|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:05:43   
Anoniman
tash, zao mi je! user posted image tako sam se nadala da ce sve biti u redu i da cete dobiti zeleno svetlo za mlecne proizvode.
zasto mu nije radila druge dve palete za nutritivne alergene?
sto se tice cokolade, posna cokolaza nema nista, ni jaja, ni mleko (ali ima soju, koju mi ne smemo). znaci, posto tvoj mare nije alergican na soju, to puno olaksava stvari. mozes mu davati sve sto nadjes posno, naravno sto nema aditiva u sebi (a mozda ih dr i dozvoli). sada ima veeeeliki izbor posnih proizvoda.
onaj corn flakes iz takova (brendi pise na njemu) sto sam ti pre neki dan pominjala nema nista u sebi, samo kukuruz, maltex, so i secer. a bas je finog ukusa, malo sladi. mozes da mu to dajes da gricka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:10:46   
Anoniman
tash, sta mislis o sojinom i pirincanom mleku? mozes mu na sojinom mleku skuvati puding, to sam ja jela kada sam postila i extra je! mozes mu onda kuvati jos neke slatkise... ili mu zapeci nesto u rerni, kao musakicu npr.
a zasto da ne probate jaja, a primate mmr? ako dobrom prodje vakcina onda bi ih mozda smeo i jesti.. ili mozda bolje da probas da vidis da li ce reagovati (das malu kolicinu ili namazes kao yula) pre te vakcine.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:17:59   
Anoniman
Hvala Mini, evo neka ovo stoji ovde:

Uz malo dovitljivosti moguće je napraviti i poslastice na koje, zbog sastava životinjskog porekla, izbegavamo i da pomislimo. Zahvaljujući sojinom i/ili pirinčanom mleku u prahu ne moram da se odričem meni nekih veoma dragih slastica, kao što su Rafaelo kuglice. Otkrila sam i da je palmino ulje nakon kratkog "boravka" u frižideru odlična zamena za margarin, pa ne trošim ogromne svote novca na puter od soje.
Ukoliko i vi imate neki modifikovani kolač, molim vas da podelite recept sa nama. Hvala!

RAFFAELO KUGLICE
SASTOJCI:
250 g šećera
1 dl vode
250 g sojinog ili pirinčanog mleka u prahu
oko 2 dl palminog ulja (koje prethodno držite u frižideru oko 15 minuta)
kokosovo brašno
PRIPREMA:
Pomešati šećer i vodu, pa dovesti do tačke ključanja. Postepeno i uz stano mešanje da se ne bi stvorile grudvice umešati mleko u prahu. Pustiti da se dobijena smesa prohladi, pa umešati palmino ulje i ostaviti masu u frižideru oko pola sata. Od hladne smese praviti kuglice i valjati ih u kokosovo brašno. Po želji u svaku kuglicu možete dodati jezgro oraha, badem, suve grožđice ili lešnjake. Čuvati u frižideru.

ČOKOLADA

SASTOJCI:
500 g šećera
100 g kakao praha
250 g pirinčanog ili sojinog mleka u pahu
1 dl vode (može i sojinog mleka)
oko 1 dl palminog ulja
1 kašika ruma (nije obavezno)
PRIPREMA:
Pomešati vodu (ili sojino mleko) sa šećerom, pa kuvati dok se šećer ne otopi. Skloniti s vatre. Dodati palmino ulje i postepeno umešati (pazeći da se ne stvore grudvice) prethodno pripremljenu smesu mleka u prahu i kakao praha. Na kraju umešati rum (koji, ponavljam, nije obavezan, ali znatno poboljšava ukus poslastice). tepsiju obložiti folijom, pa je navlažiti vodom. Sipati dobijenu masu, izravnati i ostaviti (najbolje preko noći) da se suši na vazduhu. Hladno rezati na šnite, a po želji svaku možete ukrasiti orasima, bademima, lešnjacima ili suvim voćem.

EUROCREM

(ovaj recept bi mogao ići i u rubriku Namazi)
SASTOJCI:
10 kašika šećera
10 kašika vode
10 kašika palminog ulja (može i suncokretovo)
10 kašika sojinog ili pirinčanog mleka u prahu
2-3 kašike kako praha (za tamni deo)
PRIPREMA:
Prokuhati šećer, ulje i vodu. Pustiti da se smesa prohladi, pa dodati mleko u prahu i dobro umutiti mikserom. Podeliti masu na dva jednaka dela i u jedan umešati kako prah. Obe smese sipati postepeno u veću teglu kako bi dobili pravi izgled eurokrema. Ko voli samo tamni (čokoladni) deo može u celokupnu masu dodati kakao prah. Čuvati u frižideru.

IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:21:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Macaki


a zasto da ne probate jaja, a primate mmr? ako dobrom prodje vakcina onda bi ih mozda smeo i jesti.. ili mozda bolje da probas da vidis da li ce reagovati (das malu kolicinu ili namazes kao yula) pre te vakcine.


Zato što je ovo paleta najčešćih aleregena. Kod dece sa ekcemom se uvođenje najčešćih alergena, iako test pokazuje negativno, odlaže do 3će godine. Tako mi reče dr.

Sad baš kuckam sa Minom na g talku o sojinom, pirinčanom mleku i palminom ulju, kokosovom brašnu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:31:54   
Anoniman
Evo još nešto što Mina reče kada pitah za puding:

PUDING (ILI FIL ZA TORTU) recimo, kukurzni skrob i pirinčano mleko, šećer pa u to dodaš voće koje sme ako sme vanilu, šipku vanile ili vanilin šećer onda bi tu dobro došao margarin da se umuti u hladan fil i eto pravi krem za tortu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:48:46   
Anoniman
mina, da li je kokos alergen? ja od kada dojim nisam ga jela, mozda bespotrebno.. sada razmisljam.
a jel bezbedno to palmino ulje?
sta ima u pirincanom brasnu, kakav je sastav?
ja sojino ne smem, ali bih mozda pirincano smela...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:50:38   
Anoniman
tash, naleteh na ovom sajtu da jeneko pomenuo oblande. treba videti sastav, mada ja mislim da u njima nema skoro nista. mozda bi mogla marku da pravis slatkise sa tim..
a alva????
ja imam super recept za posnu oblandu sa alvom, ali mislim da ide margarin.. mzoda moze palmino ulje kao zamena.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:51:09   
Anoniman
Pre se pirinčano mleko davalo kao zamena na kravlje kod alergije na kravlje. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:53:47   
Anoniman
tash, mozes da marku kuvas psenicu, pa da mu poseceris i da tako jede. to je jaaaako zdravo. ja sam pre neki dan nama skuvala. a sutra cu kseniji praviti kasicu za rucak sa kuvanom psenicom. ne znam sta bi jos smeo, da li bi moglo jos nesto da se ubaci unutra...

mozes da mu kuvas i sutlijas na sojinom/pirincanom mleku. ja sam to isto sebi spremala kada sam postila, extra je!
vi jedete pirinac, ako se ne varam user posted image

set_icu se sigurno jos necega, pa cu ti iskucati..

< Poruku je uredio Macaki -- 7.5.2012 14:55:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:53:51   
Anoniman
Ne znam šta je alva.
Pročitah recept za oblande, ne znam sad više šta, ali nešto mi je zaškripalo.
Sada sa Minom pričam, naletesmo na posni margarin u receptima. I to ću da potražim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:55:39   
Anoniman
Dakle na spisak pitanja dodajem:
- maltex
- pirinčano i kokosovo mleko
- kokosovo ulje
- vanil šećer
- margarin (nemlečni)
- prašak za pecivo
- kakao
- kandirano voće
- aleva paprika

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 14:58:42   
Anoniman
user posted image

Candied Apples

Ingredients
    15 apples 2 cups white sugar 1 cup light corn syrup 1 1/2 cups water 8 dro_ps red food coloring
Directions
  1. Lightly grease cookie sheets. Insert craft sticks into whole, stemmed apples.
  2. In a medium saucepan over medium-high heat, combine sugar, corn syrup and water. Heat to 300 to 310 degrees F (149 to 154 degrees C), or until a small amount of syrup dro_pped into cold water forms hard, brittle threads. Remove from heat and stir in food coloring.
  3. Holding apple by its stick, dip in syrup and remove and turn to coat evenly. Place on prepared sheets to harden.


< Poruku je uredio Tash -- 7.5.2012 15:01:00 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:01:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam šta je alva.
Pročitah recept za oblande, ne znam sad više šta, ali nešto mi je zaškripalo.
Sada sa Minom pričam, naletesmo na posni margarin u receptima. I to ću da potražim.




http://www.vinojug.co.rs/bela-alva.html
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0%BB%D0%B2%D0%B0 ovde pise sta sve moze da sadrzi. treba videti nasa u probavnicama sta sadrzi. imas u maxiju. pitaj minu da li se preporucuje da to deca jedu.

posni su ti mnogi margarini. ja sam nasla cak i bez soje, za sebe. to je ovaj
http://www.kupinanetu.rs/images/uploads/normal/vital/vital_prijatno_laki_255_n.jpg
ali ima margarin u sebi razne E.., tako da ne znam..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:04:54   
viking
Mislim da vam je to sojin maslac , ja ga koristim i dobar je. Ukucaj tako u google, izbaciće ti sliku, sigurno si viđala, ima ga svuda.
I kako bre ne znaš šta je alva? user posted image

IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam šta je alva.
Pročitah recept za oblande, ne znam sad više šta, ali nešto mi je zaškripalo.
Sada sa Minom pričam, naletesmo na posni margarin u receptima. I to ću da potražim.




< Poruku je uredio viking RR -- 7.5.2012 15:05:24 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:05:40   
Anoniman
Znam da ima E-ove... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:11:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking RR

Mislim da vam je to sojin maslac , ja ga koristim i dobar je. Ukucaj tako u google, izbaciće ti sliku, sigurno si viđala, ima ga svuda.
I kako bre ne znaš šta je alva? user posted image

IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam šta je alva.
Pročitah recept za oblande, ne znam sad više šta, ali nešto mi je zaškripalo.
Sada sa Minom pričam, naletesmo na posni margarin u receptima. I to ću da potražim.





Hm, da li će dr dozvoliti sojin maslac? user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:11:29   
Anoniman
tash, vidi ove recepte
http://posnirecepti.blogspot.com/2011/02/mafini-punjeni-dzemom.html
(samo izbaci kikiriki odatle). mare sme da jede dzem, jel da? zasto ne bi smeo.. npr. od sljiva, tu ima samo secer i sljive. ili od kajsija? njaaaaaam user posted image
zamisli dorucak dzem od kajsija na hleb i sojino mleko. sta ces lepse.
http://posnirecepti.blogspot.com/2011/02/mafini-sa-kajsijama-i-psenicnim-klicama.html
(izbaci pomorandzu, sok i rendanu koru)
http://posnirecepti.blogspot.com/search/label/%C5%A1ljiva

dopada mi se sajt user posted image

a moze li da jede slatke pite, sa visnjama/jabukama/sljivama/bundevom.. ? user posted image
imate li problem sa slatkim ili slanim menijem?
veruj mi mocice da jede on puno stvari koje nemaju mlecne proizvode u sebi. nemoj da ocajavas. user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 7.5.2012 15:14:48 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:13:31   
viking
To ne znam, ali mogu da ti ispišem sastav kad dođem kući i pogledam, ako ti znači?

IZVORNA PORUKA: Tash

Hm, da li će dr dozvoliti sojin maslac? user posted image




_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:22:07   
Anoniman
Ako se setiš. Svakako planiram da pođem u "čitanje sastojaka", tako da ako ne stigneš, potražiću sama. Hvala u svakom slučaju.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:23:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Macaki


IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam šta je alva.
Pročitah recept za oblande, ne znam sad više šta, ali nešto mi je zaškripalo.
Sada sa Minom pričam, naletesmo na posni margarin u receptima. I to ću da potražim.




http://www.vinojug.co.rs/bela-alva.html
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0%BB%D0%B2%D0%B0 ovde pise sta sve moze da sadrzi. treba videti nasa u probavnicama sta sadrzi. imas u maxiju. pitaj minu da li se preporucuje da to deca jedu.

posni su ti mnogi margarini. ja sam nasla cak i bez soje, za sebe. to je ovaj
http://www.kupinanetu.rs/images/uploads/normal/vital/vital_prijatno_laki_255_n.jpg
ali ima margarin u sebi razne E.., tako da ne znam..


Алва или халва (арап. халва - слатко) је слатко јело, које потиче са Блиског истока. Алва, као посластица, је највише раширена по арапским земљама и на Балкану. Име Алва долази из арапске речи halva, шта значи слаткиш. То је слатко јело од пшеничног брашна, масти и меда или од сусама, брашна, меда или шећера. Постоје различите врсте: ћетен-алва, тахан-алва, кос-алва итд.
user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 15:29:27   
Anoniman
videla sam tashke, zato sam ti i napisala da tako pise u vikipediji, ali to ne znaci da i nasa u maxiju ima sve to. koliko ja znam susam nema sugurno, imas onu sa kakaom, a imas i onu obicnu belu. mislim da je osnovni sastojak zapeceni secer, a sta od masnoca jos tu ide treba da se vidi. ako budem izlazila veceras pogledacu.
sem toga, sigurno imas mnogo zdravijih varijanti za mareta od alve, tako da.. zaboravi.
pogledaj one recepte za slatkise sa vocem.
evo ti pogacice od bundeve http://posnirecepti.blogspot.com/2011/10/pogacice-sa-bundevom.html
samo umesto ovih drugih brasna stavis obicno belo.

jel sam ti dosadna? user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 17:12:21   
Anoniman
Nisi mi dosadna draga, samo ce mi trebati par dana da se opet saberem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 17:36:35   
viking
Tash, evo ga sastav Sojinog maslaca, kaze ovako:
Sojino ulje 45%
Hidrogenizovana biljna mast 40%
Sojino mleko 11%
Sojin lecitin 3%
Morska so 1%
Ne sadrzi GMO.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 21:36:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Nisi mi dosadna draga, samo ce mi trebati par dana da se opet saberem.


user posted image user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
7.5.2012 22:44:28   
Anoniman
Kako sam se nadala da je alergija prošla i da će naš jelovnik da se menja više ka jelovniku prosečnog čoveka, nisam se udubljivala u razmišljanje. Sada mi je jasno da nam predstoji još bar godinu, godinu - i po, ako ne i 5-6 godina ovakvog života (ipak se nadam da ovo neće biti doživotno), u svakom slučaju, moram početi da kuvam nešto što sme, a uklapa se u ishranu odraslih ljudi. Tako da, ovih dana ću verovatno kopirati neke postove sa raznih foruma, i baviti se tim razmišljanjem, ako vas smaram, nemojte me čitati. user posted image

Sve što bojim crvenim ću za sada izbacivati iz recepata.

VARIVO OD ŠARGAREPE
Potrebno je, za cetvoroclanu porodicu, oko 2 osrednje glavice crnog luka, u prosebu jedna osrednja sargarepa po glavi, mrvljeni bosiljak, bio zacin, so, biber po ukusu, jedna kasicica brasna.
Luk se isecka, a sargarepa izrenda, sve u isti lonac.Dolije se malo vode da se dinsta.Pred kraj se doda jos vode, koliko ima i mase.Svi zacini i bosiljak pred sam kraj.
Da bi bilo gusce razmuti se kasicica brasna u vodi i doda varivu.
Ko voli, moze i malo biljne pavlake, tek toliko da se obogati ukus, ali ovo je vec od osobe do osobe.


PROJICE SA PRAZILUKOM ILI MLADIM LUKOM
500gr kukuruznog brasna
150gr praziluka ili 3 veze mladog luka
4dl kisele vode
150ml ulja
prasak za pecivo
so
U kukuruzno brasno pomesano sa praskom za pecivo sipajte kiselu vodu i dobro izmesajte.Praziluk sitno isecite,prodinstajte ga na ulju i kad se malo ohladi,umesajte u pripremljenu smesu.Testo razlijte u nauljene modlice i pecite na 220 stepeni dvadesetak minuta.
(prašak za pecivo ne mora, od njega testo samo naraste, vizuelno je lepše, ali ne menja ukus)


ĆUŠPAJZ OD TIKVICA
Naseckati jedan luk i dinstati. Dodati i naseckanu sargarepu. Dodati i jednu tikvicu isecenu na kockice, kratko proprziti pa naliti casu vode. Zaciniti dodatkom za jelo, biberom, vecim cenom belog luka (usitnjen) i kasikicom sirceta. Kad voda skoro skroz uvri dodati naseckan persunov list i kasiku brasna i uz mesanje kuvati par minuta.

Beli luk ću uvesti, kao i sirće.


PINDŽUR
3kg. mesnatih paprika
1kg. plavog paradajza
1kg. paradajza
1 glavica belog luka
1 veza celerovog lista
sirce
maslinovo ule
morska so
Paprike ispecine na poltni, a plavi paradajz u rerni,ocistiti i zajedno samleti na krupnoj resetki vodenice za meso.Paradajz oljustiti, iseci na kriske i kuvati da potpuno zgusne. Sve izmesati, zaciniti iseckanim belim lukom, iseckanim celerovim listom, posoliti i dodati ulje po ukusu



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here