|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  106 107 108 [109] 110   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen
26.7.2012 23:11:34   
17 joka
štetice,ovaj mesec ce biti pun pogodak ,baš zato sto to nisi ocekivalauser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2701
   RE: Klomifen
27.7.2012 0:05:37   
Jole84
Štetice bravo user posted image samo napred,budi vredna sad user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2702
   RE: Klomifen
27.7.2012 11:27:07   
buba m
Jel može Klomifen da počne da se pije 3dc ili moram da čekam peti?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2703
   RE: Klomifen
27.7.2012 12:09:27   
jbojana1980
Može. Ja sam pila od 4. dc. Ne znam kako doktori to odredjuju user posted image .

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 2704
   RE: Klomifen
27.7.2012 14:48:42   
plačljiva
ja sam ga pila prošli mesec od 3-7 dc i ništa...user posted image  Sada pravim pauzu od klomifena,pa sledeći mesec ponovo zbog četvrte IUI...Čekam pismo iz fonda,drugostepenu komisiju završila još pre 2,5 meseca...user posted image

(odgovor članu jbojana1980)
Direktna veza do poruke: 2705
   RE: Klomifen
28.7.2012 21:57:08   
Jole84
Ja sam ljuta na klomifen user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 2706
   RE: Klomifen
30.7.2012 21:29:50   
buba m
Danas mi je 6dc. Imam dva folikula, jedan na levom, jedan na desnom jajniku. Oba po 7mm. Prošli put sam imala 3 folikula ali je samo jedan pukao. Moja dr uopšte ni ne pominje Pregnil ili slično. Ne znam, možda treba sama da tražim.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2707
   RE: Klomifen
30.7.2012 21:33:17   
Jole84
Super Bubice,taman će do O još da narastu user posted image
Ni meni dr nije nijednom dao pregnil,klomifen sam uzimala 3 put,nikad mi nije pomogo.Očigledno nešto nije odrađeno kako treba.
I da,traži! Shvatila sam da mora da grizemo,da bismo nešto dobile,i duboko uđemo u materiju.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 2708
   RE: Klomifen
30.7.2012 21:37:19   
buba m
Najgore kad moraš da čupaš reči iz onog ko treba da ti rasvetli sve nedoumice. Danas mi rekla da posle ovoga, ako ne bude, treba da uradim HSG. Odlepila sam skroz i već sam švorc od silnih poseta zbog uz a sad još i ovo!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2709
   RE: Klomifen
30.7.2012 21:40:43   
Jole84
Verujem ti.
Ja sam rešila da menjam dr u skorije vreme user posted image
Muka mi je više od tih čupanja reči,pa zaboga mi smo u problemu!

Nego ajd na crtice,da ne mašimo temu o klomifenu user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 2710
   RE: Klomifen
30.7.2012 22:43:20   
Štetica
Buba to su lepi folikuli za 6dc,samo nerazumem sto si tako rano krenula na folikumetriju. Pregnil se nedaje ako ima indicija da sami puknu,sem ako se radi IUI pa da se tacno zna kada treba da puknu. Ali posto je doslo do pucanja u proslom ciklusu,verovatno zato ti i nepominje. Pitaj za svaki slucaj,jer i njega je nestasica.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 2711
   RE: Klomifen
31.7.2012 9:35:36   
jbojana1980
I ja sam pitala moju dr zasto mi ne daje pregnyl, cak sam ga i kupila i platila mnoooogo jer ga nema. Ona mi kaze da meni folikuli sami pucaju pa nema potrebe. sto kaze Stetica, jedino je kod IUI obavezan da bi se znao tacan termin

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2712
   RE: Klomifen
31.7.2012 12:37:56   
buba m
Štetice krenula sam kako mi dr traži. Kaže da moram tako da ispratimo da ne bi došlo do hiperstimulacije.
Pitala sam za Pregnil jer mi prošli put nisu svi folikuli pukli nego samo jedan.

(odgovor članu jbojana1980)
Direktna veza do poruke: 2713
   RE: Klomifen
31.7.2012 12:53:55   
*Maki*
Pregnyl se daje i zbog drugih stvari a jedna od njih je da jajna celija bolje sazri. Naravno neizostavan je kada se radi IUI jer se mora tempirati da folikul prsne i da se odmah nakon toga uradi IUI. Kada se pije klomifen,dolazi do stvaranja vise folikula pa je dobro da se da Pregnyl da bi se bilo sigurno u pucanje svih ili pod obavezno imati pregled negde 3-4 dana od ocekivane ovulacije.

Bubi mozes li da promenis doktora jer davanje Klomifena tako olako bez uradjenog HSG-a je neozbiljno. Moj savet,na osnovu mog iskustva,nemojte curke da preterujete sa klomifenom jer je to sinteticki lek i prazni vam rezerve jajnih celija. Mene su kljukali klomifenom i za godinu dana mi je FSH skocio od 9 na 14. To sam skoro saznala i to je moja tuzna istina od koje ne mogu jos da dodjem k sebi.Probajte dva-tri puta sa klomifenom i naravno tada radite inesminaciju,nemojte rizikovati,nemojte gubiti novac i vreme-idite dalje! Uradite sve potrebne pretrage.
Bilo ko da ima nekih pitanja a da znam i mogu da pomognem,javite mi se na p.p. uvek cu svakome rado pomoci. Slabije sam na forumu,ljubim vas sve i zelim vam srecu!!

< Poruku je uredio *Maki* -- 31.7.2012 12:59:27 >

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2714
   RE: Klomifen
31.7.2012 16:31:47   
Jole84
Maki baš te nema dugo user posted image
Skoro sam se setila tvog iskustva sa klomifenom,i ja se sad kajem što sam pristajala tako olako da ga uzimam.


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2715
   RE: Klomifen
31.7.2012 16:32:49   
Štetica
Buba slazem se sa Maki da klomifen nije nimalo naivan iako je u upotrbi vec pedeset i kusur godina. Retko koji dr hoce da se temeljno posveti problemu,najlakse im je da kazu uzmi klomifen i dodji na folikumetriju. Nadam se da si pre klomifena bar hormone odradila. Meni je dr kod kog sam bila u petak rekao da mi ga on nece davati,jer sam ga lose podnela a i dosta smanjuje rezerve jajnika. Eventualno ako budem morala da radim IUI ukljucice mi stimulaciju,ali sa nekim drugim lekom.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2716
   RE: Klomifen
31.7.2012 17:15:14   
*Maki*
Meni su doktori objasnili da je klomifen sintetički lek za stimulaciju i organizam ga samim tim teže podnosi.Ja ga nisam osećala,dobro sam ga podnosila ali eto,ispoljilo se negativno baš tu gde ne treba.Ne kažem ja da je moj doktor loš doktor,imao je najbolje namere,jako je dobar i čovek i doktor ali jednostavno nije svaki ginekolog imao istu specijalizaciju, neko je onaj doktor opste ginekologije - na žalost prvo kod njih završimo oni se izvežbaju na nama,neko je ginekolog - hirurg, nas treba da vode ginekolozi specijalisti reproduktivne medicine a takvih u drzavnim ustanovama ima samo u vecim gradovima. Oni su ti koji treba da se bave i odredjivanjem stimulacije. Zato curke,probajte par puta ali budite oprezne. Nijedan lek nije naivan. Ljubim vas


Jole, nemoj da se sekiras,moze da se proba par puta ali ako nema ucinka,ne treba preterivati s njim.Ljubim te

< Poruku je uredio *Maki* -- 31.7.2012 17:16:09 >

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2717
   RE: Klomifen
10.8.2012 12:29:33   
buba m
Uradila sam hormone pre Klomifena i sve je bilo super što se tiče rezultata.
Dr mi sad pronašla cistu žutog tela? Da li je moguće da ipak u ovom ciklusu ostanem trudna i pored te ciste?
Maki, nemam baš puno izbora što se doktora tiče. Moja doktorka je još i najbolja. Ona je specijalista ginekologije i akušerstva i citolog. Tako da, do sad sam u nju imala potpuno poverenje. sad više ne znam.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2718
   RE: Klomifen
10.8.2012 22:35:26   
Jole84
Bubice ne brini se,možeš naravno user posted image
I ja sam imala tu cisticu posle klomifena,samo je bitno da se prati na UZ.Sama se povukla.
Ustvari u trudnoći žuto telo i raste jer stvara progesteron (koji naravno održava trudnoću dok tu ulogu ne preuzme posteljica)
Neka me neko ispravi ako grešim.
user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 2719
   RE: Klomifen
12.8.2012 18:34:36   
*Maki*
Bubi moja kuma ima onu cokoladnu cistu a eno sedmi je mesec hvala Bogu sve je u redu :) Samo napred duso,navijam za tebe :)

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2720
   RE: Klomifen
12.8.2012 21:56:00   
ayse
Pozdrav svima,
nova sam ovde,pa se jos snalazim gde sta treba da pisem :)
ja imam policisticne jajnike,i planiram trudnocu uskoro i doktor mi je rekao da ce uzimati tablete za stimulacije jajnika,pretpostavljam klomifen.Pa bih volela da znam kako se uzima,kakva su vasa iskustva sa njim? I koliko po statistici on zaista pomaze pri zatrudnjivanju?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2721
   RE: Klomifen
13.8.2012 10:59:06   
buba m
Ayse ne znaam koliko statistički Klomifen pomaže ali čitajući ovu temu od prilike možeš da zaključiš i sama. ja lično nisam imala mnogo koristi od njega. Imala sam normalne ovulacije pa smo hteli da povećamo šanse posle godinu i po pokušavanja. Imala sam po pet, šest manjih folikula ali uvek samo jedan vodeći koji pukne a svi ostali usahnu. Tako da, bilo je kao u regularnom ciklusu. Posle dva puta upotrbljavanja ništa nije bilo!
Što ne znači da tebi neće pomoći. Navijam da uspe iz prve user posted image

(odgovor članu ayse)
Direktna veza do poruke: 2722
   RE: Klomifen
13.8.2012 14:13:47   
ayse
Buba,hvala na odgovoru. Vidim da su iskustva razlicita,znam osnovne stvari o klomifenu citajuci po internetu,i po forumu... ja sam sad u fazi priupljanja informacija i psihicke pripreme za sve to :) pijem kontraceptivne tablete i treba da regulisem kilazu,i za to vreme praticu kako se kod vas stvari odvijaju da mi bude lakse kas krenem u tu bitku :) Imam jedno pitanje da li je klomifen jedini lek koji sluzi u te svrhe ? I koliko sam razumela 3 meseca moze da se uzima i ako ne uspe sta onda? Kolika pauza se pravi? puno pozdrava

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 2723
   RE: Klomifen
13.8.2012 15:09:29   
degu
Ayse pisala sam ti na temi policitični jajnici. Nije klomifen jedini lek, u suštini to je najslabija i najjeftinija stimulacija. Piješ 3 meseca i praviš pauzu, on ima produženo delovanje, na još 2-3 meseca. Bilo bi dobro već ako ga piješ, da ideš na inseminaciju, da povećate šanse. U svakom slučaju ja sam prvo za HSG, naravo i regulaciju telesne težine i dovođenja organizma u ravnotežu da bi i trudnoća ako se desi, a nadam se da hoće, bila zdrava i da protekne bez problema. Mislim da bi trebala da se posavetuješ i sa endokrinologom i da nastaviš da piješ siofor.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ayse)
Direktna veza do poruke: 2724
   RE: Klomifen
13.8.2012 19:47:20   
Maslacak15
Ayse,
Klomifen je lek za indukciju ovulacije. Prepisuje se prvenstveno zenama sa policisticnim jajnicima koje NE ovuliraju. U toj grupi zena, prilicno je efikasan, u oko 40% slucajeva dolazi do trudnoce. Po svemu sto pises rekla bih da si ti prava cilljna grupa za klomifen. Kod zena sa regularnim ciklusom i normalnom ovulacijom uopste nije dokazano da pomaze ali ga doktori cesto prepisuju da pokusaju da "pojacaju" ovulaciju ili poprave njen kvalitet. To je vrlo spekulativno. Ali s obzirom da si ti PCOSovka cini se da tvoj doktor zna sta radi i da ima plan :) Klomifen je prilicno bezbedan, ima naravno sporednih efekata ali je najslabije sredstvov za stimulaciju jajnika. NA trzistu je vise od pedeset godina i nemas razloga za bajoazan. Srecnouser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  106 107 108 [109] 110   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  106 107 108 [109] 110   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here