|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 22:54:53   
Anoniman
Na uputstvu Mustele Stelatopie piše 2x na dan. Mada, ja celo telo mažem 2x, a lice mažem sem ta 2x još svaki put pred izlazak napolje kada je hladno. Ispod pelene mažem kremu koju sam mazala i do sada. Ta krema nije lek. To je faktički hidrantna krema, nazovimo je tako. Ekcem je suv, uglavnom je to jer koži fali "nešto", nisam zapamtila šta, pa je to nešto sadržano u tim emolijentnim kremama.
Videćeš dal joj paše da je mažeš celu. Nemoj se prepasti ako se zacrveni od nje za koji dan, onda joj ne prija.
Ja sam neko vreme decu kupala zajedno, u Mustela Stelatoia kupci, i Luki sam mazala lice tom emolijentnom kremom, mislila sam ne može da škodi. No, Luki to očigledno nije odgovaralo jer on inače nema ekcem, a tada se pojavio. Skroz se opet povuklo kada sam prestala da ga kupam sa Markom. Dok Marku eto super odgovara.
Eto, i vama savetuju probiotik, moja dr je jako protiv toga jer sadrži lactobacilus (ne shvatih, ali ima veze sa mlekom). user posted image
Uglavnom, slušaj dr pa ćeš videti dal pomaže ili ćete da menjate stvari na sledećoj kontroli. Sva ta kozmetika i čuda su individualna stvar - nekome prija ovo, nekome ono, i jednostavno, lekari prepišu ono što kod većine pomaže, ali to ne znači da baš naše dete upada u tu većinu.
Ne očekuj da ekcem prođe do jutra, ali maži, pomoći će. To oko očiju maži kad zaspe, da ne trlja u oči.

< Poruku je uredio Tash -- 29.2.2012 22:57:24 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 23:00:56   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Macaki

tash, hvala za visibabe, divne su! user posted image


htedoh jos da pitam.. kada perem K pod cesmom kada se ukaki da to radim ovom mustelinom kupkicom ili bebi sapunom kao do sada? ovom kupkicom pretpostavljam da mogu da joj i kosu perem? posto je rekla da K ima osetljivu kozu, da nastavimo sa kupanjem sveke veceri ili da proredimo, sta mislite?
prava sam seljanka user posted image

Ja pod slavinom perem samo vodom, bez ičega.
Jeste uzeli Stelatopia uljanu kupku ili onaj gel za tuširanje? Gel za tuširanje nisam probala, Yula ga koristi. Ja koristim uljanu kupku, i njome perem kosu, u smislu da tom vodom kojom ga kupam (a u njoj je uljana kupka) prelijem po glavi, malo protrljam, i gotovo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 23:05:40   
Anoniman
samo 2x? ja kseniju umivam nebrojeno puta u toku dana. njoj je brada stalno mokra jer gura svasta u usta i glodje, pa joj se onda to crvenilo jos pogorsa. ujutru bude najmanje, valjda jer se ne vlazi nocu. jutros kao za inat kada je dr trebalo da vidi, a ono jedva vidljivo.. dalje, umivam je posle pokusavanja da jede (opet apsolutno nista nece da jede, ja ne znam sta cu vise user posted image ), desi se da bljucka.. znaci umijem je bas dosta puta u toku dana. onda da je mazem ujutru i uvece mustelom, a preko dana pantenolom, sta mislis? dr kaze pantenol moze, acidi borici nikako jer isusuje kozu..
sto se probiotika tice, zeznuh se sto nisam rekla da joj da neku u kapljicama. ovo je prasak u kesicama koji se rastopi u vodu ili soku, pa se tako popije. a moje dete nece da okusi vodu. razmutila sam joj prasak u 30-ak ml vode, natezale smo se citav dan i pola je nekako popila, pola prosula po sebi. uzas.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 23:09:22   
Anoniman
tash, uzela sam gel za kupanje, tako je dr savetovala. jedva sam ga nasla, svida mi nude ulje. njega ima gde hoces, a ovu kupku jedva nadjoh. mozda bolje da sam i ja uzela ulje posto dr kaze da k ima suvu i osetljivu kozu.
tu je na mene. nasla je sta ce da nasledi...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 0:06:39   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Yula, kod PRIC testa, jel postoji posebna komponenta KAZEIN, ili se radi MLEKO?


Ne znam Tasho, provericu na analizama. Ne mogu vise da pisem mm spava, ali sve sam proc.sta ste pis.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 8:30:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Macaki

samo 2x? ja kseniju umivam nebrojeno puta u toku dana. njoj je brada stalno mokra jer gura svasta u usta i glodje, pa joj se onda to crvenilo jos pogorsa. ujutru bude najmanje, valjda jer se ne vlazi nocu. jutros kao za inat kada je dr trebalo da vidi, a ono jedva vidljivo.. dalje, umivam je posle pokusavanja da jede (opet apsolutno nista nece da jede, ja ne znam sta cu vise user posted image ), desi se da bljucka.. znaci umijem je bas dosta puta u toku dana. onda da je mazem ujutru i uvece mustelom, a preko dana pantenolom, sta mislis? dr kaze pantenol moze, acidi borici nikako jer isusuje kozu..
sto se probiotika tice, zeznuh se sto nisam rekla da joj da neku u kapljicama. ovo je prasak u kesicama koji se rastopi u vodu ili soku, pa se tako popije. a moje dete nece da okusi vodu. razmutila sam joj prasak u 30-ak ml vode, natezale smo se citav dan i pola je nekako popila, pola prosula po sebi. uzas.


Moraš da smanjiš umivanje, voda isušuje kožu, možda joj se zato i pojavljuje ekcem na licu a ne na ostatku tela. Kada bljucne, kada balavi, obriši portiklicom. Nemoj trljati, utapkaj. I bebu posle kupanja nemoj trljati, nego tapkaj.
Možeš između pantenol. Mada, ja mislim da možeš i tri puta na dan Mustelu.

Umesto praha, možeš uzeti Liobif ampule. Unutra je prah, otvoriš ampulu, špricem kaneš malo vode, mućkaš, prah će se rastvoriti, prespeš u kašičicu, bude manje od jedne kafene kašičice, nema ukus, i saspeš joj u usta. E sad... Liobif sadrži neki drugi lactobacilus, pisala sam negde o tome, potražiću negde... Ne znam dal i se sa time tvoja dr složila.



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 8:33:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

U čemu je razlika između Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus rhamnosus?

Jedno sadrži ProbioKid Immuno a drugo Liobif.





Nisam dobila odgovor na ovo pitanje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 17:08:47   
Anoniman
probacu tash da je ne umivam tako cesto, ali kada pokusavam da joj dam da jede,a to je 4x dnevno, 3 obroka plus jedna proba.. moram. jer se ona umaze kao prase, svuda ima kasice, samo u ustima nista. pokusala sam da joj danas dam kupovnu kasicu, sve sam probala i nista ne pomaze. user posted image jednostavno nece da jede...

IZVORNA PORUKA: Tash

Videćeš dal joj paše da je mažeš celu. Nemoj se prepasti ako se zacrveni od nje za koji dan, onda joj ne prija.



sinoc joj se zacrvenelo jako. uplasila sam se da nije od mustele. jutros sam je namazala panmtenolom, pa tek kada je zaspala prepodne i pljunula lazu, polako sma prisla i namazala joj ponovo po bradi i ispod oka. nije se zacrvenelo, cak je izgledalo jako mirno. ali zato cim se probudila i pocela da balavi i glodje sve sto nadje ponovo se zacrvenelo.
losa vest je da mi se cini da sam videla jos jednu malu promenu na vratu. tesko meni, ovo cudo se siri. user posted image dva dana nismo jeli junetinu, sta je sad ovo? probala sam ponovo danas piletinu da joj dam, nije bilo crvenila (dodatnog, sem onog postojeceg). ja nissta ne razumem. user posted image user posted image

sto se probiotika tice, ovaj ima u sebi: Lactobacillus acidophilus Rosell-52, Bifidobacterium Bifidum Rosell-71, Bifidobacterium infantis Rosell-33, fruktooligosaharid

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 20:25:38   
Anoniman
STRPEN - SPASEN! To je poslovica koja opisuje ono sto mi se desava vec duze vreme, a narocito sada.
Najbolja odluka koju sam mogla doneti je da sacekam par dana nakon vakcine sa uvodjenjem novih namirnica, nije me ponela euforija i radost izbora novih namirnica, jer da jeste, sad bih bila u pat poziciji.
Naime, 48 sati nakon vakcine, Marku su poceli da izbijaju ekcemi na rukama i ledjima, i jedan na kosmatom delu vrata (da tako kazem). Ekcemi su male povrsine, ali ih ima dosta. Na levoj ruci: rame, oko vakcine, 2 na podlaktici; na desnoj ruci:dva na podlktici; na ledjima 5 kom. Da sam mu uvela novu namirnicu ne bih znala dal je od toga ili od vakcine, izbacivala bih namirnice i u grcu ih uvodila ponovo ko zna kad. Ovako znam da je od vakcine, mazemo se kortiko, kad prodje, uvodiemo hranu dalje. :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 20:39:13   
Anoniman
Ej muke naše, kad na sve moramo da mislimo user posted image
Ebeš te sitne ekceme, to brzo prolazi... Je l ga svrbi, da li se češe?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 20:45:16   
Yula
jao zene, ja uopste nemam kad da pisem! evo, tek sada sam sela na kratko za komp, da beba malo gleda i slusa svoje spotice, pa posle uspavljivanje. pre mi je bilo lakse jer je zaspivao u 20h, sada je pomerio na 22h! posle mm vec spava, a komp u spavacoj sobi :(
ima i kod nas svasta nesto novo, ako stignem veveras, a ako ne, onda sutra vam definitivno javljam. uglavnom, stignem da vas procitam.
ljubimo vas i puno pozdravljamo moj Laki i ja!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 21:09:38   
Anoniman
zene, ja sam danas potpuno potonula. user posted image user posted image user posted image
sad ce te da se cudite i da me grdite vi koje imate mnogo vece probleme od nas.. i u pravu ste, stidim se od vas.
kseniji se ekcem povecao, ispod oka je bas crveno i dosta vece, a i na bradi se rasirilo. nisam sigurna ali mislim da ima jos jedan mali na vratu.
cula sam se telefonom sa drugaricom veceras (sestra moje kume, pominjala sam vam da su ona i mali zavrsili u bolnici zbog urtikarije po celom telu, navodno od milke sa jagodama koju je ona jela)...
isli su kod nekog alergologa privatno koji je malom odradio kozne probe i na hranu i na ostale alergene i konstatovao da je alergican na sargarepu, paradajz, jaja, piletinu.. na kravlje mleko nije bio siguran, pa su kroz par dana ponovili testiranje na to i rezultat je negativan. ona kaze da je zabrinulo sto je mali poslednjeg meseca napredovao samo 100 gr, pa su zato resili da odu.. kaze da kada mu je prvi put dala sargarepu dobio je 2,3 male tackice na vratu, ali ona je mislila da je to od balavljenja, kao sto i ja za ksenijine tackice mislim. nastavili su da jedu kasice dok se na kraju dete nije osulo od glave do pete. user posted image

ono sto mene zanima je da li znate da me posavetujete da li da odem da uradim detetu te kozne probe??? interesuje me samo da li je to bezbedno!!!! ova dr kod koje smo juce isli ne radi ih deci ispod godinu dana..
htela bih da pomognem detetu, da saznam na sta je alergicna, pa da to izbacim i iz moje i iz njene upotrebe. mora da postoji razloga zbog koga ona psolednjih par nedelja odbija hranu! mozda je nesto pecka kada joj dodirne kozu, vis eputa je plakala kada sam pokusava da je nahranim. a ja ne razumem o cemu se radi, sta hoce da mi kaze... user posted image s' druge strane bojim se da joj to radimo, da joj ne naskodimo, isprovociramo jos gore stanje...
SAVET molim vas ? user posted image

tash!! jako mi je zao stvarno.. user posted image jadno malo srce. dusa me boli zbog njih tako malih, sto moraju tako da se pate.. bas sam se juce obradovala kada si rekla da je sve ok.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 22:25:07   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Zille


Ebeš te sitne ekceme, to brzo prolazi... Je l ga svrbi, da li se češe?


Ne, na antihistaminiku je od vakcine pa naredne 2 nedelje, preventivno. Nisam specijalno zabrinuta, više mislim o tome hoće li se stabilizovati do Hepatitisa B, do sledećeg Pentaxima... I mnogo sam ponosna na sebe što sam odolela da mu ne dam nove namirnice odmah. Prvi put je razum zaista nadvladao osećanja. user posted image


Macaki, testovi su bezbedni. Koliko ja znam, ne mogu da izazovu ništa. Ako se bojiš kožnih testova, uradi specifične Ige iz krvi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
1.3.2012 23:31:33   
Anoniman
rece mi drugarica da im je prvo dao daktanol user posted image pa onda hloramfenikol user posted image pa onda neku kremu koju su im napravili u apoteci. rekao im je da ce od toga sigurno da prodje ekcem, a kada prodje da mogu bilo koju kremu da mu mazu, niveu, bilo sta.. ali zar daktanol nije antimikotik, a floramfenokol antibiotik? ovo poslednje je verovatno neka kortiko krema...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 0:17:37   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki

zene, ja sam danas potpuno potonula. user posted image user posted image user posted image
sad ce te da se cudite i da me grdite vi koje imate mnogo vece probleme od nas.. i u pravu ste, stidim se od vas.
kseniji se ekcem povecao, ispod oka je bas crveno i dosta vece, a i na bradi se rasirilo. nisam sigurna ali mislim da ima jos jedan mali na vratu.
cula sam se telefonom sa drugaricom veceras (sestra moje kume, pominjala sam vam da su ona i mali zavrsili u bolnici zbog urtikarije po celom telu, navodno od milke sa jagodama koju je ona jela)...
isli su kod nekog alergologa privatno koji je malom odradio kozne probe i na hranu i na ostale alergene i konstatovao da je alergican na sargarepu, paradajz, jaja, piletinu.. na kravlje mleko nije bio siguran, pa su kroz par dana ponovili testiranje na to i rezultat je negativan. ona kaze da je zabrinulo sto je mali poslednjeg meseca napredovao samo 100 gr, pa su zato resili da odu.. kaze da kada mu je prvi put dala sargarepu dobio je 2,3 male tackice na vratu, ali ona je mislila da je to od balavljenja, kao sto i ja za ksenijine tackice mislim. nastavili su da jedu kasice dok se na kraju dete nije osulo od glave do pete. user posted image

ono sto mene zanima je da li znate da me posavetujete da li da odem da uradim detetu te kozne probe??? interesuje me samo da li je to bezbedno!!!! ova dr kod koje smo juce isli ne radi ih deci ispod godinu dana..
htela bih da pomognem detetu, da saznam na sta je alergicna, pa da to izbacim i iz moje i iz njene upotrebe. mora da postoji razloga zbog koga ona psolednjih par nedelja odbija hranu! mozda je nesto pecka kada joj dodirne kozu, vis eputa je plakala kada sam pokusava da je nahranim. a ja ne razumem o cemu se radi, sta hoce da mi kaze... user posted image s' druge strane bojim se da joj to radimo, da joj ne naskodimo, isprovociramo jos gore stanje...
SAVET molim vas ? user posted image

tash!! jako mi je zao stvarno.. user posted image jadno malo srce. dusa me boli zbog njih tako malih, sto moraju tako da se pate.. bas sam se juce obradovala kada si rekla da je sve ok.


Testovi ne mogu da stete, samo neki doktori misle da male bebe reaguju na stosta, pa ih zato ne rade dok ne napune prvu godinu, ovde u fr i duze. Moj predlog ti je da to odradis, veoma moguce da malena ima alergiju na nesto, predispozicije za to svakako ima.

Tash, proci ce to brzo! A onda nastavljate gde ste stali!

Ja pop*** kada sam sinoc tek uspela da nadjem vrem. i informisem se o articoki, vitamina skoro i da nema, ali je zato alergena, cesto smeta onima koji reaguju na kamilicu, neven i cvetne te biljke. Koji mi djavo bi da mu je i uvodim, mada, dobro je prosla. Tako, posle 4 dana dignem ruke od articoke i danas krenemo sa teletinom, pa kud puklo da puklo!
L. je ekcem sada super, ono crvenilo i tackice koje je imao od prskanih jabuka, odnosno kupovnih kasica ( ja na njih sumjam ) se povuklo, ali i dalje ima one bezbojne bubuljicice po licu. Sta je u pitanju, nemam pojma. Furam dalje pa cu videti ako se stanje pogorsa sta mi je raditi. Za mesec dana cemo kod alergologa i pokusacu da izvucem upute za alergotestove krvi, a nadam se da ce nam uraditi i detaljniji PRIC test.
Tash, nisam imala vrem. da tarzim one rezultate analiza krvi, da vidim sta pise, dal je kasein ili mleko, ali pokusacu sutra to da ti proverim.

Ljubim vas puno zene, i drzite se!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 8:32:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

sada je pomerio na 22h!


Mico, menjaj dnevno spavanje. Skrati, pomeri... smisli nešto. Ja sam recimo skratila dnevno spavanje na max 1,5h.


Daktanol je protiv gljivica, hloramfenikol je antibiotik. I to ima smisla, jer, veoma često kada se ne zna šta je, onda se pokriva sve odjednom. Recimo, kada je Marko imao onaj gadni ojed na guzi, mama mi reče da je ona takve ojede kada sam ja bila mala mazala u krug: antibiotskom kremom, kremom protiv gljivica i kortiko kremom, logikom: nešto će pomoći, pa nije baš bitno šta. Sada postoji krema koja sadrži sve tri stvari, zove se Triderm, ali nisam sigurna koja je starosna granica za nju.


(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 9:50:01   
Anoniman
sad sam zvala i zakazala za sutra u 10. javicu kako smo prosli. drzite nam fige!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 12:37:11   
Anoniman
Kožni test?

Super!

Ali uvek imaj na umu da ne mora sve da se očita. Recimo, Marku se nije očitao pirinač (iskreno ne znam ni dal ga ima na spisku namirnica), a Marko je na njega reagovao. U svakom slučaju će ti info tog testa dobro doći, samo ga nemoj smatrati konačnim. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 15:50:43   
Anoniman
tash, zakazala sam pregled, ali mogu odmah da se odrade probe ako se dr slozi. meni je malo frka, ali valjda ce biti sve ok...
nesto sam citala..i kazu da se ne rade deci mladjoj od godinu jer moze da se desi da na nesto pokaze pozitivnu r-ju,a dete kroz 2,3 meseca to preraste.. a da na nesto sad ne reaguje, a psole nekog vremena dete postane na to alergicno. eto, ne znam koliko ce nam biti od pomoci taj test ali uradicemo ga.. ja bih bas volela da ga uradimo. samo ne znam kako cemo ovu malu obuzdati da bude mirna dok se rezultati ne ocitaju, to ce biti zeznuto.
inace, ona danima nista ne okusa. bukvalno nece ni da proba, samo jako stisne usta i okrece glavu. bas me brine sto nece da jede. mozda joj nesto smeta, pecka je npr.. mm je primetio da ako joj skuplja kasikom ono sto umaze oko usta pa joj to da nekada hoce da zine i to pojede. ali da zine kada joj dajemo kasicicu sa kasicom iz cinije nece. a jos vise nadrazuje ekcem na bradi tako..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 16:16:43   
Yula
Veoma je moguce da si u pravu macakii da joj nesto smeta, a testovi ce vam pokazati da li je to neka od namirnica koje vec jede. Kako god, ne moze da steti, a moze da koristi, ja bar tako to vidim. Eto, mi smo dan pred odlazak kod gastro otkrili da malac ima alergiju na jaja i bili sm ubedjeni da je u pitanju belance, a na pric testu je pokazao alergiju i na zumance i belance! Na mleko ne.


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Yula

sada je pomerio na 22h!


Mico, menjaj dnevno spavanje. Skrati, pomeri... smisli nešto. Ja sam recimo skratila dnevno spavanje na max 1,5h.





Da,izgleda da je to u pitanju, zapravo, sigurna sma da jeste, jer je pomerio dnevno spavanje sa sata na sat i po-dva. Opet, dolazi prolece i leto, ovde leti mrak pada tek oko 22.30h! U 20h sunce jos uvek pece! Ne znam, videcus ta mi je ciniti, mada ako tako dugo spava, budi se nervozan. Ima dana kada se probudi ranije, pa opet nece pre 21-22h da zaspi. Nemam pojma, cini mi se da on sada sam pokusava da uskladi neki svoj ritam. Tako je sam pred jesen pomerio spavanje sa 22.30h prvo na 21h, pa kasnije na 20h!

Nama danas bio 2. dan teletine, sve je proslo regularno, videcemo ubuduce. Jesam sada sabila dve rizicne namirnice, ali nosimo se sa tim fino. Sinoc i preksinoc mi je malo bljucnuo, a jeo je jedno vece palentu i jogurt, a sinoc samo jogurt ( ostala sma bila bez palente i kukuruznog belog brasna ). Bila sma se zabrinula, ali razmislim i set_im se da je taj prvi dan jeo jogurt i za poslepodnevni rucak sa povrcem i sve je super proslo, juce je jeo i za dorucak sa jabukom, a tek uvece je bljucnuo nekih sat posle vecernje uzine. A dv adana pre toga je jeo jogurt u tri obroka i nije bilo nista!
Videcu dana, umesala sam mu jogurtic u poslepodnevni rucak i videcu da li je on problem.
Ljubim vas puno, evo malac se probudio posle sat vremena i moram da palim. Sav je mokar, zaspao je u debelom duxu.

< Poruku je uredio Yula -- 2.3.2012 16:17:17 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 22:18:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Macaki

tash, zakazala sam pregled, ali mogu odmah da se odrade probe ako se dr slozi. meni je malo frka, ali valjda ce biti sve ok...



Moja dr je Marku htela da radiPRIC kada je imao 4 meseca, nije ga radila jer je on tada bio na antihistaminiku, a tada se PRIC ne može raditi, zato su rađeni Specifični IgE iz krvi. Ja svoju dr zaista mnogo cenim, i smatram je vrhunskim stručnjakom. Sve što mi je rekla je bilo tačno, ništa nije promašila.



IZVORNA PORUKA: Yula



Nama danas bio 2. dan teletine, sve je proslo regularno, videcemo ubuduce.


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 22:37:59   
Anoniman
Marko: "ti ja ja! MAMAAAA! ti ja ja!" I onda ja pevam... KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 23:12:27   
Yula
user posted image
I moj L. obozava tu pesmicu!
Poslala mi macaki link teme gde ste kacile slike beba, i sada kao kreten izlistavam celu temu jer obozavam bebice! Bebac veceras zaspao u 21h, ja pocela da spremam kompote vece ranije, znaci veceras za sutra ujutru, pa dok mi se to kuva, ovde gledim slicice.
Tash, kako je vas ekcem danas?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 23:19:42   
Yula
Zaboravih vam reci, danas za posepodnevni rucak mu u kasicu umesam i jogurtic, sve proslo super, naravno nije bljucnuo. Za vecernju uzinu spremim kacamak sa alernovom, i posle nekih sat vremena, igrajuci se je podrignuo i tada mu je opet malo izletelo, isto kao i prethodna tri dana. Znaci def.nije od jogurta, vec mislim da je kao i pre mesec dana sto je bljuckao uvece, od silnog balavljenja, jer sve te bale bljucne i vrlo malo hrane. On zaista strasno puno balavi i nervozno ceska donje trojke, koje su bas napupile.
Ekcema nema, pelenski osip sam odavno regulisala i drzim par tackica pod kontrolom i to jednom kremom na bazi ribljeg ulja i cinka, lice korektno, samo su i dalje tu one bezbojne bubuljicice, ali u manjem obimu, lice opet nezno. Sve su to neki moji reperi po kojima pratim da li bebi nesto smeta ili ne
U pon. idem kod dr. ne mogu da stanem na desnu nogu, bem ti vezbe.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
2.3.2012 23:24:20   
Anoniman
yula, nece potamneti voce? jel to miksas veceras? ostavljas napolju ili u frizideru?
ja sebi svakoga dana kuvam slab kompot, 1 ili 2 jabuke na serpu vode i onda tu vodicu pijem u toku dana. bez secera je to.. kao zbog dojenja to pijem jer od kupovnog soka od jabuke zamalo da dobijem gastritis.
i onda kada ne znam sta jos da ubacim K u kasicu koju joj tog dana kuvam ja stavim 2,3 kockice te jabuke.
to dok je jos htela nesto da jede... user posted image
ja mislim da bi ona htela da jede, ali joj nesto smeta. a sta, pojma nemam. mozda je taj ekcem na bradi pecka u kontaktu sa hranom. ona nekada negoduje, kao da se zali.. i tak sve dok ja pokusavam i na kraju se rasplace. onda je vadim iz stolice i nosim na umivanje.
jos jedno pitanje..da li su vasa deca bila slinava kada su ima nicali zubi? K je vec 10-15 dana pune sekreta, sto puta na dan joj stavljam fizioloski i izvlacim pumpicom, hoce da se udavi kada spava. dve dr su je pregledale (nasa dr na kontroli pred primanje vakcine i sad u sredu ova dr kod koje smo je vodili zbog ekcema) i nista, sve ok..bas da cujem i ovog dr sutra. ne znam gde bi mogla da se prehladi, ne izlazimo skoro uopste. ne znam kako cemo uopste ovo cudo na bradi da izlecimo kad je ona stalno balava.. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here