|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 21:05:30   
maslackic
hvala zille, imam ja strpljenja, samo me zanima user posted image i kada pravite obroke za dete stavljate allernovu ili? mislim na zitarice ili tako nesto..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 21:18:06   
Anoniman
Ja lično ne mešam ni u šta Allernovu, nju dajem posebnona flašicu pred spavanje. A moj beban jede samo kukuruzni griz od žitarica, pa ga kuvam u običnoj vodi sa česme i tek tek malo posplim ili ponekad pošećerim. Kad se prohladi dodam seckanu slaninicu, ili barenu jagnjetinu, ili kuvane višnje, breskve. I tako svaki dan vrtim user posted image

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 552
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 23:08:48   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

Treci dan lubenice, Maki je pljuje i nece da jede. Sutra ili proso, ili jecam ili dinje.


Ne zameri mi Tash, ali umrla sam od smeha, jer je kod nas to bio isti slucaj!!! Dva dana obozavao, treci dan pljuvao i gurao lubenicu od sebe! hahahahahahha   Bas smo bili zacudjeni, ali eto... 



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 23:31:06   
Yula
 Zille, hvala ti puno na savetu, veruj mi mnogo znaci! Ja sam se i trudila da mi dete bude samostalno i da se igra sam, htela ili ne, nisam imala bas previse vremena, a ni volela da mi bude stalno uz "suknju" iz razloga koje si i sama navela, a opet, pre neki dan pomislih da sam nemajka jer sam taj dan bas malo vise blejala u net user posted image    Resila sma da cu uvece malo da mu citam od sutra, veceras nisam stigla, a mnogo voli da mu se cita! blesavko mali.

Zao mi sto se mali peki osuo user posted image , ali svakako ohrabruje to sto sada jede bar nesto, znaci ide nabolje i bice sve bolje, svaka vam cast an strpljenju i zivcima, ja bih bukla kao sajla user posted image   SRECNO sutra kod cika doce i javi kako ste prosli i sta planiras sledece da probate od namirnica.

maslackic, Allernova je zaista odlicno mleko. Ja sam ga dodavala u gotove zitne kasice, vec prohladjene. Ono je predvidjeno za bebe od 0-36 meseci. Da li je tvojoj bebi dokazana alergija, ili samo postoji sumnja? Mozda je netolerancija na laktozu?  Mi smo imali samo sumnju i po preporuci dr smo probali mlecno sa punih 9 meseci, mozda je bilo malo jace, ne secam se i sve je fenomenalno proslo. Negde mesec dana kasnije smo presli na obicnu mlecnu formulu za taj uzrast, isto je bilo sve ok. Evo, pre neki dan smo krenuli sa kravljim mlekom ali samo kroz kuvanje nekih kasica, tipa sutlijas, griz, puding. Jeo je u dva navrata i sve je bilo ok. Sutra ce jesti po prvi put sutlijas na mleku, bas da vidim kako ce mu se dopasti. Griz je ostavio bas dobar utisak.  A jogurtici i sva mlecna hrana su mi omiljeni!  





_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 23:38:22   
Anoniman
A sta pijemo ako se alergija nastavi i posle trece godine, a Allernova je dobra do tada?
user posted image

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 555
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 23:39:21   
Anoniman
maslackic, kako si posumnjala da beba ima alergiju na pkm? nisam u toku bas, a verovatno si pisala negde o tome.. kako vam ide uvodjenje namirnica?

zille, zao mi je sto se peki osuo. user posted image javi sutra sta je bilo kod alergologa!
slazem se da zena treba da nadje vreme za sebe, ali ja uopste ne stizem. ne znam kako se druge zene organizuju, ali ja dok sve zavrsim.. onda nadjem jedino vremena da svratim ovde. i to na naustrb sna. i uvek mi uvece ostane neki posao nezavrsen, prestala sam i da se nerviram vise...

sta je to sa decicom, sto nece lubenicu? user posted image

nama je danas bio prvi dan kajsije, proslo je dobro. sutra peti dan za redom jede piletinu. posle kajsija cu mozda pilecu dzigericu ili breskve..

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 556
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 23:40:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

A sta pijemo ako se alergija nastavi i posle trece godine, a Allernova je dobra do tada?
user posted image


pst!! nece da se nastavi!
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 557
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.6.2012 23:44:20   
Anoniman
Moram sada da idem da spavam posto sam zavrsila na antibioticima u strahu da ne zarazim decu, ali, kada se vratim kuci, svaka od vas me mora podsetiti da ispisem sta sam pricala sa mamom:
Macaki-vezano za upalu una izazvanu alergijom
yula-prick sa zivim namirnicama a ne sa rastvorima
Zille-vezano za dijagnozu astme.
Svasta nesto sam saznala veceras, nasla sam mamu u zicu. :)
Ljubim vas! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 558
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 8:59:52   
Adriana83
E pa evo da se i mi upisemo ovde... Ne spadamo bas u grupu dece sa alergijama(jer nema potvrdjenih alergija) ali ne mozemo ni sve da jedemo pa racunam da smo nesvrstani... Naime mi smo do sada uveli pirinac i kukuruz( jos sa 4 meseca) ondaK jabuku,kajsiju,breskvu,pilece belo,krompir,sargarepu i tikvice.Danas krecemo sa maslinovim uljem.Misice sisaju 2-4 puta u toku dana,kako-kad.Kad je jako toplo,slabije jedu pa ih cesce dojim.A inace jedu za medalju! Dorucak i vecera(kukuruzna ili pirincana kasa) oko 300 gr,a rucak( povrce sa mesom) oko 300-350 gr.
Zille,vidim da ti kuvas griz na vodi,koliko ti mleka popije?Predpostavljam da ne jede nista mlecno sem Alernove... Secas li se koliko je mlecnih obroka imao sa 7-8 meseci?Ja isto kuvam na vodi i ponekad dodam malo mog mleka u te kase. Brinem se da im nije malo mlecnih obroka u toku dana.Pogotovo sto nikad nisam sigurna koliko su posisale.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 10:47:13   
maslackic
Macaki, nama nije potvrdjena alergija, isto smo nesvrstani , razlog zbog koga smo prestali sa mlekom i mlecnim(u mojoj ishrani) je ekcem, kojei je svrbi, i onako vlazi se sam od sebe...

za sad uvodimo cvrstu klopu nismo daleko stigli .. ja sve nesto polako sa tim idem jer je svakji dan od necega osuta pa vise ne znam ni kad je reakciaja na hranu...osim ove alergije ili kako vec da je nazovem, ima i GER tako da ja sam zadovoljna kada jede i manje povraca ...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 10:57:57   
Adriana83
Maslackic,mi imamo isti problem,samo sto se one nikad nisu osipale.Imale su zelene,kisele stolice i puuuunnnoooo su povracale.Kako sam ja krenula sa dijetom,stvari su pocele da se smiruju.I ja sam presrecna sto one vise ne povracaju,to mi je najbitnije.Takodje imaju GER.Pric test na jaje i mleko je negativan ali sam ja potpuno sigurna da one reaguju na te namirnice i jos stosta isto preko mog mleka.Ma,sve ce to proci,samo treba izdrzati. user posted image za svu vasu decicu!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 15:18:47   
ishler
Oprostite samo kratko da se javim,nemam neta pa kucam sa telefona.Bili kod alergologa radili prick test na mleko negativan,soja negativan,brasni negativan,kikiriki negativan,Zumance negativan,ali belance pozitivan.Nikako mi nije jesno kako kada belance nismo uvodili a reagovala na zumance.Terapija do januara bez belanceta i pileceg belog mesa za svaki slucaj i ako ga normalno jede,a da probamo zumance u hrani(bas me je strah da probam).Mmr odlazemo do januara,a ako i tada bude primice u bolnici,eto bas sam se izbedacila.Ljjubim vas sve

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 16:00:03   
Yula
Ishler, kazu da se nikako ne moze potpuno odvojiti belance od zumanceta, cak i ako se kuva, uvek ostane malo belanceta u zumancetu, odnosno oko njega. Pretpostavljam da je ona zbog toga reagovala na zumance.

Ne bedaci se, proci ce to. user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 16:02:55   
Yula
 Macaki, hvala ti puno za opsiram odgovor oko PRIC testa, izvini, nisam ti sinoc odgovorila jer sam morala da gasim komp, pisem ti veceras.

Tash, jedva cekam da cujem sta si saznala do mame! Ajde pa da brzo ozdravis, bas vas je poteralo user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 21:28:15   
Anoniman
Bili smo kod alergologa danas. Nije bas zadovoljna sa njim, kaže "šta ćemo sa tobom da radimo?"user posted image Ukinula nam je Flixotide pumpicu, nastavljamo sa Singulair granulama do daljnjeg. Kaže da ne možemo da čekamo da njega samo od sebe prođe, ko zna koliko će to dugo da traje, i za to vreme da se hrani samo sa tim sa čim se hranio do sada. Dala mi je savet da mu dajem ponovo šargarepu, ali po malo svakog dana. Da počnem od jedne mrvice, i posle par dana da povećam "dozu"ako nema reakcije i tako sve do neke normalne količine. Ako počne da se osipa da prekinem i probam sa drugom namirnicom, npr.karfiolom, brokolijem... Na taj način bih ja trebala sa mu stvaram toleranciju na te namirnice(kao što je neko spominjao vakcine koje se daju da se prevaziđe alergija na neki alergen). Ja sam optimista, i potrudiću se da mu sprovedem ovaj vid privikavanja na namirnice.

P popije 4 falšice Allernove od 210ml dnevno, ponekad i 5fl. To je skoro litar mleka dnevnouser posted image user posted image Da li je mnogo ili malo, nemam pojma, on meni lepo napreduje.

Adriana, tek sad sam skontala da imas četvoro dece!!! Bravo, svaka čast!!! user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 565
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 21:50:11   
Yula
 Zille, ja mislim da je to dobra ideja, to privikavanje, vas slucaj je bas delikatan i veoma moguce da je to pravo resenje za malenog dasu. Drzim vam palceve i verujem da ce se sve to srediti.

Mi smo jutros jeli sutlijas sa kravljim mlekom. Kaki i dalje jednom dnevno, mada on zna katkada i dva i tri puta, sve zavisi da li prvi put dobro izprazni creva. Veoma je sada nezgodno kontrolisati mu kake ( sadrzaj ) ali ne primecujem nista sumnjivo sto bi me navelo da posumnjam da mu mleko smeta, za sada. Svakako cu biti obazriva i praticu sadrzaje pelena narednih desetak dana.

Danas opet nismo nista novo uveli i nisam opet kupila ni jednu novu namirnicu ni za sutra! U supermarketu u komsiluku u kome kupujem, neko vreme vec nema paskanata, a pisala sam vec da mi se ne kupuje ceo zbun celera, nije zbog novca, vec ne znam sta cu sa njim onolikim! Moram da vidim sa komsinicom da kupim pa da joj dam pola, i ona treba bebi da ga uvodi. Zaboravih da kupim cimet user posted image  Takodje, nikako da stignem da napravim onaj namaz za veceru! Sve sam pripremila, ali uvek mi nesto iskrsne i kasno mi bude da ga spremam, mali vec kuka gladan. Sinoc mi je opet odbio corbu od povrca! Definitivno mu moram davati sta drugo za veceru, a ne daju mi se zitarice ( njih najvise voli! )  Planiram da sutra popodne vec napravim taj namaz sa patlidzanom i sargarepom, pa da vidim kako ce to ici. 

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 22:08:17   
Anoniman
I ja mislim da je to dobra ideja. Našla sam šargarepu od zaove, oni je gaje u svojoj bašti. Strah me da mu dajem šargarepu sa pijace, par puta kad sam je kupila je imala nenormalan ukus, kao da su je prskali pesticidima pre iznošenja na tezgu. Sad s emislim da sakupljam polen ambrozije pa da i sebi stvaram toleranciju na nju user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 567
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.6.2012 22:40:20   
Yula
Opet sam malo uzela da citam po netu o alergijama i bas citam za alergotestove i koliko sam uspela da razumem oni se izbegavaju do prve, a cesto i do 3. godine bebinog zivota iskljucivo iz razloga sto nisu 100% pouzdani, odnosno, mogu da NE pokazu alergiju iako je ipak IMA! Neko je skoro spomenuo da iako alergija na pirinac i jos neku namirnicu nije potvrdjena, da je uverena da je beba ipak ima, tako i ja verujem da mom detetu ipak malos meta kruska i jaje jos uvek njemu ne dajem. I za ovaj pirinac malo zentam, ali sta cu, moram da pokusam i vidim da li mu smeta ili ne, ako primetim sta sumnjivo, odmah cu ga povuci.

Zille, Tash, Macaki, Ishler, vase bebe su ili malo starije ili malo mladje od moje, sta su vam doktori rekli, kada moze da se probaju pomoranzde, mandarine, kivi i slicno? Dajte neku ideju sta da uvodim detetu.

Inace, znate li kako to funkcionise oko MMR vakcine/alergija na jaja, mi uopste nismo radi da dete vakcinisemo pre kraja godine i uopste ne znam koliko dugo cemo to moci da prolongiramo, ne znam ko ce se vise slusati, dal'' pedijatra koja je veoma oprezna po tom pitanju ili alergolog koja smtra da vakcina moze bez problema user posted image    Svakako cu znati vise posle 5. jula kada imamo kod pedijatrice, ali eto, malo me to sve kopka.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 0:17:24   
Anoniman
zille, navijam za vas!! ne mozes znati dok ne probas. a mozda je mali vec dosta toga prevazisao, pa cete moci da ruckate.
ja isto to pokusavam preko dojenja, znaci osetljive namirnice unosim u malim kolicina i nadam se da joj tako mogu pomoci.
sto se tice povrca sa pijace, ne znam sta da ti kazem, jer ga i ja uzimam ili tamo ili po hipermarketima. ne znam iskreno sta je gore..

yula, nisam doktorku pitala vezano za voce koje si navela, jer je nama svakako jos rano za to. a da razmislis sta jos ima od onoga sto vi jedete da bi smela njemu da das (a da nisu jagode, orasasti plodovi is.). ostalo tropsko voce, papaja npr? sta bese od mesa jedete, sta je ostalo? kada smeju pecurke? jesi li uvela paradajz, papriku, patlidzan?

tash, jedva cekam da se vratis pa da cujem sta ima mama da kaze! user posted image

inace, mi smo danas bili kod orl. konacno je radila neka fina dr, ako budem uspela vodicu je stalno kod ove. rekla je da je moguce da cese usi zbog alergije. pregledala je i sve je ok. predlozila nam je da koristimo nazaleze sprej za nos.
sto se avila tice, rekla je da ona nece da se mesa u terapiju koju daje alergolog, da nastavi njega da pije.. ali da ona avil godinama ne prepisuje ni odraslima, a kamoli deci. kaze da ti lekovi poput avila, fenergana isl. koji probijaju (neku) barijeru deluju odlicno protiv alergija, ali prodiru u mozak, zato i izazivaju sedativni efekat. user posted image kaze mogla bi da pije aerius ili nesto drugo, to lekovi poput njega ili presinga nisu tako jaki sto se alergija tice, lai bar ne uticu na mozak. malo sam ovo bzvz objasnila, ali tash, ako bi mogla da pitas mamu sta misli o ovome bila bih ti zahvalna! nas dr je izricit da sme da pije samo avil. nesto sam nacula da ga povlace iz prodaje i sad sam se malo i obradovala tome.
dosli mi kuci, posle sat vremena zvoni fiksni, dr orl kod koje smo bili nas zove... bas sam se iznenadila. kaze da je dolazio dostributer za nazaleze sprej koji nam je preporucila i da je rekao da je granica pomerena na 18 meseci. izvinjava se zena ako smo ga kupili i dali pare, ali da ga beba jos ne koristi. inace, rekla nam je za taj sprej da je bolji od ostalih, jer ima antialergisko dejstvo. razmisljam da ga kupim sebi.

danas nam je drugi dan kajsije. sutra ce valjda biti uvedena. posle toga ne znam sta cu, dal dzigericu ili breskve..


(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 569
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 8:47:17   
Anoniman
Zille, mislim da je predlog dr ok, ali da ako se ospe, da tu namirnicu odlozis mesec dana pre ponovnog pokusaja. Ne srljaj, ako se ospe, pusti da se ocisti pre sledece namirnice jer inace neces nista saznati. Rrealno, to sam ja uradila sa pirincem, iz cetvrtog puta smo ga uveli bez osipanja.
Yula, ja to voce uopste ne uzimam u razmatranje za sada jer se jede sveze, ne moze se obraditi, pa mi ne igra ulogu.
ukratko o onome sta sam sa mamom pricala:
Mogu usi svrbeti i boleti od nutritivne alergije. Jako retko, i nutr al izazvivaju rinitis (curenje nosa), sto uzrokuje zacepljenje eustahijeve tube i crvenilo uha. To je cesce na inhalatorne alergene, ali se retko javlja i kod nutritivnih. Macaki, jel vam sestra menja iglu kod bockanja za prick, ili je brise izmedju bockanja? Jel koristi bas iglu ili ono pljosnato?
Yula, morala sam mami da citam delove tvojih postova, bila je zgranuta sto s vam radili prick sa zivim namirnicama, kaze da se to vec dugo ne radi jer cesto izaziva anafilaksu. Toliko je bila u soku da sam slusala sat vremena njenog izlaganja na tu temu u afektu. Kompletno je odlepila.
Zille, i P je imao bronhitise uglavnom kad je bolestan, jel? Mama tvrdi da to nije astma vec akutni infektivni bronhitis, a problem je sto je kod dece ukinuta dijagnoza bronhitisa, pa se sada sve to zove astma. Kaze da se desava jer su im pluca malena i brzo se puno sekreteom kada su bolesni, jednostavno imaju sklonosti ka tome, ali da to nikako ne znaci dda ce imati astmu ceo zivot.
Mi jedemo svez paradajz. :)
Vreme se pokvarilo, talasi kilometarski... Bar cu da se ofarbam danas. :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 570
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 10:05:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash
Mogu usi svrbeti i boleti od nutritivne alergije. Jako retko, i nutr al izazvivaju rinitis (curenje nosa), sto uzrokuje zacepljenje eustahijeve tube i crvenilo uha. To je cesce na inhalatorne alergene, ali se retko javlja i kod nutritivnih. Macaki, jel vam sestra menja iglu kod bockanja za prick, ili je brise izmedju bockanja? Jel koristi bas iglu ili ono pljosnato?


pozdravi mamu user posted image

za 16 bockanja koristi 16 iglica, tj. nije igla, vec to pljosnato (ne znam kako se zove). ali to je jako malo, kao da je predvidjeno za bebe. tackice od uboda su nevidljive golim okom. kada zavrsimo sve, ruka se smiri i izadjemo iz ordinacije nema apsolutno nikakvog traga.

bas sam bila user posted image kada sam cula sta mama misli za lakijevo testiranje. kako je moguce da se to tamo tako radi, pa oni su valjda savremeniji u svemu od nas!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 571
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 14:26:40   
Anoniman
Ne znam sta da ti kazem, samo je ponavljala "ma ti nesto nisi dobro razumela", onda sam joj citala onaj Yulin post gde je pisala da ssu zaista trebale namirnice. Onda je cutala i rekla "onda nije bio prick", pa sam joj citala onaj Yulin post gde pita tebe koliki su vam bili plikcici da uporedi sa Lazarovim plikcicima. Bas je bila u cudu, i besna. (!?)

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 572
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 15:46:02   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

Yula, morala sam mami da citam delove tvojih postova, bila je zgranuta sto s vam radili prick sa zivim namirnicama, kaze da se to vec dugo ne radi jer cesto izaziva anafilaksu. Toliko je bila u soku da sam slusala sat vremena njenog izlaganja na tu temu u afektu. Kompletno je odlepila.



Da li mi verujes da uopste nisam iznenadjena, ovde zaista ima svega. Zato i planiramo da posetimo bar jos jednog doktora pre nego sto se upustimo u avanturu sa vakcinom. I uopste, sto se tice alergija, videti da su i misljenja i sistem rada mnogih doktora podeljeni. Sada sam zaista srecna kako je Laki odreagovao, s obzirom da mu je dobrano natrapala jajeta na kozu.

Kako god, Tash, hvala ti puno sto si pricala mami za to i sto si mi ovo prenela, ovo ce mi biti dodatni motiv da obavezno nadjemo drugog alergologa i posavetujemo se oko svega ovoga.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 15:52:56   
Yula
 Sto se tice voca, pa mi vrtimo stalno u krug sledece: bananu, jabuku, kajsiju, brskvu, tresnje i sljivu. S obzirom da mi on 2x dnevno jede voce, fali mi jos nesto. Dinju mu dajem s vremena na vreme, ali njom i nije bas nesto odusevljen, jede je ako je samlevena, ali samu, slabo, pojede par zalogaja i posl ese igra sa njom,  ai za lubenicu sam vam vec pricala. Sutra cu je kupiti pa cemo ponovo pokusati.

I, necete verovati sta sam danas uradila! Kupim kivi! Dala sma mu samo malo da lizne i namazala usne, mozda je progutao parcence velicine njegovog zuba. Bilo mu je kiselo i neobicno. Sutra cu dati vrlo malo vise i tako nekoliko dana. Uvodicu 5 dana. Ako primetim i najmanji signal alergije, sve obustavljam.

Napravila sam namaze! Ljudi moji, pa ono je fenomenatlno! Ja cu to da spremam i za nas! Dacu mu za veceru jedno parce hleba sa namazom od patlidzana, mesa i sargarepe, a jedan samo od patlidzana i mesa. I luk crni sam stavila kao i malo presuna. Bas je ukusno. Hvala Tasho!!!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.6.2012 16:46:54   
Verus
aj mi stavite broj strane gde je recepAtuser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here