|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mudre kao zmije :)
18.6.2009 10:58:38   
oliveradj
Pošto je ovo postalo danas suviše ozbiljno sa temom Bračna ili vanbračna zajednica ja sam odlučila da otvorim novu temu. Redovno čitam Gloriju i volim rubriku Među nama. Želim da podelim sa vama iskustvo koje me je oduševilo jedno pismo koje je napisala žena


Oduševljena sam neviđeno iskrenim i tačnim opisom muškarca koji je dala jedna vaša čitateljka. I po mom dubokom ubeđenju, ‘da se ne lažemo-naše smo’, oni su niža vrsta od žena. Svojim reagovanjem se molim za buđenje ženske svesti i olakšanje života plemenitije vrste.
Imam 36 godina i odrasla sam u patrijarhalnoj, gradskoj porodici. Uz tatu, mamu i starijeg brata. Otac mi je bio tipičan muškarac našeg podneblja. Radio je svoj posao, zarađivao ništa posebno, a preostalo slobodno vreme trošio na sebe. Gledao TV, pecao, varao moju majku, obilazio utakmice i pijančio sa drugarima. Brat, čim je stasao, ponosno se ugledao na svog uvaženog oca.
Moja majka, visokoobrazovana, izuzetno dobro je zarađivala. Ta dobra duša nije imala slobodnog vremena, kuvala je, prala, spremala, šila, decu vaspitavala, podržavala, učila...
Umrla je relativno mlada, iscrpljena i potištena. Otac mi se brzo snašao, venčao se sa ženom kao što je bila moja majka, ništa se nije promenilo u njegovom životu. Jedna robinja je zamenjena drugom. Brat je, takođe, uspeo da nađe ženu kojoj je jedini i dovoljan kvalitet za muškarca, to što je muškarac.
Ja sam se rano osamostalila i započela život daleko od njih dvojice. Nemamo nikakav poseban odnos, potpuno smo različite osobe. A i pol nas bitno razdvaja. Sa bolom i tugom se sećam jadne majke i njene bespotrebne žrtve za Muško Visočanstvo. Njen život me je osvestio i dao mi snagu da se borim za nešto bolje.
Prvih 15 godina svog polnog života pokušavala sam da realizujem ispunjavajući emotivni odnos sa muškarcem. Tragala sam za nekim ko će me voleti, razumeti, poštovati, podržavati kao ravnopravno ljudsko biće. Posle Tantalovih muka zaključila sam kako takve muške osobe nema. Jednostavno, to je bilo previše zahtevno. Oni su bili prezadovoljni, ali su mogli da me prate i usreće u jedno-dve stvari.
E, kad je već tako, rešila sam da se prilagodim toj nesavršenosti muške prirode. A ne da je uzimam na svoju dušu. Kako želim da me muškarac razume, našla sam jednog takvog. Sa njim se viđam petkom. Volim i uzbuđujući seks, pa sam izabrala partnera koji mi parira. Subota je njegov dan. Sredom viđam Gospodina broj 3, jer tada gledam pozorišnu predstavu, a on je maher za kulturno uzdizanje. Za sada, njih trojica u potpunosti zadovoljavaju moju viziju muško-ženskog odnosa.
Nikada nisam bila ispunjenija i zadovoljnija. Ni ti muškarci nemaju primedaba, naprotiv. Naravno, oni ne znaju jedan za drugog. I zašto bi? Nijedan mi nije ispovednik. Za mene monogamnost nije aksiom, a sigurna sam ni za njih, kada su u pitanju oni sami. A da li podrazumevaju da je žena vlasništvo samo jednog partnera, to je već njihova stvar. Jedini moj aksiom je da život ispunim zadovoljstvom i ne budem mučenica zarad drugih, koji toga nisu vredni.


klik



>>dopisala Tasha: Ubacila sam text ovde, da se lakše čita, citira... user posted image <<

< Poruku je uredio Tasha RR -- 18.6.2009 11:06:33 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 10:59:51   
oliveradj
Tekst je drugi po redu na stranici Let golubice, ako nisam stavila na dobar forum Taso molim te premesti.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:09:21   
Anoniman
Ubacila sam text ovde.

Pitanje koje bih ja postavila je... A GDE JE TU BUDUĆNOST?

Jel u pitanju simbolika za muškarce po danima, da bi se naglasilo da savršeni muškarac ne postoji? Ili je moguće da žena od 35 god zaista tako živi, i ... ne znam.
Ne bih ja to mogla.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:11:16   
Rivana
Jao uzas ni ja to ne bih mogla uvek su me nervirale takve zene. Ajde da je mladja pa da joj oprosti covek ali 35 godina uzas

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:13:38   
božana
Ne bih ni ja to mogla.Mislim da ta žena nije srećna, naprotiv njeno ponašanje je rezultat patnje zbog majke.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:13:39   
Anoniman
Ja nisam baš tako radikalnog pogleda na svet, nisu me "uvek nervirale takve žene". Imala sam i ja više momaka u isto vreme, ali... tada sam bila klinka.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:18:40   
Tara
Ni ja nikad ne bih mogla , mene bi to proganjalo ,uff
ne mogu ni da zamislim da se nadjem u takvoj situaciji user posted image

Ali postoje zene koje to mogu ,i ne zameram ,
jer to su one i takva im je priroda....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:24:21   
Rivana
Ja nisam baš tako radikalnog pogleda na svet, nisu me "uvek nervirale takve žene". Imala sam i ja više momaka u isto vreme, ali... tada sam bila klinka.



Drugo je kad si klinka takve su sve klinke ali zrela zena od 35 godina e to me je uvek nerviralo kao sad je ona riba ma daj....smesno

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:26:01   
barbara
boze ne mogu da shavtim da zena trazi savrsenog muskarca,pa je li se zapitala da li je ona savrsena?po nekim verovanjima i mi smo nastale od tih muskaraca!nisu mu jasne i nikada nece ni biti takve zene,ne bih mogla voditi takav nacin zivota!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:29:06   
oliveradj
Ja to nikada ne bih mogla, ali se divim ljudima koji to mogu i volim da čujem razne životne priče. Neko možda ni ne želi decu ni brak neko je ispunjen takvim životom i ja to poštujem. Od mamine mame prijateljica je živela takav život i sama je pričala da nije volela takve obaveze. To je bolje nego kao neko ko se udao samo da svet ne kaže usedelica i mrzela takav život i deca su ispaštala.  


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:31:05   
Ptičica
Kaka pročitam razne postove sa RR zahvalim Bogu što je uz mene retki primerak divnog muškarca! Moraću da se setim ovoga svaki put kada, zbog gluposti, vilenim mome mužu!!!
Jedva čekam da dodje sa posla, da ga zagrlim i poljubim!!!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:34:42   
Buba76
Taj njen nacin zivota malo mi je debilan pogotovo za zenu koja vec uveliko treba da ima porodicu i decu. Ova trojica ce se kad tad ozeniti i ostace sama. A samo zbog verovanja da su svi muskarci kao njen tata. Postoje i normalni muskarci,posveceni porodici ali ih ona,izgleda,nije jos upoznala.
A nije joj ni fazon u ovoj nestasici muskaraca raspolagati sa 3 dok neke devojke ne mogu da nadju momka.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:35:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: barbara

boze ne mogu da shavtim da zena trazi savrsenog muskarca,pa je li se zapitala da li je ona savrsena?po nekim verovanjima i mi smo nastale od tih muskaraca!nisu mu jasne i nikada nece ni biti takve zene,ne bih mogla voditi takav nacin zivota!


user posted image  

Svi smo u početku žene KLIK


(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:42:49   
Buba76
Svaka cast Tasho. A i ipak smo nastali uz pomoc Adama ali samo zbog Eve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:44:08   
Anoniman
Joj, Buba, nemoj tu temu da počinjemo, ja i dalje mislim da smo nastali od majmuna. user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:48:00   
Rivana
Joj, Buba, nemoj tu temu da počinjemo, ja i dalje mislim da smo nastali od majmuna. user posted image

____________________



A od cega je majmun nastao? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:50:20   
Anoniman
Svi znamo Darvinovu teoriju. Ili bi je trebali znati pošto su nam je predavali u školi.

Nećemo sada ovde o tome. Znate moje mišljenje o svemu tome, hajde da ne pokrećemo to ponovo.

user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:52:23   
Rivana
Ja bih do sutra mogla pricati na tu temu jer se ne slazem sa darvinom user posted image ali nije tema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:53:51   
Anoniman
Pa i ja bih mogla da pričam o tome svemu jer se ne slažem sa onim drugim viđenjem, ali IMA LI TO SMISLA?! Niti ćeš ti da promeniš mišljenje, niti ću ja.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:54:27   
oliveradj
Žene ma šta vam je ja htela da tema krene u neozbiljnom pravcu još mi samo fali da prikačite neki doktorat o evoluciji, ajde opušteno mozak i ovako ne radi baš najbolje na vrućini user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:55:07   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:56:02   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Joj, Buba, nemoj tu temu da počinjemo, ja i dalje mislim da smo nastali od majmuna. user posted image


E zezala sam se.Pa ni ja ne verujem u Adama i Evu. Samo sam malo htela da istaknem zensko.Iz zezancije (onda od majmunice hahaha)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 11:57:04   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Buba76

Taj njen nacin zivota malo mi je debilan pogotovo za zenu koja vec uveliko treba da ima porodicu i decu. Ova trojica ce se kad tad ozeniti i ostace sama. A samo zbog verovanja da su svi muskarci kao njen tata. Postoje i normalni muskarci,posveceni porodici ali ih ona,izgleda,nije jos upoznala.
A nije joj ni fazon u ovoj nestasici muskaraca raspolagati sa 3 dok neke devojke ne mogu da nadju momka.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 12:18:37   
bebać
ovako....

Tačno je da je to zrela žena u najboljim godinama,koja do sada treba da ima izgradjene stavove,prioritete,želje,ciljeve....a izgleda da se ona BAŠ odlučila na taj način života....jednostavno ne želi porodicu,dom,djecu..a svi znamo koliko je tu ulaganja,tolerisanja,živaca,praštanja i šta ti ja znam šta još...ona to neće....ona je izabrala jednu svoju drugu 'budućnost' i na neki način to mi je ok,pa svako ima pravo na svoj izbor,zar ne?????..to je kad gledam u globalu...

A sad...ja to nikad ne bih mogla,patila bi sa spoznajom da nemam ustavri nikog,a imam njih trojicu....četvoricu ili koliko već...ali patila bih ja,jer meni puno znače neke druge vrijednosti na koje ona ne obraća pažnju ili je imuna na njih....ja sam izabrala put na kojem vazda ima nekakvih raskrsnica(sretnih i bolnih)...a taj TIP ŽENA nema raskrsnica,kod njih ej jedna obična putanja...i one idu linijom manjeg otporauser posted image opet njihov izbor


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mudre kao zmije :)
18.6.2009 12:26:09   
Tara
Bravo Bebac, kao da sam ja pisala user posted image
Slazem se u svemu sto si napisalauser posted image user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here