|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 3:03:57   
vukosava
Meni je brijanje navika, svaki dan dok se tusiram, cas posla. Ja ne bi mogla da izdrzim da mi te dlacetine porastu dovoljno velike za cerupanje, brrr. Vise volim konstantnu glatkocu. Ali opet znam drugarice koje imaju crnju i cvrscu dlaku njima nema sanse da bi mogle da se briju, odmah dobiju neke bubuljice.

Za mene uvek bilo i ostalo brijanje... Cerupam samo obrve.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 9:29:13   
Valerie
jel za porodjaj treba da se skida sve ili moze da se ostavi trouglic gore? user posted image manja sansa da pocne da svrbi...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 9:30:21   
Anoniman
Ako si u Sr treba sve , posebno su osetljivi na trouglice user posted image

(odgovor članu Valerie)
  Direktna veza do poruke: 328
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 9:36:37   
Valerie
e svasta, ima da zakasnim na porodjaj dok im ispunim sve zelje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 9:39:35   
Modessty
ja sam pre porodjaja išla na depilaciju. Mnogo je bolje nego brijanje jer duže traje i dlake koje rastu nisu tako oštre. A traže da se skine sve zbog carskog reza ako bude bio potreban. Kao što ne dozvoljavajuni bilo kakav nakit. naročito prstenje i mindjuše

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 9:41:01   
*Alexx*
Da se ne bih raspravljala sa babicama i dr-ima, sve sam skinula sa sebe - i dlake i lak za nokte i nakit user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 9:43:34   
Modessty
jes bre i lak za nokte ne daju. Što takodje ima logiku jer preko boje noktiju mogu da vide dali si dobro.
Sad sam pre spontanog morala da se brijam jer sam bila u bolnici i mnogo krvarila pa nisam mogla do kozmetičarke. Evo još imam probleme sa uraslim dlakama! Užas jedan. Ranje nikad nisam imala probleme zbog brijanja

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 10:26:19   
Anoniman
Ako imate neki nakit na mestima koja lako zarastaju , mozete ga menjati i staviti silikonski , to je dozvoljeno .

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 333
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 10:31:10   
Lilla
Ja sam se tokom trudnoce obrijala samo par puta, i to u pocetku jer kasnije nisam mogla da se dohvatim. Pred porodjaj sam se obrijala na jedvite jade, uz pomoc ogledala, jer ovdje ne briju u porodilistu pa mi bilo bezze da na porodjaj idem sva obrasla. Depilacija dole mi ne pada na pamet, jedva izdrzim bol kad noge epiliram.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 10:47:46   
ishler
Meni je lekar rekao da depilacija moze izazvati kontrakcije u trudnoci,jer je to boluser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 10:51:53   
Anoniman
Sve je moguce

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 336
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
25.5.2012 11:49:21   
Valerie
dobra ideja za silikonske mindjuse, meni i usi zarastu za dan!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
27.5.2012 11:20:44   
Linonina
IZVORNA PORUKA: ribizla

Ako si u Sr treba sve , posebno su oset_ljivi na trouglice user posted image



user posted image A sto se tice laka za nokte, moze ali ili na rukama ili na nogama. Ne morate skidati lak i sa noktiju na nogama. To je sigurno, a to je pravilo pred bilo koju intervenciju nevezano za porodiliste.
A za trouglice, sta da kazem, nasmejah se dobro. user posted image
Ja sam planirala depilaciju pred porodjaj, ali sad mi ubaciste crva sa ovim kontrakcijama. Ja celu trudnocu brijala, mene sramota nekako onako poci na pregled, ili bar dobro skratim trimerom. A depilacija na kraju - ne da bi bolelo neeeegoo...user posted image

< Poruku je uredio Linonina -- 27.5.2012 11:22:38 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
27.5.2012 11:40:24   
Olga75
evo da ja napisem svoje brijanje pred porodjaj
lezala sam u bolnici skoro nedelju dana kad je pukao vodenjak i u sali je sestra mahnula brijacem samo u ono gdelu gde se radi epiziotomija , nije me nesto obrijala a koristila je njihov brijac user posted image iako sam ja pokusala da joj kazem da imam svoj u torbi
i to je bilo sve od Kigijene gospoje a klistir nisu stigli da urade jer sam katapultirala bebu za dva sata cirka user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
31.5.2012 21:57:25   
red3lilu
Olga RR je sve rekla.
Kod nas briju samo deo predviđen za epiziotomiju za ostalo se ne sekiraju previše user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
31.5.2012 23:54:06   
Sanchy
Eh sto i ja nisam tamo negde nego ovdeuser posted image ..nem am ja nista protiv brijanja ali ako je neko osetljiv onda je to mucenje,evo ja od kada su mi rekli da mora sve probala brijacem i tamo gde nisam skidala i takva mi je alergija buknula da je to horor i sto je najgore sad ovaj prevoj od stomaka sto se napravio tu nece da mi prodje nikako mazala sam i sebamed deciju protiv onog pelenskog osipa pa onda sudokrem,stavljkala talk,pa probala nistatin rekoh mozda je gljivica i nece da prodje jos kad me zasvrbi da poludim ,mozda bih trebala neku antibiotsku ali ne znam koja sme...eto sta sama sebi napravih pri tom nov neotpakovan brijac...a kad me dohvate u porodilistu sa onim njihovim pa jos ce mi pecurke nici...uzasavam se infekcija eto...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
31.5.2012 23:57:23   
crazymama
meni posle depilacije daju neki gel koji sadrzi aloju, za umirivanje koze i da ne bi buknulo, to namazem i nemam nikakvo crvenilo niti mi bukne... probaj da nadjes to.

ovaj https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/284583_221876607855104_3273397_n.jpg

< Poruku je uredio crazymama -- 31.5.2012 23:59:23 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
1.6.2012 10:59:39   
bubamara2011

IZVORNA PORUKA: ishler

Meni je lekar rekao da depilacija moze izazvati kontrakcije u trudnoci,jer je to boluser posted image

Ovo prvi put čujem. user posted image Ja sam zadnji put brazilku uradila u devetom mjesecu i nije mi ništa bilo.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 14:45:08   
Linonina
Sanchy, ne verujem da je gljivica nego je na nezgodnom mestu, meni bi se slicno desilo znam. Svrab da ne pominjem kad uzmem brijac, opet posle depilacije zna po nekad da mi uraste na preponama... Zato sam ja radi takvih maltretiranja pre 5-6 godina radila trajnu depilaciju prepona, ali sada bi trebala opet, a ne smem trudna pa se vec pripremem za neku od ove dve standardne varijante. user posted image
Mada, za porodiliste i taj deo za epiz. mi ne bi ginula depilacija ili brijanje u svakom slucaju...

E da bubamara2011, kad si vec pomenula brazilku u devetom, jesu te i posle brazilke tamo u porodilistu "doradjivali"?
Ja sam bogami davno radila brazilku zadnji put, i ne secam se nesto taj deo sto se brije radi epiziotomije da li je bas skroz izdepiliran...
I ja sam mislila da radim depilaciju u devetom, jer zilet podnosim mozda malo bolje od Sanchy.

< Poruku je uredio Linonina -- 4.6.2012 14:47:24 >

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 14:59:44   
Alexis79
Ja i dalje koristim brijac mada vec ne vidim nista tamo dole pa onako na slepo user posted image .
Kad su mi radili serklaz poslali su me kod "brice" tj med.sestre zaduzene da pregleda sve zene da li su se lepo obrijale i koga treba da obrije.
Crtice ,truglici ili bili koji oblici nisu dozvoljeni tj. traze da se skine sve za bilo koju intervenciju koju rade.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 15:01:57   
Anoniman
linonina mene nisu u dva razlicita porodilista , ali se desavalo da zene `doradjuju` iako dodju sredjene , tako da cini mi se nema pravila , i zavisi od porodilista a verovatno i raspolozenja sestre u prijemnoj sobi ..

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 346
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 15:04:46   
Linonina
Da Aleksis79 u pravu si, mrze sve geometrijske oblike poprilicno!
Samo ne znam kako da odem na depilaciju i da kazem da mi izdepiliraju bas SVE. Sramota me pa trebala bi da budem gola a to mi malo..., a to sto kazes, ja sama ne vidim vise nista tamo dole!user posted image

< Poruku je uredio Linonina -- 4.6.2012 15:06:03 >

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 15:06:12   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Eh sto i ja nisam tamo negde nego ovdeuser posted image ..nem am ja nista protiv brijanja ali ako je neko osetljiv onda je to mucenje,evo ja od kada su mi rekli da mora sve probala brijacem i tamo gde nisam skidala i takva mi je alergija buknula da je to horor i sto je najgore sad ovaj prevoj od stomaka sto se napravio tu nece da mi prodje nikako mazala sam i sebamed deciju protiv onog pelenskog osipa pa onda sudokrem,stavljkala talk,pa probala nistatin rekoh mozda je gljivica i nece da prodje jos kad me zasvrbi da poludim ,mozda bih trebala neku antibiotsku ali ne znam koja sme...eto sta sama sebi napravih pri tom nov neotpakovan brijac...a kad me dohvate u porodilistu sa onim njihovim pa jos ce mi pecurke nici...uzasavam se infekcija eto...


Kad jednos se obrijes, moras svaki dan jer ce te dlake da iritiraju kozu pa da ti iskoce te crvene tackice...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 15:10:20   
Linonina
Kazes "crvene tackice" pa samo to bi bilo suuuper, veruj mi sve ona to vec zna, a sta bi bilo da to radi jos svaki bas dan...eee to ne znam.user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.6.2012 15:12:18   
vukosava
Te crvene tackice nisu alergija vec koza iziritirana rastom dlaka koje su ostre na vrhu a koza u tom predelu je ekstra osetljiva i savitljiva pa se iziritira. Veruj mi na rec godinama sam brijala taj predeo.

Ako sve zna, ne bi ovde pisala pretpostavljam, ne?

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here