|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
1.9.2009 14:03:03   
Anoniman
ne znam da li smo imali negdje ovu temu, ali znam da smo pominjali dosta često kod kuhanja, ali pronašla sam ovu temu na rr.ba, pa eto da i mi imamo  user posted image

a bikarbona je blago, ali učinkovito abrazivno sredstvo. Koristi se za poliranje i izbjeljivanje. Odlična je za uklanjanje neugodnih mirisa.
Harry Godwin i drugi autori navode sljedeće mogućnosti upotrebe sode bikarbone:

- može se koristiti za gašenje vatre, posebno u situacijama kad se za gašenje ne smije koristiti voda (zapaljena mast i vatra na električnim ureajima).

- radi veće čistoće (posebno uklanjanja masnih mrlja), blagog izbjeljivanja i uklanjanja kamenca, dodajte pola šalice sode bikarbone na jedno punjenje stroja za pranje rublja.

- da biste uklonili neugodne mirise i radi čišćenja, isperite u otopini sode bikarbone kantu za smeće, dječje bočice i termos boce, plastične posude, češljeve i četke, zastor za tuš-kabinu i sl. Pokrenite aparat za kavu ili stroj za pranje suđa s otopinom sode bikarbone. Koristite sodu bikarbonu za čišćenje mrlja i uklanjanje mirisa s ruku. Sodom bikarbonom nemojte čistiti aluminijske posude.

- za zagorene naslage u tavi ili na roštilju i sl., namažite mjeavinom sode bikarbone i vode, ostavite da stoji 10-tak minuta ili preko noći (ovisno o debljini i tvrdokornosti zagorenog sloja) te ostružite prljavštinu. Slično možete učiniti sa masnim podom garaže.

- radi uklanjanja neugodnih mirisa, pospite sodom bikarbonom tepih, odnosno unutrašnjost cipela i tenisica, ostavite neko vrijeme i očistite usisavačem. Također, stavite posudu sode bikarbone na dno hladnjaka ili 'zahoda' za mačke ili pse.

- nanesite sodu bikarbonu na vlažnu krpu i koristite je za čišćenje i poliranje površina: mramora, plastike, kupaoničkih elemenata, srebra, bakra, čelika, stakla i porculana.

- obrišite prozore otopinom sode bikarbone kako kapljice kiše ne bi ostajale na staklu.

- soda bikarbona pomaže kod uboda insekata, opekotina od sunca i iritacije kože. Također je možete koristiti za pranje zubi radi blagog izbjeljivanja. Isperite usta otopinom sode bikarbone radi uklanjanja neugodnog mirisa.

- sodu bikarbonu možete pomiješati s tekućim deterdžentom, po mogućnosti ekološkim, za većinu prethodnih mogućnosti.

Većina domaćinstava ima sodu bikarbonu u kuhinjskom ormariću, no mnogi ne znaju koliko korisnih funkcija ima naizgled običan bijeli prah. Ekološki prihvatljiva i cijenom vrlo povoljna, soda bikarbona olakšat će svakodnevne i dosadne kućanske poslove, ali i poslužiti kao medicinska pomoć.

1. Stavite li posudicu sa sodom bikarbonom u hladnjak, upit će sve neugodne mirise hrane. To je ujedno i jedna od njezinih nalpopularnijih uloga jer, navodno, više hladnjaka ima ovakvu posudicu nego ispravnu žaruljicu.
2. Želite li pojačati učinak tekućeg deterdženta ili izbjeljivača, preporučenoj količini dodajte pola šalice sode bikarbone.
3. Ako kanta za smeće smrdi, čak i kad u njoj nema tragova smeća, na dno posude pospite malu količinu sode bikarbone. Postupak ponovite svaki put kada uklanjate smeće.
4. Kako biste uklonili smeđe mrlje na šalici za kavu ili čajniku, plastičnom četkom istrljate mrlje sodom bikarbonom pomiješanom s vodom.
5. Ovaj čarobni prašak uklonit će miris luka ili češnjaka s vaših prstiju. Dovoljno je istrljati ih smjesom spravljenom od sode bikarbone i vode.
6. Kad perete posuđe dodajte tri žličice sode bikarbone u vodu u kojoj perete suđe kako biste omekšali i hidratizirali ruke.
7. Kako biste temeljito očistili perilicu za pranje posuđa, stavite pola šalice sode bikarbone u perlicu. Uključite je samo na program ispiranja.
8. Četke i češljeve perite u otpini vruće vode i sode bikarbone.
9. Krevetiću vašeg ljubimca neutralizirat ćete miris ako ga blago pospete bikarbonom te nakon 15 minuta usisate.
10. Ublažava bol od uboda insekata ili opeklina. Napravite gustu smjesu od bikarbone i vode i obilato prekrijte bolno mjesto. Nakon što se osuši, isperite mlakom vodom.
11. Zagorene naslage u tavi ili na roštilju namažite mješavinom sode bikarbone i vode, ostavite da stoji 10-ak minuta ili preko noći te uklonite omekšanu prljavštinu.


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 1.9.2009 14:06:13 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
1.9.2009 14:07:58   
Lu
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nek se nađe!
Meni kad je muka,povraća mi se uzmem malo sode na jezik i popijem vode,odmah mi proradi želudacuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
1.9.2009 14:16:32   
magnetic
Dobro je znati,sigurno ce mi zatrebati i pomoci.Jedino ono sa gasenjem vatre(ne daj Boze da se desi)mislim da mi one male kesice nece pomociuser posted image .Vec sam sebe zamislila kako sa kesicom jurim za vatromuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
1.9.2009 14:34:45   
marince1
Ja imam negde u glavi da se to sipa muzu u oci kad te iznervira user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
2.9.2009 8:59:09   
prolece
IZVORNA PORUKA: magnetic

Dobro je znati,sigurno ce mi zatrebati i pomoci.Jedino ono sa gasenjem vatre(ne daj Boze da se desi)mislim da mi one male kesice nece pomociuser posted image .Vec sam sebe zamislila kako sa kesicom jurim za vatromuser posted image
imaš pakovanje od pola kg. ja je uvek imam u kući. koristim je umesto intimnog sapuna po preporuci gin. jer nisam mogla da se otarasim kandide, a većina tih sapuna mi nije odgovarala.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
2.9.2009 8:59:58   
prolece
IZVORNA PORUKA: marince

Ja imam negde u glavi da se to sipa muzu u oci kad te iznervira user posted image user posted image user posted image
moja baba je htela svojoj svekrviuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
2.9.2009 9:07:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: prolece

IZVORNA PORUKA: marince

Ja imam negde u glavi da se to sipa muzu u oci kad te iznervira user posted image user posted image user posted image
moja baba je htela svojoj svekrviuser posted image user posted image user posted image



Odlicna ideja user posted image  za babu user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
28.5.2016 15:34:16   
superm
Evo kako ja sprečavam neprijatan miris znoja: umesto dezodoransa sama pravim smesu od npr 1 kašičice sode bikarbone i 1 velike kašike ili pantenol kreme ili kokosovog ulja. Pomešam i mažem se ispod pazuha, mažem stopala i nikada ne mirišem na znoj. Smesu držim u frižideru.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
28.5.2016 16:49:01   
isidora88
Superm jel ta smesa utice samo na miris ili i specava znojenje?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
28.5.2016 17:15:05   
superm
Definitivno se znojiš ali se ne osećaš neprijatno. Probaj baš pa javi utiske. Savršena stvar a tako jednostavna.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
28.5.2016 17:36:48   
emicaa
Što kaže mm najbolje imati vreću od jedno 10 kg sode u kući jer za sve je dobra.
Ja stavim u vruću vodu sode i kiselim noge desetak minuta,posle malo ostružem pete i budu kao bebina guza mekane user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
28.5.2016 22:31:22   
superm
E, baš! Odlična je za što šta. Npr, sodu i kokosovo ulje koristim i da operem zube. u toku dana. Navodno bi trebalo da osveži dah i izbeli zube.
U kuhinji takođe koristim sodu umesto praška za pecivo pa čak i kvasca.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
28.5.2016 23:37:38   
serpica
ja stavljam sodubikarbonu jednom mesecno u masinu zajedno sa praskom kad perem ves.kazu da ozisti kamenac odlicno.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
29.5.2016 10:34:12   
emicaa
A čistim i lice sa sodom i mineralnom vodom user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
29.5.2016 12:56:54   
superm
Čula sam za to da čisti i mašinu od kamenca. Moram da probam.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
29.5.2016 13:04:42   
Anarunika
E ovako : Sodu koristim : umesto dezodoransa, nema šanse da zasmrdim kad je stavim, mada treba biti oprezan i ne preterati da ne bi ubila prirodnu floru.
Koristim je ponekad za pranje zuba u kombinaciji sa hidrogenom 3% ili samu.
Koristim je sa sirćetom za dezinfekciju veš mašine ,odlična je,jednom sam i neki veš tako oprala.
Koristim je sa vodom protiv gorušice .

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 13:40:40   
Anck Su Nmaun
Nekako sve ovo mi je negde zabaceno u nekom cosku mozga ali najvise je koristim za masine za ves i sudove user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 13:55:57   
choopa choops
Ja je koristim za pranje mašine, u onaj dio za prašak stavim sodu, a u onaj za omekšiva sirće i uključim na program za čišćenje mašine.

I koristim je odnedanvno umjesto dezedoransa, pomješanu sa kokosovim uljem. Davno sam probala kao soda i vodau raspršivač, ali mi nije pomagalo, a ovo mi je bolje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 19:55:57   
milicicak

IZVORNA PORUKA: choopa choops


I koristim je odnedanvno umjesto dezedoransa, pomješanu sa kokosovim uljem. Davno sam probala kao soda i vodau raspršivač, ali mi nije pomagalo, a ovo mi je bolje.

Kako pravis? Koji odnos? Hvala :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 21:26:30   
choopa choops
Ma ja to otprilike kašika kokosovog ulja, kašika sode (možda i malo manje). A imam odavno u bookmarksu ovaj recept za deo, ali nikako da ga napravim. Mada i ova dva sastojka mi rade posao, tako da ne znam što bi se mučila user posted image

RECEPT ZA DEZEDORANS

< Poruku je uredio choopa choops -- 17.6.2016 21:27:17 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 21:27:24   
Ana RR
Zanimljivo user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 17.6.2016 21:29:03 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 21:29:59   
choopa choops
Ima ga user posted image , editovala sam post, jer sam klikla prvo potvrdi za poruku, a ostao mi otvoren onaj prozorčić za link, pa sam morala da editujem.

hahahhaha sad se svi pitaju kome sam odgovorila?!user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 17.6.2016 21:30:36 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 22:13:16   
Ana RR
user posted image to znamo samo ti i ja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 23:09:27   
superm
Pisala sam...i ja već više od godinu dana koristim mešavinu pantenol kreme i sode b. Odlično, efikasno, zdravo, prirodno.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Soda bikarbona (NaHCO3, natrijev bikarbonat)
17.6.2016 23:17:30   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Ana RR

user posted image to znamo samo ti i ja user posted image

Lako je tebi ja ispadoh luda jer pričam sama sa sobom user posted image

A ovo što kaže Anarunika da ne treba pretjerati? Kako to misliš? Ne smije se često stavljat? Nisam cula za tu info.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here