|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 9:21:49   
daca77
Drage moje, da li je neka radila Hssg uz pomoc ultrazvuka? Dr iz Bg mi je pre par meseca pominjao to, jer je protiv zasterele metrode Hsg...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 9:25:18   
daca77
IZVORNA PORUKA: daca77

Drage moje, da li je neka radila Hssg uz pomoc ultrazvuka? Dr iz Bg mi je pre par meseca pominjao to, jer je protiv zasterele metrode Hsg...

Juu...koliko sam gresaka napravila u kucanjuuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 9:29:28   
Jeca*
Izvini, da li je to OVO

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 9:33:39   
daca77
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Izvini, da li je to OVO

Ne, Jeco...Hssg je novija metoda koja se primenjuje od 1985.god. U susednim drzavama je zazivela, a kod nas je samo u privatnim ordinacijama izvode-bar sam ja tako nasla na netu...
Inace, kod nas to kosta oko 30 000 din., a u susednim dravama oko 120 Eura...metoda je komforna, bezbolna, pouzdana i nema zracenja-tako mi je dr objasnio...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 9:35:46   
Jeca*
Izvinjavam se. Nadam se da ce se neko ko zna vise od mene ukljuciti u debatu

Pozz

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 10:15:52   
daca77
Zvala sve velike spec.bolnice i klinike u Bg i svi rade...cena je kao sto sam i navela oko 30 000 din., a samo u jednoj ordinaciji 200 Eura u dinarskoj protivrednosti-ali, ovde je bez anestezije...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
21.4.2010 13:07:32   
kaca82
Pre nego sto sam uradila laparoskopiju,meni je dr predlagao HSSG,ali ga ja ipak nisam poslusala.Ovde se cesto primenjuje,mada bas konkretno iskustvo od nekog nisam cula.I nisam ti od neke pomoci....user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
22.4.2010 8:36:50   
daca77
Hvala, u svakom slucaju...user posted image


(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
23.4.2010 19:04:37   
cipiripi
ja pitala danas za ovu metodu samo su se nasmejali ... kazu to je hsg... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
23.4.2010 19:16:43   
cipiripi
nasla sam nesto o tome....



Histerosalpingo-sonografija (HSSG)- Hy-Co - Sy, i kontrastna histero-sonografija Hy-Co su ultrazvučne kontrastne metode koje se koriste u diferencijalnoj dijagnostici anatomskih stečenih i/ili kongenitalnih anomalija uterusne šupljine (septus, polipi, miomi..) kao i u svrhu procene prohodnosti jajovoda. Za razliku od HSG koji se kod nas u bolnicama još uveliko koristi, u svetu su ove ultrazvučne metode potpuno potisnule tu zastarelu rentgensku dijagnostiku a sve u cilju i interesu pacijenata.
Kao smislen redosled u indikovanju ovakvih vrsta pregleda neophodno je postaviti jasne razloge i ciljeve pre odluke o pregledu koje je Vaš lekar obavezan da Vam predoči i objasni.
Pre pregleda neophodno je uraditi kompletan ginekološki pregled ( PAPa test, analizu vaginalnog sekreta, kolposkopiju ) kao i analizu krvi. Ovaj pregled se izvodi u prvo fazi ciklusa, 10-12 dana od početka menstrualnog krvarenja pri čemu je neophodno naglasiti pacijentu uzdržavanje od seksualnih aktivnosti do pregleda. Pregled se izvodi u ambulantnim uslovima.
Procedura je potpuno bezbolna te se izvodi bez anestezije, a pacijentkinja je u mogućnosti da se odmah nakon završenog pregleda, vrati svojim dnevnim aktivnostima. HSSG izvode ginekolog i iskusni sonografer (spec. radiologije) koji pod kontrolom ultrazvuka prati distribuciju kontrasta Posle aplikacije Goldstein sonhisteroskopskog katetera kroz cervikalni kanal, kontrastno sredstvo se ubrizgava. U prvom aktu kontrast ispunjava šupljinu uterusa, te omogućuje procenu anatomije materične šupljine, dok se dodatnim ubrizgavanjem kontrasta mogu vizuelizovati jajovodi te ispitati njihova prohodnost.
Procedura Hy-Co- Sy u stručnoj literaturi i praksi svetske medicine je poznata i priznata od 1985 godine. Od tada pa na ovamo rađeno je dosta multicentričnih ispitivanja pouzdanosti primene Hy-Co- Sy. Kao jedna od najsvežijih navešćemo Vam primer Odseka za ginekologiju i akušerstvo Univerzitetske bolnice Valensija u Španiji koji su upređivali rezultate 3D color dopller ultrazvučnog Hy-Co- Sy nalaza sa nalazima laparoskopki praćene hrompertubacije (pod kontrolom optičkih instrumenata uvedenih u trbušnu duplju pacijentkinje prati se prolaznost bojenog kontrasta koji je plasiran kroz cerviks (grlić ) pacijentkinje pri čemu je neophodno naglasiti da se laparoskopija radi nakon uvođenja pacijentkinje u opštu anesteziju). U toku istraživanja utvrđena je 96,6 % pouzdanost 3D procene kavuma i tuba u odnosu na laparoskopsi načinjenu procenu, a nakon toga Color Dopller procena kompetentnosti tuba pokazala je 95,4 % pouzdanosti u poređenju sa laparoskopskom procenom.
Nakon ovakvih egzaktnih parametara te proverljivih naučnih istina kao zaključak se nameće da je transvaginalna 3D Color Dopller analiza kavuma i Fallopijevih tuba (jajovoda) Hy – Co– Sy suveren i moderan metod. Akcenat je potrebno staviti po navodima španskih kolega na poštedu pacijentkinja i bezpotrebnom zračenju te izlaganju jodnom kontrastu prilikom primene zastarele metode HSG – a. Uz sve ovo značajno je dodati da je procedura drastično kraća uz bitno smanjenje diskomfora u toku ispitivanja prohodnosti jajovoda savremenom Hy – Co– Sy metodom.




_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
26.4.2010 7:12:01   
daca77
Cipi draga...i ja sam nalazila na netu ovaj tekst...a bila sam se zainteresovala i zvala mnoge ordinacije i poliklinike u Bg i rekli su mi da rade...cena je oko 30.000,00 din., sem kod dr Jur...gde je cena 200 Eurauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hssg-Histerosalpingo-sonografija
20.5.2010 20:35:25   
Jelenče
Možda kasnim sa pitanjem, nova sam na forumu i ova tema me jako interesuje. U kojim ordinacijama može da se uradi sonograf u Bg-u?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here