|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   CR/šok soba/mobilni tel
27.10.2008 9:31:41   
Anoniman
Molim sve žene koje su porođene carskim rezom da mi kažu svoje iskustvo. Ja sam porođena u NS u Betaniji, mobilni telefon je bio zabranjen u šok sobi gde sam bila jedan dan, sledeći dan sam "izbačena" iz šok sobe i tada sam već smela koristiti mobilni. Objašnjenje je bilo da mobilni telefon utiče na tačnost rezultata koje mere one silne mašine na koje smo prikopčane. Onda sam saznala da u nekim porodilištima upotreba mobilnog u šok sobi nije zabranjena. Dakle, kako je bilo u vašem porodilištu?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
27.10.2008 9:43:17   
Jeca*
Ja sam 4 dana ležala na intenzivnom, u šok sobi. Gradska bolnica u Bg-u (Zvezdara). Imali smo mobilni telefon uz sebe i neke žene nisu silazile sa istog user posted image  neke sestre su se bunile, neke ignorisale

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
27.10.2008 9:48:13   
guppy RR
Ja sam smela da koristim mobilni odmah (nisam porođena u Srbiji) ali je veći problem bio što nisam imala snage da ga dohvatim. Ne sećam se kad sam uspela da zamolim jednu sestru da mi ga dohvati i da mi nazove muža. Ali 100% u šok sobi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
27.10.2008 11:32:59   
gina
Ja sam se porodila u Betaniji CR 2000 godine i odmah sam mogla da koristim mobilni telefon. Znam da je sada u upotrebi novo porodiliste sa kojekakvim aparatima pa nemam pojma sta ce me cekati kad ovi malisani budi dosli na svet.
Poludecu ako ne budem mogla da se javim muzu i sinu! user posted image .... Moracu da pritegnem svog doktora da mi dozvoli mobilni

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
27.10.2008 11:50:31   
Anoniman
Dozvoliće ti dr. To izgleda ovako: dr stoji pored tebe dok telefoniraš jer čim on izađe, sestra uleće u sobu, pravi scenu i ti moraš da ugasiš tel. Ponesi novine da čitaš, da ne umreš od dosade. Na zidu ima TV ali nisu utaknuti u struju.

To veče u šoku, ugasili su već svetla kada se začulo čudesno "BIP BIP" (poruka). Znate vi kako je sestra odlepila. Proletela je kroz sve sobe, upalila svetla, i počela da traži taj mobilni. Ne znam zašto sam joj ja bila najsumnjivija user posted image , od mene je čak i uzela mobilni da pogleda dal je ugašen (ostalima je verovala na reč). Ali nije bio moj. user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 12:55:54   
Anoniman
Gina, imaš na www.majkahrabrost.com foto dokumente, pa i slike renovirane Betanije, ako te zanima kako izgleda, s tom razlikom (u odnosu na slike) da u šoku i na intenzivi ne rade televizori (ili bar nisu radili 2006. kada sam se ja porodila). Mada sam posle razmišljala o tome, samo mi je još falilo da se nasmejem posle carskog. I tel-om kada sam pričala sam uvek vikala "Nemoj me zasmejavati, ne mogu da se smejem!", jer me je odmah počela boleti rana. Bez kašlja, smeha i kajanja je sve bilo ok. Možda zato nisu uključeni TV-i.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 13:19:39   
gina
Hvala Tasha user posted image
Idem odmah da vidim i da se edukujem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 13:20:15   
Anoniman
* kajanja... nije... nego kijanja...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 13:50:05   
gina
Boze!
Sta sve tamo ima! Uzas!
Sto se tice Betanije, ok je. Kako god, sve prodje, pregura se...
I 2000. godine kada sam imala CR u starom porodilistu bilo je ok. Dvokrevetna soba sa wc-om i tus kabinom. Bilo je i tople vode. Prozori su bili losi, duvalo je na sve strane a bio je januar ali se nije stedelo na grejanju pa se nisam smrzla.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 14:01:12   
Anoniman
Hmmm, ima svašta. Jesi videla slike iz dijaspore? user posted image

Betanije je stvarno ok, samo 2006. voda nije bila bakteriološki ispravna.

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 14:25:45   
gina
To sto oni tamo u inostranstvu imaju nije "humano" !user posted image
Truli zapad! Sta to oni zamisljaju?

Boze, jadni li smo mi u Srbiji! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 17:32:14   
Anoniman
Još jedna stvar na temu da mi nisu dali mobilni: Bila sam užasno zabrinuta jer sam znala da će moj mužić otići da proslavi Lukino rođenje sa prijateljima, i znala sam da će da pije, i znala sam da nije mali i da zna da pazi na sebe, ali mi je bilo grozno što ne mogu da ga nazovem i kažem mu da pazi kako vozi, i da ako puno popije da ostavi auto pred kafanom i ode kući taxijem (kao da on to ne zna sam). user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
28.10.2008 20:47:58   
Maya21
tasho ja sam se porodila 2005 godine u Betaniji, isto carskim rezom. CR je uradjen u 8:10 a ja sam vec nesto posle pola 9 pricala sa mamom. Sestre su bile ok i nikakvih problema nije bilo sto koristim mobilni, cak su mi one prikljucivale na punjac i donosile ga :)
valjda zavisi u koju smenu zapadnes :)


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
29.10.2008 8:42:53   
Anoniman
Nije imalo veze sa sestrama i smenama, bilo je odštampano i zalepljeno na zid u sobi da je upotreba mobilnih telefona strogo zabranjena!

< Poruku je uredio Tasha -- 29.10.2008 8:44:02 >

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
3.11.2008 18:34:14   
MERYEN
Ja uopste nisam bila u sok sobi ni na intezivnoj pravac iz sale na odeljenje na porodiliste,jedan hodnik sa desne strane su prirodno porodjenje levi hodnik carski,blagi uzas,a posle porodjaja 2h sam bila na kiseoniku,od bolova sam mislila da cu umreti,sve u svemu bilo proslo i ne ponovilo se nikada ni meni ni nekom drugom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
3.11.2008 22:33:59   
Anoniman
MERY draga, što ti nisu dali nešto za bolove? user posted image

I kakvo vam je to porodiište kada se nakon CR ne ide u šok i na intenzivu? user posted image  Brzo idi na www.majkahrabrost.com i potpiši peticiju.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
6.11.2008 19:33:40   
guppy RR
Mery, baš sam se razočarala, kad sam pročitala ovo tvoje.
Kako bre nisi bila na intenzivnom posle tolike operacije?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
10.11.2008 19:36:40   
MERYEN
Nisam kod nas je to normalno a sad imam neku unutrasnju infekciju upalu i ne mogu da otkriju od cega je svakim danom se vucem po lekarima..... crp mi je 87 a normalna vrednost je od1 do 5,pricacemo nemam ni snage ni zivaca da govorim o svemu sto mi se izdesavalo,Jovan je dobro i to je najbitnije,samo se mucimo sa grcicima,a ja ja cu valjda biti dobro.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: CR/šok soba/mobilni tel
10.11.2008 21:40:21   
andrijana
Mery,zao mi je!user posted image Nadam se da ce ti uskoro biti bolje!user posted image Ljubi bebu...

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here