|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebe i gasovi
22.2.2010 1:34:51   
eugenija
"Moja beba pušta gasove po ceo dan - vrlo glasno. Da li ima probleme sa stolicom?"


Učestale "eksplozije" gasova iz bebine guze, kao i kod odraslih, mogu uznemiriti i ponekad zbuniti roditelje. Međutim, kao i eksplozivne stolice, potpuno su normalne. Jednom pošto bebin sistem za varenje bude radio bez grčeva, gasovi će izlaziti znatno tiše i ređe.


Izvor: Šta da očekujete u prvoj godini, Kreativni centar


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bebe i gasovi
22.2.2010 10:00:49   
Markovicka
kao grom!!!!!!!!!!!
inace pustam joj povremeno zvuke prirode, najvise voli kisu i grmljavinuuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bebe i gasovi
22.2.2010 10:04:31   
Anoniman
Ja sam pročitala "bebe i gLasovi" user posted image

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 8:19:11   
Anck Su Nmaun
Moja beba bas dosta prdi, ajde to je zdravo je al sto zasmrdiiiiiiii ..... jednom u putu smo morali da otvaramo prozore u kolima kako je prdnula  user posted image srecica moja mala... svi misle da se ukaki kad prdne !?
Kako vasa deca prde user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 8:36:32   
Grejs
Uglavnom ospe rafalnu paljbu,ma prdi kao odrastao covek bas se cuje!Kad ga je jednom  drzala moja kuma tako je glasno  prdnuo da se ona uplasilauser posted image

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 8:41:36   
Anck Su Nmaun
A jel smrdi??? 

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 8:45:02   
Grejs
Kako kad,nekad toliko da mislim da se ukakio a nekada ne

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 9:00:19   
Anck Su Nmaun
Pa tako i kod nas mada posto nije kakila 7 dana mozda se sad malo jace oseca  !

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 9:07:56   
buhla
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa tako i kod nas mada posto nije kakila 7 dana mozda se sad malo jace oseca  !


Anck i Pavle je prekjuce (to mu je bio 5i dan kako nije kakio) prdeo za medalju i smrdeloooo tragedija! taj dan sam mu dala kamilicu sa secerom, tu noc je imao proliv i evo opet ne kaki i kad prducka opet je bezosecajno user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bebe i gasovi
26.7.2010 9:12:07   
Grejs
Dusica mala,znam da bebe koje sisaju ne moraju da kake po sedam dana mi smo imali bas veliki problem jer nije kakio po pet dana a na formuli je ,nekoliko puta sam ga i klistirala jer se mucio uzasno po ceo dan je samo prduckao i napinjao se,otkad mu je dr. uvela probiotik nemammo vise taj problem kaki svaki ili svaki drugi dan.

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bebe i gasovi
18.8.2010 13:58:40   
pakica
Dobro je samo dok okolina ne pocne da koristi bebicine muke.. Nisam ja, beba je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bebe i gasovi
29.5.2012 12:15:35   
peca
Joj, Jovana prdi ko navijena, jedno vreme se smirila skoro da nije prdela uopste, ovih dana je opet pocela, juce i danas non stop prducka, sto mi ne smeta, smeta mi ono sto predhodi tom prdenju, a to je vrtenje i kenjkanje, sad vise ne place, sad jauce bukvalno, kaze au, au, au... user posted image
Kad je vidim u takvom stanju znam da ce da prdi, ili da pocne da stuca user posted image

Od cega zavisi to prduckanje ?

(odgovor članu pakica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bebe i gasovi
14.9.2012 10:15:34   
soni
koristili smo dr browns flasicu, sada je beba ponovo pocela da siki ali preko silikonske bradavice i uvlaci dosta vazduha..pocela je da prdi, bas ima jake gasove, vidim i kako izbacuje stomacic i kmeci stalno... sta da radim...???

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bebe i gasovi
14.9.2012 12:02:53   
Anoniman
M dok je bila "mala" stalno je prdela i to bas jako, terala nam je goste user posted image  mada to nije bilo obavezno praceno i kakenjem. sad prducne ponekad ali mnoooogo mnogo redje, krace (nisu rafali user posted image ) i slabije, diskretnije user posted image

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bebe i gasovi
14.9.2012 14:25:50   
red3lilu
Sara je golubaruser posted image
Kad počne paljbu pomislimo da se ukakala do po leđa, a pelena prazna...user posted image
Najviše ih bude kad se naguta vazduha nakon sisanja, a ne podrigne..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bebe i gasovi
14.9.2012 18:52:06   
marince1

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Sara je golubaruser posted image
Kad počne paljbu pomislimo da se ukakala do po leđa, a pelena prazna...user posted image
Najviše ih bude kad se naguta vazduha nakon sisanja, a ne podrigne..



isto!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bebe i gasovi
22.2.2014 21:30:44   
Наташица
морам и ја да се упишем овде. додуше овде је ријеч о бебама, али не нађох тему за дјецу па ћу оставити овде.
моје цурица има више од годину ипо толико прди да се некад и забринем. одваљује као одрасла особа, некад се деси да се толико надува па је и стомак боли, док се не испрди не смири се. једе поприлично, не знам да ли је и од тога да се преједе па надува па прдуцка. то је углавном навече тако. током дана нема тих проблема. уреднуу столицу има. углавном једном каки па некад и 2 пута.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bebe i gasovi
1.6.2014 23:20:07   
dijana1*
Kosta danju po malo prducka ali ujutru oko 5-8 stenje u snu i nateze se, kada prdne lakse mu je. Ali bas ga muce gasovi. Kako da mu pomognem. Da mu nesto uvece dam ili u toku noci. Verovatno bi taj period cvrsce i kvalitetnije spavao.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bebe i gasovi
2.6.2014 5:26:07   
Misha i Ljisha
D je jako prdela, bas je imala problema sa gasovima. Cak su neki reklli dokle god bude sisala da ce imati tih problema. Probali smo svasta jer se isto budila stalno zbog gasova. Najbolje nam se pokazao baby linex. dr nam preporucila pet dana zaredom umesati u zitnu kasu i to je to. Stvarno joj je bilo lakse no vracali se jedno vreme gasovi stalno. Mislim da se neke bebe lakse priviknu na cvrstu hranu a neke teze. Mislim da to i nije imalo toliko veze sa sisanjem vec sa cvrstom hranom ili pitaj Boga s cim. Uglavnom kako doslo tako otislo.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bebe i gasovi
2.6.2014 7:16:12   
dijana1*
Vec sat ipo vremena se muci user posted image
cujem kako mu rade creva i kada najvise zakrce on krene da stenje. Masirala sam nu sada malo i drzala svoju ruku na stomaku, to ga je umirili.
On nikada nije imao jake grcice da vristi ali ovako je od pocetka i mislila sam da ce nakon 3-4 meseca proci ali ne prolaziuser posted image
dajte mi jos neki savet molim vas.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bebe i gasovi
2.6.2014 7:25:07   
Misha i Ljisha
e ovako posto smo se i mi namucili evo nekih mojih zapazanja kod D. Znaci voce samo prepodne. Milupa 7 zitarica joj je bila katastrofa, probali par puta i imala je strahovite gasove i vise nikad joj nisam ni dala. Keks niposto uvece, pogotovo plazma (dobro jos ste mali za tako nesto ali da znas za kasnije), kad rucka karfiol ili grasak uvek ima gasove (mislim da je to i normalno imamo ih i mi ali su oni ocito oset__ljiviji). Treba sto vise vode da pije. Ako se prave sokovi cedjeni ne dodavati niposto vodu. Voda i voce niposto zajedno. Ako smeta kruska dati je nakon godine (i odraslima pravi nekad problema) isto vazi i za sljivu. Znaci ostaju breskve i kajsije, visnje i td. Vezbice naravno i to masiranje, drzanje na sebi (posto moja D nije htela da spava na stomaku). ako se set__im jos neceg napisacu. One kapi nam nista nisu pomagale (sto reklamiraju i za odrasle za nadutost i sto neki roditelji koriste za grceve sad sam zaboravila kako se zovu) ni biogaja nije pomagao a liobif onako. Kazem baby linex se najbolje pokazao. Ne znam sta jedete od zitarica i tu moze biti problem. Ali kad malo bolje razmislimo i odrasli od povrca imaju gasove i od zitarica i voca. Znaci kad bebac krene da rucka meso smanjice se gasovi. Prosto ovo sve nadima. Voce fermentise i td. Peace mi je jednom prilikom rekla da gasovi mogu da se jave usled gljivica. Pa proveri sa lekarom. Ako se jos neceg set__im napisem

e sad sam se set__ila od ESPUMISANA joj je bilo jos gore.

i plus od jabuke je isto imala strahovite gasove. I mene isto muci jabuka. Ona tek od nedavno lepo rucka jabuku

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 2.6.2014 7:37:15 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bebe i gasovi
10.12.2014 9:45:46   
wivern
Sta jos mogu da dam bebi za gasove osim caja od kima. Bas ga muce gasovi, toliko da ne moze da ucvrsti san. Bas se mucimo vec par dana nikako da izbacimo gasove. Radimo i vezbice i masiramo stomace.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bebe i gasovi
10.12.2014 9:50:33   
Olga75
Wiv , evo ti link do teme kako pomoci bebi sa grcevima KLIK
ja sam davala espumisan redovno i nije se mucila , da l zbog njega il je jednostavno bila takva ne znam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bebe i gasovi
10.12.2014 10:02:13   
wivern
Oldzi to sve znam, sve sam prostudirala user posted image nego me interesuje ima li ista samo za gasove. Ne moze dete da mi se isprdi k'o covek user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bebe i gasovi
10.12.2014 10:06:20   
milicicak
Wiv, mozda se naguta vazduha dok sisa pa mu i to smeta, probaj da ga u toku podoja podignes par puta da podrigne... ako su samo gasovi u pitanju, onda nemas nista drugo osim da mu masiras i grejes stomacic i dajes caj od kima...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here