|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.6.2012 9:45:04   
lesica
U principu ovo je ok sve,sa regularnim aditivima.
Interseterifikovana biljna mast-biljna mast koja se dobija nekim izmenama u samim molekulima masnih kiselaina a u cilu dobijanja sto stabilnijeg molekula koji nece da podleze oksidaciji i izmenama . Jedan da kazemo od boljih metoda jer ne daje veliku kolicinu trans masnih kiselina.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.6.2012 10:39:50   
Anoniman
TNX

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.6.2012 10:42:46   
lesica
Ma nista,bar makar malo da vam pomognem sa aditivima,i ponekim tehnoloskim frazama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
3.6.2012 13:37:47   
Anoniman
Obećala sam da ću napisati kako moja baka sprema ćušpajze, pa sada sam i naučila da ih spremam, i evo ga...

SOS OD MIROĐIJE

(za 1 osobu)

- malo ulja
- 1 kaf kašika brašna
- 1 ravna k.kašika mirođije
Kuvam i dosipam vodu.
Na kraju dodam pola kašike soli i šećera isto koliko i brašna.


ĆUŠPAJZ OD BORANIJE / GRAŠKA / TIKVICA

Boraniju / grašak / tikvice u vodu, posoliti, staviti malo crnog luka (trebalo i belog ali ga nisam uvela još Marku), kuvati 30ak min. Kad se skuvalo odasuti višak vode. U drugoj šerpici: malo ulja, k.kašiku brašna i prstohvat mirođije, kuvati malo, dosuti vode. Sadržaj druge šerpice nasuti na boraniju / grašak / tikvice, ostaviti da proključa, dodati supenu kašiku šećera (kod boranije po izboru čep sirćeta i aleve paprike).


Još treba da naučim da kuvam pasulj, i slatki kupus (u paradajz sosu).

Verovatno vam je smešno ovo gore što sam napisala, ali ja ne kuvam inače, i ne umem da kuvam. Za mene je ovo sve otkriće, mislila sam da je neka filozofija. user posted image Možda se pojavi još neka vična kuvarica kao ja pa joj ovo posluži. user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
3.6.2012 16:19:22   
Anoniman
tash, sta radis sa ovim sosom od mirodjije, sa cim se to jede?

ovo ostalo ja kuvam malo drugacije, tj. za nas sa zaprskom, a za K cu da odvadim kada bude jela isto sto i mi...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
3.6.2012 21:46:27   
Anoniman
Pa meso, krompir i sos od mirođije. Jedeš ga isto kao sos od paradajza.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
3.6.2012 21:46:54   
Anoniman
Zbunila sam se: Nikada nisi jela sos od mirođije?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 0:06:00   
Anoniman
nikad. user posted image kako mislis kao sos od paradajza, ja njega ne jedem sa krompirom i mesom. ali sad mi se bas prijelo, verovatno zato sto ne smem paradajz! :smajlikojiselupapoglavi:

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 10:34:32   
Anoniman
Kako ga ne jedeš? nego sa čime ga jedeš?

Npr, kuvaš supu, izvadiš meso, dopraviš pire i sos od paradajza /mirođije. To se kod nas zove "Supe, sosa, mesa", uglavnom se jede za nedeljni ručak user posted image , umesto barenog mesa može i pohovano, pečeno. Vi to ne jedete?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 10:36:49   
Anoniman
greška

< Poruku je uredio Tash -- 4.6.2012 10:37:05 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 10:38:45   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

Zbunila sam se: Nikada nisi jela sos od mirođije?

Ja sam ga prvi put jela kad sam se spetljala sa jednim Šandorom. Mi "srbijanci" ne jedemo sos od mirođije, mi uz rinflajš i pečenje jedemo ren.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 10:42:06   
Anoniman
Kopiram te u Pričajmo o hrani. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 10:43:43   
minavb
Kopiraš me svudauser posted image (šalim se)

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.6.2012 10:44:56   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.7.2012 22:27:03   
Anoniman
Bila sam sa mm-ovo ujnom, i ona me sluša, ja pričam o hrani user posted image , stigosmo i do torti, tek će ona "Ma ti si luda! Znaš šta ja obožavam da pravim i svi moji se dave!?" Dakle, ona pravi sa mlekom, ja bih sa vodom. Gust griz (na litar mleka /vode 7 supenih kašika griza). Kada se skuva, staviti u mokru tepsiju i ostaviti da se ohladi i stvrdne. Preručiti na tacnu. To je kora. Dalje ima dve opcije: želirati voće pa staviti od gore (ona onda od gore još stavi šlag), ili pak samo stavljati seckano voće, pa poklopiti sa još jednom turom takvog griza kao početna kora. Ako je rođendanska torta, od gore se mogu poređati figurice, i dobijete lepu belu tortu sa šarenim detaljima kad sečete. Probaću uskoro.

Samo obratite pažnju da ne uzmete goveđi želatin, već svinjski.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.7.2012 23:25:37   
Ana RR
Tash, ako Mare jede kakao možeš dodati u "kore", biće još lepše user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.7.2012 23:27:33   
Anoniman
Ne jede, nisam planirala pre drugog rođendana, on je na listi jakih alergena.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.7.2012 23:28:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Kako ga ne jedeš? nego sa čime ga jedeš?

Npr, kuvaš supu, izvadiš meso, dopraviš pire i sos od paradajza /mirođije. To se kod nas zove "Supe, sosa, mesa", uglavnom se jede za nedeljni ručak user posted image , umesto barenog mesa može i pohovano, pečeno. Vi to ne jedete?



sto rece mina, jedemo ren uz rinflajs. ja obicno ni njega ne jedem. npr. kad odemo kod sveki na rucak nedeljom bude supa koja je od kuvanja mesa i zeleni (tu spada sargarepa, persun, celer i paskanat) i nekog mesa - pileceg, juneceg, svejedno.. onda ona to povadi, ubaci knedle ili fidu, zacini i to je supa. rinflajs iznese posle supe i jede ga ko hoce (ja ponekad preskocim). posle toga sledi glavno jelo.

sto se tog jela sam nesto slicno.
vidi ovaj:
skuvati 150 gr griza u litri vode (mada mislim da treba vise griza ili manje vode) i izruciti u neki sud. preko staviti jagode (moze naravno bilo koje sezonsko voce). skuvati u 1l vode 2 pudinga od vanile (takodje mislim da treba manje vode ili vise pudinga) sa 6,7 kasika secera i preliti preko voca da se stegne. ovo se stegne u djuvecari npr, pa se onda sece na kocke i vadi.
ovo se jede kada se posti na vodi.
mislim da smemo puding.. sta ima u njemu? mislim nista posebno!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.7.2012 23:31:09   
Anoniman
U nekim pudinzima mislim da ima mleka. Ili jaja? Čekaj naći ću!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.7.2012 23:33:10   
Anoniman
PRAŠAK ZA PUDING
VITAMIN HORGOŠ (Vanila): kukuruzni skrob, aroma vanilin, boja E102 i 124.
YUMIS (čokolada): kukuruzni skrob, kakao u prahu, šećer, kuhinjska so, prirodno identična aroma čokolade


Mogla bih taj od vanile, samo bi mi odgovaralo da mi Lesica kaže šta su E102 i 124.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.8.2012 0:20:40   
Anoniman
ma kazem ti nema nista u njemu, postan na vodi!
samo vidi za te E...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.8.2012 16:44:16   
Christabel
Tash i ostale mame koje zanima, nasla sam ovaj sajt sa spiskom i objasnjenjem svih tih E-ova
http://www.halal.ba/site/index.php?option=com_content&view=article&id=514&Itemid=148&lang=ba

Mene je zanimalo pre zbog oznake za limunsku kiselinu i sojin lecitin

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.8.2012 21:59:49   
Anoniman
Extra! Ova dva su boje.
Koja je oznaka za limunsku s.lecitin?

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.8.2012 23:39:56   
Yula
Ova torta vam je ekstra ideja! Samo napred cure! Ako natrcim na neki zanimljiv recept, iskopiracu vam ga.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.8.2012 12:22:14   
Christabel
Limunska kiselina je E 330, a sojin lecitin je E 322 (mada uz to stoji objasnjenje za lecitin uopste)

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...
Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here