|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Smršati posle trudnoće!
12.2.2012 9:01:30   
jabukica
Ajde da i ovde stavim linkove, pa možda nekome pomognu, ja još nisam u priči mršavljenja, jer sam tek osmi mesec trudnoće, nadam se da mi neće ni trebati, ali ako zatreba, tu je pomoć, evo pogledajte linkove, pa možda nekome pomognu: klik
i klik2

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.2.2012 16:25:53   
ishler
Posle 7 meseci smrsala sam 10kg ostalo jos 5kg do stare tezine.
Nisam drzala dijetu a i lepo jedem jer dojim bebu,verovatno je uticala povecana aktivnost i metabolizamuser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.2.2012 20:27:11   
isidora88
posle porodjaja sam smrsala 30 kg za skoro godinu ipo danauser posted image
sad sam mrsavija nego pre trudnoce,imam jos nekih 5,6 kg da skinemuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.2.2012 20:33:06   
MicinaMama
ja nisam drzala nikakvu dijetu a smrsala sam 20kg za godinu dana i ostalo mi osam,ostala sam trudna sada i smrsala sam jos dve kile a pred kraj sam prvog trimestra....Ja sam mnogo dobila kg u prvoj trudnoci 28kg,samo sam 10 kg nabacila u bolnici za mesec i nesto sto sam lezala a samo sam jela i od depresije i to lezecki

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Smršati posle trudnoće!
24.2.2012 15:17:46   
oxy7
Ja sam nakon prve trudnoće skinula 20 kg za dva i po mjeseca, ali tek kada je bebac napunio 6 mjeseci. Nisam se držala jedne određene dijete, izbacila sam slatko, hleb, rižu, krompir, svinjetinu, sve mesne prerađevine, jela tri obroka redovno, puno slate, piletine, ćuretine i ribe.

Sada, nakon druge trudnoće, nekao sam sasvim drugačije debela, imam 5-6kg viška i sve je u stomaku i kukovima, što mi se ranije nije dešavalo. Sa dvije bebe u kući nema šanse još i da sebi posebno kuvam, a kamoli da jedem u tačno određeno vrijeme. Tako da nemam pojma na kakvu dijetu da se bacim?

Isidora, kakvim režimom ishrane si skinula kilažu, baš me zanima?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Smršati posle trudnoće!
24.2.2012 19:41:18   
isidora88
oxy ja sam bila na UN dijeti 2 meseca i prestala jer sam otisla na more i posle toga pocela sa kombinacijom namirnica.
brljala sam ponekad,2 nedelje me uhvati neko ludilo pa prodje i tako u krug,olaksavajuca okolnost je da nijedan kg nisam vratila i kada jedem sve sto mi dodje pod rukuuser posted image
inace meni je sav visak u kukovima i stomaku,i ruke su mi malo deblje nego sto streba ali nije strasno kao stomakuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Smršati posle trudnoće!
24.2.2012 19:55:25   
Verus
17kg do sada ne stizem da jedem I nerviram se. Skoro ce 6 nedelja od porodjaja...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Smršati posle trudnoće!
1.3.2012 22:46:06   
volim da jedem
Ne brinite za visak kilograma.
Moja drugarica posle trudnoce za 6 meseci dovela sebe na idealnu tezinu i sve to bez dijeta.
samo redovno jedite... 5 obroka dnevo i pijte vodu... manje ugljenih hidrata, a vise proteina. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Smršati posle trudnoće!
1.3.2012 22:57:37   
suncica82
Mame koje doje bebu imaju srece da lakse skinu kile posle porodjaja. Ja jos uvek dojim i kilaza mi je zbog toga ista kao i pre trudnoce. Za 8 meseci sam skinula 18 kg.

(odgovor članu volim da jedem)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 8:16:37   
NadaR
IZVORNA PORUKA: miva

Zbog rizicne trudnoce i konstantng lezanja (punih 6 meseci), ugojila sam se preko 30 kg. Svi su mi govorili kako ce se sve to istopiti kada pocnem da dojim. Ja dojim vec tri meseca a kile ne mrdaju. Ocajna sam! Tesko mi je, neprepoznajem se kad se pogledam u ogledalo.user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 11:01:41   
jabudic
Ja sam od izlaska iz bolnice do sada skinula 16kg. I to je to, na kilaži sam od prije trudnoće, mada, valjalo bi još 2-3 kg do idealne težine.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 16:59:12   
miva
Nadam se da ce kile krenuti dole kada prestanem da dojim. 

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 17:17:15   
Olga75
pa tek tri meseca je proslo od porodjaja
nisu kile dosle odjednom nece odjednom ni da sidju , polako user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 17:46:09   
nenja22
godinu dana, evo jos malo, posle porodjaja, imam kilo-dva manje nego kad ostadoh trudna (tj. kad sam bila na prvom pregledu u 8.nedelji)
e, ali...znao sam da ima ali user posted image elem, to je i dalje, tj. u tom startu bilo, a evo i vratilo se, tj. ostalo, jedno 15ak kg vise od moje neke zeljene tezine, i na to skidanje se sad pocinjem da bacam, posto sam skoro skroz prestala da dojim...inace sam se u trudnoci (zbog pomenutog viska startnog nekako sam se isprogramirala i nije mi palo ni malo tesko) ugojila 9kg sve ukupno, tako da eto, nije bilo ni tesko vratiti to pocetno stanje...

mada su za ovih godinu dana postojale varijacije...posle nekih prvih 3-4 meseca, imala sam i jedno 4-5kg manje nego sad...bilo leto, dosta sam plivala, dojila, bivala cesto neispavana, a hranila sam se dosta uredno i nisam preterivala ni sa cim, na prvom mestu mislim na slatkise...e onda sam pocela da radim, prestala da jedem bas tako fino i uredno uobroceno, a mnogo vise na preskok i dohvat...pri tom jaaako povecala unos slatkisa, jeste, da, traze se oni tokom dojenja, bas (kao sto rekoh meni tokom trudnoce nikakav problem nije bio da ne jedem slatko, a u vreme tog intenzivnog dojenja nisam mogla da zamislim dan bez satkisa) ali to ne znaci da tome treba podleci tek tako...tj. znaci, ako si spreman na posledice...a meni slatkisi kad jednom krenem da ih jedem, zaista postaju navlaka zestoka i onda sam kao narkoman, dajdajdaj sve vise...i onda i zima dosla i sve to tako, pa sam imala i kg kao u 7 mesecu trudnoce (a za 8 i 9ti sam dobila ukupno svega 1kg, pa vi racunajte user posted image ) u jednom, na srecu kratkom, periodu...e onda sam se malo trgla, izbacila za pocetak slatkise skoro skroz, tu se negde i dojenje postepeno smanjivalo, pa sam o''ladila i sa testima i tako nekim stvarima sto mi jesu uticale na kolicinu mleka, u periodima kad sam htela da ga povecam...

sve u svemu, sad sam krenula, dovela se na tu neku startnu poziciju otprilike i imam ideju da leto sto pametnije iskoristim za dovodjenje u red, pa se javljam, eto sa kostinih godinu i po recimo user posted image


p.s.
miva, u svakom slucaju, probaj se ne opterecivati preterano, ali ako imas sanse, vremena, volje, konsultuj se sa nekim nutricionistom...ja to nisam bila uradila, nije da se kajem, svesno je to tako proslo, ali i dalje mislim da je tacno da uz dobro sastavljen meni i disciplinovano pridrzavanje istom, dojenje jeste jedan od perioda u zeninom zivotu kada se mozda najlakse mogu izgubiti kg (izuzimam stanja nesrecnih tinejdzerskih zaljubljenosti user posted image )
ali isto imaj u vidu da je potrebno puno volje i discipline, tj. ako dojis tri meseca, verovatno i sama to znas, fizicke potrebe na stranu, meni su u tom periodu neki psiholoski faktori zaista igrali veliku ulogu i jela sam, kad sad razmislim, manje vise svo to vreme, bas dosta...
ili, drugi predlog...sad se zaista opusti, uzivaj u svojoj bebici i tim danima, a sacekaj bar da nekih 6 meseci prodje, pa ces bolje moci da vidis sta si voljna i spremna da radis u pravcu resavanja te muke...

< Poruku je uredio nenja22 -- 22.4.2012 17:49:00 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 23:26:30   
miva
Po prirodi sam veoma disciplinovana, sklona sam gojenju i ceo zivot vodim racuna kako izgledam. Da se razumemo, nisam neki manekenski tip, pa visoka sam 160, ali sam drzala do sebe. Malu Mici smo cekali 7 god. rodila sam je mesec dana pre termina, cuvala sam se celu trudnocu ali eto ipak sam se toliko ugojila. I sada mi je uzasno tesko i fizicki (kicma me razbija od bolova) i psihicki, kada se pogledam u ogledalo. Nisam "zderala" u trudnoci, koliko sam slatkisa pojela za tih osam meseci, mogu nabrojati na prste jedne ruke, kiselina me je urnisala. Ali lezanje je izgleda ucinilo svoje, i najmanja setnja mi je izazivala kontrkcije. Sada kada je sve to proslo, uzivam u nasoj devojcici, ona me cini najsretnijom osobom na planeti. Ali se udepresiram kada vidim druge mame koje su u tim prvim mesecima posle porodjaja izgubile po 10 kg i vise, a ja nista. Kada sve one pricaju kako je to sve zbog dojenja, pa ja dojim! Kako onda meni nece dole ni jedan kg? 

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 23:32:16   
Olga75
ma daj , skinule su 100 kila dojenjem
ja sam skinula nesto dok sam dojila ( a to je bilo 14 meseci ) kad sam prestala ugojila sam se jos
ali ja sam taj tip da volim da jedem
skinuces kile , kad prestanes da dojis tu su nutricionisti a kad prodje jos koja nedelja mozes da pocnes da vezbas ( ne znam da li si se porodila cs ili vaginalno )
lagano , jos te " drmaju " hormoni , zato ti se cini sve to mnogo gore nego sto jeste sigurna sam user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 23:38:13   
peca
Rano mi je da se opterecujem sa tim user posted image mada imam "debeo" razlog user posted image user posted image user posted image

Uzivacu jos malo pa cu da se zabavljam sa tim user posted image


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Smršati posle trudnoće!
22.4.2012 23:38:54   
indy_25
Ja dok sam dojila ja sam se debljala. Morala sam da pijem dosta sokova i da jedem slatkisa da imam mlijeka. Jednom sam probala da izbacim slatkise dok sam dojila i mlijeko mi je nestajalo. Ja sam bas puno morala zderati. A cim sam prestala s dojenjem bacila sam se na dijete i na trening i pocela da mrsam. Ne brini se smrsaces polako sve ce to do,i na svoje vrwmenom. Nismo svi isti neko za par.sedmica poslije rodjwnja vrati kilazu a neko za godinu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 0:17:34   
miva
Nadam se da su hormoni u pitanju. A i ovo prezojavanje me ubija u pojam, tusiram se deset puta dnevno! No moram da dodam da sam pokusala da se hranim zdravo, bez slatkisa, i zaista mi je mleko nestajalo, pa sam morala da kupim caj za dojilje. A moja devojcica je htela da sisika svakih sat - sat i po, mleko joj je bilo "slabo". Da mi je to neko pricao, ja mu ne bih verovala, ali posto se dogadja meni, podpisujem da je to istina! A inace zbog grceva koje je moja bebana imala jela sam samo pletinu, sargarepu, krompir, pirinac, mleko, plazmu, jogurt i musli. Nista vise nije dolazilo u obzir! 

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 1:37:28   
Anoniman
i ja bi bila "tanka" da sam na tvom rezimu ishrane! 'bem ga, ja jedem skoro sve. skontali smo ja jela-ne jela on ima grceve. e, sad ima grceve dok je mama sita user posted image
doduse, izbacila sam cak i sada pasulj jer mu tesko "sedne" ali to je sve.
a za kilazu - opusti se. ceo zivot sam brinula sta, koliko, kome, cemu. e vala, sad necu. i mrsavljenje mi ide mnogo bolje nego pre user posted image
valjda sto nema te presije. mama sam, treba da dojim a mrsavicu na leto kad krenemo u voznje biciklom, kilometarske setnje i ucenje da se hoda. i sta mi fali ovako?!! ne moramo sve biti manekenke, treba i njima protivteza user posted image

(odgovor članu miva)
  Direktna veza do poruke: 445
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 12:07:18   
Sesilija 83
Sve zavisi od metabolizma
Ja sam ostala trudna sa 71 a otisla a se porodim sa 79kg
Na prvu bebinu vakcinu posle mesec dana ja se izmerila u savetovalistu i ono kaze69 ja se sokirala, ok sve stvari oblacim ali m i jesamo malo opusten stomak nije da visi ja sve jeans pantalone zakopcam ali me malo onako steze ... tako da cu uskori da pocnem da trcim,,, meni je raka super i extra mi je odrzavala liniju pre trudnoce tako da uskoro pocinjem ponovo,a sto se ishrane tice jedem sve i pijem dooosta tecnosti jer samo dojim bebu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 12:12:14   
PoisonEve
Ja sam smrasla, ali jedem za medalju majke mi. Sto kaze Olga: Gurman sam i volem da jedemuser posted image
Mada ima dosta jos da radim na sebi. O zatezanju da i ne pricam. Sve mi se cini da je mnooogo lakse smrsati nego zategnuti se.user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 12:14:10   
Mama 78
Jos uvek nisam skinula ni gr.user posted image user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 14:32:34   
miva
Kada bebani pocnem da uvodim cvrstu hranu, i ja cu malo korigovati ishranu, pa cemo videti sta ce da se dogodi. A sada dok samo sisika nema eksperimentisanja!
Mislim da sam preosetljiva trenutno, jer hormoni rade svoje, a komentari tipa "jako si debela" mi dodju kao so na ranu! Kao da sam ja htela da se toliko ugojim, jest' ja sama sebi izmislila lezanje od treceg meseca trudoce!!!user posted image   

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Smršati posle trudnoće!
23.4.2012 16:26:42   
Anoniman
samo im reci da ako ne umeju nesto lepo da kazu - neka cute i ne trose vazduh!!
juuuu ... posalji ih meni, da im ja objasnim ko je debeo user posted image

(odgovor članu miva)
  Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here