|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 14:50:34   
minavb
Čorba od zelja ili spanaća (obožavam je)
Prodinsta se luk, pa se doda mlado zelje ili spanać koji je prethodno blanširan i krupno sečen. Malo se prodinsta pa se nalije paradjz sokom i doda se prethodno obaren pirinač (može i proso ). Začini se belim lukom i peršinom i kuva još malo da bude gusto.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 14:51:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Čorba od zelja ili spanaća (obožavam je)
Prodinsta se luk, pa se doda mlado zelje ili spanać koji je prethodno blanširan i krupno sečen. Malo se prodinsta pa se nalije paradjz sokom i doda se prethodno obaren pirinač (može i proso ). Začini se belim lukom i peršinom i kuva još malo da bude gusto.


Može blitva umesto spanaća?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 14:53:47   
minavb
Ma može cico, sve može da se menja srodnim namirnicama.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 14:59:23   
Verus
Pisacu od kuce, pitacu mamu tacno kako ide pa sve stavljam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 16:21:24   
briseljancica
Dok mama nije pocela ovako da sprema boraniju ja je nisam jela user posted image
Izdinstati 2 glavice luka pa ubaciti kesu zamrznute boranije i ostaviti da malko smeksa. Dodati 2 vece sargarepe isecene na kolutice, i par krompira na camcice. Naliti sokom od paradajza i posoliti. Moze da se stavi malkice belog luka ali je ok i bez. Strpas u rernu i peces. Gotovo je kad je krompir pecen. Ovde moze da se ubaci meso, ali je daleko lepse bez. Meso obicno posebno pravim.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 19:45:41   
Ivence
Meni beba poludela, imam sto kg vesa za peglanje, tako da cem sutra potanko da kuckam za sve... :))

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.5.2012 22:44:03   
Anoniman
Ja volim samo bakinu boraniju, sada je kasno, sutra ću tražiti da mi napiše. user posted image

(odgovor članu Ivence)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.5.2012 22:32:32   
Anoniman
Bila sam u razgledanju u Merkatoru, i saznala sledeć stvari...

PIRINČANO MLEKO
LIMA: voda, pirinač, ulje suncokreta, morska so, prirodna aroma vanile
VITARIZ: voda, pirinač, sunc. ulje, morska trava, so
JOYA: osnova od pirinča (voda, braon pirinač), pirinčano ulje, morska so.

Da li je braon pirinač isti kao beli, samo je braon? user posted image


ŽELE BOMBONE: šećer, skrobni sirup, voda, limunska kiselina, sredstvo za žliranje (agar), aroma, boje.
(ovde bih svašta nešto bojila kao kritično, ali nekako imam osećaj da bi mogao to da jede i da mu ništa ne bude)


VIECO BILJNI NAMAZ SA SPANAĆEM: voda, sunc.ulje, svež spanać, krompiov skrob, probiotska vlakna, so, kvasac, maltodeksin, začini.

Bojim se da probiotska vlakna ne sadrže možda kazein? Nama je dr zabranila probiotike zbog lactobacilusa. Šta je ovaj maltodeksin? Pisasmo o tome pre koji dan, ali sam zaboravila.


OBLANDE: pšenično brašno, voda, jestivo ulje, sredstvo za narastanje testa E500ii, so.
Našla sam i neke koje su sadržale mleko u prahu ako se ne varam, tako da, nije svim oblandama sastav isti.


Sme li Marko jesti mak? Kada deca počnu da jedu mak?


MARGARIN

user posted image

jestivo rafinisano suncokretovo ulje, jestivo rafinisano palmino ulje, interesterifikovana biljna mas, voda, so, emulgatori (suncokretov lecitin, mono i digliceridi masnih kiselina), konzervans (kalijum sorbat), regulator kiselosti (limunska kiselina), aroma, vitamini A i D3, boja (beta karoten).

Ne vidim ništa mnogo strašno, vi? Šta znači interesterifikovana?


ŠLAG DR OETKER: šećer, glukozni sirup, stvrdnuta biljna mast, emulgatori E472a i 471, natrijev kazeinat, stabilizator: sred. protiv zgrudvavanja: trikalcijum fosfat, aroma.

Kazeinat??? Šta je to... zvuči kao kazein...


PRAŠAK ZA PUDING
VITAMIN HORGOŠ (Vanila): kukuruzni skrob, aroma vanilin, boja E102 i 124.
YUMIS (čokolada): kukuruzni skrob, kakao u prahu, šećer, kuhinjska so, prirodno identična aroma čokolade


Abo Nett HLEBIĆI

user posted image

integralno raženo brašno, integralni kukuruzni griz, kuhinjska so.


Sem toga, nađoh ove pakovane žitarice:

user posted image

user posted image

Čekam komentare. user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 10.5.2012 22:34:39 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 9:01:27   
Anoniman
Mina? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 9:09:26   
Anoniman
Kokosovo i pirinčano mleko kupujem u tetrapaku ili limenci


Mina, gde to kupuješ? Ja nisam našla u Merkatoru.

Jel imaš kod kuće? Da li možeš da mi slikaš i prepišeš sastav?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 9:14:05   
minavb
Kupujem u Veru. Kokosovo mleko je u maloj limenci, plave boje i nalazi se među kineskom hranom, sosevima i slično. SIgurno ga ima u bolje opremljenim zdravim hranama. Pirinčano mleko isto kupujem u Veru, ali sam sigurna da ga ima svuda jer sam ga videla u Maxiju jednom. Okačiću ovih dana, čim stignem.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 9:20:54   
Anoniman
Ah, debil... Ne čitam šta pišem. Pirinčano sam i ja našla. user posted image

A ove žitarice što sam slikala, misliš da su ok? Gledala sam da budu BIO.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 10:18:37   
minavb
Šta je ovaj maltodeksin?

Maltodekstrin je lako svarljivi ugljeni hidrat napravljen od kukuruznog skroba
kazeinat se dobija od kazeina, pa to preskoči.
Što se tiče probiotika i prebiotika, tj vlakana, ona su uglavnom biljnog porekla. Najčešći je inulin koji je sastojak korena cikorije i široko je rasprostranjen u industriji.
Ove žitarice su ok.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 10:24:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb


Što se tiče probiotika i prebiotika, tj vlakana, ona su uglavnom biljnog porekla. Najčešći je inulin koji je sastojak korena cikorije i široko je rasprostranjen u industriji.



To znači nije isto kao kada pijemo probiotike (zbog prilova, ili već nečeg sličnog)?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 10:29:52   
minavb
Jeste isto. Prebiotici i probiotici svojim truljenjem u debelom crevu pospešuju rast korisnih bakterija crevne flore. Osim što regulišu crevnu floru, imaju i druga brojna korisna svojstva pa su obrojani u funkcionalnu hranu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 10:44:49   
Anoniman
Ah, onda to neće dozvoliti, jer probiotici sadrže lactobacilus, ja sam ekonomista te nisam shvatila, ali je related sa kravljim mlekom. 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 10:50:55   
minavb
Paaa, laktobacilus svi imamo u crevnoj flori. Unošenjem inulina, ti ne unosiš laktobacilus, već pospešuješ rast ovih koje već imaš u crevnoj flori. Vlakna kao prebiotici ne moraju biti povezani sa kravljim mlekom, ni laktobacilus.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 22:45:05   
Anoniman
ZDRAVO sokovi sadrže samo voće. Nije mi jasno kako onda ne stoje u frižideru i kako se ne pokvare, ali tako je. Ima neko neka saznanja na ovu temu koja ja nemam?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
11.5.2012 23:36:58   
Anoniman
Kada deca počnu da jedu mak?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.5.2012 15:04:29   
Anoniman
Ja sam i dalje u kolačima i tortama koje bi Marko mogao jesti, od toga zavisi dalje uvođenje, tj redosled uvođenja namirnica. Pa evo šta nađoh:

KORA:
3 šolje šećera
1 šolja ulja
4 šolje brašna
1 prašak za pecivo
4 šoljice kisele vode
6 šoljica prezle (originalno su orasi)

A FIL SMIŠLJAM OVAKO (HVALA MINA user posted image ):
1 kašika kukuruznog skroba
voda u kojoj se kuvalo voće (kao zamena za mleko)
šećer
pasirano voće

DEKORACIJA:
sitno seckano voće (o tom po tom, to još nisam promislila, moglo bi biti teško, curiti...)

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.5.2012 15:06:01   
Anoniman
POSNE KROFNE

Sastojci
Broj osoba: 4 osobe 

250 ml mlake vode 
40 gr svežeg kvasca 
500 gr brašna 
50 gr biljne masti ili margarina 
2 kašike šećera 
šećer u prahu 
2 vanil šećera u prahu

Priprema
Vrijeme pripreme: 60 min
Težina: Jednostavno

1 U mlaku vodu staviti kašičicu šećera, izmrvljen kvasac i kašičicu brašna. Ostaviti da kvasac nadođe.
2 Sjediniti mast i šećer, zatim dodati vodu sa nadošlim kvascem i brašnom zamesiti testo. Ostaviti da testo nadođe zatim raditi krofne po vašem uobičajenom načinu

Umesto masti bih koristila ulje. user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 14.5.2012 15:07:12 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.5.2012 17:20:06   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

ZDRAVO sokovi sadrže samo voće. Nije mi jasno kako onda ne stoje u frižideru i kako se ne pokvare, ali tako je. Ima neko neka saznanja na ovu temu koja ja nemam?

Zato sto su pasterizovani ili sterilisani, i punjeni u asepticnim uslovima. Posle otvaranja se moraju drzati u frizideru.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.5.2012 22:30:54   
Anoniman
Danas sam pravila "Kolač bez jaja", tako se zove u nekim novinicama pod nazivom "Posni kolači".

Sastojci:
3 šolje narendanih jabuka
1/2 šolje ulja
1/2 šolje ulja
1 šolja šećera
1 šolja griza
1 kesica praška za peivo
u originalnom (ali ne i mom receptu, ide još kakao tabla)

Sve pomenute sastojke sipati u odgovarajuću posudu i mikserom ih dobro izmešati da se masa izjednači. Mau sipati u odgovarajući podmazani pleh, odgore poravnati, pa ispeći u umereno zagrejanoj pećnici. Pečeni kolač preliti otopljenom čokoladom i iseći na željene kriške (to nisam uradila).

Ispalo je ovako:

user posted image


Odnosno:

user posted image


EXTRA JE! user posted image Na ovaj način ustvari uvodim detetu prašak za pecivo u ishranu (ostale sastojke već jede).
Čak je i Luka pojeo dva parčeta. Marko je coktao i vikao "Još!".
Meni se desilo nešto čudno nakon probanja: počelo je da me peče grlo i da me svrbi jezik (što se inače dešava samo od paradajza i oraha). Baka je promrljala nešto tipa "Nema šanse, nema puno praška za pecivo"... zar se to može desiti od puno praška za pecivo? Ili ako sam liznula presnu smesu? user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.5.2012 22:35:19   
minavb
Kad se stavi puno praska za pecivo, bude malo drugcije testo. Opet ne bi trebalo da pecka, ali nije bas ukusno. Inace, prasak za pecivo moze da se zameni sodom bikarbonom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.5.2012 22:40:35   
Anoniman
Bilo je ukusno, ma extra je.

Nisam davala detetu da jede ni soda bikarbonu, pa mi dođe isto. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here