|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Donacija mleka
3.2.2009 13:53:17   
Anoniman
Čula sam da na zapadu možeš da prodaš svoje mleko ako ga imaš viška.
Da li to postoji kod nas?
Šta vi mislite o tome?
Da li biste kupile to mleko ili biste se radije odlučile za formulu? Kakp biste bile sigurne iz kog izvora je to mleko zaista došlo?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Donacija mleka
3.2.2009 14:46:01   
Jeca*
Ja bih sigurno i tada uzimala adaptirano. Mislim da ne bih dala Luki ni mleko moje rodjene sestre, a kamoli neke druge žene. Prosto je u mojoj glavi to ili mamino ili veštačko. Sve drugo meni nije prirodno ni normalno!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Donacija mleka
3.2.2009 14:59:34   
Anoniman
Ja se slažem sa tobom.
Sigurna sam da oni nekako kontrolišu to mleko, ali evo banalnog primera:
Recimo ti si, Jeco, prestala da pušiš, i recimo da treba da uzimaš mleko i odlučiš se tuđe mleko a ne veštačko... tačno kako se zna dal ta majka puši? Jer, recimo da ta ta majka taj dan proda 2dl mleka (to uopšte nisu velike količine mleka koje se prodaju, pa ipak žene nisu krave)... šta onda, to mleko se testira i tek onda distribuira dalje, a mleko ustavri sme da stoji... koliko smo rekla 24-48h u frižideru, pa kako bi oni postigli da svako analiziraju i distribuiraju dalje?
jel zna neko kako se to radi?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Donacija mleka
7.2.2009 10:58:02   
maša
A nekakve kontrole sigurno rade, ali ja ipak ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi razmišljala čije je to mleko kad postoji silan izbor formula za bebe.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 27.2.2009 10:29:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Donacija mleka
26.2.2009 22:06:39   
prase
A što se tema zove "Donacija mleka" ako se u stvari mleko prodaje user posted image Meni su pričali da je kod nas u porodilištima ranije bilo tako da majke koje imaju više mleka višak predaju u neki (lupam sad malo, ne sećam se da li je baš taj naziv) "lavatorijum". Onda tamo sestre bebama čije majke nemaju mleka davaju to mleko. E sad, ja nisam osećala neko gađenje prema tom procesu, pa ni sada kada imam svoju bebu ga ne osećam iako sam to od sebe očekivala. Jedino mi ostade nejasno da li su te sestre pitale majke beba smeju li im davati tuđe mleko user posted image

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Donacija mleka
26.2.2009 22:14:23   
NadaR
ALI JA IPAK NE VIDIM NI JEDAN RAZLOG ZBOG KOJEG BI RAZMIŠLJALA ČIJE JE TO MLEKO KAD POSTOJI SILAN IZBOR FORMULA ZA BEBE.


ja se slazem



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Donacija mleka
26.2.2009 22:18:02   
Jacaca
Znam samo da u nasoj bolnici hrane bebe cije mame nemaju mleko (zbog CR ili.......) mlekom zena koje imaju viska, ovde za to ne traze nikakvo odobrenjeuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Donacija mleka
26.2.2009 22:32:39   
Verus
Tasha gde si cula te informacije?  Mislim u kojoj zemlji?  Ja za ovo nikada pre nisam cula....Malo mi je odvratno...Da je to moja sestra ili najbolja drugarica koju vidjam svaki dan i znam kakav zivot vodi onda bih joj dala da doji moju bebu ili bi hranila moju bebu njenim mlekom.   Majcinsko mleko ima antitela koje nista drugo nema i ipak je ne zamenjivo, mada su naravno puno dece hranjene formulom i bile su OK>  Da danas-sutra nemam mleka da dojim, hranila bih formulu, ne bi bilo ni prvo ni poslednje...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Donacija mleka
27.2.2009 10:25:08   
Anoniman
Jao Verus nemam pojma... onako maglovito... mislim da mi je baka spomenula da je gledala na TV emisiju o tome kako je to u Mađarskoj organizovano... spominjala je i neke kurire koji dolaze po mleko i nose ih gde treba... Kažem... maglovito se sećam, jer mi je to već u tom momentu bilo van svake pameti, nikada to ne bih radila, pa se nisam udubila...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Donacija mleka
31.3.2009 22:26:12   
kumara
Zvuci mi bas gadno, ali ipak, ako to zaista postoji mora da ima neka kontrola. Po meni to i nije losa ideja, jer mi se cini da je prirodno mleko ipak bolje od adaptiranog. Kad bi to stvarno postojalo, ja to vidim kao traksfuziju krvi, ako se kontrolise na isti nacin, sto da ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Donacija mleka
31.3.2009 23:06:58   
Anoniman
Ali nemas pojma od koga ga dobijas.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Donacija mleka
1.4.2009 9:30:01   
mihi
Mislim da u je našim bolnicama to zabranjeno, zbog hepatitisa C, AIDS-a, ne daje se mleko drugih porodilja bebam, bebe se dohtanjuju strogo adaptiranim mlekom i to BEBELAC-om bar u GAK-u, za doniranje mleka kod nas nisam čula. Ma kod nas ni krv ne testiraju kako valja znate šta je bilo sa onim ženanma što su se zarazile Hepatitom C!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here