mislila da sam trudna sam malo ceprkala po netu posto me je hvatao grip, da vidim sta smem a sta ne, i gotovo sam sigurna da su rekli da je paracetamol i svi ti lekovi koji sadrze paracetamol + npr C vitamin su dozvoljeni...to ti drzavne faraceustke organizacije imaju kao svoju listu dozvoljenih lekova po tromesecjima pa sam to studirala..

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:44:31   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

OK, ja sam vrlo neobaveštena, ali šta je tačno lutealna faza? user posted image
faza od ovulacije do menstruacije. ja to zovem potencijalna treca i cetvrta nedelja trudnoce user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Lutealna faza - treće stanje žene?
7.4.2010 18:49:33   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: jelena038

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

OK, ja sam vrlo neobaveštena, ali šta je tačno lutealna faza? user posted image
faza od ovulacije do menstruacije. ja to zovem potencijalna treca i cetvrta nedelja trudnoce user posted image



Aaaa, jasno, evo još jednom se stidim user posted image user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here