|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privatni lekari vode kartone pacijenata o tro...
18.11.2010 11:18:53   
Ana RR
Davanje ovlašćenja privatnim lekarima da otvaraju bolovanja i izdaju upute za specijalističke preglede, pomaže pacijentima koji koriste usluge privatnika da više ne idu na dodatne preglede kod državnih lekara...

Izmenom propisa u zdravstvu lekari u privatnom sektoru dobili su pravo da otvaraju bolovanje, izdaju upute, naloge za pomagala, prepisuju recepte i da vode kompletnu dokumentaciju pacijenata. Uskoro će biti moguća i zračna terapija o trošku RZZO.

Da bi privatni lekari mogli da pružaju navedene usluge moraju da potpišu ugovor sa Republičkim zavodom za zdravstveno osiguranje, a do sada je to uradilo oko 200 njih. Oni će moći da pišu i upute za sekundarni i tercijarni nivo i te preglede pacijenti će dobijati o trošku zdravstvenog osiguranja. Privatni izabrani lekari uskoro će dobiti i ID brojeve. Međutim, sada je njihova odgovornost veća, jer moraju preciznije da prijavljuju pružene usluge.

- Danas postoji dobra evidencija i svaki lekar se može pratiti. Time je rasterećen, pre svega, državni sektor. Ako su se neki građani opredelili da se leče kod privatnika, suvišno je opterećivati ih da sa nalogom privatnog lekara ponovo odlaze u domove zdravlja da bi im to isto ponovo bilo prepisano. Na taj način smanjićemo gužve i dupliranje posla - kaže Svetlana Vukajlović, bivša direktorka RZZO i direktorka privatnog doma zdravlja „Jedro”.
Privatni lekari opšte prakse, stomatolozi, ginekolozi sada imaju podjednak tretman kao i izabrani doktori u državnoj praksi. Pacijenti koji se na to odluče potpisuju da su odabrali privatnog doktora za narednih 12 meseci. Njihov zdravstveni karton se, međutim, neće prebacivati u privatnu ordinaciju, već će ostati u državnom domu zdravlja.

Kako bi se uvećali kapaciteti zdravstvenog sistema, ministar zdravlja dr Tomica Milosavljević najavio da je vreme da se raspiše konkurs za privatno-javno partnerstvo. Primera radi, kako bi Klinički centar Srbije dobio takozvani gama nož, biće pozvan privatnik da investira nekoliko miliona evra. Biće mu ponuđen prostor, a on će zauzvrat kupiti potrebni aparat. Potpisaće ugovor sa RZZO na nekoliko narednih godina, a posle isteka roka aparat ostaje državi. Po svoj prilici to će biti urađeno i za zračnu terapiju u KCS za otvaranje novog centra za zračenja. I tu će da se pregovara sa privatnicima.

Šta sve privatni lekar može da prepiše

- recept
- otvori bolovanje
- uput za specijalističke preglede
- izda nalog za pomagala
- vodi kompletnu dokumentaciju


IZVOR-24 sata.

< Poruku je uredio Ana RR -- 18.11.2010 11:19:21 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
18.11.2010 11:31:18   
*Alexx*
Vrlo zanimljivo user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
18.11.2010 11:31:59   
Ana RR
Nadam se da će i moja dr biti među njima user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
18.11.2010 11:43:45   
mala83
ovo je stvarno super... onako gubis vreme na sto odlazaka za istu stvar kod razlicitih lekara... jos kad bi nam dozvolili da od bruto plate sami placamo privatno ili drzavno zdravstveno osiguranje gde bi nam kraj bio user posted image

_____________________________

Estoy mujer con un plan!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 15:43:00   
oliveradj
Ovo je sjajna vest!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mala83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 15:52:31   
Anoniman
Divna vest. Konacno. O ovome se prica od prosle godine. Znam kada sam ja isla na operaciju da je to trebalo da se desi i cekala sam sa nestrpljenjem, jer sam posle ko zna koliko godina ne odlaska u DZ odjenom morala da idem 20 puta po kojekakve upute, te za lekara specijalistu, pa za bolnicko lecenje, pa za pos op kontrolu, pa za vadjenje konaca, pa im vrati sve te upute..... Kao da nisu mogli da naprave da jedan uput pokriva celu operaciju!

Moram da izaberem novi privatni DZ, iz ovog starog je otisao cika gisa i sad radi neka budala. MM mi je rekao za DZ jedro (isao je skoro na neki pregled) da bi za nas dvoje clanarina bila 100 eur godisnje.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 16:01:12   
Ana RR
Mišu, koji je to DZ?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 16:02:41   
Ana RR
Nađoh na netu, ne vidim gde piše za članarinu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 16:12:31   
Anoniman
To je DZ Delta Generalija, verovatno je nesto preko njih. MM jer rekao njegov dr koji je tamo presao. Ima dosta dobrih privatnih DZ pa se treba dobro raspitati ko je na kom spisku, koje su cene i sl... Vec sam ranije pisala da se meni izuzetno isplatilo sto sam bila clan jednog takvog privatnog DZ, jer sam sve preglede obavljala besplatno a placala sam samo lab, jer oni nemaju svoju. A mozete misliti koliko je toga bilo kada sam se u tom periodu spremla ptvo za HSG, zatim laparaskopiju i na kraju VTO. A u medjuvremenu je bio i pokusaj inseminacije. Jadni oni, nisu ni znali ko im se uclanio user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 16:32:30   
Ana RR
To uopšte nije loše... moraću da popričam sa mm o tome. Mada, dr kod koje mi idemo u dz je naš kućni prijatelj i mama našeg druga, tako da sve završavamo brzo i bez čekanja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
20.11.2010 16:34:06   
Anoniman
Pa onda te bas briga user posted image user posted image user posted image . Posebno ako moze da vam pomogne da ne cekate i kod drugih dr

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Privatni lekari vode kartone pacijenata o...
11.1.2012 20:59:51   
simke
Zna li neko dobrog privatnog lekara opšte prakse u Novom Saduuser posted image Ja znam samo pedijatre,a baš bi mi trebao...ne mogu da se bakćem sa zakazivanjemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here